Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

luka4615

Druhý díl se nese v podobně šílené-parodickém duchu jako jeho předchůdce. A i když je zde pár hluchých míst, tvůrci to bohatě vynahrazují naprosto šílenými nápady, z nichž nejvíce vyčnívá Saddám Husajn jakožto čivava. „Now I will kill you until you die from it!“ ()

Handle

Tohle už mě zas tak nebavilo, jednička je lepší, ale stále docela vtipné, 3* si to určitě zaslouží... :) ()

hendrich6

Dvojka Žhavých výstřelů se mi líbila o dost víc než jednička.Je to perfektní parodie,která se může v tomto žánru řadit jen těsně pod Bláznivé střely 1 a 2.Narozdíl od jedničky se mi tu líbily téměř všechny scény a že jich bylo hodně.Na pár scén a vtipů,zejména s panem prezidentem,už asi nezapomenu.Hodnotím mezi 80 a 85 % ()

Lacike

Tak dobre, ak budem počítať aj tento film, tak Rambo má 5 vydarených dielov. Tento je dokonca najkrvavejší film všetkých čias. Scéna v ktorej namakaný Topper Harley doslova hádže náboje po zloduchoch a namiesto šípov vystrelí chuderku sliepku, je ultimatívny masaker. Masaker smiechu. Ja tento film proste aj po rokoch žeriem a že hlavná línia tentoraz kopíruje Ramba je pre mňa splneným snom. Samozrejme sa nezabudne aj na parodovanie Terminátora a kopu ďalších klasík z prelomu 80/90 rokov. Musím ešte spomenúť paródiu na Kickboxera a legendárnych gumových macíkov. Po tomto filme som už nikdy tú scénu v Kickboxerovi nemohol brať vážne. Charlie Sheen tu podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. Je fakt roztomilý idiot a toho Ramba som mu v tejto namakanej kondičke nemal problém uveriť. Okrem Valerie Golinovej tu tentoraz máme aj ďalšiu krásku Brenda Bakkeovú, ktorá hrá podobnú sexy mrchu jak v klasike Gunmen. Strašne veľkú radosť mi urobil Richard Crenna, ktorý si tu prakticky zopakoval svoju úlohu z Ramba. Neviem jak sa sem dostal Rowan Atkinson, ale so zviazanými šnúrkami asi nemohol zdrhnúť. Tento diel je podľa mňa oveľa lepší ako jednotka nielen kvôli tomu, že paroduje Ramba, ale celkovo sú vtipy oveľa lepšie vygradované. A až na scénu so zvracaním prezidenta pri slávnostnej večery, tu nie je žiadna trápna scéna. Keď dôjde na akciu, tak je tiež na čo pozerať a scéna v ktorej sa rozbije na franforce Saddám Husajn je rovnako cool ako v T2. Veľkým upgradeom je aj monumentálna hudba od Basila Poledourisa. Celkovo je to u mňa stále pecka za 9/10. Starý Cz dabing je dobre obsadený, ale pár vtipov zabil, takže originál je predsalen trochu vtipnejší. P.S. Ak ste stále nevideli The Crying Game, tak nečítajte záverečné titulky. ()

5150

50%.. Zábavnější pokračování, ve ketrém nechybí spousta dobrých nápadů a odkazů, přesto se však docela vleče..)) ()

BoPo

Tentoraz si Charlie Sheen zobral do parády Rambo filmy a pre tento úkol sa dokázal aj dostatočne fyzicky nabušiť. A treba uznať, že oproti žhavej jednotke ide o dve triedy vychytanejšiu paródiu. Už úvodný súboj s gumídkami dal jasne najavo, že o trefné hovadiny núdza naozaj nebude. Dvojka prináša najvydarenejšie parodovanie akčných filmov a zároveň sa radí medzi najlepšie paródie celkovo. Z môjho súkromného trónu ju zosadilo až Scary Movie: Děsnej biják. Potešil návrat Valerie Golino, veľmi vydarený "Saddam Hussein", Brenda Bakke a jej porno šarm, a samozrejme Richard Crenna s paródiou samého seba. ()

GeusX

Psal jsem, u prvního dílu, že větší zábava to snad nemohla být! Ale ono to šlo! A dvojka humor ještě vygradovala! Teď mne nenapadá, zda nějaká parodie byla za uplynulých 30 let po Žhavých výstřelech (a Bláznivé střele) takto povedená... 100% ()

CiTrus007

Naprosto dokonalé - už dlouho jsem se takhle nezasmál. Vřele doporučuji všem vidět (během sledování doporučuji hru: kdo napočítá více filmů, které to paroduje)! ()

Terva

CITÁT - Gumový medvídky, přidat ! Přidat ! Gumový medvídky, přidat ! Přidat!.......... Film opět obsahuje nechutné " jídelní " scény, co je tohle za mindrák ? Vůbec mi to nepřipadá vtipný, naopak. Na přetřes si tentokráte tvůrci berou převážně film Rambo. Docela jsem se zasmál okolo 42 minuty. Topper ( Charlie Sheen ) je v člunu a kolem proplouvá další člun. Na jeho palubě stojí Martin Sheen. Oba na sebe začnou pokřikovat : Líbil ses mi ve Wall Street......... Řekl bych, že je to na stejné úrovni jako jednička akorát že tam jsou .....stejní, opakující se herci...... Skóre jako Robocop. Skóre ja Total Recall = Žhavé výstřely 2 - nejkrvavější film všech dob. Ve filmu si zahrál Rowan Atkinson jako Dexter. DIALOG - TOPPER - Musíte jít se mnou. DEXTER - JÁ ...nemohu jít....svázali mi tkaničky dohromady. TOPPER - Uzel. Bastardi !!.......... Velice povedá je scéna parodující tekutého Terminátora ( asi 65 minuta ). Ve filmu hrál i Jerry Haleva a to postavu Saddama Husseina. Kamera - Sylvester Levay. ()

MrCreosote

U téhle dokonalé parodie jsem se řezal smíchy. Nejvíc mě dostali Saddám a prezident. Saddám k nerozeznání od Terminátora a prezident s konopím místo střev, hlavou z hliníku, tělem z azbestu a jazykem baseta. Nesmrtelné. Deník Hussajna: snídaně, oslava narozenin, večeře s Kaddáfím, podepsat rozsudky smrti... ()

corpsy

Lepšie ako jednička? Rozhodne bombastickejšie a ešte uletenejšie. Sheen so svojím skvelým (ne)výkonom exceluje. Film opäť na plné obrátky. ()

Marek1991

Pokračovanie satirického filmu, ktorý ho svojou kvalitou aj predčil. Scénky ako šermovačka amerického a irackého prezidenta, streľba z luku kohútom, či ponúknutie natretia sa čiernou kriedou černochovi a iné gagy z toho urobili veľmi pekný komediálny film. Opäť tu je paródia amerických vojakov, či Ramba a všetko aj vďaka skvelému Charlie Sheenovi. Na filmy ako Forrest Gump alebo Fantozzi sa to nechytá, lebo to nemá tie grády a nebaví to stále, lebo hluché miesta sa tam nájdu, ale napriek tomu je to jeden z tých filmov, ktoré vám možno spôsobia kŕče v bruchu od smiechu. Pekná zábavka. ()

Marsik

PRIMA COOL - Zvláštní, až do teď jsem měl zafixováno, že se mi druhý díl líbil více než první. Po dnešku měním názor. Přišlo mi, že hlášek a vtipných gagů bylo v jedničce víc. Každopádně i dvojka je skvělá parodie, zejména na mého oblíbeného Ramba. CZ dabing opět parádní, pár minut jsem kdysi viděl v AJ a to fakt není ono. Sledovat Primu Cool po půlnoci se mi opět vyplatilo, jelikož absence reklam byla příjemná, a tak jsem měl celý film bez jediného přerušení. 75% (with J.) ()

ConanVJ

Dvojka, dnes již klasické parodie, bere hlavní příběh z filmu Rambo 2 a přidává spoustu dalších skvělých scén z dalších 80. a 90. akčňáků. Opět filmem, který nefekálním humorem dokáže pořádněrozesmát. Filmem je mi bližší o to víc, že se zaměřil na můj oblíbený žánr. 100% :) ()