Píší se třicátá léta minulého století. Johnny Kovak hledá práci, a tak se přihlásí jako řidič do přepravní společnosti. Jeho ambice jsou ale mnohem vyšší. Zatímco šplhá v hierarchickém žebříčku organizace, jeho metody jsou stále neúprosnější a bezohlednější. Nakonec senátor Madison odstartuje kampaň, v níž chce prokázat Kovakovo napojení na organizovaný zločin. Hlavní roli v politickém dramatu, inspirovaném neprůhlednými životními osudy známého odborového předáka Jima Hoffy, sehrála tehdy čerstvě objevená hvězda Sylvester Stallone. (oficiální text distributora)

Prubner

Zpočátku jsem si říkal, proč tento film komunisté u nás neuvedli v kinech, vždyť tohle se jim určitě muselo líbit. Teprve když se odbory začaly zaplétat s mafií, tak jsem pochopil. Tento film není levicový, naopak dost tvrdě odbory kritizuje. Nicméně já jako levicově smýšlející člověk jsem si první půlku filmu docela užil, když jsem sledoval, jak odboráři nakopávají prdele továrníkům a jejich bojůvkám. Tohle by si měly povinně pouštět dnešní české odbory, což je spolek připosraných servilních měkkýšů. V polovině filmu ovšem děj nepochopitelně skočí skoro o čtvrt století a ze sociálního dramatu se žánr mění na mafiánské drama. Což už není moc zajímavé a navíc je to dost předvídatelné. Taky bych vytknul obsazení ženských rolí, tyhle herečky adi sebrali na poslední chvíli někde na ulici. ()

brasek

Tento snímok ma veľmi zaujal, je to možno tým gangsterským podfarbením. Je nás asi málo fanúškov filmu, ktorí hodnotíme tento snímok veľmi vysoko. ()

Slypp

Další z filmů, kde Stallone podal hodně povedený výkon. Svou roli zvládl hodně dobře. Pěkný film ze starých dob. Stojí za to se na něj podívat. Určitě tento film vás nudit nebude. 4* :) ()

JARDAHONDA

V tomto odvážném, akčním příběhu o ambicích, hamižnosti a vražedném soupeření si na akčního hrdinu Sylvestra Stalloneho jen tak někdo nepřijde. At´už jde o padouchy, zkorumpované úředníky odborů nebo amerického senátora. Johnny Kovak je poctivým a pilným zaměstnancem továrny a pro svůj americký sen by udělal vše. Po letech krutého bezpráví a nelidských podmínek se však rozhodne, že sám povede masivní náborovou kampań pro dělníky ze společnosti. Když firma reaguje výhružkami, zastrašováním a vraždou, je Johnny nucen slevit ze svých zásad a spojit se členy organizovaného zločinu jen proto, aby využil jejich síly a vlivu ! Náhle však Johnny zjišt´uje, že pro vítězství by musel obětovat více než jen svou čest - musel by se vzdát svého života. Toto drsné drama nabité tvrdou akcí a skvělými hereckými výkony v podání hvězd, jako jsou : Stallone, Rod Steiger, Peter Boyle a Brian Dennehy, je vynikajícím a silným snímkem, který vtáhne do děje nejednoho diváka. ()

andy60

Na obalu Stallone s vyhrnutými rukávy a k tomu velký žlutý nápis PĚST - tohle bude nějaký méně známý bratříček Rockyho, řekl jsem si. Ale nebyl. O pěsti tady vůbec nejde, všechno se to točí okolo odborů a odborářů a u mě to vyvolává asociace s dobou nedávno minulou, kdy nám za totality vymývali mozky podobnými agitačkami. Žádná sláva. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison