Zabijáci z maloměsta

Small Town Killers

Zabijaci z malomesta

Komedie / Krimi / Drama

Dánsko, 2017, 90 min

Druhá tretina bola veľmi fajn, no celý čas som mal pocit, že chcem vidieť americký, remeselne precízne spravený remake 5/10(20.6.2017)

• verbal

Ole, co to jako, kurva, bylo, vole?! To se takhle po Adamových jablkách či Milých lidech naivně domníváte, že s Dány prostě do hovna šlápnout nelze, obzvláště, má-li to v celuloidových zádech kulantního režiséra a Proktora v hlavní roli. A bác ho! I s takovými predispozicemi náhle vyškrábáváte z podrážky trapnou semidebilní taškařici pro zabržděné hihňaly u tak Trošku lopatích spektáklů, v níž všichni, kromě toho, že ze sebe v duchu předčasně potraceného scénáře dělají ultimativní dementy, ještě navíc afektovaně přehrávají hůř než Tříska v Hamletovi. Strašlivě retardovaná pičóza, za kterou každý z těch blahoslavených čtyř a pětihvězdičkářů zaslouží hodit do výběhu banán a vyhrát poukázku na roční maratón shitkomů Prímy Hnooj, TV Lopattov, nebo rovnou na lobotomii.(19.6.2017)

• Radek99

Opakované přirovnání k filmu Blbý a blbější přímo z úst protagonistů téhle komedie je trefné, ale ještě trefnější je označení Zabijáků z maloměsta za dánský Kameňák...také tam vystupují policisté a také to skoro vůbec není vtipné... Není všechno zlato, čím se dánská kinematografie pyšní...Zabijákům z maloměsta je lépe se vyhnouti obloukem!(25.6.2017)

Oblíbenec Ole Bornedal je zpátky a je opět vynikající. Tentokrát si místo hororu střihl velice hořkou a černohumornou komedii řízlou Thrillerem a obě stránky fungují bezvadně. Herecky přesné, hlášky vytříbené, nájemní vrazi úžasní ( na opilého ruského vraha Igora jen tak nezapomenu). Moc dobře jsem se bavil. 80%(19.5.2017)

Nemůžu se rozhodnout, jestli jde o sebereflexí prostoupenou komedii nebo o dánskou národoveckou variaci na Troškovy Babovřesky, kde pohodu, nudu a malé problémy dánského maloměsta získají nebezpečný rozměr až s migranty, kteří se do věci vloží. Tyto tupě archetypální postavičky z narušené ciziny, kde se afektovaně vraždí a neustále chlastá, se ale naštěstí beztak vybijou mezi sebou a Dánský člověk tak může pokračovat dál ve svém poklidném životě malých dějin.(10.6.2017)

O vztazích, jak to umí jen Seveřané.. pecka! :-)))(6.11.2017)

Měli jsme před lety s kámošem podobnej problém. Naše holky náš štvaly a my přemejšleli, co s tím uděláme. Padaly různý návrhy, nakonec jsme se s nima ale, my blbci, jenom normálně rozešli. Vědět, že s nájemným vrahem je taková sranda, neházelo by se tenkrát na zahradě korunou, ale volalo by se do Ruska.(21.8.2017)

Dánska, za vlasy pritiahnutá šialenosť, ktorá zabaví len určitý okruh ľudí, milujúcich ten najsuchší z najsuchších humorov. Ostatní nech sa škrabú za hlavou či v samotnej riti, no ja som sa bavil ..(19.6.2017)

Severania to vedia, tentokrát si ukrojili krajec na ktorý nemali... Čierna komédia sa strieda s iróniou, žartovný národnostný aspekt funguje polovičato a samotná myšlienka filmu je v princípe jasná od počiatku. Podtitul filmu by som dal ako manželské problémy po dánsky. Priznávam, že som čakal viac.(22.6.2017)

Film, který sice nabízí několik velmi vtipných momentů, ale zároveň se z nějakého důvodu zdá dvakrát tak delší, než ve skutečnosti je.(14.6.2017)

Bohužel ne každý Dánský film kde hraje Ulrich Thomsen jsou Adamova jablka a Ole Bornedal není Anders Thomas Jensen. Film se snaží přesně z tohohle těžit, z atmosféry a černohumorné síly Jensenových filmů. Jenže Bornedal má k ruce sice skvělé herce, ale slabej scénář, kterej je založenej jen sexuálních narážkách, ano na ničem jiném to prakticky nestojí. Pořád se tam padesátníci baví o prcaní, manželských krizích a vydělaných penězích na černo. Sem tam se opravdu povede dobrý fór, ale hlavně posloucháte nevtipné narážky a neskutečným způsobem vás budou srát obě manželky hlavních hrdinů, které si opravdu zaslouží umřít a jak mám rád drsný humor, dělání si prdele z toho vážně postiženého číšníka mi přišlo vtipný asi jako třetí díl Kameňáku, nebo jakýkoliv díl Kameňáku, takže nepřišlo. Nedivim se nízkýmu hodnocení. Když dva dělají totéž, není to totéž. Na 3* a to hodně slabší to vytáhne jen úžasný ruský zabiják kterého hrál skvělý Marcin Dorocinski. Slabé, hodně slabé.50%.(22.10.2017)

Dánsko to zase zabilo. Nebo spíš Británie a Rusko?! Každopádně jsem se vážně pobavila. Tenhle kontroverzní zabijácký humor mě snad nepřestane bavit nikdy.(17.6.2017)

Dva nespokojené manželské páry, jeden opilý ruský zabiják a jedna distingovaná britská vražedkyně. Ostrá černá komedie, jak je umí jen Skandinávci. // Febio(27.3.2017)

Slušná dánská komedie s několika skutečně velkolepými gagy a scénami. Bohužel, po většinu času tyto plusy ustupují mínusům v podobě hluchých a zbytečných scén či rozvláčné příběhové linii, díky níž se film zdá jednou tak delší. Je to škoda, jelikož kdyby byl děj více zhuštěnější a prázdné záběry nahrazeny větším množstvím interakcí mezi hlavními postavami, jistě by se jednalo o překvapivý nadprůměr v rámci dánského filmu a komediálního žánru obecně.(17.6.2017)

Čekal jsem od Dánů trochu víc...(29.7.2017)

Tahle komedie ma presne to, co ma dobra komedie mit a pokud je divakovi severska tvorba blizka, uspech je myslim zarucen. Nametem je reseni manzelske krize, ktere se trosku zvrtne. Film tezi z postav, ktere jsou vesmes vsechny vyrazne, i ty v malych rolich. A pak vyborne napsane dialogy a velmi dobre herecke vykony. Par hluchych mist se najde, zejmena na zacatku, tech vtipnych je ale tolik, ze v pohode utahnou mych pet hvezdicek. Videno v ostravskem Minikine, 25 divaku.(3.6.2017)

Skvělá černá komedie. Dánové jsou opravdu mistři ve svém oboru, absurdní až trošku zvrácený humor, který ale nepůsobí trapně, právě naopak. Smíchy jsem se mohl potrhat. Takovou zápletku prostě nemůže vymyslet nikdo jiný než oni. Jen víc takových filmů.(14.4.2017)

Záměrně laciná komedie s hrubým a seversky morbidním humorem. Ocenění film zřejmě sbírat nebude, ale bylo to docela vtipný a jako černá, nelogická komedie to celkem fungovalo. Potěšilo i plno známých dánských tváří a o čtvrté hvězdičce rozhodlo taneční číslo tlouštíka Nicolase Bro.(18.6.2017)

Parádní černý humor, který mi v poslední době servíruje převážně severská kinematografie, bavil jsem se od začátku do konce. Mírně předvídatelný konec, nicméně to neubralo na zážitku z filmu. Některé scény ve mě vyvolávaly až záchvaty smíchu a dlouho jsem se takto nepobavil. Moje mírně zvrácená část mého já plesala radostí. Dobrá zápletka s notnou dávkou severského humoru mi vyčarovala nejeden výbuch smíchu, proto u mě si film zaslouží 5*, zase trošku jiný humor než je člověk zvyklý z hollywoodských komedií. Jednoduše řečeno: "Tam na severu jsou opravdu jinde." :D(14.4.2017)

• Georgex

Začínalo to jako fajnová bláznivá komedie, bohužel se to po velmi vtipném, ale také velmi krátkém, úvodu změnilo ve standardní nezáživnou frašku s pár dobrými momenty a absolutně nesympatickými hlavními hrdiny. Naštěstí to čas od času od úplného dna zachraňuje Marcin Dorociński v roli věčně opilého ruského zabijáka. Moje hodnocení 45%.(4.8.2017)

Pohodová záležitosť s typicky severským/škandinávskym humorom. A musím povedať, že párkrát som sa z chuti zasmial. Mužské postavy pobavili, hlavne Proctor... (kto nechápe, pozrieť Banshee :), u žien už to bolo horšie. Herečky to boli slabé a nesympatické. Príbeh v pohode, síce prevarený ale tak krásne naivný a priamočiary, že som sa nestihol takmer vôbec nudiť. 65 %!!(26.10.2017)

<< předchozí 1 2 3