Operace Entebbe je politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976 o únosu letu Air France na cestě z Tel Avivu do Paříže. 248 pasažérů, 12 členů posádky, 4 teroristé. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) společně se dvěma členy lidové fronty pro osvobození Palestiny přinutí letoun přistát v Entebbe v Ugandě. Požadují výkupné ve výši 5 milionů dolarů a propuštění palestinských vězňů v Izraeli, jinak začnou zabíjet rukojmí. Operace Entebbe byla jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii. (Bioscop)

SpeedyCZ

Kterýho chytráka napadlo prolínaní finální akční scény s tím tancem? Úplně to zkazilo náboj celého filmu, kterej už tak nebyl žádná pecka režijně. Škoda, potenciál tam rozhodně byl. ()

Ombak▼Penari

V podobných filmech oceňuji především možnost něco se dozvědět, takže asi automaticky dávám mírnější hodnocení. Entebbe není nic extra a sneslo by to mnohem dynamičtější režii i lepší scénář, ale i tak je fajn si celou událost důkladně prohlédnout v hrané podobě. ()

BOURQUE

Film zachytávajúci skutočnú udalosť – vyslobodenie izraelských rukojemníkov letu Air France (rok 1976). To striedanie medzi „art“ a záverečným napadaním fakt nebolo to najlepšie rozhodnutie. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Trancetino

Filmy podla skutočnej udalosti sú u mňa na prvom mieste, ale tento nie. Záver bol katastrofálny. Film má cca 1 hod a 45 min. Do tej 1 hod a 30 min som bol presvedčený, že dám maximum hviezd, ale potom sa to totálne posralo. Mám rád tanec. Aj sám veľmi rád tancujem, ale sem to absolútne nezapadlo. Pokúšali sa o niečo nové a podľa mňa to dopadlo otrasne. LTT tri hviezdy. ()

yvona

Oceňuji poměrně objektivní zhodnocení Izraelsko-palestinského konfliktu i to, že se otevřeně mluví o německé podpoře vzniku Izraele (kde hájí své zájmy od konce 2. sv.v.) a i o izraelské agresi na palestinském obyvatelstvu. Co je to ale platné, když už se v průběhu let Izrael roztáhl po celém území. Film působil autenticky, výrazné herecké výkony jsem sice nezaznamenala, ale nenudil. Bohužel závěr sestříhaný s baletním vystoupením a konečnou akcí, na kterou čekáte hodinu a půl, hodně zazdil a šel mi strašně na nervy. ()

Jakubik

Pro mě zklamání. Celkem velký fail. Z tohohle se dalo neskutečně těžit a látky by bylo i na film který by mohl mít přes dvě hodinky a bavil by. Drobnosti a některé detaily ještě ujdou jak na straně Izraelců, tak na straně únosců, ale celkově to nedává moc smysl. Do popředí se dostávají postavy, které by tolik prostoru dostat nemuseli no, a to ulítlé prolínání s tematickým tancem mělo znamenat co? Škoda. Tohle mohlo být drámo a zároveň akční a napínavé ale celá ta akce vyšla vniveč… ()

DAPDO

Film, kterej nevyužil svůj potenciál. S většinou filmů, natočenejch podle skutečnosti nemám problém, ale tohle bylo vzhledem k žánru chvílema neskutečně nudný. Závěrečná scéna s útokem na teroristy, která mohla vnýst asponˇ trochu světla do prozatimní stominutové šediny, byla prostříhaná s tanečním souborem a z dvojice hlavních teroristů udělala neskutečný šaškomlaty, kteří si ani nevystřelili. Mám politický thrillery rád, ale tohle byla střela vedle, kterou nebudu opakovat. ()

Kingjiri

Na začátku filmu je uvedeno "Dialogy, některé děje a postavy ve filmu, byly vytvořeny za účelem dramatizace." A mně nezbývá, než se ptát, kde je ta dramatizace? V tom, že sledujeme "strhující" vystoupení tanečníků, který kazí finále? Nebo v tom, že má samotná akční "osvobozovací" scéna ani ne minutu (když si odmyslíme slow-motion)? Je hezký, že herci dělaj co můžou, občas se efektně prolínaj skutečný dobový záběry s filmovou fikcí nebo že se na konci dozvíme nějaký fakta o celý operaci včetně toho, jaký významný izraelský politici s ní byli spojený, ale to ještě strhující podivanou neudělá. José Padilha je matlal, dvě silnější hvězdy. ()

desade

Keby ma niekto dopredu upozornil, že to bude len psychologická sonda (aj to vlažná) do hláv zúčastnených, tak budiž. Načo tam ale potom vsúvali tie akčné scény (ktoré aj tak dok... ili). Mohli sme si ich len domyslieť a bolo by to čistejšie. To už bol lepší ten zo 76-eho s Bronsonom. ()

Acrobat

Filmu vďačím len za jednu vec. Nakopol ma, aby som si o tom na wiki a inde prečítal niečo viac. Izrael sa nezaprie a prvotriedne rieši tieto veci. Kto však prvú triedu opustil je José. Ten vytvoril absenciou dramaturgie a napätia pocitovo siahodlhú nudu, kde aj záverečný taktický boj sa zvrhne v tanečné kreácie. Až rigidný prístup k námetu. Jedine herci hrajú výborne a len vďaka ich utrápeným ksichtom som si v hlave triedil myšlienky, ako niekto v civilizovanom svete (Nemecko) môže obetovať svoj život za blbosť typu tretí konflikt. A ešte tvrdošijne to obhajovať. O osud zúčastnených som sa nezaujímal a ľúto ich človeku nemôže byť. Premárnené životy v premárnenom filme v premárnenej predstave, že zvíťazia nad izraelskou tajnou službou a jednotkami. Extrémne slabý a nevýrazný José síce pristupuje k lokalitám presne a učebnicovo, ale nenatočil film, iba dal do obrázkov vysokoškolskú prednášku. (videné 20.08.2018, BDrip) ()

rublik05

Docela by mě zajímalo, kde vzal režisér inspiraci pro ty hnusné a otravné vsuvky s nějakou indiánskou hudbou a trapnými tanečníky, kteří celý film degradují a diváka neuvěřitelně vytáčí. Celkový dojem z filmu je takový rozpačitý, dějově vcelku nuda. Hlavní podstata celého filmu, tedy samotná záchrana, je zabráno víceméně okrajově. Nevím, čekal jsem teda rozhodně víc. 4/10. ()

Likan7

Někdy Vám film nezachrání ani známé tváře a celkem dobří herci. Pike a Bruhl se upsali tomuhle zoufale nudnému představí, které jen tak mimochodem přestříhává na záchranu pasažérů. Konečná akce, která je co 3 sekundy přerušena hudebním vystoupením je jeden obrovský fail a jen potvrzení o jak špatný film jde. Když už jsem přežil těch 90 minut, kde vůbec nic pořádného (filmového) nestalo, tak chci mít alespoň pořádný závěr s hutnou atmosférou. Místo toho se nemůžu do akce ponořit, protože mi tam furt hopkaj tanečníci. A mě to už pěkně se*e. ()

bearmeedek

Další podhodnocený film. Jinou verzi jsem neviděl a tato byla dobrá. Kecy o hercích a zbytečném tanci mě neovlivní. Přímočaré béčko dokáže natočit každý blbec. Politicko-vojenské přípravy na záchranu rukojmích sice zabraly dost času, ale tak to asi fungovalo a bylo to předmětem děje. A závěrečný přepad prokládaný divokým jevištním tancem byl opravdu netradiční, souhlasím, ale také naprosto originální. A mým pohledem neuškodil a gradoval napětí, jak asi bylo záměrem. ()

Inozuka

Trochu trapné, když samotná operace izraelských služeb je tu pojata tak zkratkovitě a zmateně, že divák musí jít na net zjistit si, jak že to tedy doopravdy bylo ... Z filmu se dozví, že to byl sakra tanec, ale kdy a kde zahynuli ti čtyři rukojmí a proč neposlal Amin za prchajícími letouny své stíhačky, vysvětleno není. První půlka ale celkem dobrá, atmosféra strachu a rozpory mezi německými teroristy a Palestinci zachyceny celkem uvěřitelně. O to víc zamrzí zmatečná a experimentální druhá půlka filmu ... Až budu mít náladu, zkusím stejnojmenný film z roku 1977. ()

clara.bow

No, řekla bych, že ani známé tváře Rosamund Pike a A.Brühl  nezvedli svou účastí hodnocení. Pro mne bylo zajímavější politické dohadování tehdejšího Izraelského ministra vnitra a ministerského předsedy. Za vším hledej politiku...na kterou pak doplácejí jak jinak nevinní. Zpovykaní němečtí aktivisté z bohatých rodin, co nevědí, co roupy dělat nakonec stejně nejspíš přišli na to, že udělali neuvěřitelnou blbost...za mě 3* ()

Nix

Náhodou jsem na to narazil a jelikož Daniel Brühl je hodně kvalitní herec a má dycky co nabídnout, jsem si řekl, že i story zní zajímavě a půjdu do toho. Omyl hošánku. Todle jako bylo strašný. Nudný, přišlo mi, že se tam fakt nic neděje a hrozně divný dialogy. Tohle nebrat. ()

hamir0

Čtyřhvězdičkový film s pětihvězdičkovým finále. Úžasně tíživá atmosféra alá Dunkirk a k tomu řada lidských osudů bez zjevného záporáka. Důrazně doporučuji. ()

PF 2018

PF 2018