Noví mutanti

• USA The New Mutants (více)

Rahne Sinclairová (Maisie Williams), Illyana Rasputinová (Anya Taylor-Joy), Sam Guthrie (Charlie Heaton) a Roberto De Costa (Henry Zaga) jsou čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Alice Braga) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti. Když se však osazenstvo rozroste o Danielle "Dani" Moonstarovou (Blu Hunt), začnou se v nemocnici dít zvláštní věci. Pacienty začnou ovládat halucinace a vzpomínky z minulosti. Nepotrvá dlouho a jejich mutantní schopnosti - a vzájemné přátelství - podstoupí zkoušku, při které budou muset svést bitvu o to, aby vyvázli živí. (Falcon)

rostsoft

Podle hodnocení jsem čekal obrovský mega pruser, jsem docela rád, že jsem se nenechal zviklat hodnocením a udělal jsem výjimku, a na tento snímek jsem se podíval. Byl jsem docela mile překvapen, i když zpočátku to zase takové terno nebylo. Co se týče efektů, těm není co vytknout, co se týče příběhu, tam to trochu pokulhává. A celkově se na tento film nechá dívat, niž by se člověk u toho nudil. I když ostatní X-Meni byli o hodně lepší. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Můj táta mi říkával, že uvnitř každého jsou dva medvědi. Jeden medvěd představuje všechno dobro. Soucit, lásku, důvěru. Ten druhý všechno zlo. Strach, zlobu a sebezáhubu. Ptala jsem se ho -Který zvítězí? Ten, kterého živíš - odpověděl." Sledujeme skupinu mladých lidí, kteří jsou zavření v jakémsi strašidelné sanatorium pro náctileté mutanty, kterým se nedaří své schopnosti plně ovládat a myslí si, že až se to naučí rozšíří řady legendárních X-menů. Trvá dobrou polovinu stopáže, než se devadesátiminutový děj vůbec rozjede a na obrazovce se začne dít něco zajímavého. Většinou dostáváme spíše teenagerovskou romanci, kde sledujeme lesbickou lásku. Ta je míchaná s hororem, který v podstatě přesně kopíruje To, protože se každá z postav musí postupně doslova setkat se svými démony. Z démonů asi nejvíc zaujmou zubatí smajlíci. Celková záporačka doktorka Reyes v podání Alice Braga postrádá hloubku. Z ústřední pětice je pak nejzajímavější drsňačka Anya Taylor-Joy. Jinak prostě nijak originální film, od prostředí přes příšery dostáváme jen mnohokrát viděné. - 40%. ()

Daniel.Homol

Ve zkratce.... Nebylo to vůbec špatný! Skutečně sem to čekal horší, po těch problémech, co film měl. Ačkoliv si z toho dokážu představit skvělý horor, který by v podání Foxu a Marvelu byl skutečně zajmavý, tak i takto je film dobrý. Nechápejte mě špatně, není to žádný skvost, který by si zasloužil být v síni slávy, ale rozhodně to není ani žádný odpad. Je to klasické, temné fantasy s prvky hororu. Některé CGI jsou sice jako z roku 2010, ale rozhodně ne nic hrozného. Ma scénáři jde vidět, že byl několikrát přepisován, a to vytváří občas trochu zmatek v tom, jaký je tovlastně žánr a pro koho je vlastně film točen, ale zvládnout se to dá. ve výsledku je to napínavý a zajmavý snímek, který si zaslouží 6/10 ()

HombreT

Rozumiem, čo bol pôvodný zámer tvorcov. No tá 'tajomná' pointa filmu dopne každemu polointeligentnému človeku hneď na začiatku. Nabudúce sa musia viac snažiť. Efekty pekné, ale k ničomu. ()

Wiceman

Noooo ... na to, že se to asi tisíckrát odložilo kvůli různejm pitomostem, tak bych řekl, že se na to radši měli vydlábnout úplně. Už předloha je pro mě jedna z nejnudnějších linek X-men vesmíru a tady tomu není jinak. Ani mi tak nevadilo obsazení jako spíš fakt, že tak dlouho budem dělat bububu s Roxxonem, až se v tom nakonec budeme sami ztrácet. Už nám fakt dejte Mr. Sinistra a budeme všichni spokojení. Na jeho pucfleky sere Barnabáš. Každopádně ale jsem pravděpodobně očekával větší průser, nicméně zase tak hrozný to není a příjemně to odsejpá. Za Maisie dávám hvězdičku navíc, jinak spíš průměrné tři * ()

stuj

Já čekal pokus o blockbuster a on je to docela komorní filmek s jen pár herci na jednom místě.  První polovina (seznamovačka s postavami a prostředím) projeta na dvojnásobnou rychlost, ale pak se z toho vyklubala i trochu psychologická záležitost, což mile překvapilo. Takže nakonec 4 hvězdičky, i když to je jen tak tak. ()

stret

Tri hviezdy, za to ze tam vlozili LGBTQIPNZ vychovu o hviezdu menej. Kto sa neorientuje, to PNZ je Pedofil, Nekrofil a Zoofil. ()

mapar

vypadá to, jakoby film natočili jednou, pak úplně přepsali charakter všech postav, natočili to podruhé, pak se rozhodli, že místo hororu to bude komiksovka, tak to natočili ještě potřetí. No a nakonce zcela náhodně vybrali scény všech tří filmů a pospojovali je dohromady. Vím, že film neblaze proslul produkčními problémy, ale málo kdy je to na filmu tak MOC vidět, jak na tomto. Strašnej guláš ()

lukas.pukas.

ja jsem bylnpeijěne prekvapen , rozhodne bych to nespojoval s x-manama, vynikajici atmosfera , hororove prvky , urcite bych si to umel predstavit jako samostatna filmova serie . 75% ()

darius1706

Nějak nemám poslední dobou štěstí na filmy. Tohle bylo takové komornější dílko o 10ti hercích a jednom baráku a dalším námětem na téma mutanti. Jak jsem někdy nadával na Xmeny, tak beru zpět, tohle nebylo dobré. Chtěl bych něco alespoň něco vypíchnout, ale nic mě nenapadá. Proč zrovna dvě hvězdy. Jednak ten nápad mutací té indiánky byl celkem zajímavý a jednak i docela dobře provedený. Natočený, včetně efektů a dalších návazností, podstatně hůře. Scénář drhnul od začátku do konce, byl to celé takové odfláknuté, na honem, postavy jakoby tam celý čas byly každé zvlášť a příběh téměř žádný. Jsou to tedy s odřenýma ušima ty dvě hvězdy. ()

drkaldj

Nechápu to nízké hodnocení. Herecky opravdu fajn. Příběhově dost slušné. Upřímně jsem byl dost překvapen, jak mi film sednul. Za mě nemám snad nic co bych přímo vytknul. ()

obri odpad!

Katastrofálny nervák, ale nie z napätia, ale z čakania na koniec. Bez dynamiky, bez hlbšej myšlienky, ploché texty a zápletky. A lesby - povinná jazda. ()

Tenet v kinech uspěl

Tenet v kinech uspěl

31.08.2020

Tenet se stal prvním velkým filmem od počátku pandemie, který si studio trouflo nasadit do kin. Mnozí tak logicky netrpělivě čekali, jak si snímek v omezeném počtu sálů – a ještě navíc doprovázený… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu