Bratři Sean a David (Damon CarneyRandy Wayne) dostanou na starost případ brutálního sériového vraha, který si sám říká Preceptor a svými odpornými skutky se odvolává na boží Desatero. Počet obětí však rapidně stoupá, a proto je k bratrům přidělena detektivka Christine (Alexandra Harris), což se jim samozřejmě nelíbí. Společnými silami se tedy pouští po stopě vraha, jehož brutalita a zvrácenost se neustále stupňují, jako by to snad ani nebylo dílo člověka. Jenže se záhy ukáže, že i oni sami mají vlastní démony z minulosti a navíc o ně projeví zájem nejen pekelní cenobité a inkvizice, ale i samotné nebe… (SOLOM.)

TERRORDROME

To že táto séria ešte stále nezdochla je samo o sebe dielom pekiel. Tento súdny diel dejovo trochu imituje Inferno a má aj pár zaujímavých nápadov, ale miesto nejakej atmosféry sa pokúša preraziť iba pomocou trochy zvracania a slintania čo celý film neutiahne. Pátranie po úchylovi vraždiacom podľa desatora je vďaka rozpočtu menšiemu než penis japonského pornoherca pomerne smiešne. Okrem ústredného tria detektívov nikto iný akoby neexistoval, ich kancelária sa zrejme vznáša uprostred ničoho v inej dimenzii, na mieste činu nikto a aj ten Pinhead väčšinu filmu sedí v kresle pred tehlovou stenou. Ten sa inak celkom podaril, maska solídna, prejav uveriteľný, akurát ten veľký kabát zrejme zdedil po Bladeovi. Páčil sa mi aj jeho zjazvený sekretár s tmavými okuliarmi, trochu podvratná, ale dobrá postava. Naopak nasralo nenápadité odhalenie vraha a stupídne záverečné naťahovanie pekla s nebom. Hellraiser bol vždy predsa len niekde inde než tradičné kresťanské predstavy, takže hádka Pinheada so sexi anjelom ma príliš nepotešila. A skončiť ako bezďák... aspoň tí blbý jehovisti ešte pobavili. ()

Zero_Signal

Nejedná sa až o takú tragédiu, ako sú predchádzajúce diely, ale stále je to fakt nízka úroveň. Úprimna snaha režiséra natočiť kvalitného Hellraisera sa cení, ale nuž, ešte treba veľa lekcií varenia kým sa chalan naučí spraviť beef wellington. Najhorší aspekt filmu - neuveriteľne patetický herecký výkon Damona Carneyho (kto to je?). Najlepší aspekt filmu - veľmi zaujímavá postava Auditora, mimochodom skvele zahraná režisérom. ()

Hernycztek

Jsou dvě hororové série, které jsem doposud neviděl. Tou první je Puppet Master, a tou druhou právě Hellraiser. Nebýt toho, že se snažím sledovat každý nově vydaný horor, zůstalo by to tak i nadále, a tenhle poslední díl ,,zhmotněného pekla'' mi ukázal proč. Ačkoli se mnou jen tak něco nehne a neodvrátím zrak od žádných ,,úchylných zvráceností,'' tak i já mám někde hranici, a na tu jsem narazil právě tady. Protože sledovat tlustýho dědka co žere papír, aby se následně zeblil..ne díky. To se radši podívám na nějaký undergroundový snuff, protože je to vizuálně na stejné úrovni, jen s rozdílem, že tady to nechtělo být úmyslné. Jednou z málo pozitivních věcí je krásná hudba a slušně vypadající masky, kterých se však moc nedočkáme, protože Pinhead má všehovšudy 15 minut prostoru. Jinak se většina děje soustředí na krimi stránku a to je sakra málo. Nezachraňuje to ani gore, protože to bylo na velmi amatérské úrovni. Celkový dojem mám takový, že jsem znechucen a znuděn, a na předchozí díly mě definitivně přešla chuť. ()

PanTumnus

prvních cca 10 minu filmu je excelentních. pak ale přijde nudná detektivní zápletka s hloupými dialogy a scénářem. každopádně je to lepší než devátý díl. i když je na filmu vidět jeho nicotný rozpočet, tvůrci se snaží. masky se od minula také zlepšily a nový pinhead tomu původnímu rozhodně ostudu nedělá. plusem je i těch pár originálních nápadů (psací stroj, anděl, pejsek...) celkově tedy průměr, který nedosahuje kvalit ani jednoho z prvních pěti filmů a neznalci série nic neřekne ale jako fanservis je to ok. příště by to chtělo o něco větší rozpočet (viz. chucky a leatherface), méně tupý scénář a více scén s pinheadem. ()

Aurus

No další podprůměrný Hellraiser film. Příběh ujde, postavy nic moc a hudba je dobrá. Herecké obsazení není špatné, kamera je docela dost dobrá. Atmosféra tu je docela ok ale napětí zde vůbec není což je škoda. Strah o postavy tu apsotutně nebyl takže vám bude úplně jedno kdo umře. Za mě 3/10. ()

Rathalos

Novy Hellraiser a osobne som cakal hovadinu,ale nebolo to zle,robene je to stylom krimi v spojeni s hororom,pacili sa mi masky,tie boli fajn,herci priemerni a celkovy dojem je v celku dobry...:-) ()

helloween93

Tak zlé to není, rozhodně to nebolelo. Atmosféra tu moc není, námět o zhýralém policistovi co vraždí už se v sérii objevil, takže zbývají nechutnosti a gore. Těch je vcelku dost, počínaje pojídáním papíru Hodnotitelem a následným vyzvrácením papíru do podoby zvratků, které mají ukázat, jak moc daný člověk zhřešil. WTF jak svině. Pokud se nepletu, tak zde přibyly nové bestie, Chirurg s noži a Masér, který se ale nepředvede. V Judgmentu přibylo i nebe a obecně se tu víc řeší náboženská otázka. Konec byl takový nemastný neslaný, protože asi málokdo pochopí, co mělo to vyhnání z pekla znamenat. I kvůli tomu 2*. ()

panvasik odpad!

Nečekal, jsme že po Revelations uvidím, něco horšího a ty vole ono se to fakt stalo. Aby jste mě nechápali zlé, mě nevadí brutální vraždy mě nevadí v hororech spousta krve a usekávání končetin, ale co já fakt nezvládám jsou zkurvene a zajebane zvrhlosti a totální nechutarny. Odporné scény během filmu, jsou jenom důkazem toho, že jsou tu určití lidé, kteří by měli mít právo dělat filmy a tenhle režisér je toho jenom krásným důkazem. Tohle je jeden z těch filmu5, který už nikdy nechci vidět a doufám že na takovou odpornou píčovinu co nejdřív zapomenu. Příběh se nikam neupíná postavy jsou nesympatické a některé postavy, bych dokázal zahrát i já.... Jasná 0/10 ()

RobLord

Jméno Hellraiser kdysi znamenalo silný, vzrušující zážitek. Pro mě osobně pak nejlepší horory v dějinách kinematografie vedle Exorcisty nebo Evil Dead. Od dílu Bloodline začala kvalita série rapidně klesat. Objevily se lepší díly - Inferno a Deader, ale nikdy víc se nepodařilo Hellraiserům vrátit původní náboj a postavit se znovu na nohy. Naopak. Jedinečný Doug Bradley vzdal roli Pinheada a s dílem Revelations se filmování chytli ještě neschopnější tvůrci než ti předešlí. Revelations a Judgment hodnotím 20% pouze kvůli názvu. Jsou to brakové snímky, zasluhující odpad! Kéž by se k Hellraiserovi vrátil scénárista a režisér Clive Barker, herec Doug Bradley a skladatel Christopher Young v áčkové produkci! ()

helraiser odpad!

Tak tohle už nemůžou snad ani myslet vážně. Kde jsou ty časy kdy Hellraiser byl atmosférická podívaná s výborným Bradleym v roli Pinheida, který opravdu děsil a dodával tomu šťávu. Tohle je opravdu neskutečný paskvil, který posunul laťku série opět krutě dolů a v porovnání s tímto zářezy od Boty jsou mistrovská díla a, že to byly kvalitky. Pokud se má série vyvýjet v tomto duchu tak prosím, už žádné další díly, vždyť to je výsměch původním skvostným dílům. Toto je opravdu to pravé utrpení. ()

KUFI

Je to amatersky, je to beckovy, je to sracka..ale kupodivu se na to dalo koukat. Asi za to muze hlavne auditor a to jak mluvil (zajimavy ze to je zaroven reziser). Trosicku, ale fakt jenom trosku mi pripominal demona Jeeze ve filmu Lo (nejdivnejsi film ever). Vlastne vubec ty sceny behem pohovoru byly takovy spravne nechutny, coz je dobre. ()

Likan7 odpad!

Má to naštěstí jen 80 minut, takže to zvládnete. I když po úvodní scéně jsem chtěl vyhodit snídani a poprvé se mi stalo, že jsem vážně přemýšlel o tom, že to vypnu. Pak to naštěstí sklouzlo jen do dalšího bláta nudy. Nevtipná amatérská blbost. ()

Shanen29

Hellraiser je opravdu pouze pro zaryté fajnšmekry,ikdyž opravdu špendlíková hlava již ztrácí na autentičnosti a svým způsobem hodně fandů vehementně nasrala.Není to po pravdě to pravé krvavé peklo na světě a mě osobně to velmi mrzí. ()

ANTYCHRYST

:( Rozpočet pár $ a podle toho to taky vypadá.. Po úvodní extra nechutné desetiminutovce.. Jsem měl pocit jak když koukám na nějakej vyčpělej klon legendárního detektivního filmu Se7en!! No tvl...to je haluz i ten mladej vypadal jako náhražka Pitta..ale hodně zoufalá a tragická náhražka.. Stejně jako celej další..naprosto zbytečný a déčkový příběh o Pinheadovi.. Tato série už dlouho směřuje do pořádaných sraček...Bohužel... a toto je řádná amatérská Sračka... Hvězdička za pejska..10% ()

Clark_Kent odpad!

Jejeejje jajj auuuuuuuuuu néééé. Tohle mě hodně zamrzelo, vesměs celý příběh je nudný odvar a spletitá sračka s nekonečnou nudností. Hellraiser začal kdysi hodně dobře, jenže z toho udělali spíš nějakej sračko house v podstatě. ()

Sinusiridum

Zbytečnost na úrovni sousedskýho seriálu, atmosféra nijaká a Pinhead jak vyžranej důchodce v sadomaso oblečku. Jedna hvězdička za úvodní scénu, která fakt nebyla pěkná... ()

beso74

Po 31 rokoch sa objavil 10 film v sérii, ktorá pre mňa zomrela s Peklom na Zemi ešte kdesi v roku 1992. Odvtedy sa len kopili adaptácie vytvorené tým, že sa do scenára iného chystaného filmu strčila postava Pinheada a trošku sa to prispôsobilo svetu Cenobitov (zväčša ani príliš nie). Počiatočných 20-25 minút som strávil vo viere, že by sa konečne akýmsi zázrakom podarilo po štvrť storočnici natočiť dôstojné pokračovanie tejto kultovej značky. Temná atmosféra, zaujímavý proces zhodnotenia životného prínosu indivídua, aby sa to následne celé pokazilo. Na scéne sa objaví najprv dvojica a potom aj trojica detektívov, ktorá sa snaži so všetkých síl uspať diváka a samotný dej sa čoraz viac podobá na nepodarenú zmes Saw, Hellraisera a Seven. A ako to všetko skončí, šípi trošku chytrejší divák už minimálne pol hodinku pred ukončením celého trápenia. Len kvôli tomu fakt celkom podarenému úvodu 2 hviezdičky, ale spravodlivejšie by boli tak 30%... ()

GameboyNES

Pekelný rejdič je vážně dávno mrtvý, tahle série se ocitla hluboko pode dnem žumpy. Ani jsem na to vlastně už nechtěl koukat, ale nalákali mě na Nancy, fakt jsem se na ni těšil a prd. 9% ()

Worry77

Kdyby mi někdo pustil prvních deset minut a řekl mi, že to je Hellraiser, něvěřil bych mu. Protože se tvůrci rozhodli udělat radikální změnu v příběhu a vyjít ze stereotypu? To ani tak ne (ačkoliv je to rozhodně vítaná změna). Úvodní scéna je krásně nechutná a zvrácená, což moje úchylný hororový očko nad míru potěšilo. Je to originální, osvěžující a po tupých a nudných sequelech, jako byly Deader a Hellworld, to byl skvělej výstup z řady. Tady ale moje klady končí. Kvalita se po první půl hodině vydala jaksi strmě dolů. Spíš než jako Hellraiser to na mě chvílema působilo, jako Kobra 11 bez akce nebo jako nějaká laciná náhražka Se7en. Opět jde vidět, že je ten film hrozně levnej a že se evidentně u studia nedočkal moc velkýho zájmu. Taky mi přijde, že se Tunnicliffe nějak zamotal v tom, co chtěl vytvořit a docela to dojebal, protože ten anděl a nějaký scény s Pinheadem mi přišly absolutně mimo. Spíš bych uvítal, kdyby se na kameru ukazoval co nejmíň, což byl za mě rozhodě i jeden z největších problémů Revelations. Ještě musím dodatečně ocenit, že Pinhead už nevypadá tak směšně a uboze a že jsme se dočkali i pár změn a novejch nápadů. Za to přidávám Judgmentu jeden bezvýznamnej bod. (40%) ()