Noví mutanti

• USA The New Mutants (více)

Rahne Sinclairová (Maisie Williams), Illyana Rasputinová (Anya Taylor-Joy), Sam Guthrie (Charlie Heaton) a Roberto De Costa (Henry Zaga) jsou čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Alice Braga) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti. Když se však osazenstvo rozroste o Danielle "Dani" Moonstarovou (Blu Hunt), začnou se v nemocnici dít zvláštní věci. Pacienty začnou ovládat halucinace a vzpomínky z minulosti. Nepotrvá dlouho a jejich mutantní schopnosti - a vzájemné přátelství - podstoupí zkoušku, při které budou muset svést bitvu o to, aby vyvázli živí. (Falcon)

NiWi

Rozhodně žádný průšvih, ovšem ani díra do světa . New Mutants v kontextu všech událostí končí jako docela sympatická jednohubka vyznívající do ztracena. Osobitý styl se filmu nezapře, je vidět že Josh Boone se snažil filmu vštípit jakousi originalitu, něco čím se bude film odlišovat od klasických superhero movies, a to se cení. Postavy jsou sympatické, herci dobře zvolení a je docela škoda, že se (pravděpodobně) s nimi nebude pracovat dál. Určitě bych se na jejich další příběh rád mrknul. Celkem úctyhodné 3 a půl hvězdy. ()

Šimpy

Nic překvapivého, přitom potenciál obrovský, leč z půlky využitý. Potěšila Buffy, pouštěná v tv (lesbická Willow byla nasnadě) a nejlepší díl Ticho (Hush). JInak pořád mi nesedí, kolik ženských a ještě leseb musí bejt ve filmech v dnešní době. Škoda, že ty děcka maj superschopnosti a když přijde na akci, tak utíkaj místo, aby je použili. Btw. Maisie Williams asi záviděla roli Wolverinovy dcéry v Loganovi, tak si tady aspoň zabodala drápy do medvěda. ()

animaxis

Po produkčním pekle, kterým si The New Mutants prošli, a po z velké části negativních recenzích, které se objevily po premiéře, jsem prostě asi čekal něco o dost horšího. V žádném případě se ale nejedná o dokonalý film. Po hororové a dramatické stránce se toho teda z takového námětu dalo podle mého názoru vytřískat mnohem víc, nicméně těch možností, podle kterých mohl film dopadnout ještě hůř, je, myslím, přece jenom o něco víc. První třetina filmu se trochu vleče a postavy působí spíš prkeně (včetně protagonistky), s nástupem těch mála hororových prvků mi ale začaly připadat o něco zajímavější a nakonec jsem vlastně až zklamaný, že se téměř určitě nedočkáme pokračování, protože kdyby okolnosti byly přístě přívětivější a kdyby se filmu ujali trochu schopnější tvůrci, mohli bychom s těmito postavami dostat docela zajímavou týmovku. Jelikož ale k ničemu takovému v dohledné době a v této sestavě opravdu podle všeho nedojde, jsem rád aspoň za to, že Noví mutanti končí uzavřeně, aniž by lákali na téměř nemožná pokračování. ()

Sabrewulf

Už od začátku měl film špatně našlápnuto díky okatému vykrádání filmového plakátu k hororu Démoni. O nic lepší to nebylo v úvodu s rádobychytrým moudrem, které jakoby vypadlo z fejsbůkových citátů (čti výžblebtů), jež vám ve výsledku vlastně řeknou to, že voda je mokrá. V nemocnici to však vypadalo docela nadějně, nicméně něco mi tam nehrálo. Pak už to nehrálo víc a pak už to hodně smrdělo. Říkám si - přece filmaři nebudou tak hloupí a nedají tam ve vší vážnosti něco, z čeho si v jiném filmu dělal Deadpool srandu. Jenže ta prázdná jídelna, to jak vždycky ke všem incidentům přispěchala jen Braga, to jak k obrazovkám kamer usedala opět jen Braga... Jo, v celém tom nemocničním komplexu o několika budovách, včetně té hlavní ve stylu Xavierovy školy bylo těch X-lidí jen 5 a k tomu jen 1 doktorka. Slovy - jedna doktorka! Ne, to musím zvýraznit capslockem - JEDNA doktorka! Ne, capslockem a ještě tučným písmem - JEDNA doktorka! Ty vole, kdo jim tam vozil zásoby, dělal údržbu, ochranku, uklízel atd? To ti tvůrci neviděli, jak pitomě a lacině to vypadá? Možná ale chtěli ukázat, že doktorka má naprosto nařachanou supermutaci a to - dokáže během doby, kdy pacienti spí, umýt hajzlíky, vyměnit vadné zářivky, vykopat na zahradě brambory a hromadu dalšího. To ale nebyla nejpitomější věc na filmu. Přeskočím to, že tam byly na sílu vražené lesby a že finále je jeden velký blábol. Protože co mě vytáčelo nejvíc, byla mutace Taylor-Joy. Úplně se to stydím napsat ------ Rytířská ruka s mečem a k tomu maličký poletující dráček kamarád. Jako vážně?!!! Do háje, co má tohle společného s mutagenem X? Ruka ve středověkém brnění je demence neskutečná, nicméně pořád se to dá s nadsázkou skousnout, ale dráček familiar? Už chyběl jenom Alucard z Castlevanie. Úplně mě zaráží, že na to tady nikdo nepoukazuje, všichni se smějí digitálnímu méďovi (byť oprávněně), ale Král Artuš X, nikomu nevadil? Tvůrci museli hulit fest, že už si úplně pletou sci-fi s fantasy a že principem vařené žáby se X-menům přidávají čím dál víc fraškoidní vlastnosti. Co bude příště? X-men, který otevírá brány do pekla a kouzlí čertíky s vidlema? No rychle změnit téma, nebo zase začnu ze sebe sypat vulgarity. Je úsměvné, že jsem celou dobu vůbec nevěděl, že to má být horor, což jsem zjistil až z popisku a komentů. Jediná věc, která měla náběh na horor, byla bazénová scéna a za tu je ta jedna ušmudlaná hvězdička. A taky za Maisie Williams, která tu hraje jinou polohu než v GoT a jde vidět, že na rozdíl třeba od Sansy Stark (X-men Dark Phoenix)) hrát umí. Počkat, to už jsou dva X-meni z GoT. No jasně, to už tu mýlku s fantasy chápu. ()

Nivenx

Oceňuji změnu pojetí i celkový smysl filmu! Není to tak velké jako x-men, není to pro davy, ale s formou i vyprávěním jsem naprosto spokojený! Úplně v pohodě jednohubka co potěší! ()

Doudis19

Jako pilot k seriálu dobrý. Jako vážně myšlení, plnohodnotní X-meni špatný. Každopádně doufám, ze Illyanu Rasputin nevidíme naposledy ❤️! ()

UhLee

(6/10). 7. Z nejočekávanějších filmů roku 2020. Na to, že Marvel na tenhle film hodil totální bobek, tak se s tím herci i film celkově popasoval se ctí. Místy šlo vidět, že je to slepené a měl jsem problém s orientací nebo detaily, ale kolem a kolem to byla úctyhodná podívaná s mladými talenty, které si to v rámci možností užívaly a schopnosti využívaly dejme tomu na maximum. ()

Script

Určitými momenty to bylo zajímavé, ale nebyl to horror. Ze závěru jsem byl zmatený. Nebylo to dovysvětlený. Působilo to jako fraška, ale taky to nebylo to nejhorší co jsem mohl vidět. ()

Ryuuhei

A mně se to líbilo! Parta mutantů byla charismatická, cesta za objevením důvodu toho, proč jsou v onom „blázinci“, zase poutavá. Hororová atmosféra nebyla tolik děsivá, ale děj o ni nebyl nijak ochuzen. Jen škoda, že trailer odhalil mnoho zajímavostí, které by se vyplatilo zjistit si sám během sledování. Ale i tak, stojím si za tím, že se Noví mutanti na stříbrném plátně povedli a dovedu si je představit v případném pokračování! ()

BROKEN_

Nebýt Anya Taylor-Joy a finální části, asi by šlo o průšvih. V první polovině na mě film působil strašně o ničem, bez tempa, bez cíle, vlastně ani nevím. Jsem rád, že jsem od filmu nic nečekal, jelikož to není nic na co bych si za pár měsíců, či týdnů vzpomněl. Škoda, že film nebyl hororem, jak se ze začátku prezentoval. Objektivně 2,5 hvězdiček, ale dávám 3, jelikož to zachránil závěrečný akt. P.S. Potěšil odkaz/propojení s Loganem, to jsem nečekal. 5/10 ()

Johnny.ARN

Ježíš, toto je taká priteplená blbosť. Najslabší Xmeni, nie kvôli hororovému podtextu, ale kvôli samoúčelnému príbehu, ktorý nič nikam neposúva. Našťastie je to krátke a nevyhodil som za to peniaze. Anya je stále mega jeba. 2 z 5 ()

Lachtaan

Svět se snad pomalu vrací do normálu, pro filmové maniaky jako jsem já to indikuje hlavně otevření alespoň menších kin, která můžeme jít podpořit návštěvou prozatím menších nebo už dávno na net vypuštěných filmů. New Mutants mě přestali lákat už kdysi dávno během zvěstí o jejich přetáčkách. A když s filmem není spokojené studio, jak mohou být ve finále spokojení zákazníci. Jelikož se ale jedná o vůbec první letošní film viděný na velkém plátně s patřičným obrazem a nenahraditelným zvukem, průměr zanechávám. [viděno v Kino Šumava Klatovy 28.5.2021] ()

filmmovier

Jasně, je to blbost. Ale blbost, která je krátká (na stopáž si skutečně nelze stěžovat), která mě bavila a která je lepší a zábavnější, než poslední díly regulérních X-Menů. Je jasné, že horor to není a že je to béčko, ale co na tom? Vůbec by mi nevadilo, kdyby si to za deset let někdo rozmyslel a ohlásil dvojku. A s ohledem na to, jak dlouho ten film vznikal, kolikrát se přetáčel a kolikrát byl odkládán, je ten výsledek skutečně dobrý - to, že za ty roky čekání nestojí, je sice taky pravda, ale to je jedno. Atmosféra se docela zadařila, postavy jsou zajímavé, herci nejsou špatní, Anya Taylor-Joy je opět megaluxusní a já na ten film mám prostě dobré vzpomínky. Není to nic úžasného z jakéhokoliv směru a úhlu pohledu, ale je to fajn. Naprosto poctivých 70%. ()

oveckaoa

Tak tady vyloženě nevím čekal jsem rozhodně více , ale vyloženě zklamaný nejsem, ale zase , že bych skákal nadšením to taky ne. Problém je v postavách jediná zajímavá je Magik a z té udělaly namyšlenou krávu (neřeším jestli je to tak v komiksu nebo ne) ostatní stojí za úplné hovno (možná tomu uškodily ty přetáčky a to, že to oficiálně nepatří do univerza těžko říct) . Film ani nemá stálého záporáka a v podstatě ani děj celé je to o tom, že banda mutantů bez schopností (většina jich je otevře až na konci případně v několikaminutových scénách) si vykládá jaký život měly před tím než se tam dostaly pak máme scénu kdy nějakého mutanta napadne něco z jeho minulosti a takhle se to opakuje dokola. Čekal jsem , že hlavní záporák bude ten medvěd a půjde po nich místo toho se tam objeví cca 10 minut sejme jednu postavu a pak zmizí jeho výskyt tak pozdě nedává ani smysl jelikož , když ji ta doktorka chtěla zabít tak proč si ho nepřivolala na pomoc už tehdy? . V celém filmu je jen jedna bojová scéna co trvá cca10 minut a upřímně žádná hitparáda to není. Z těch x menovských filmů po X Men Apokalypsa nejslabší zlatý X Men Dark Phoenix. P.s. v kině nás bylo 5 :-) ()

Zek

Tohle spíš na mě působilo jako jeden díl seriálu než jako film. Hlavně moc nechápu, proč tohle vůbec vzniklo. S původníma x-nenama to nemá pomalu vůbec nic společného, jen se tam o nich zmíní. Na druhou stranu musím říct, že to bylo určitě o něco lepší než Dark Phoenix. No doufám, že Disney plánuje nějaký pořádný restart, protože ty poslední filmy jsou fakt hrozný. ()

hroubek

Potom všem co se filmem dělo(odklady, dotáčky, přestřihávání) je zázrak, že to tak nějak vůbec funguje. Opravdu jsem byl mile překvapený, že to není tak špatný. Jasně, moje očekávání byly někde hodně dole, ale i tak. Josh Boone se opravdu snaží a je vidět, že má načtené komiksy a docela dost přemýšlí o tom co ve filmu chce ukázat a jak to chce ukázat. Film má dobře zahrané postavy(v rámci komiksového žánru), hororové momenty jsou dost působivé a fungují. Herecky to není žádný průšvih(Anya Taylor-Joy si krade každou scénu pro sebe, Blu Hunt překvapila) a dá se to na pohodu. Dost se mi líbily konkrétní odkazy na komiksy, kresbu legendárního Billa Sienkiewicze a pár opravdu dobrých a zajímavých momentů. Problém je příběh, který je slepenec několika věcí, třetí akt mě bavil, ale působí tam až moc na sílu, totéž i lesbické pasáže a taky to že se postavy chovají v jedné scéně tak a v druhé jinak. Další problém je to, že film má 90 minut, ale připadal mi jako by měl 130 minut. Není to špatný film, ale bohužel to není nic co by nás mělo posadit na zadek. Kdyby to bylo celé hororovější a drsnější, tak by to fungovalo lépe. ()

MikeZ

Dámský gambit Anya Taylor-Joy se teď musí cítít stejně jako Stallone, když na něho po úspěchu Rockyho vytáhli Italského hřebce. How embarassing... 4/10 ()

Timak

Tak jasný, není to žádný terno, ale v porovnání s X-Men: Apocalypse, X-Men: Dark Phoenix, Aquaman, WW84 aj. je tohle fakt cool oddychovka. Zajímavé postavy (neokoukané), příběh ucházející, není to taková katastrofa. ()

lykan9

Hororové pojetí mutantům sluší, ale tak jak jsou Noví mutanti pojmuti moc dobré není. Přesto, že film trvá jen něco málo přes hodinu a půl, tak se divám místy nudí. Herecky není film špatně obsazený, až na jednu výjimku, kterou je kupodivu Maisie Williams. Její postava a vlastně i ona sama mě při sledování nesmírně prudily. Jak jsem již uvedl, tak hororové pojetí film vylepšuje a ve výsledku se jedná o slušnou x-menovku. ()

Tenet v kinech uspěl

Tenet v kinech uspěl

31.08.2020

Tenet se stal prvním velkým filmem od počátku pandemie, který si studio trouflo nasadit do kin. Mnozí tak logicky netrpělivě čekali, jak si snímek v omezeném počtu sálů – a ještě navíc doprovázený… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu