Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (CinemArt)

Mistr119

Vtipné, navzdory akci je z filmu cítit nadsázka, přitom propracovaná psychologie hlavní hrdinky. Hofman si podle svého charakteru tento osud vlastně vymodlil a vtipně, i když nereálně, byla udělaná konečná smrt Hofmanna tak, aby za ni nikdo nemohl. :) ()

Cesty timem

Jedna vražda stačí drahoušku (paní Ivo :-) ... nevím jestli to budu chtít vidět znovu tolikrát, jako dnes už historické komedie (myslím, že ne určitě každý rok třeba), ale pobavilo mi to. Trochu místy rychlé a také proto jsem si to dal 2x za sebou a jo, líbilo ... pane Hájku, Vás jsem si už zapsal za hudbu k Neviditelným a ani tady jste nezklamal hudbou s trochou vůně westernového prachu od kopyt koní :-) ... Když to sečtu tak to zatím bude za 3,5* a zaokrouhlím na 4*. Jako vždy u nových kousků doladím třeba příště podle toho, jestli budu mít chuť na reprízu a dojem z ní po čase. ()

Chlo0opek

Místy mrazivé, místy humorné a zkrátka takové, se závěrem, jaký by si asi většina z nás přála, leč s prostředky, se kterýma by se zas většina z nás nesmířila. Herecky zvládnuté dobře, stejně tak výběr herců správný. Ve výsledku lepší 3*. ()

skok01

Bravůrní, paráda, úžasné!!! Prostě skvělé. Už dlouho jsem neviděl na národní scéně takovou perlu. Vynikající režie, dialogy, kostýmy a hlavně naprosto skvělé a profesionální herecké výkony a klobouk dolů a hluboká úklona před I. Janžurovou, E. Holubovou, P. Liškou, M. Hofmannem. Výborný děj. Děj má spád, gradaci a vyvrcholení. A velmi zajímavý a nečekaný závěr. A najde se v něm i několik velmi zdařilých a povedených hlášek. Prostě balada, ráj pro oči i duši filmového milovníka. Nemám co dodat. Excelentní. ()

Himbajz

První třetina slabota. Až si člověk říká - 50%, ale dá se to. Pak se to rozběhlo. A od půlky pecka. řechtal jsem se jako blázen.Fakt super dějová linka. Bavil jsem se moc. Všechny postavy jedou pecky. A bylo vidět, že je to baví. dávám tak 70%. Nezaslouží si kolem šedesátky. ()

tulen

Já nevím, hodnocení filmů tady na ČSFD chápu čím dál míň - naprosté kraviny mají 80-90% a nadšená hodnocení, dobré filmy lidi hodnotí jako odpad ... Proto dávám 5, i když bych možná jinak dal jenom 4. Mně film pobavil, dobře se na to koukalo, herecké výkony skvělé, má to rytmus, gradaci. Groteskní, absurdní, jistě - ale je to přece komedie. Možná někomu možná vadí, že je to vlastně i dost trefná moralita ? Nebo lidi ztrácí smysl pro humor a nechápou .. ()

Holly_Molly

Překvapivě povedená komedie a závan něčeho trošku neobvyklejšího v českym filmovym rybníčku. Herci to táhnou parádně, předevšim pak Pavel Liška jako mentor zločinu.. Janžurka přebíjející dvouhlavňovku s elegancí a ladností Doomguye je skoro až rozkošná a je to taková třešínka na dortu. :-) ()

Sa.sa

Musím říct, že se mi to líbilo... Tak nějak to bylo dobře natočené i ta pointa byla super... Martin Hofmann to zahrál moc dobře a je otázka zda to hrál :))) Jinak ten biatlon na motorkách byl úžasný... Jj opravdu byl...! Byl postřelen, zmlácen, upálen a utopen :P To nevymyslíš... ()

evangelik

Moc jsem od tohoto filmu neočekával. Výhrady - hlavní představitelka moc okoukaná a stará (ve filmu 70). Ten motobiatlon dost neuvěřitelný nápad. Holubová s pistolí v posteli - ještě méně uvěřitelné. Jinak ta scéna s tím vyjednáváním a postřelením mafiána nemá pochopitelně chybu... ()

mokki5

Troufám si tvrdit, že jde o životní roli roli Ivy Janžurové. Je to opravdu skvělá herečka a zde dokázala, že jí nedělá problém zahrát cokoliv. Ta nejvtipnější část filmu se dostaví sice až ke konci, nebo při nejlepším v druhé polovině, kde to neskutečně pobaví. Rozjezd tedy slabší a utahanější - na černou komedii, ale nemám problém s tím, se na to podívat kdykoliv znovu. ()

Kaleidoskop

Teroristka je z filmů Radka Bajgara podle mě asi nejpovedenější. Dokonale se tu kloubí, pro Bajgara typická kriminální zápletka s černou komedií a celé je to zabalené do velmi povedených hereckých výkonů. Když se k tomu pak přidá dobrá hudba, hezké prostředí v okolí Berounky a bizardní vyvrcholení zápletky, nezbývá než se usmívat. Kdyby taktko vypadalo více českých komedií, bylo by pro mě na světě zase o trochu líp. ()

benedikt28

Skvostná česká "něco jako tarantinovka". Vynikající paní Janžurová, skvělá Táňa Vilhelmová a "dycky Luďaň" krásnej hnusák :-) ()

Generi odpad!

Tak falešný a nepřesvědčivý paškvil se hned tak nevidí!!! Skvělá herečka Iva Janžurová by si měla vybírat své role. Nazvat takovou parodii Teroristkou je nehoráznost. Jednak terorismus není sranda, je to vskutku vážná věc a jen debil si z toho dělá srandu. A jednak - zabití jednoho odporného týpka není terorismus, ale obyčejná vražda ()

Tafee

3,5... Janžurová jednička. Někdo tu zmiňoval přehrávání Vilhelmové, ale k té roli prostě afektovana pipka sedí... Hofman taky super! A kamarádka ze Slovenska s opravdu pěknými přednostmi... No... Jeje... ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)