Externí recenze k filmu (5)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Dysfunkční vztahy v rodině, školní šikana, sexuální zneužívání, rasismus a všeobecná apatie lidí ve městě se nakonec jeví být v jejich realistickém popisu mnohem děsivějším zlem než samotný vraždící klaun. Stephen King se umí velmi dobře vcítit do psychologie oběti, bojující s různými druhy strachů." (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) *****

  "To možná není nejzářivějším představitelem toho, co si dnes představujeme pod pojmem horor. Odpovídá spíše hitchcockovskému pojetí tohoto žánru (i když jeho „poetika“ je někde úplně jinde). Pokud ale sháníte děsivé drama s nadpřirozenou tematikou, které na vás dýchne dobrodružstvím a osmdesátkovou…" (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) ****

  "TO patří k nejlepším adaptacím díla Stephena Kinga a navíc je to i jeden z těch hororů, které nás budou bavit ještě za mnoho let. Je dobře odvyprávěný, nabízí hutnou porci filmového napětí i hrůzy, dokáže krví vymalovat celou koupelnu a s pomocí skvělého castingu navíc odvyprávět i působivý příběh…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Skarsgårdovi sekunduje partička mladých herců, kteří jsou bez výjimky skvělí. Většina z nich se dočkala načrtnutí vlastní backstory, své jinak stereotypní úlohy ale zvládli skvěle. Hlavní klaďas, tlustý šprt, brýlatý hláškař, ostrakizovaný černoch… všechny si je oblíbíte. A hlavně Sophii Lillis…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Film vytváří uspokojivé napětí, které rozbuší srdce i otrlejším z diváků. Zároveň si však nastoluje i určitý vnitřní rytmus, díky čemuž se dá leccos předpovědět, a přežít tak 135minutový snímek pouze s lehkou tachykardií. I když odchod z kina ještě za denního světla je vřele doporučován." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace