Bratři Sean a David (Damon CarneyRandy Wayne) dostanou na starost případ brutálního sériového vraha, který si sám říká Preceptor a svými odpornými skutky se odvolává na boží Desatero. Počet obětí však rapidně stoupá, a proto je k bratrům přidělena detektivka Christine (Alexandra Harris), což se jim samozřejmě nelíbí. Společnými silami se tedy pouští po stopě vraha, jehož brutalita a zvrácenost se neustále stupňují, jako by to snad ani nebylo dílo člověka. Jenže se záhy ukáže, že i oni sami mají vlastní démony z minulosti a navíc o ně projeví zájem nejen pekelní cenobité a inkvizice, ale i samotné nebe… (SOLOM.)

Olafsson odpad!

Céčková imitace sadomasochistickýho porna, kde herci, jejich výkony, výprava a děj zhruba tak odpovídaj tomu co byste od porna čekali... Jen to šukání tam chybí.. Neskutečnej odpad, nechápu jak tohle mohl někdo natočit.. Hellraiser frančízu už by měli nechat na pokoji, bude to jen horší a horší... ()

savatage odpad!

Co jde novodobým filmařům, tak skvěle prznit klasiku, kterou Hellraiser bezesporu je. Z tohoto žánru už dávno vyprchalo ono tajuplno, napětí z každého zaskřípání ztrouchnivělého dřeva, a hudby, ze které tuhla krev v žilách. Ono napětí dříve vedlo až k děsivému vyvrcholení filmu. Další pokračování už raději netočte a vymyslete raději něco originálního vy colou zdegenerovaný a hamburgery přesmažený mozky Hollywoodu!!! ()

Pitryx

Celé mi to přišlo jako detektivka. Několik dobrých scén tu bezesporu je, ale skutečně málo. Dokonce jsem se místy i dost nudil. Takže já dávám dvacítku za ty scény s cenobity, ale jinak je to film úplně k ničemu. Na konci se kecá, místo aby se něco pořádného dělo, prostě bída a utrpení. ()

moviefan4

Nedá sa povedať že by to bolo sklamanie, ale ani ma to nenadchlo. Čistý slabší priemer, ale oproti poslednému Hellraiserovi je toto velmi lepšie. ()

Nikolas__

Na to že je tohle film z roku 2018, působí to jak nějaký céčko z devadesátek. Fakt odporný wtf :D, ve všem tragický a ještě k tomu jediné dobré scény byly na začátku a bylo jich velice velice málo. Hellraiser je už fakt kompletně mrtvej, dokonce zabitej, sám sebou, sebevražda ságy - tohle nikdo nemohl myslet vážně. ()

brasek odpad!

Ďalší patogén do žánru hororového filmu. Príbeh o ničom, bez napätia a atmosféry. Celé je to zamerané iba na nevkusné gore scény. Nemám nič proti gore filmom, ale takto sa horor nerobí... je to proste málo. ()

veverysiak

Celkom zbytočné, pretože to neprináša žiadny kvalitatívny a zážitkový posun, len samé pritrúble drísty medzi litrami krvi a kilami tkanív, akurát to znižuje hodnotu originálu, niežeby ten bol zrozumiteľnejší a krvavejší a drsnejší, ale bol prvý, takže 20% ()

Milo384

mě to bavilo, začátek nápaditý, detektivní zápletka dobrá a konec zajímavý - povedený díl, patří k těm lepším. ()

RathuVSoak

Úvodní scény ve mne - jako velmi často - vzbuzovali naději, aby postupem času zvadla kytka bez vody. Mezi scénami napodobující Barkerovký naturalismus (nebo spíš nenapodobující?) tvoří pojivo vcelku otřepaná zápletka policejního vyšetřování. Místo noirové atmosféry čpí nudnou povrchností, co je ale asi největším zločinem proti Hellraiser sérii je zpodobnění samotného Pinheada ochuzený o své typické anti-charisma a nesmrtelné hlášky. Co se týče předzávěrečného odhalení, jsou tyto techniky zvratů už notně zvětralé, siceže v minulosti fungovali dokonale. Co se týče posledních okamžiků, musím přiznat, že v závěru, ačkoliv byl notně zbrklý, jsem citíl o něco méně nas*anosti než během zbytku filmu a nevadilo mi ani tak ta biblická příměs, která bývá u filmů víc ku škodě než k nápaditosti. I přesto - sečteno podtrženo - je Judgement pro mě velké zklamání a tvůrci by se měli zamyslet, zda by Lament Configuration neměli otevřít oni sami. ()