Noví mutanti

• USA The New Mutants (více)

Rahne Sinclairová (Maisie Williams), Illyana Rasputinová (Anya Taylor-Joy), Sam Guthrie (Charlie Heaton) a Roberto De Costa (Henry Zaga) jsou čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Alice Braga) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti. Když se však osazenstvo rozroste o Danielle "Dani" Moonstarovou (Blu Hunt), začnou se v nemocnici dít zvláštní věci. Pacienty začnou ovládat halucinace a vzpomínky z minulosti. Nepotrvá dlouho a jejich mutantní schopnosti - a vzájemné přátelství - podstoupí zkoušku, při které budou muset svést bitvu o to, aby vyvázli živí. (Falcon)

rublik05

Nové mutanty jsem si pouštěl s naprosto nulovým očekáváním, lákalo mě především herecké obsazení, nějakou spojitost se sérií X-Men jsem vůbec nebral v potaz. Zpočátku to vypadalo na velmi nudnou konverzačku, snímek má velice pomalý rozjezd, na druhou stranu se mi líbilo zajímavé a tajemné prostředí ústavu, stejně jako sympatické a dobře zahrané postavy. Příběh naštěstí po určité době nabere na obrátkách, po celou dobu si udržuje mrazivou, místy až hororovou atmosféru, má slušné triky a efekty, spád a docela povedený závěr. Scénář by si podle mě zasloužil mnohem větší péči, spousta věcí je až trestuhodně odbytá, i samotné postavy by si zasloužili malinko lepší zacházení. Celkově jsem ale při sledování nijak zvlášť netrpěl, užíval jsem si zejména sympatické herce a super atmošku, zbytek už byl spíše takový průměrný. 6/10. ()

Flory14

Na film se čekalo opravdu dlouho. Kvůli čekání u mě i ten hype opadl. Přesto když snímek konečně dorazil do kina, byl jsem na komiksovou hororovou atmosféru zvědavý. Vyplatilo se čekání? Za mě asi ne. Začnu s pozitivní stránkou. Postavy jsou napsané kvalitně, interakce mezi nimi funguje a chemie mezi hlavní dvojicí mě překvapivě dost bavila. Hlavní tahoun je Anya Taylor-Joy jako Magik, herečka ukazuje vysoké kvality a když se k tomu připadá i kvalitní scénář pro její postavu, je jasné že bude hlavní tahák filmu. Roberto byl cool týpek co hlavně bavil a na mě to fungovalo. Z té pětice, mě herecky nepřesvědčila jen Blu Hunt, což vzhledem k tomu že film stál na ní, je asi kámen úrazu. Atmosféra v nemocnici, je místy hustá a některé scény jí dobře využívají, není tu sice nějaká extra scéna ale za to pár hodně nadprůměrných. Bavili mě i strachy všech postav a jejich tragické minulosti (opět u Magik bych si přál větší prostor). Nicméně děj, je za mě místy trochu zmatený a postavy se občas chovají dost zkratkovitě. Film je kratší a možná by právě 15minut navíc, vysvětlil některé reakce. Záporná postava je dost nevýrazná a hlavní souboj je kvůli tomu dost nezajímavý. Nevím proč ale očekávám brzy oznámení od Disney, že New Mutants bude další jejich minisérie na Disney+, film na mě jako pilotní epizoda působil. Nemůžu říct že jsem se nudil, snímek odsýpal, postavy bavily ale celkový dojem z filmu není velký. Silné ale přesto pouze tři hvězdy. ()

WheX

Musím říct, že na New mutants jsem se těšil od začátku a i přes všechny posuny a přesuny, mi aspoň malá špetka toho nadšení ještě vydržela. Tedy, můj hlavní důvod nadšení byla Magik, o tom později. Četl jsem některé komiksy, takže jsem měl představu o tom co očekávat od některých postav a musím říct, že "hlavní postavu" Dani Moonstar nemám nějak v oblibě, takže mě až tolik nepřekvapilo, že byla že všech postav nejmíň zajímavá, stejně jako i herecký výkon pro mě neznáme představitelky. Ostatní postavy mě bavily a herecké výkony byli super, nejlepší ale za mě byla již zmíněná Magik představitelky Anyi Taylor-Joy, na kterou jsem se z celého filmu těšil nejvíce a musím říct, že nezklamala. Ikdyž některé věci nebyli úplně jako z komiksů (to že si "vytvořila" Limbo nebo dráček Lockheed, který je spíš známý svým blízkým spojením s nejlepší kamarádkou Magik = Kitty Pryde), tak ale byla upravena pro tento film skvěle, vzhledově jakoby vypadala z komiksu a celkově mě všechny její scény bavily, od bojových po povídání si s plyšovým Lockheedem. Určitě každopádně by si každá postava zasloužila mnohem více prostoru a více o jejich originech, ale zase chápu, že to mělo být původně jen jako první film kde nejdříve rozjeli příběh Dani a k tomu i upravily Demon Beara z komiksů aby do toho více zapadal, takže to nemůžu brát jako kritiku, ikdyz mě samozřejmě štve, že už se pravděpodobně dalšího vývoje postav nedočkáme. (minimálně Magik by si zasloužila vlastní film) Jinak atmosférově mě to bavilo, nepočítal jsem, že by to udělali přímo jako klasický horror, ale prvky tam byli a to oceňuji, efekty se mi líbily, utíkalo to svižně a byl jsem spokojen, nebyla to žádná bomba, ale zklamán jsem nebyl. Líbily se mi také easter eggy na Essex Corporation, což se již objevilo v X-Men Apocalypse a tím mě ještě více mrzí, že nedostali New Mutants příležitost stát se součástí většího Universa. ()

JohnZ87

Poměrně netradičně pojatý komorní film s mutanty, lehce hororovými prvky (a jen hrstkou herců na place) odehrávající se v izolované oblasti jakéhosi assylia. Spojení s ostatními X-men filmy je jen symbolicky naznačeno. 75% ()

Shanen29

No nevím,moc dobře to na mě nezapůsobylo,takové nemastné neslané dětské představení.Čekal jsem opravdu víc a průměr je dobrá volba. ()

Knor

Takovej jednohubkovej zářez do světa X-Menů, kterej neurazí ani nějak extra nenadchne. Díky sympatickýmu obsazení a netradičně komornějšímu zpracování to je velmi solidní zábava. Nějaký hororový prvky to má, ale není tu nic, co by mělo někoho vyděsit. Já se ale docela bavil a v rámci nenáročný komiksový zábavy nejde o žádnej průser. ()

TaNya_

Moc jsem od toho po Apocalypse a Dark Phoenix nečekala, ale mile překvapilo. Díkybohu už se nemusím dívat na Sophie Turner, ale na celkem příjemné mladé tváře. Sice jsem podle traileru doufala ve víc hororových prvků, jenže na to už asi nějak nezbyl prostor. Nevadí, i tak to splnilo svůj cíl, zabavit na jeden večer. ()

Brooks

Smutné vidieť, kam to "X-men univerzum" dopracovalo. Vizuálne, herecky i dejovo to pôsobí ako pilot sci-fi seriálu pre tínedžerov od Netflixu. ()

GameboyNES odpad!

38. minut a v té pičovině se absolutně nic neděje. Konverzačka s partičkou slizkých pubescentů a jejjich citečkama. Sry Ančo ale tohle jsem chtěl vidět jen kulivá tobě. Dál nemám sílu na to koukat, ztráta času. Užitečnější bude si vybírat špínu mezi prstama na nohách ()

Clark_Kent

Všechno nemusí působit, hned extrémně a ohromně. Mě se osobně tahle strašidelná atmosféra, zachytila pod vousy. Pro mě příjemné překvapení hlavně Alice Braga alias Dr. Reyes. ()

scarlock

Čekal jsem teenagerovskou drama akční romanci a skoro jsem to dostal. Hlavní motiv příběhů mě opravdu neoslnil, avšak jednotlivé momenty a segmenty filmu mi to vynahradily. ()

papadoce odpad!

