Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

monolog

Nezapomenu na tu scénu parodující Děla z Navarone, když jedou lodí na tu svou pozici. Jak na další lodi potkají Charlieho otce Martina a jak na sebe křiknou Líbil ses mi ve Wallstreet! nebo vlastně celá scéna s lodí je úžasná. To uchechtávám ještě teď, a to jen když si vzpomenu, jak to bylo v parodovaném filmu. No a nedávno jsem viděl Ramba 3 a já to nemohl ani dokoukat, protože jsem se musel pořád smát a to u dramatickýho akčňáku prostě nejde. ()

RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Tvůrcům není v této geniální parodii série Ramba, Hvězdných válek, reklamy na Duracell, Terminátora 2, Děl z Navarone, Základního instinktu, Casablancy, Apocalypsy a údajně i dalších filmů nic svaté. Ani američtí prezidenti ne, o Saddámu Hussejnovi bez podprsenky nemluvě. Hlášky padají jedna za druhou s obrovskou kadencí. "Znáš místo odletu. Pokud za 15 minut nepřijdu, vite, co dělat." -"Jó, rychle vypadnout" - "Ne, ještě 15 minut počkat." Trailer: http://www.csfd.cz/film/5-zhave-vystrely-2/videa/?type=1 ()

Boss321

Pro mě jasně jeden z nejlepších parodických filmů, který v mých očích překonal svého předchůdce. Spoustu naprosto originálních gagů, hlášek a nezapomenutelných situací (nejvíc se mi líbí jak Charlie Sheen zabije vojáka slepicí :-)). ()

Jara.Cimrman.jr

"Vyřídíme to po námořnicku - první, kdo umře, prohrál." Toppera Harleyho už zase potřebuje jeho vlast a přestože se přitom projeví jako kvantitativně nejúspěšnější filmový zabiják, fantastický slepicostřelec či tříruký milovník, tak z pozice nejvtipnějšího muže před kamerou se nenechal sesadit prezident Benson, jehož práce s lopatou, etiketa na večírcích i souboje se Saddámem vstoupili do dějin parodie. Stejně jako tento snímek, jehož v průměrné kadenci vtipu na jedno filmové políčko stěží někdy někdo překoná. ()

H34D

Žhavé výstřely nikdy nebyly úplně můj šálek čaje, např. série Bláznivých střel se mi zdá vtipnější a nedokážu ani přesně říct proč. Možná většina vtípků ve Žhavých výstřelech jsou až moc přitažené za vlasy (a přesto právě to je činí tak oblíbenými). Každopádně za shlédnutí stojí, takhle bláznivé parodie už se totiž dnes netočí... 6/10 ()

BadoXXII

Pane, tihle muži dodržují přísný celibát. Stejně jako před tím jejich otcové a dědové...... Jedna z najlepších a najvtipnejších paródií. Už som ju videl veľakrát a stále ma dokáže rozosmiať. Možno je ten humor príliš buranský, príliš americký, ale stále je to rozhodne oveľa vtipnejšie ako tie dnešné paródie (Scary Movie ∞, Toto je Sparta, Epic Movie atď...) Jednoducho komediálny KULT..... Jde nám o muže, co přišli zachránit muže, co zachraňovali muže. ()

flanker.27

Není to sice typ parodií Lipského nebo Pytlákovy schovanky (těm se na západě blíží asi jen Galaxy Quest), ale je to nejlepší parodie svého typu. "Nikdy neviděli ženu. Tak jako jejich otcové a dědové." - "Skóre jako Total Recall..." - "Je zamčeno. A zevnitř." - "Příteli, nikdo netouží po svobodě tak jako já. Ale nikam utéci nemohu. Svázali mi tkaničky. - Uzel. Bastardi." ()

M.a.t.t.

Aj keď filmový svet pozná veľa kvalitných pokračovaní, nestáva sa až tak často, aby druhý diel prekonal vysoko postavenú latku jednotky. Abrahamsovi sa to Horúcimi strelami 2 podarilo a napriek tomu že ide len o paródiu, vo svojom žánri nemá výraznú konkurenciu. Nekorunovaný kráľ žánru, po ktorom už Rambo nikdy nebude taký ako predtým. ()

choze

"Toppere, co to čteš?" - "Velké čekání." - "Je to dobrý?" - "Ne tak, jak jsem čekal." Gumoví medvídci, vystřelená slepice, svázané tkaničky ("Uzel"). Skvělý Charlie Sheen visící Richardu Crennovi na rtech, když vypráví pohádku o blonďaté holčičce a medvědech, opět totálně senilní a dementní Lloyd Bridges tentokrát jako americký prezident blijící po vzoru George Bushe na japonského premiéra, po čertech sexy Brenda Bakke s putovní umělou pihou a jako bonbónek Rowan Atkinson oceněný nobelovkou za umělé slepé střevo. Kdysi jsem produkci ZAZ zbožňoval, dnes už se u ní jen pousmívám, ale nezapomínám a taky oceňuju oproti současné rádobyparodické produkci. Čtvrtá hvězda ryze z kurevsky silné nostalgie. "Chci poznat tvé rodiče a tvou dogu." - "Mí rodiče jsou mrtví, doga je sežrala." ()

Sarkastic

Naprosto super parodie. Někteří uživatelé zde uvádějí, že 2 je lepší než 1, ale já si myslím, že oba 2 filmy jsou velice kvalitní. Hlášky vypisovat nebudu, je jich tu tolik, že by mi to trvalo zatraceně dlouho. Snad jen...litoval jsem Rowana Atkinsona, jak si mohli dovolit mu svázat kaničky? Super zábava, nemůžu hodnotit jinak než 5*. ()

Gilmour93

Oproti jedničce genialita i lacinost humoru vyhnána do extrému, až si člověk uvědomí, jak tenká je vlastně hranice mezi Hot Shots! a současnými dementními parodiemi. Azbestový prezident Thomas 'Tug' Benson by měl nahradit Obamu, ať se trochu pozvedne úroveň banketů v Bílém domě.. ()

Lynn

Snad ještě lepší než "jednička". Základní instinkt může jít k šípku :-) a to jsem ho na CSFD nedávno hodnotila 5*. O Rambovi a spol. nemluvě. ()

Brouk

Gumoví medvídci... Gumoví medvídci... Více více Skvělá a velmi zdařilá parodie. R.Atkinson jako mučený zajatec... ()

Aluska88

Ať už byly natočeny jakékoliv parodie na nesčetně mnoho filmů, tak tento strhující příběh plný akce, nezaměnitelného humoru, nečekaných zvratů, absurdních situací, mistrně vymyšlených gagů a legendárních hlášek s excelujícími postavami Toppera Harleye, Ramady a prezidenta Bensona, pro mě bude vždy patřit k tomu nejgeniálnějšímu, co bylo v žánru parodie i komedie vytvořeno. A do všeho toho zmatku je ještě zapleten Saddám a Mr. Atkinson:) Naprostý mega výsměch všem otřepaným žánrovým klišé a tradičním postupům s originálními odkazy na kultovní filmy. A rovněž má pro mě velkou zásluhu na této komedii i fenomenální český dabing, především Gustav Bubník a Bohumil Švarc. A rozhodně nežertuji, naopak. "Kdybych žertovala, řeknu, kytka vstoupí do baru a barman řekne: "Proč tak zvadle?", "Víš, co ale napíše kritika? Stejní, opakující se herci.", "Já... nemohu jít, svázali mi tkaničky dohromady." - "Uzel. Bastardi." :D ()

genetique

Najkrvavejší film všetkých dôb! =) Tak tomuto sa povie pani paródia. Pokračovanie je na tom ešte lepšie ako jednotka a prvá polovica filmu ďaleko prevyšuje 100%tnú hranicu. Potom, po stretnutí s Ramadou percentá začínajú klesať, no stále ide o ťažký újeb. Hlavne Lloyd Bridges nehorázne valcuje! Škoda, že sa Jim Abrahams už o niečo podobné nepokúsil znova. Veď Sheen zo seba robí debila doteraz. 90%. ()