Operace Entebbe je politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976 o únosu letu Air France na cestě z Tel Avivu do Paříže. 248 pasažérů, 12 členů posádky, 4 teroristé. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) společně se dvěma členy lidové fronty pro osvobození Palestiny přinutí letoun přistát v Entebbe v Ugandě. Požadují výkupné ve výši 5 milionů dolarů a propuštění palestinských vězňů v Izraeli, jinak začnou zabíjet rukojmí. Operace Entebbe byla jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii. (Bioscop)

Wladi.mir

Jako ta závěrečná scéna s tanečním vystoupením byla nutná??? Film opravdu padá a stojí pouze na výborných hercích. Ještě bych trošku porovnával s filmem Argo, kde byla naprosto výborná atmosféra a napětí bylo cítit okamžitě. To je něco co film 7 dní v Entebbe absolutně postrádá. ()

Juto

Operácia Entebbe nie je dobrý film . Ako je možné že takto zaujímavý skutočný príbeh môžu natočiť tak zle. Dialógy sú strašne a herci katastrofa pričom Daniela mám rád, ale tento jeho tragicky výkon je na zlatú malinu. A čo znamenalo strih tanečného súboru s vyslobodením. Všetko zlé. 1/10 ()

PROCESOR

Tak na to o kolik šlo, tak se tam toho zase tolik nedělo. A gradující závěr s tou kulturní vložkou, musel vymyslet nějakej xxx, je otravná, jak reklama na vložky a příjemná, jako přerušovaná soulož. ()

angel74

Asi bude někde chyba, když mě mnohem víc zaujala famózní taneční kreace baleťáka během závěrečných titulků než veškerý děj filmu. Za pozitivum lze považovat alespoň skutečnost, že tento politický thriller disponuje poměrně solidním hereckým obsazením a má nezpochybnitelnou informační hodnotu. (55%) ()

majo0007

Tuná sa snáď nedalo nič posrať, ale posralo sa. Nechápavo a s otvorenou hubou budete sledovať buzerantské židácke tanečné kreácie, pri ktorých vo vás (hlavne pri záverečnom showdowne) vzkypí žlč. ()

SniperG1

Šlo z toho vymáčknou určitě daleko více. Celý děj se vleče a když už konečně dočkáme finální fáze, tak spíše převyšuje zklamání...55% ()

chelseaman22

Entebbe je záživné jako jakákoliv přednáška na srazu daňových poradců. Je to jedna velká nuda s perfektním hereckým obsazením, které však vyjde dokonale nazmar. Doufal jsem doufal, že všichni zúčastnění brzy zemřou bolestivou smrtí a mé přání se splnilo. Alespoň že tak. 15% Celosvětový příjem k 30. 12. 2018: $8,685,101 ()

Script

Tenhle film ani moc dobře komentovat nejde. Prvně mě zaujalo herecké obsazení a to, že jde o film podle skutečné události (to snad asi každého). Parta německých radikálů obsadí letadlo a unesou ho, aby byli rukojmí pro vyjednávání ohledně osvobození Palestiny. O této události jsem se dozvěděl až při sledování filmu a do teď jsem nevěděl, že se něco takového dělo (jen pro zajímavost). Průběh filmu byl celkem nezajímavý a hloupý (a ani nemusím zmiňovat jak je děj nesmírně předvídatelný). Ve filmu byl vysoký počet scén, při kterých se stydíte, že něco takového vůbec vidíte na plátně, a že jsou lidi schopni takhle debilně ty scény vůbec zpracovat. Vůbec nechápu proč tvůrci do toho vůbec motali tanec! To je takový nesmysl a ještě není bůh ví jak dobrý. Závěr mě namíchl. Nedoporučuji sledovat. Jedna hvězda za to, že je to podle skutečné události a druhá hvězda za herce. Toť vše. Víc si to ani nezaslouží. ()

Lachtaan

Operace Entebbe mohla být dalším intenzivním politickým thrillerem, mapujícím skutečný světový konflikt. Proměnila se ale v přespříliš jednoduché žánrové klišé, neuspořádaně přeskakující mezi dvěma, byť propojenými, dějovými linkami. Rosamund Pike se ve velmi krátkém rozestupu objevila již ve druhém (loňský Smrtihlav) historickém filmu, kde jí ale nebylo absolutně potřeba. Chtělo by si to v jejím kariérním případě napravit reputaci něčím podobným, jako byl její vzestup do nebes ve Fincherově Zmizelé. V tomto filmu mě (bohužel) po jejím boku iritoval i sám Daniel Brühl, kterého mám docela v oblibě. 7 days in Entebbe tedy v celkovém vzezření vypadá, jako by jej točili samotní izraelští vojáci - bez špetky invence, gradace a snahy o upoutání divákovy pozornosti. P. S. Samozřejmě tento fakt neovlivnil již tak přísné (ovšem oprávněné!) hodnocení, ale kdokoli bude chtít snímek vidět a stahovat, nechť se vyvaruje tomuto odkazu - https://fastshare.cz/9825990/7-days-in-entebbe.2018.hdrip-vlo-tit-cz.mp4#.WzJ-jRaLuEc - titulky stvořil nějaký rádoby vtipný troll či sebevědomý negramot! ()