A X-Muži išli do **** definitívne. Netuším čo bol toto za pokus, ale ak si chcete zachovať aspoň trochu pekné spomienky na mutantov, tak Logan by mal byť posledný diel, ktorý by ste mali vidieť. Títo noví zmätočníci sú ešte horší, než pôvodnú látku degradujúci Dark Phoenix. A kto vyberal tých nesympatických zmrdov do hlavných rolí, tomu nasrať do rúk a tri dni k vode nepustiť. Špatní herci, špatný scenár, špatná réžia a špatné triky. Strašná kravina, čistý odpad. ()

himor

No jebem ti riť, toto bola kokotina ako hrom. Hneď od začiatku mi niečo nepasovalo, hlavne hrdinka s lesbickými sklonmi stála za hovno. Celé herecké obsadenie ma doslova rozčulovalo od začiatku do konca. Tiež nerozumiem, prečo bandu extrémne silných mutantov stráži jedna ženská, tá akože nikdy nespí, alebo čo? Efekty napiču, napátie som mal v gatiach (bralo ma na sranec), koniec stál za total hovno aj s tým nešťastným medveďom, proste celé celé zlé. Je tu pár jedincov, čo majú fest odlišný názor...čo k tomu povedať...srať vás. 10% ()

wege

Skoro si přeji, aby tu celou značku poslali na pár let k ledu a chvíli se k tomu nevraceli. Je to celé odosobněné, nelze pochopit postavy, jejich jednání, vlastně nic. Strašně jsem trpěl. Ale jak jsem dohnal Marvel, dohnal jsem i celou sérii X-Menů. Jsem otevřel dalším komiksovým výzvám. Ach jo, asi DC no. ()

Bublasaurus

Tak tohle bylo teda něco... tohle je ten nejlepší MARVEL film na světě!!! Za mě je to úplně neskutečné mistrofské dílo! Nechápu lidi, kteří tento film kritizují. Já jsem si myslel, že vy máte rádi X-MENY!?(já až tak moc ne, ale přesto je to lepší než Avengers: Endgame, o hodně). Mě se to teda líbilo, super příběh, vizuální efekty, od každého žánru něco, sympatičtí herci a mnoho dalšího! Hej a.. jeden chlap jak jsem byl v kině, tak říkal že 36% Catwoman je lepší. Jako, já ty lidi nechápu... ()

Martin.Tokos

Alternativní název by mohl být: Jak Disney zničil potenciál revolučního filmu. Příběh, postavy a herci perfektní a přitom se půlku filmu nudíme... Proč? Horor, který sestřiháme do PG-13 nemůže jako celek fungovat. Zvláště, pokud má sloužit jako úvod do série, které se nejspíš nedočkáme... Potencionální director's cut nebo pokračování s R ratingem bych ale uvítal všemi deseti. 3* ()

Mr.Ward

Mám pocit, že u Disneyho ten film ani neviděli! Vždyť tohle by mohl být perfektní nový začátek pro mutanty. Kdyby vystřihli ty tři narážky na X-Meny a zasadili film do víc uzavřeného prostředí, mohlo se to klidně odehrávat v MCU. Ty postavy, to zpracování, vše tam funguje. Fakt se mi to líbilo... Konec je bohužel dost hořkej, když víte, že je to slepá ulička a nikam se pokračovat nebude. Tohle by si zasloužilo vydělat nějaký peníze, jako vztyčenej prostředník všem, co se na ten film předem vysrali. ()

Vykuk

Celé to působí, jako jeden díl z nějakého lepšího seriálu, vyloženě nenudí, místy zábavné, konec takový spíš artový než akčni nebo strašidelný, taková pohodka na klidný večer, neurazí, za shlédnutí stojí. ()

Tenet v kinech uspěl

Tenet v kinech uspěl

31.08.2020

Tenet se stal prvním velkým filmem od počátku pandemie, který si studio trouflo nasadit do kin. Mnozí tak logicky netrpělivě čekali, jak si snímek v omezeném počtu sálů – a ještě navíc doprovázený… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu