Externí recenze k filmu (15)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Dysfunkční vztahy v rodině, školní šikana, sexuální zneužívání, rasismus a všeobecná apatie lidí ve městě se nakonec jeví být v jejich realistickém popisu mnohem děsivějším zlem než samotný vraždící klaun. Stephen King se umí velmi dobře vcítit do psychologie oběti, bojující s různými druhy strachů." (více)

 • BudejckaDrbna.cz (Jakub Wittka) ****

  "Je tedy nové To opravdu důstojnou adaptací Kingova díla? Ano, rozhodně. I přes mírnou plytkost děje vás rozhodně upoutá a v některých chvílích svou atmosférou zatlačí do sedačky. A perlička na závěr – z mladé, patnáctileté Sophie Lillis, hrající Beverly, bude jednou skvělá a krásná herečka. Na to…" (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Byť v koži Stephena Kinga, bol by som s aktuálnym uchopením jeho románovej klasiky vyrovnaný. Základné piliere diela stoja pevne aj v novom spracovaní, ktoré je síce agresívnejšie, ale zato ponúka démonicky podmanivú atmosféru s príchuťou poctivého strachu z neznámeho." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eva Müllerová) ****

  "Nepříliš známý Jihoameričan Andy Muschietti se svého úkolu zhostil se vší grácií a vytvořil podívanou plnou hrůzy, u které se bude dmout pýchou zajisté i sám Stephen King. Nové TO dává prostor věcem, které byly v předešlé filmové adaptaci opomenuty a má ambice zaujmout nejenom milovníky hororu a…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) *****

  "To možná není nejzářivějším představitelem toho, co si dnes představujeme pod pojmem horor. Odpovídá spíše hitchcockovskému pojetí tohoto žánru (i když jeho „poetika“ je někde úplně jinde). Pokud ale sháníte děsivé drama s nadpřirozenou tematikou, které na vás dýchne dobrodružstvím a osmdesátkovou…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Přesto je nutné konstatovat, že To se rozhodně řadí k těm lepším adaptacím děl Stephena Kinga, byť jako horor funguje spíš jen průměrně – dost ho totiž zachraňuje právě ona rovina s dospíváním na americkém zapadákově, zdařile realizovaná hlavně díky práci s dětskými herci, které se podařilo trefně…" (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) ****

  "TO patří k nejlepším adaptacím díla Stephena Kinga a navíc je to i jeden z těch hororů, které nás budou bavit ještě za mnoho let. Je dobře odvyprávěný, nabízí hutnou porci filmového napětí i hrůzy, dokáže krví vymalovat celou koupelnu a s pomocí skvělého castingu navíc odvyprávět i působivý příběh…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "Ve filmu „To“ jsou scény, kde se vám bude stahovat zadek. A není jich málo. Jsou navíc proloženy tak, aby zde byly od začátku do konce a nestalo se, že se v některé části už nic vyloženě hororového neobjeví. Andy Muschietti natočil jednu z nejlepších kingovských adaptací, v což už jsem ani moc…" (více)

 • Horror.cz *****

  "Jako fanoušek knihy mám chuť dát 95%. Slíbil jsem ale, že to do verdiktu nezohledním. A tak za zmíněné nedostatky a nezodpovězené otázky dávám ještě o pět méně. I tak se tu ale možná urodil – když ne jeden z nejlepších nečistých hororů roku – jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Snímek, který vás…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Skarsgårdovi sekunduje partička mladých herců, kteří jsou bez výjimky skvělí. Většina z nich se dočkala načrtnutí vlastní backstory, své jinak stereotypní úlohy ale zvládli skvěle. Hlavní klaďas, tlustý šprt, brýlatý hláškař, ostrakizovaný černoch… všechny si je oblíbíte. A hlavně Sophii Lillis…" (více)

 • Novinky.cz (Věra Míšková) ****

  "King je nepochybně mistr ve stavění zápletky, formování postav, budování napětí. Jenže toho hororového je ve filmu moc. Tolik, že při dvouačtvrthodinovém filmu to přestává působit, byť jsou jednotlivé scény natočeny sebeděsivěji. Nakonec si na ně divák zvykne a už jen s větším či menším zájmem…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Byť ne tak děsivé, jak by se asi čekalo, remake To má bezesporu své momenty. Parádně obsazení a zahraní hrdinové, skvělý byť trochu upozaděný Skarsgård a audiovizuální zpracování, které ostatní mohou jen závidět. Superlativy bych šetřil, přesto se ovšem jedná o podívanou, která si vaši pozornost…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "V době wanovského hororu je tenhle osmdesátkový mini comeback fajn. Jakkoliv přizpůsobuje Kingovu původní látku dnešku (a byla by sebevražda to neudělat), pořád je v něm ten staromilský feeling, nejen settingem, ale i způsobem pouštění hrůzy, který třeba předvedl nedávno Sanberg v druhé Annabelle.…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Film vytváří uspokojivé napětí, které rozbuší srdce i otrlejším z diváků. Zároveň si však nastoluje i určitý vnitřní rytmus, díky čemuž se dá leccos předpovědět, a přežít tak 135minutový snímek pouze s lehkou tachykardií. I když odchod z kina ještě za denního světla je vřele doporučován." (více)

 • TVrecenze.cz (Martin Mazanec) ****

  "Pokud jste ještě Pennywiseovi a partičce "Nul" nedali šanci, určitě se jděte podívat na to, jak vynikající může být hororové zpracování přes 30 let staré knižní záležitosti. A jestli se budete taky vznášet? Spíš ne. Jestli poletíte? Rozhodně." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace