Noví mutanti

• USA The New Mutants (více)

Rahne Sinclairová (Maisie Williams), Illyana Rasputinová (Anya Taylor-Joy), Sam Guthrie (Charlie Heaton) a Roberto De Costa (Henry Zaga) jsou čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Alice Braga) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti. Když se však osazenstvo rozroste o Danielle "Dani" Moonstarovou (Blu Hunt), začnou se v nemocnici dít zvláštní věci. Pacienty začnou ovládat halucinace a vzpomínky z minulosti. Nepotrvá dlouho a jejich mutantní schopnosti - a vzájemné přátelství - podstoupí zkoušku, při které budou muset svést bitvu o to, aby vyvázli živí. (Falcon)

helloween93

Dlouho odkládaný projekt studia Fox, které Disney podědilo vypadá jako televizní pilot k seriálu, bohužel jde však o filmovou AAA produkci. Postavy jsou sympatické, hlavně Anya Taylor-Joy a příběh má takovou temnější atmosféru, bohužel ten dojem zkazil digibordel v závěru filmu. Tvůrci jako kdyby nevěděli, jestli chtějí natočit Breakfast Club nebo temný horor. Ten rating PG-13 tomu taky dvakrát nepomohl. Přitom z toho s lepším scénářem mohla být hororová jednohubka, takhle New Mutants skončí v propadlišti filmových dějin. 2* ()

strikeman

Ale no tak, nebuďme až tak přísní. Za mě zajímavý a vůbec ne průserový pokus o hororové pojetí x-menovského universa... 70% ()

geek.ondra

Ze začátku jsem doufal že to bude dobrej horor. Potom když se do toho sralo Disney jsem doufal aspoň v malej zábavnej blockbuster. No a dostal jsem nudnou slátaninu bez atmosféry s pár cool scénama. Boone tam nějakou tvůrčí vizi měl ale ať už za to může kdokoliv tak se nenaplnila. Průměr a fakt mě mrzí že jsem v ten film celé 3 roky věřil a dostal na oplátku tohle.. 5/10 ()

Davidkkk

Noví mutanti jsou prokletým snímkem. Nespočet diváků jej odsoudilo ještě předtím, než měl původně vstoupit do kin. Jenže mě osobně tento spin-off spadající pod X-Men univerzum, a zároveň absolutně nesouvisející s ostatními filmy této franšízy, zajímal už od počátku a ocenil jsem snahu tvůrců filmu odlišit se a v podstatě ignorovat hlavní mutantí linku. Tehdy se o filmu mluvilo, jako o prvním x-menovském hororu, což původní podoba před všemi přetáčkami dost možná připomínala. Finálním výsledkem je však spíše jakési “psychologické drama“ (s hodně velkým nadhledem) o skupince teenagerů uvězněných kdesi uvnitř léčebny. Je znát, že podstatná část scén byla vystřižena a snímek se tak zkrátil na konečnou stopáž 95 minut. I tak jsem slyšel názory hovořící o zbytečně táhlém tempu. Respektuji je, protože se dá s nadsázkou tvrdit, že přibližně první hodinu se vlastně nic neděje a snímek si jen předpřipravuje půdu na samotné finále. Jenže mnohé neuspokojila ani závěrečná bitva, která se vymaní z původně komorního pojetí. Díkybohu já to celé vnímal tak trochu jinak. Nejsilnější aspekt pro mě představovali právě mutanti. Ne snad, že by disponovali dechberoucími schopnostmi, ale mluvím spíše o jejich vnitřku. Ke každému z nich jsem si vybudoval jisté sympatie a fandil jim od začátku do konce. Užíval jsem si každou scénu, kde byla skupina pohromadě, a když došlo na finální střetnutí s úhlavním nepřítelem, které mě v některých ohledech neuspokojilo, zároveň jsem měl radost, když jsem je viděl bojovat pospolu. Nejnovější přídavek do světa mutantů mě opravdu překvapil, a i když se mé hodnocení pohybuje někde mezi známkou 6 až 7, sáhnu po sedmičce, protože mě opravdu mrzí, že Noví mutanti mají tak nízkou návštěvnost, a tím pádem se můžu s dalšími originálními příběhy z tohoto světa rozloučit. Už se nemůžu dočkat, až uvidím po milionté bojovat mutanty s lidmi v dalším průměrném X-Men filmu (ironie). ()

Vabr

Na tyhle superhrdinský filmy nekoukám, ale každý musí uznat, že to bylo pro malý děcka. Popravdě jsem si dělal srandu, že si hrozně přeju, ať je ta hlavní postava a její kamarádka vlčice lesby. A ono se to fakt stalo! Nemůžu tomu uvěřit! Musel jsem se smát. Hlavní postava je jak každá drama queen a pokusí se ,,spáchat'' sebevraždu. Popravdě hodně chabej a nesmyslnej pokus. V celým tom ústavu pracuje jen jeden člověk ehm ehm? Drsňačka se zdála na dobrou (možná homofobní) šikanátorku, ale nakonec se tak jako všichni uchýlila ke svýmu plyšákovi. Smajlíci jsou fakt divný zlouni. Ostatní dvě postavy jsou k ničemu jak schody ve výtahu. Proč, když byl horník se nepokusili prokopat přes ty hranice :D? Myslel jsem si, že se utrácí spíš zvířata, já nevím třeba vlci, než lidi. Abych řekl pravdu, ty děti moc nebezpečný nejsou. Myslím, že je klidně mohli vypustit normálně na dětský hřiště a do škol. VYHODNOCENÍ: JAK PŘES TU HRANICI DOVÁŽELI JÍDLO? ()

helraiser

Hororověji ladění mutanti kteří převážně trpí rozpočtem. Postavy docela zajímavé, atmosféra místy opravdu parádní, ale technická stránka a příběh jako takový s koncem tedy nic moc. Čekal jsem tedy mnohem víc. ()

figliar odpad!

Nechápem dôvod vzniku filmu. The New Mutants sa spoliehali na veľké meno značky, však s pôvodnou sériou X-Men nemal absolútne nič spoločné. Film je príliš detský, bez príbehu a v podstate bez nápadu a originality. Je to taká zmeska všetkých možných hororov s tématikou psychiatrickej liečebne. Strašné sklamanie. ()

Kingjiri

Hlavní hrdinové nezajímavý a občas až nesympatický. První polovina hrozná nuda a druhá akčnější půlka nakonec nepřinesla vůbec nic zajímavýho. Celej biják smrděl nízkym rozpočtem v podobě pár herců v jednom baráku, kulisy téměř žádný, jen pár digi monster. Příběh jedno velký klišé bez jakýhokoliv překvapení a s absencího nápadů. Úpadek X-maní série "zdárně" pokračuje. Za mě suveréně nejhorší díl. ()

papaguy

Nudíte se? Pořiďte si medvídka koalu. Nebo raději rovnou dva. Horor je v tomto případě spíš marketingová nálepka. Jinak by na to nemohla cílová skupina. Nelíbilo se mi medvědovo vizuální ztvárnění. Většina ostatního se mi naopak líbilo. Trochu temnější pojetí vyloženě potěšilo. Jinými slovy X-mani po x-té, a vyjímečně zase jednou bez cirkusáckých upnutých latexových oblečků. ()

aR3Zz

Za mne to nebylo tak zlé, jak to zde někteří haní. Naopak. Jednoduchá, samonosná, přímočará a nízkorozpočtová odbočka od hlavní linie. Akční, postavy zajímavé, dokonce se snahou o jejich vykreslení (byť ne příliš zdařilou). Lesbický podtext dnes už snad nikoho nepřekvapí, ale nutné to nebylo. Zkrátka celkem pěkné akční scifi 60% ()

GavlaDan

Rádoby chytrá, filozofická a vážná dekonstrukce superhrdinského žánru, jenomže to moc nefunguje. Mám pocit, že jediný cíl toho filmu bylo vyděsit a šokovat diváka. (Což není to co bych od jakéhokoliv filmu chtěl.) Já na horory moc nejsem, ale i tak si troufnu říct, že ani to nefungovalo nejlépe, jak by mohlo. Celkovému dojmu nepomáhá ani ne moc dobře vypadající CGI. Ale na to, jakým produkčním peklem si tento projekt prošel, to není zas tak zlé, jak by mohlo být. Ovšem to nic nemění na faktu, že se mi Noví mutanti absolutně netrefili do vkusu. 4/10 ()

Hellierer

Po těch veletočích, jakými si tenhle zajímavý kousek prošel, je vlastně poměrně zázrak, že z toho ve výsledku vyšel poměrně fajn film. Rozhodně bych chtěl vidět původní, případně nějakou nevyměklou Rkovou verzi, která by umocnila hororové prvky, případně více rozvedla charaktery jednotlivých hrdinů, jelikož takhle mi přijde, že je film rozkročen někde mezi, kdy vlastně moc neví, jestli chce být dospělejším komiksovým bijákem či nenáročnou popkornovkou, ovšem rozhodně při sledování ničím neurazí, za což dost pravděpodobně může i velice sympatická sebranka hlavních herců (Anya Taylor-Joy jako Illyana s dráčkem Lockheedem si to tu kradou pro sebe) Takže vlastně docela fajn, ale škoda toho nevyužitého potenciálu. ()

Eventyrer

Pre mňa osobne po Loganovi najlepší X-men film (ak nepočítame Deadpoola samozrejme). Nenudila som sa, nič nepôsobilo strojene, odhaľovanie nie len schopností mladých mutantov ale aj o čo tam vlastne ide bolo pútavé a bez nudných pasáží. Postavy sa držali svojich charakterov, všetci mali dostatok priestoru. Divné a o to horšie bolo aj to, že na piatich mladých mutantov dávala pozor jediná doktorka. Trošku mi chýbala lepšia hudba, ktorá by podčiarkovala atmosféru, ako hororovú tak aj akčnú. Nesnažili sa o veľký film, čo bolo príjemné a filmu to podľa mňa dosť pomohlo. ()

Likan7

Je v tom vidět potenciál, rozhodně to mohl být zajímavá tečka za tuhle X-menovskou sérií před přechodem pod Marvel, ale ve finále se z toho dostal guláš, který nedává vůbec smysl a postavy má plochý jak čínská sprinterka. Několik solidních hororových scén by tu bylo, ale jsou nedotažené a fungují jen jako "baf, utíkejte". Nevíme nic o tom, co to je za bubáky, nevíme nic o postavách, na kterých film chtěl očividně stát a mě to zoufale nebavilo ani ve chvíli, kdy to celé mělo jít do finální akce. Mnohem raději bych se podíval na dokument o vzniku, protože to byl údajně mnohem větší horor, než film samotný. ()

Maximilianus

Nápad dobrý a malo to potenciál, avšak asi všetky skutočnosti so zmenou štúdia a pretáčky nakoniec uškodili tomuto filmu. Zázrak, že ho vôbec dokončili a vydali. Schopnosťami boli postavy zaujímavé, len bohužiaľ sa práve schopnostiam nevenuje až taký priestor. Taktiež tá "hororová" atmosféra nebola až tak hororová. Posledná polhodinka aspoň ukazuje nejakú tú akciu, tak mi trochu vylepšila chuť, avšak stále je to film s nevyužitým potenciálom. 5,2/10. ()

Psycho.R

Hodnocení zde je asi ovlivněno tím, že od filmu ze série X se očekává něco jiného, než komorní thriller. Horor je podle mě silné slovo. Každopádně já jsem byl dost nadšenej a to jsem k filmu předem přistupoval se skepsí. Po dlouhý době film od Marvel komiksu, kterej se mi fakt líbil a nebyla to šablona, jako všechny za posledních deset let (což, ale nebylo zásluhou samotného Marvelu, ale Foxů). ()

Hashirama

Produkční peklo vyvolané zeleným šustivým stihomamem je něco, co se s posledními X-Men projekty chtě nechtě skloňuje. Otázkou je, jestli to mám jako zainteresovaný divák brát v úvahu nebo jestli hledět výhradně na koncový produkt, který mi ti analfabetičtí židi naservírují. Tím spíš, že jde o něco, s čím se bude Hollywood při své slepé nenažranosti nepochybně potýkat v dalších letech čím dál víc. Výrobní proces se na New Mutants pochopitelně podepsal především v překotném vývoji děje i postav a podivně divadelní realizací scény (v obřím psychiatrickém komplexu je všeho všudy pět děcek a doktorka), nicméně zřejmě přičiněním velmi šikovného střihače film bez větších obtíží odškrtává klasická příběhová klišé zatímco přirozeně plyne a ve výsledku se na téhle komorní emo komiksovce horká jehla zvlášť výrazně nepodepisuje, naopak je rychlé tempo vítanou změnou vzhledem k tomu, že podobných a nemlich stejných příběhů už člověk viděl hafo. Vzhledem k námětu a pojetí (a absenci Sophie Turner) tohle bolí o poznání méně než Dark Phoenix...a vlastně je to úplně fajn. 6,5/10 ()

Hellknight12

Premiéra . Za mňa je to film, ktorý neurazí ani nenadchne. Herecké výkony sú dobré. Príbeh je už ale iné kafé... Film má 95 min z toho som mal 60 min dojem, že nepozerám horor ale skôr rodinnú sci-fi drámu. Tento film je asi prvý film, čo má sklamal Marvel. Tempo filmu je na môj vkus a hlavne na žáner príliš pomalé. Áno pomalé tempo maju aj iné filmy ako napr Alien ale tam to hraje na atmosféru v tomto filme sa herci môžu aj potrhať scenár je tak blbo napísaný, že to není možné. Už keď sa buduje atmosféra, tak v tom najlepšom sa utne a zase idú len kecy pani Doktorky. Hudba je dobrá ale každopádne za mňa sklamanie na plnej čiare od Marvelu. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. Bohužiaľ . Pozrieť sa oplatí ale maximálne raz do roka... ()

Tenet v kinech uspěl

Tenet v kinech uspěl

31.08.2020

Tenet se stal prvním velkým filmem od počátku pandemie, který si studio trouflo nasadit do kin. Mnozí tak logicky netrpělivě čekali, jak si snímek v omezeném počtu sálů – a ještě navíc doprovázený… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu