Zenigata Kóiči je trochu nekonvekční policista; je hlučný, netváří se nikdy inteligentně a věří své intuici. Tohle všechno může působit na ostatní uhlazené policisty trochu nedůvěřivě, ale přece jenom jde o slavného Zenigatu, který se nikdy nevzdává a zločince chce dostat za každou cenu. Tentokrát je jeho protivníkem nikoliv Lupin třetí, ale pan Otazník, který po Tokiu nastražil několik bomb. (Zíza)

Zíza

Začínám si myslet, že pokud se mohu na někoho spolehnout, tak je to Suzuki Rjóhei. On tu svojí postavu vždycky tak zajímavě uchopí a zahraje, že se nemůžu pomoct a pokaždé si ten jeho výstup užívat. Kdo zná Lupina III a i jeho nesmrtelného rivala Zenigatu, tak může tušit, co ho čeká. Napadlo vás někdy, co vlastně Zenigata dělá, když Lupin zrovna policii nezasílá svá oznámení o krádežích? Tak zrovna o tom je tenhle speciál. Nejedná se o brilantní detektivku, ani akčňák nabitý střelbou a automobilovými honičkami, je to prostě odlehčená pohodička, kdy se narychlo vytvořený tým vydává po stopách, co jim zanechám Mr. Question. Na konci každé takové stopy je nějaký výbuch. Japonská klasická krimi-zlehka-komedie.. Nikdo nezáří jako Suzuki. V tom už mám jasno. Titulky. ()