Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Hakha

Nejlepší role Charlieho Sheena, který je komický snad ve všech situacích. Valeria Golino je pevná a krásná:-) a malá role Rowana Atkinsona je odzbrojující. Nejlepší parodie na akční filmy vůbec... „Vyřešíme to po námořnicku. První kdo umře, prohrál“ ()

Spiker01

Nevím, jestli je tím, že se parodují filmy, ke kterým mám mnohem blíže, než k Top Gunu, ale dvojka se mi prostě líbila více než jednička. Charlie Sheen jako Rambo je prostě skvělej a s jeho parťákem (který hraje mimochodem tu samou roli i v Rambovi) je taky sranda. Korunu všemu nasazuje Lloyd Bridges, ten je prostě úchvatnej. Co dodat, prostě parodie, jak má být. Škoda, že nikdy neudělali trojku, dnes už se podobné filmy netočí...90%...[4.7.2018_Moviezone Kino Aero_Praha] ()

sud

Maxizásobárna parodií, hlášek a humoru pokračuje a neslevuje ani o píď. Povaluje na lopatky nejen všechny možné béčkové akčnáky (hlavně "Rambo III") a jejich nereálné scény, ale i klasiku ("Základní instinkt", "Děla z Navarone"). Parodie je jeden z nejožehavějších filmových žánrů. Tvůrci musejí dávat jednak pozor aby neurazili tvůrce parodovaných záležitostí a jednak udělat skutečně vtipnou záležitost, při které se budou smát i ti, kteří parodované originály třeba vůbec neznají. A právě dvojice "Žhavých výstřelů" je prototypem a vzorem pro další tvůrce parodií. ()

akisha

Žhavé výstřely 2 potvrzují, že někdy se druhý díl vyrovná prvnímu, co víc, může být v jistých ohledech i lepší. Netrpí totiž častým neduhem novodobých parodií, a to špatným výběrem onoho druhu herců, co jsou "směšně vážní" a hlavně tu jsou vtipy, kterým se budete smát a gagy, které jsou vygradované až na vrchol, nikoliv pouze naznačené a odfkláknuté. Vezmeme to stručně. Tohle je prostě opravdu, opravdu dobrý film. "Jsem u nácviku A. Je to velké A?" ()

Falko

Chapem, ze nie kazdemu moze tento humor sadnut, ale pre mna je tato komedia nielen nostalgia, ale zaroven skvela spomienka na uspesne filmy 80-tych a zaciatku 90-tych rokov a na zazitok z kina sa neda zabudnut. Pacila sa mi spojitost s filmami, akoze Charlie Sheen napodobnuje Ramba a ma zachranit svojho velitela Richarda Crenna zo zajatia, pricom je to ten isty Richard Crenna, ktory hral aj v skutocnom Rambovi. Potesila ma aj mala uloha Rowana Atkinsona, ale tiez aj Martin Sheen ako kapitan Willard z APOKALYPSY. Priamo alebo aj nepriamo sa tu paroduju tieto filmy: RAMBO 3 (1988), ZAKLADNY INSTINKT (1992), APOKALYPSA (1979), WALL STREET (1987), PREDATOR (1987), ROBOCOP (1987), TOTAL RECALL (1990), TERMINATOR 2 (1991) alebo aj HVIEZDNE VOJNY (1977). _________ Charlie Sheen - (Topper Harley) +++ Lloyd Bridges - (Prezident Benson) +++ Valeria Golino - (Ramada Rodham Hayman) +++ Richard Crenna - Plukovník Denton Walters) +++ Brenda Bakke - (Michelle Rodham Huddleston) +++ Miguel Ferrer - (Arvid Harbinger) +++ Rowan Atkinson - (Dexter Hayman) +++ Jerry Haleva - (Saddam Hussein) +++ Martin Sheen - (Kapitán Benjamin L. Willard) +++ Produkcia: Pat Proft +++ ()

castor

Podle profláknutého „s jídlem roste chuť“ tvůrci dvojky znectili kde co. S nadšením se pustili do klasiky i v té době čerstvých hitů, střídají humor krutý, absurdní i primitivní, který (což je největší síla snímku) pohodlně obstojí i dnes, dvacet let poté. ()