Johnny.ARN

O tomto konflikte som jakživ nepočul, preto malo cenu pre mňa vzhliadnuť tento film. A ešte aj to obsadenie sa podarilo samozrejme. Nič však nedodá filmu väčšie grády, ako banda poskakujúcich židov v prestrihoch finálnej scény, o ktorú počas celého filmu ide. No čo už, režisér si mocne uletel. Inak je to veľmi dobre spracovaný námet, pozeratelné a pomerne jednoduché na pochopenie. Nie sme zaťažovaní zbytočnými politickými hrátkami a vysvetľovačkami. Silné 3 z 5 ()

Cocacolix

Promarněná příležitost. Operace Thunderbolt/Jonathan je tak neuvěřitelná, že si o zpracování do filmu přímo říkala. A tady se zapomíná na zajímavé detaily, některé věci se příběhově pozmění k horšímu a aby toho nebylo málo, máme tu uměleckou vložku s tanečníky, která tak akorát naštve. Alespoň v závěrečných titulcích se dočteme pár faktů, ale ty bych právě čekal ve filmu. Kdyby se film soustředil víc na samotnou záchrannou operaci jako třeba "6 Days", výsledek mohl být lepší. Materiálu by na to bylo víc než dost. Samozřejmě chápu otázku rozpočtu, že je snažší natočit politické monology než zničení stíhaček Ugandského letectva náložemi, ale i tak to zamrzí. Velká škoda. ()

Sany33

Väčšiu nudu som snáď nezažil. Od prvej minúty po poslednú išlo o hovorenie dopredu jasného príbehu od A po Z. Dokonca ani tie umelecké vsuvky na tanečný parket ktorým som tak celkom nerozumel mi nepridali nič čo by ma ohúrilo. O tom že sa na hercov na filmovom plátne nedalo ani pozerať a ich hranie taktiež stálo za hovno sa tu asi ani nebudem zmieňovať. V podstate pre mňa jediné čo zachránilo tento film bola skutočnosť že ide o skutočný príbeh a teda že si režiséri nepridali nič moc čo by nekorešpondovalo so skutočnosťou. Toto je jedno veľké plus ale inak ako som už napísal ide o neopísateľnú nudu a viete že sa to inak ani skončiť nemohlo. 35% ()

JohnSmith

Pro mě je to obrovské zklamání. Ve srovnání s televizním Entebbe z roku 76 s Bronsonem je tohle neskutečně nudná bída. Čekal jsem, že Padilha tomu dá určité tempo a osvobozovací akci pojme realisticky a neudělá z toho nudný balet. Hudební podtext je sice fajn a kombinace filmových záběrů s těmi historickými bylo taky dobré, ale to poněkud nestačí. ()

Jaro.Krafcik

To prepojenie s tanečníkmi som absolútne neopochopil a ako čítam komentáre tak niesom sám. Tak nezáživný film nezachránili ani herci. Veľký filmový guláš, ktorému sa radšej vyhnite. Obrovské sklamanie. Čakal som určite viac. 2* ()

mkubalikova

Ten konec to zabil. Už před tím byl pacient v nedobrém stavu, ale stále byla naděje, protože herecké osazenstvo a námět byli dostatečně zajímaví. Ten konec s prostřihy na taneční číslo to ale poslal definitivně pod kytky. 😨 50% ()

ghatos

Umělecká vložka na konci byla opravdu zbytečná, ale jinak to bylo kvalitně zpracované. Politické hledisko + z toho vyplývající konsekvence byli zajímavé. 73%. ()

drackula

Rosamund Pike a Daniela Bruhla mám rád a v tomto filme odviedli čo som od nich čakal. Oveľa viac ma však zaujal Eddie Marsan ako Shimon Peres. Bavilo ma to z civilnej stránky, ale aj politickej, akcia bola tiež dobrá, s chybami aktérov a teda nie príliš heroizovaná. Tanečná vsuvka možno nebola úplne ideálna, ale hudobný podmaz ktorý prinášala finále krásne vygradovala. 80% HBO GO ()

PF 2018

PF 2018