Ztracený svět vyhynutých dinosaurů a pravěkých ještěrů existuje! Podaří se ho Patrickovi Berginovi ochránit před bohatými a nenasytnými lovci? Podle profesora George Challengera ztracený svět vyhynutých dinosaurů ještě existuje, jak to tvrdí ve své přednášce pro Královskou geografickou společnost v Londýně. Na Zemi existuje místo zdánlivě opuštěný ostrov, kde se zastavil čas a vývoj. Challenger se chystá na expedici, aby dokázal pravdu o ztraceném světě. (oficiální text distributora)

B!shop

Fuj no to byla kravina. Daleko lepsi nez tenhle film je stejnojmenny serial, ktery je aspon zabavny a ma celkem sympaticke predstavitele. To co je tady je banda topornejch strejcu + dve nic moc holky. Samotny dinosari pak vypadaj jako z hrackarstvi. Pribeh se snazi bejt napinavej, jenze prevazna cast nudi, takze bud podrimujete nebo zirate kdo moh vymyslet tak debilni scenar. Navic tu je spousta nelogicnosti (jako treba, ze Summerlee poskakuje po jeskyni a nikoho nevzbudi) a blby dialogy. Ale abych jen nekritizoval, bylo fajn, ze neprezily vsichni a i ke konci kdyz uz to vse vypada v suchu, tak chcipaj. Skouknout se to da, ale je to spis jak nakej podprumernej televizni film, nez film podle knizni predlohy. ()

zodiak217

Neuveriteľne som sa nudil. To je zlý začiatok pre každú recenziu na film, no toto mi ani nepripadalo ako dobrý film. Bolo to tak naivne trápne. Exteriéry, scény to celé spracovanie a podanie divákovi. Herecké výkony nezaujali, efekty už duplom nie, možno tak dej, ale na tom sa nedalo nič pokaziť, keď že sa išlo podľa knižnej predlohy, bol to omyl z mojej strany pozerať túto snímku a viac by som ho už zrejme neurobil. Aj keď ma tento film neurážal a neprovokoval po žiadnej stránke, bolo to tak stroskotane naivné spracovanie, že nič ako 1 hviezdička si podľa mňa zrejme nezaslúži. ()

Niktorius odpad!

Takhle nějak vypadá dno filmařské popelnice. Sir Arthur Conan Doyle se musí točit v hrobě jako káča, jestli vidí co Bob Keen a melody bojs stvořili. Co se týče děje a hlavních postav, tvůrci oproti knize provedli podstatné změny. Eh..změny...spíš bych řekl, že to kardinálně zprznili a Ztracený svět tak disponuje scénářem, jenž jako by z pera vypadl Paulu Andersonovi v obzvlášť špatné formě. Herci a režie jsou tragikomičtí. A triky? to snad ani nemyslí vážně. Zvláštní (de)fekty totiž mnohdy nedosahují ani úrovně Cesty do pravěku (vážně)! Osobně doufám, že už nám nikdy nebude Nova tuhle celuloidovou obdobu toaleťáku podstrkovat. ()

tom88

Ako malý som si to nahral na kazetu kôli názvu a dinosaurom, ale už vtedy som z toho vycítil strašné fiasko a teraz si to uvedomujem na 100%. Je to hrozné od deja, hercov, dialógov, logiky, príšerné triky a hudbu. Režisér by si zaslúžil poriadny kopanec do riti, teda mohol si aspoň tú umelinu odpustiť. Strašné spracovanie. 15% ()

Le_Chuck

Milujem filmy o dinosauroch a aj všetko čo s tým je spojené a silno ma zasahujú produkty poškvrňujúce niečo čo mám rád. Navyše keď sa chce ešte niekto priživiť na cudzej kvalite. Vykrádačka najťajšeho kalibru s otrasným scénarom, ktorý vyzerá ako vystrihnutý zo seriálu. Dinosauri sú naozaj strašliví, ale takým inakším spôsom než asi tvorcovia mienili. Jednoducho málo bubákov je vidieť s kažého záberu, ale keby len to ! Nikto sa nemôže vyhovárať že nemal love, lebo talent sa kúpiť nedá. A ten evidentne chýbal celému štabu, ktorý spodil túto príšernosť. ()

• Dobrodružná americká sci-fi snímka, ktorá je ďalšou z mnohých adaptácií slávneho románu Sira Arthura Conana Doylea, vznikla v roku 1998, keď ju podľa scenára Jeana LaFleura natočil maskér, príležitostný režisér a expert na špeciálne efekty Bob Keen (začínal ako tvorca špeciálnych efektov na takých filmoch ako Hviezdne vojny IV - Nová nádej, Votrelec alebo Superman). (ash99)
  • Michael Sinelnikoff, který se objevil coby Arthur Sumerlee, si stejnou postavu zahrál o rok později v seriálu Ztracený svět (od r. 1999). (doktofaust)

Související novinky

Brad Pitt jako předloha pro Indyho

Brad Pitt jako předloha pro Indyho

04.04.2008

Ještě vás s těmi přirovnáními různých projektů k Indymu nenudíme? Radši si zvykněte, s blížícím se návratem slavného archeologa a předpokládaným závratným úspěchem filmu se vynoří ještě pěkná řádka… (více)