ClintEastwood

Co ten zápas včera v aréně? - To jen abych si něco přivydělal a uspokojil svou touhu vítězit a zabíjet. Hlásím se k té skupině filmových fanoušků, kteří považují druhý díl za ještě zdařilejší a zábavnější, než už tak skvělý původní snímek. Při každém sledování dostanu chuť pustit si Ramba (ať už dvojku či trojku), který je parodovaným středobodem, ale jsou tady i další okaté odkazy na klasické snímky (např. Star Wars, Četa, Apokalypsa, Terminátor 2 či Casablanca). Kdo má něco nakoukáno, ten si tento film obrovsky užije. ()

MM_Ramone

Charlieho Sheena rozhodne nepovažujem za mimoriadne talentovaného, či výnimočného herca. Myslím, že by ťažko zvládol zahrať také dramatické úlohy ako jeho slávny otec Martin Sheen, ktorý má môj prirodzený rešpekt. To bol pán herec. Charlieho možnosti končia tak akurát u hollywoodskeho, vysokorozpočtového sitkomu alebo v nejakej jednoduchej komédii. Keď mám byť konkrétny, tak vlastne ešte v pokleslejšom subžánry, a to v paródii. Tu zažiarila jeho hviezda najjasnejšie. Úloha Toppera Harleya, ktorý je recesistickou karikatúrou Johna Ramba, zvládol Charlie výborne. Môj vzťah ku filmovým paródiam je veľmi chladný. Nie sú mi pochuti. Môžem však s istotou prehlásiť, že "Horúce výstrely 2" sú v tomto žánri mojim favoritom. *** ()

Niktorius

Po včerejší repríze odebírám jednu hvězdičku. Tenhle humor mi příjde laciný úplně stejně jako ty triky a kulisy. Oceňuji akorát, že film se neotírá jen o ty nejznámější blockbustery své doby (jak tomu bývá zvykem u dnešních parodií), ale i o proslulé filmy z minulosti - filmový fanoušek pak alespoň může mít radost, ze všech těch narážek které pochopil :-) Setkání Martina s Charliem ("Líbil ses mi ve Wall Street") jsem se z celé rodiny zasmál jen já ;-) ()

Wacoslav1

Ale jo na opakované shlédnutí po nějaké době kdy jsem dal jedničku a dvojku hned po ní musím konstatovat, že dvojka mě přeci jenom baví víc. I když je moje hodnocení co se hvězdiček týče stejný tak u prvního dílu to byly těsný čtyři hvězdy a ten wow efekt se tak úplně nekonal, ale tady jsem se prosmál od začátku až do konce. Vkusná parodie na Rambo akční filmy z osmdesátek. Ale není tam jenom Rambo. Identifikujeme tam i například Terminátora Komando a další klasiky. Vystřelená slepice pak jako highlight filmu.85% ()

Xmilden

-Mám tě posloucháš za dveřma, vidíte Waltersi už jsme chytili toho zvěda. -To je Vaše žena. - Hm. Je to tak. No vida. Si stejně pěkná jako dřív. Prověřte co ví. PS: Cameo Martina Sheena je dokonalé! ()

lesumir

Dvojka lepší než jednička a to je co říct. Abrahams & Zucker umí parodie jak mají být. Jednička byla vynikající ale tohle je fantastické. Lloyd Bridges mi trochu připomínal L. Nielsena. ()

Hrabka

Tak toto je opravdu libovka. Tohle není už ani komediální sranda, to je spíš prdel. Charlie Sheen vyvádí naprosté hovadiny prvního kalibru a velmi humorná je myšlenka na srovnání jeho další role ve válečném filmu Četa. Parodie na válku v zálivu se vydařila, i když postupně už známé vychytávky tohoto filmu omrzí... 80% ()

cheyene

Pro mne rozhodně lepší a povedenější podívaná, nežli první díl, neboť Ramba 2 a 3 znám zpaměti a Žhavé výstřely 2 staví nejvíce právě na parodování této klasiky. Charlie Sheen je tu skvělý, u řady scén jsem se od srdce zasmál a dobře jsem si u tohoto počinu odpočinul. Potěší také cameo pro Martina Sheena, odkaz na Terminátora 2 a hudba s pozměněným Rambo theme. :) ()

juta

Tak pro mě jsou Žhavé výstřely 2 mnohem lepší než jednička. Tenhle díl je opravdu plný parodií na všechno. Přitom to herci myslí smrtelně vážně. Jedno z nejlepších je vystřelení kohouta lukem. Nebo to byla slepice, když nakonec vykadí vejce? Nebo namáhavé přelézání nízkého zděného plůtku. Zde je vidět, že i vojenské operace se nemusí brát vždycky vážně. Prostě to nedokoukáte do konce, aniž byste se nezasmáli. ()