Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

LaciLC

"Vo Wall Street si bol bohovský!" Dokonalé pokračovanie jedného z najlepších predstaviteľov žánru paródie... a zároveň jedno z mála pokračovaní, ktoré sa minimálne vyrovnali prvému dielu. Aj ja osobne viac obľubujem druhý diel, ktorý si berie na "paškál" džungľové akčňáky na čele s RAMBOm až po Verhoevenov ZÁKLADNÝ INŠTINKT, ale kto bude pozornejšie sledovať, určite si všimne mnohých ďalších odkazov na slávne filmy, hoci je pravda, že spolu s výbornými gagmi ich je ozaj neúrekom a ja sa pri každom ďalšom pozeraní zasmejem ešte o niečo viac, a pravdepodobne to tak bude aj naďalej, teda pokiaľ sa mi už na kazete nezoderie páska - to by som bol odpísaný.:) Mimochodom, každému VRELO odporúčam. ()

korbitch22

dali mi jazyk baseta,přišel sem o něj v laosu:-)páni málem bych zapoměl!to byly parodie.ctche!kde sou takovýhle super komedie který parodovali s úctou a vkusem.to už se dneka nevidí. ()

Yardak

Parodie na akční filmy u které se ani chvilku nebudete nudit! Charlie Sheen je skvělý komik. Jasných 5 hvězd. Dokonce lepší než první díl. ()

heyda

Opět se nám dostalo bláznivé komedie jako u jedničky. Přičemž úroveň zůstává stejná. Pro mě osobně na 4 hvězdičky, protože jsem se opravdu bavil, ale dát tomu 5 hvězdiček je dle mého názoru žhavý výstřel :-)))) ()

sharky

Nejvtipnější film všech dob! Propracovanější a vtipnější než kultovní jednička. Téměř při každé scéně s Lloydem Bridgesem riskujete prasknutí bránice, při finálním souboji s Husajnem už jde ale fakt o život:) ()

Jinny

Víte proč Charlie Sheen dostal tuhle roli? Protože dokázal číst ze scénáře a přitom nehnout brvou. Ale zkuste se na něj v některých scénách podívat, taky má co dělat. ()

honajz

Podle mne ještě lepší parodie, než byla jednička, kdy neskutečně dokonalé vtipy doplňuje i příběh a promyšlený scénář včetně hereckých výkonů. ()

TheEvilTwin

Dnešní parodie by si měly brát příklad, protože provést film takovouto nenásilnou a neskutečně vtipnou formou je umění. Od začátku do konce smích, humor je originální a divák se u něj od srdce a nenuceně směje. Skvost všech parodií. ()

Ivoshek

"Pane prezidente, kde je vaše první dáma?" "To nevím. Měl jsem mnoho žen.... O panictví jsem přišel v patnácti. Těžko o tom udržet přehled." Stejně jako jednička, i Part Deux je výborná kombinace situačních gagů a hromady dialogů, jako je ten výše. ()

Thomick

Kvantita i kvalita se pořádně nadechly a je z toho mimořádné pokračování, které v mých očích válcuje jedničku na všech frontách (hlavně akce posílila, souboje jsou daleko nápaditější a tím pádem i zábavnější). Thomas Benson povýšil, a to tak že všemi směry, Topper Harley se nijak nezměnil a nové tváře nelze jinak než přivítat (M.Sheen, R.Atkinson, B.Bakke). ()

SOLOM.

Nevěřil jsem, že dvojka bude ještě o fous lepší než jednička, ale stalo se skutečně tak. Spolek okolo Charlie Sheena si vzal tentokrát na mušku hlavně slavného Ramba (samozřejmě že ne jen jeho) a že jim to šlo. Bránice diváků dostanou opět pořádně zabrat a ani po tolika letech neztratila dvojka (no ostatně i jednička) nic ze svého kouzla a kvalitní porce zábavy. Já prostě oba díly Žhavých filmů miluji a mezi parodiemi patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo a zřejmě i bude natočené. ()

ARI50

Dvojka je skoro to samé a snaží se ve směs stejně a možná i něco líp ale pořád je to parodie co mě neoslní ale cením nápad a snahu filmu. ()

Ištván87

Parodie na Ramba jak má být. Vyjmenovávat zde mé oblíbené vtípky a hlášky by vydalo cca na dvacet, třicet řádků a pořád by to nebylo dost. Tak aspoň jedna za všechny: "Já odsud neodejdu, příteli, i kdybych chtěl.... Svázali mi tkaničky dohromady." "Ou, dvojitý uzel. Ti bastardi!" ()

Necrotongue

Nejkrvavější film všech dob patří spolu s prvním dílem k mým nejoblíbenějším parodiím. Geniálně obsazený Richard Crenna ostře paroduje plukovníka Trautmana, aniž by se musel obávat jakékoli msty, Lloyd Bridges nepodlezl vlastní vysoko nasazenou laťku, jen špagetová scéna Valerie Golino nedosáhla na předchozí smažení slaniny. Přestože je druhý díl mladší jen o dva roky, nemohu se zbavit pocitu, že se s plynoucím časem popasoval mnohem lépe, než jeho předchůdce. A abych to nějak shrnul a uzavřel, ukrutná sranda to byla. ()