Krasne dějství filmu co člověk udělá když je napokraji svých sil aby zajistil sve mile.....Film začne strácet na hodnotě jestli se bude hrávat tak často jak doposud.....(10.7.2011)

Krásný film, to je ten problém. Adaptace dobrá, ale na rozdíl od papíru se o ni nikdo nepořeže. 70% Zajímavé komentáře: Bean, Šandík(5.6.2005)

Smrt krásných srnců je kniha pro film velice vhodná, její adaptace, troufám si říct, není pro zkušenější filmové tvůrce nijak obtížným úkolem a tak není divu, že převod zde proběhl bez chyb a kazů, ovšem na stranu druhou nenabízí nic "nového", ani kreativního. Smrt krásných srnců je snímek divácky vděčný, lidé mají rádi původní příběh a rádi vidí, že film na něm nic nezkazil, že si udržuje svou ucelenost a jasnou pointu, ale právě na tom neshledávám nic tak zajímavého, či opojného, abych jej mohl označkovat 4-5 hvězdami. Z čistě filmového hlediska je děj opravdu jednoduchý, přímočarý a i pro neznalce knihy nechnutně předvídatelný. Navíc vedlejší postavy jsou zde nevýrazné a s tou hlavní i navzdory kvalitnímu hereckému výkonu nelze díky charakteru příliš sympatizovat. 6/10(8.4.2009)

Spickove prevedeni neopakovatelneho kouzla povidek Oty Pavla do podoby prenadherneho celovecerniho filmu - a pan Hermanek - vykon neskutecny.(25.7.2002)

nieze by som sa nebavil prave naopak, cesta vlakom mi aj vdaka kvalitam tohto filmu usla rychlejsie. ono tema vojny a zakulisie prezivania v casoch vojny tu uz bolo mockrat a mne sa zda, ze pri inych filmoch som sa bavil viac ako pri tomto kachynovom... asi som este moc mlady na dostatocne uznanie kvalit tohto pocinu :).(29.11.2007)

• - Protože přívoz, kde bydlel převozník Prošek (Rudolf Hrušínský), byl výstavní síní, natáčely se scény z přívozu v Kouřimecké rybárně, která byla nedaleko a která se na místě nacházela ještě 15 let po uvedení filmu v nezměněné podobě. (rakovnik)

• - Zábery, kde Karel Heřmánek leží v rybárskej loďke a chrobák mu lezie po tvári, sa točili hodiny. Režisér vedel presne, ako chce, aby chrobák liezol, ale trvalo dlho, než sa mu nevycvičený hmyz trafil do noty. (Raccoon.city)

• - Obraz muže v Nejezchlebově (Lubor Tokoš) ateliéru, o kterém Leo Popper (Karel Heřmánek) prohlásí, že by jej musel přesvědčit ke koupi vysavače a ledničky tím, aby to udělal pro vlast, se objevil v seriálu Kriminálka Anděl (od r. 2008) v epizodě "Slečna smrt" při spiritistické seanci. (offlineman)