Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

PKD

Po tomto by se rež. měl přejmenovati na Lamberto Baba.;-)))))))))) Nechápu, proč tam nejsou jako special quest stars...Demons.:))) To by bylo! ()

blackrain

Vůbec nevím, jak se mi podařilo na ni zapomenout. Teď hodnotím spíše z nostalgie, protože ta u mě opět převládla. Pamatuju si Alessandru Martines převlečenou za chlapce, mluvící husu a mluvící kámen. Byl někdy v našich pohádkách mluvící kámen? Já myslím, že nebyl. Dobrá ukázka toho, že za dobro se musí bojovat a někdy mu i něco obětovat ()

esopesokeso

Kde sú tie staré sladké časy, ked som si chrúmal tyčinky drú s čokoladou a mlsal Fantaghiro...veľká nostalgia. Alessandra Martines (Fantaghiro) to síce točila vo veku, akým teraz ja oplývam, ale dnes je už stará 50 ročná rachtľa, teda škaredá.Fantaghiro sa točil mimochodom aj na zámku v Bojniciach. Fantaghiro, cz dabing.. + 5 dalších častí. ()

kaylin

Nádherná nostalgie, která mě opravdu dostala. Lamberto Bava ukázal, že je mu blízký nejen horor, ale také rodinné příběhy a pohádky. Tady vytvořil skvělou, silnou hrdinku, která prožívá celkem zajímavé dobrodružství, kdy vlastně musí dospět. A to všechno s neskutečně krásnými triky a lokacemi, které poznáte, stejně jako české herce. Je to místy trochu hloupé, trochu moc zaměřené na děti a šaškování, ale stejně je to krásné a pořád i po letech zábavné. ()

Želik

Táto rozprávka má pár významných plusov: prekrásnu hudbu, krajinu, Alessandru Martines a keďže som žena tak pre mňa aj K.R.Stuarta /jedna z mojich detských lások/. A stále sa mi to bude spájať s Vianocami. ()

Aleee89

Koukám si tak do televizního programu a vidím, že vysílají Princeznu Fantaghíro. Ihned se mi vracejí vzpomínky, protože tenhle film jsem tak před desíti či více lety měla natočený na videokazetě a pouštěla si ho stále dokola. Doteď mám před očima některé scény, doteď vidím statečnou a odvážnou princeznu. Krásná, inteligentní hlavní hrdinka. Tohle je tak jiná fantasy pohádka, že je to třeba patřičně ocenit. Akorát mi teď tento nečekaný objev nasadil brouka do hlavy a budu dlouze přemýšlet, jestli jsem náhodou neviděla i další díly... ()

Petroff

Tak se jmenuje? Princezna, jejíž jméno zní jako když fotbalista loví chrchle?! Mladší ségra na to koukala rok, dva, snad každej tejden!! Zahlédl jsem několikrát různý fragmenty. ()

GILLWANDER

Tieto blbosti slovenská televízia vždy každoročne odvysiela takže ma to nemohlo minúť. Fantaghiró mi nepríde vôbec ako zle natočený film no tých zbytočnosti a tupej detskej naivity mi nemohlo uniknúť. Preto musím dať prísnejšie hodnotenie, takže jasné 3*. 60% ()

Lischai

Neviděl jsem to jako dítě, takže možná nemám nějaké zásadní magické nostalgické pouto, ale jako dospělého mě teď Fantaghiro hrozivě vytáčela zdlouhavými explicitními dialogy a rozvláčným dějem. Napínavé scény nejsou moc napínavé, humorné scény nejsou moc humorné, produkce sice měla nějaké peníze, ale pořídila za ně samé ošklivé věci, takže sečteno podtrženo ten film prodává jenom pěkný profil Alessandry Martines. ()

pakobylka

Zase jeden případ, kdy mě zradily moje vlastní vzpomínky. Sérii filmů o princezně Fantaghiró jsem si pamatovala jako netradičně pojaté osvěžující pohádkové příběhy plné fantazie, které stály za vidění bez ohledu na to, že jejich kvalita s přibývajícími dalšími a dalšími epizodami pomalu, ale jistě klesala - a navzdory až nechutně kladnému, unylému krasavci Romualdovi. (To Tarabas, který se objeví na scéně ve třetím díle, je docela jiná třída.) Bohužel milá princezna se po letech vrátila, aby mě s ironickým úsměvem a s nemalou dávkou škodolibosti vyvedla z omylu. Nevadila mi chudičká "televizní" výprava ani těžce průměrné triky, ale rozhodilo mě trochu primitivní, dětinské zpracování, které se zvysoka vykašlalo na zajímavou dějovou linii a bez velkého přemýšlení splácalo ze všech možných dostupných surovin nevzhledný a nezáživný guláš ... 2,5* ... Je to pohádka, která mě kdysi potěšila, takže po shlédnutí první části prvního dílu jsem byla rozhodnutá z nostalgie zaokrouhlit hodnocení nahoru, jenomže to by mě nejspíš kamenovaly všechny mé ostatní "tříhvězdičkové" filmy, takže nakonec zůstávám při zemi u fiktivních 2* - a konečný verdikt odkládám s vědomím, že pokračování příběhu mě nijak zvlášť neláká. ()

Šimpy

Mě se Fantaghiro strašně líbila...ovšem jako žena. Jako seriál průměrná fantasy okořeněná českými lokacemi a českými herci v epizodních rolích. ()

BoXBe

Nic moc, ale pamatuji si, že koukat se na to dalo a žádné hlubší citové nebo jiné psychické následky to nezanechalo....normální televizní pohádka bez nežádoucích vedlejších účinků...s přibývajícími díly úroveň pochopitelně klesala... ()

Nihlathak

Princezna Fantaghiró má obstojnou atmosféru, mluvící věci tu nevypadají tak dementně jako v jiných podobných projektech, mythologie příběhu, jenž je dobře odsýpající (ne sípající), je snesitelná. Co více chtít k dopolednímu zabijákovi času? 3,49* ()