Příšerákovi

Príšerákovci

Monster Family

Animovaný / Rodinný

Německo / Velká Británie, 2017, 96 min

Tak jsem přišel s Honzíkem(7 let) do kina, uvelebil jsem se, zachumlal do mikiny a čekal kdy přijde spánek. Ten se překvapivě nedostavil. Zato se mi dostalo celkem příjemné akce na jejíž konci zjistíte, že rodina je základ státu a basta! Jediné co mě neskutečně iritovalo byla Baba Jaga co mluví jako Mistr Yoda. A co mě bavilo? Sexistické vystupování Emy upírky.... :-)(3.11.2017)

Na toto jsem byl hodně zvědavý a to ani ne kvůli tématu, jako protože je to prostě evropský animák. A animačně mě to velmi mile překvapilo, to bylo hodně bezva. Příběhově je to klasika. Charakterově mi to nesedlo ve všech případech. Jelikož trio netopýrů nebylo dostatečně komicky využito a místo toho je to takové trio mimoňů s jedním nechutným členem, který minimálně pro mě svými chutěmi extrémně sráží celý film. Podobně jako prdící taťka, který většinou filmu propluje spíše jen jako loutka a zbytečná postava, která i přes svou tupost postupě nabírá na inteligenci. Mamina se mi líbila, stejně tak dcerka a klučina byl takový standart. Čarodějnice měla být zábavnou postavou, což nebyla ani náhodou, jeji teleportačí cestování se na mně minulo účinkem. Drákula byl suchar. Nechutnosti (prdy, ušní maz, vylizování si nosu) takto překládáné dětskému divákovi u mě vždy dost sráží hodnocení. Tady to u mě ale hodně zachraňuje, že mě překvapilo v pozitivním duchu jak se s tím celým evropská produkce dokázala vytáhnout, jak to celé vypadá, funguje a do sebe zapadá i přes tu obrovskou zkratkovitost, skokovitost v ději.(2.5.2018)

• oLí

Animací ani námětem tohle určitě za špičkou nezaostává. Postavy dobře načrtnuté.. co Příšerákovi táhne k absolutnímu dnu je ale strašně očividná a marná snaha napodobit to nejlepší z úspěšných animovaných filmů posoledních let. A korunu tomu nasazujou vtipy s prděním a žraním ušního mazu, to jako fakt?! Kino plný děcek, ale atmosféra jak na pohřbu. Takhle rozhodně ne!!! ( musel jsem na to jít s neteří a synovcem ) 3/10.(28.11.2017)

• Robbi

Dlouho jsem se rozhodoval, zda dát takové hodnocení, ale ať jsem se na to díval ze všech stran, prostě jsem nenašel důvod, proč vytáhnout i tu jednu hvězdu. Nejenže tenhle film při mé návštěvě kina nebavil mnoho dospělých, ale ani děti, ještě je to tak okatá agitka rodinné pospolitosti, které podléhá všechno, včetně naprosto nesmyslných dějových zvratů, které nejde omluvit ani argumentem, že to "je jen animák!" Nulová zábava, spousta klišé a žádné překvapení - ba co víc, některé postavy jsou tak vlezle protivné, že ač se tváří jako spasitelé kladného přístupu k životu, stálo by za to je poslat ke všem čertům.(13.11.2017)

• oveckaoa

Hodně promarněný potencionál přitom trailery vypadaly parádně a animák mohl zaplnit dobu mezi čekáním na Hotel Transylvánia 3. Bohužel kromě Emmy jsou všechny postavy přes držku máme zde malého intoše co si myslí, že je nejchytřejší dítě na světě a šikanují ho pak holku a její pubeproblémy s klukama a krásou a fotíka co má věčně moc práce. Do Emmy se zamiluje Drákula (tady vypadá jak metrosexuál z nějakého módního časáku) a přiměje jakousi čarodějnici co mluví jak mistr Yoda, aby je všechny proměnila v monstra. Člověk by řekl, že po proměně bude aspoň sranda, ale to by se mýlil inteligence otce klesne z nuly na mínusové položky a ostatní na tom nejsou o nic lépe. Bohužel z cca 20 vtipů padne na úrodnou půdu tak 1 až 2 a i příběh nic moc. Závěrečný plán záporáka je těžký úlet i na animák a to nemluvím o chybějících scénách z trailerů (ta scéna v tom železničním vagonu ani není). 40 procent za obřího skarabea a ty 1-2 vtipy co mě pobavily už ani nevím které.(24.3.2018)