Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (CinemArt)

teekanee

Tak jsme se s přáteli zase jednou vypravili na českou komedii s poměrně dobrými ohlasy a mohu říct, že nikdo z nás určitě nebyl zklamán, ale Ženy v běhu se bohužel nekonaly. Film je rozdělen na dvě kvalitativně odlišné poloviny. První polovina je taková divná, westernová hudba je sice výborná, ale tak nějak to všechno nesedí dohromady, vtipné momenty skoro žádné, takže jsme na sebe čuměli jak vejři, na co jsme to vlezli. Ale od okamžiku, kdy Janžurka stoupí do Machova domu, tak nastává jedna velká černohumorná smršť, kdy jsme se smáli v podstatě neustále, na čemž májí velkou zásluhu skvěle hrající Hofmann, kterej je prostě geniální, Iva Janžurová, která prostě umí a velice příjemně mě překvapila Vilhelmová, která se role starostky zhostila přímo skvěle. Konec s cyklisty byl poměrně přehaný a ne moc vtipný, ale podtitulková scéna to napravila. 75% ()

dalia

Příjemná komedie s přesvědčivými hereckými výkony a výbornou paní Janžurovou. Spíše oddechovka, trochu bláznivá, leccos je zveličeno, jak už to u komedie bývá, ale žádná imbecilní nebo vulgární taškařice to není. Na druhou stranu bych tam nehledala ani morální dilemata nebo nepolemizovala nad oprávněností vzít spravedlnost do vlastních rukou, film je inzerován jako černá komedie a černá komedie to také je, více bych tam nehledala, není to psychologické drama ani mravoučný příběh a ani být nemá. Bavila jsem se dobře a umím si představit, že bych se po čase na tento film klidně podívala znovu, což se mi u nových českých filmů moc často nestává. ()

femar

Tak trochu jiné pojetí tématu Na hrubý pytel hrubá záplata. Děj byl místy předvídatelný, viz. zastřelený pes, ale na jiném místě divák zvědavě čeká, kam až TO zajde. Skvělí herci podtrhuji zážitek. Iva Janžurová jak bývalá paní učitelka, která bere zákon do vlastních rukou. Martin Hofmann už v miniseriálu Trpaslík ukázal, že umí zahrát pěkného hajzla a člověk mu to i věří :-) . Pavel Liška a ani další nezklamali. Za mě pět bodů. ()

Krtisko

Sám nevím, jak na mě film působil. Střídání dramatu a komedie vyvrcholí absurdní likvidací záporňáka.. Jednotlivé postavy jsou ztvárněny velice dobře, ale každá z nich, jako by zapadala do úplně jiného příběhu. Přetrvává ve mně nejednoznačnost. ..ani ryba, ani rak, chvílemi jsem se dobře bavil, chvílemi jsem si přál, aby už "toho hajzla" někdo zabil, chvílemi jsem se nudil. Scéna, kdy postavy diskutují nad postřeleným, pod zbraní v šachu drženým Martinem Hofmannem, která patrně měla být vyvrcholením filmu, je zbytečně dlouhá, chybí jí spád. Jako přepadený starou paní Martin Hofmann nevyužil ve své roli naprosto nepochopitelně několik příležitostí k jejímu odzbrojení a dával jí nové příležitosti k převzetí kontroly situace. To by mělo film řadit spíš mezi komedie, nicméně téma a jeho zpracování je natolik závažné, že bych spíš uvítal směrování mezi krimi s dobrým koncem. Pro rozporuplnost filmu, za mě ***. ()

doubravkaa

Pro mě událost roku! :-) Naprosto nezařaditelný a originální film, který začíná tak nějak po česku obyčejně - člověk si dlouho myslí, že se stejně nic nestane a pak je překvapenej :-) Zhruba od půlky začíná jízda absurdních situací, kdy se začnou skutečně dít věci, na který člověk maximálně jenom pomyslí. Výborná hudba vytváří dojem westernu a dělá film ještě zajímavějším. Paní Janžurová zahrála postavu důchodkyně "mafiánky" tak skvěle, že jsem jí věřila každý slovo, i když těžko někdo takovej může opravdu existovat. Pavel Liška pobavil jako vždy :-) Geniální scénář, hlášky, který se nezapomínají, výborní herci. Prostě super a doporučuju všem. ()

koprovka69 odpad!

Nudný film o ozbrojené důchodkyni. A ta scéna s G.Koukalovou ve které neřekne ani větu, předá biatlonovou flintu a začne motobiatlon, mi stačilo. LFŠ ()

majorzeman13

Slušná,solidní,tragikomedie nebo jestli chcete černá komedie. Obsazení Janžurová,Hofmann,Holubová.Liška a další jsou v pohodě,fajn.Celkově film i uteče má jenom nějakou hodinku a půl,takže tady taky na pohodu..... ()

Chenile

Jednu hvezdu strhavam za "skrytou" migrantskou agitku.. Ale chapu, ze jinak by film nedostal penize od ceskeho filmoveho fondu (tak jako jina scenaristka).. Skoda.. ()

drovi

Zo začiatku to vyzeralo ako dráma a vygradovalo to v tragikomédiu. Scéna u Macha a rozhodovanie kto ho zabije bola na vážnosť témy zahratá komicky a rozosmiala ma. Herecky bol film obsadený super a pani Janžurová ukazuje že vôbec nepatrí do starého železa.Krásne sa tu premostila staršia a mladá generácia hercov, ktorých výkony nemali chybu. Vážna téma, ktorá bola podaná dramaticky aj vtipne. Nečakal som, že sa tak dobre zabavím. ()

maxs

U českých filmů, které mají být zábavnou komedií, většinou narážím na to, že film je pro mě z hlediska reality neuchopitelný, scénář vytočený do absurdna a reálné uvažování zůstává někde za rohem. Ovšem zde jsem mile překvapený. Od filmu jsem nečekal zhola nic, zato jsem byl ale velmi mile překvapen. Několikrát jsem sám sebe přistihl v záchvatu smíchu. Paní učitelka skvělá, pan Mach snad ještě lepší a o Táně (starostce) také nemohu říct špatné slovo. Umírající Eva taky dobrý. Hlavní herecké hvězdy podaly svůj obvyklý a velmi kvalitní výkon. A s rukou na srdci, takového "Macha" má každé druhé okresní město. Jeho životní postoje a motivace jsou skvělou ukázkou čecháčkovství buranského typu. Mě film celkově velmi mile překvapil, je to většinou takový nenápadný a nenucený humor, když tedy pominu ten trošku přestřelený začátek. Nízké hodnocení nechápu, tohle je bezesporu jeden z nejlepších českých filmů letošního roku. Milá a příjemná komedie, která umí zadrnkat na tu správnou strunu. 4/5* ()

Filooos odpad!

Nejtrapnější herecký výkon sportovce je výkon toho tajtrlíka Haška v Rafťácích. Druhý nejtrapnější je výkon Koukalové v tomhle filmu. Mimichodem, na to jaké hvězdy tady hrají, tak budete překvapení, jaká nuda může v kině být. Tenhle marketingově nejprovařenější film roku je neskutečná trapnost. Nula....prostě nula. ()

5tipes

Není to špatné, ale rozhodně bych to neoznačoval žánrově za komedii. Když přežijete první hodinu sociálního dramatu plného moralit, poslední třetina filmu vám nabídne celkem slušnou absurdní komedii, která ovšem trpí rozporuplnou dramaturgií vedení herců a režie samotné. Nálady se střídají velmi neprofesionálně - takové chyby dělají často studenti FAMU - i na Vilhelmové bylo vidět, že si občas neví rady, jak to hrát. Ve filmu chybí větší motivace postav, především hlavní představitelky paní učitelky. Pro Tarantina by byl tento film velmi směšný a myslím že není třeba, abychom ho někde v zahraničí ukazovali. Ovšem běžného diváka by mohl pobavit alespoň svou poslední třetinou - pokud tedy motivaci příběhu sežere. Vilhelmová už přestává být sexy, Plodková byla obsazena velmi zbytečně a i v ostatních menších rolí zacláněli zbytečně dobří herci (Holubová, Dulava). Poprvé mě v tomto filmu nenudila Kristýna Svarinská, což mi bylo velkým překvapením. Nevím jak Bajgar s tímto nedomyšleným filmem obstojí u akademie a kritiků, rozhodně Iva Janžurová svou přítomností film posouvá do celkem snesitelného sledování. Ideální je ve filmu stopáž - devadesát minut je podle mě pro evropské komedie strop. Celkem rozumná byla i hudba, byť harmonicky ani melodicky nepřinesla žádný originální rukopis. Je škoda, že bylo záběrování čistě televizní a větší část filmu okupovali statické dialogy. Paradoxně poslední dějství formátu divadelní hry alespoň trochu situačního napětí přineslo. Absurdní hořlavý závěr raději komentovat nebudu. ()

Klot

Spokojenost. Čekal jsem nenáročnou komedii a tu jsem dostal, s přidanou hodnotou skvělých herců. Po rozpačitém začátku, kdy jako by se režisér nemohl rozhodnout, jestli točí moralitku, drama nebo grotesku, se film přehoupne do absurdní komedie s takřka splatter nádechem. Debata důchodkyně, svobodné matky, starostky obecního úřadu, doktorky a ex-trestance, zda vůbec, jak a případně kdo by měl přítomného, nevěřícně hledícího a vrcholně hnusáckého Macha/Hofmanna zabít, je vedená skoro v až Boyleovském stylu. Prostě taková příjemná blbost k pytlíku buráků a flašce bílého. ()

PepaPopper odpad!

co to doprdele bylo? zkurvena hudba, zkurvenej pribeh. zasrany duchodci, zpiceny chatari, uplne nesympaticky postavy. ale ta hudba me uplne nejvic srala, to je fakt humus. ()

Lyret

Povedený film, v kterém jsem to všem hercům věřila. Jediná G. Koukalová mi tam trochu neseděla nebo spíš možná i proto, že neměla scénář. Dostala svému jménu a jen koukala. Což mi přišlo docela škoda anebo pak její přítomnost nechápu, mohl tam být kdokoli. Ale tedy I. Janžurové a T. Vilhemové to neskutečně sedlo, moc mě jejich role bavily. Potěšil mě i přístup filmařů ke zbraním, kde filmové zástěrky šly stranou a divák se tak konečně mohl setkat i se zpětným rázem či rozložení a složení zbraně ve scéně delší než mrknutí oka. Nebyla chvíle, kdy by mě zajímalo, kolik času ještě zbývá do konce. Příběh měl spád už od začátku a konec jen gradoval. Snad jen ještě takový detail k závěru filmu, asi bych vypustila, že to byla práce profesionála jako spíš třeba mafie. Film se mi však opravdu moc líbil a ráda doporučím dál. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)