Příšerákovi

Monster Family

Animovaný / Rodinný

Německo / Velká Británie, 2017, 96 min

• Streeper

Na tuhle pohádku jsem šla s vědomím, že to bude podobné jako Hotel Tranyslvánie, možná se to tím malinko inspirovalo, ale kvalitou je to úplně pod bodem mrazu. Je to nudné, zdlouhavé a vůbec to není vtipné. Scéna, kdy upírka honí čarodějnici je trapná a zbytečně dlouhá. Možná tahle pohádka bude bavit úplně ty nejmenší, ale rozhodně to není pohádka pro větší děti či pro dospělé.(15.11.2017)

"Monster Family" má podľa mňa veľmi dobrý nápad, pár dobrých fórov, ktoré pobavia, no v celkovom prevedení ide o dosť slabý film. Hneď na úvod poviem, že som od filmu nečakal dokopy nič iné, len to, aby ma pobavil. Koniec koncov, ten nápad sa dá využiť na komediálne zlato. Výsledok však prechádza do všetkých možných klišé. Rodinné hádky sú tu všade a čoskoro už sú otravné. Čo sa postáv týka, tak mám pocit, že sú veľmi nezaujímavé, málo spracované a viac vychádzajú ako jednoliate postavy, ktoré nemajú žiadny výrazný charakter. A rozhodne sa dalo ísť s nimi viac do hĺbky. A ak už nie s rodinou Wishbonovcov, tak minimálne ostatní mali dostať niečo viac do svojich postáv. Dracula je mysteriózny gentleman a má pár dobrých hlášok, no dostáva veľmi málo priestoru. Baba Jaga by si ho zaslúžila oveľa viac a je najmenej využitá postava v celom filme. A kto je tu zastúpený najviac a chcel by som, aby zmizla, tak to je Fay Wishbonova, ktorá je absolútne neznesiteľná. Otravná až to bolí. Večný sťažovateľ, všetko je matkina vina, neustále šikanuje svojho brata a má milión rečí o tom, ako je všetko na dve veci. Nedá sa ju počúvať. Animácie sú okey, ale mohli sa tvorcovia snažiť trošku viac. Ale pozerať sa na to dá. Uznávam. Humor je trošku mix. Nemôžem povedať, že by som sa narehotal a rozhodne je tu aj kopec zabitých momentov s prdením a grganím, ale iné gagy zase fungujú a aspoň som sa trošku zasmial. Dospelým odporučiť nemôžem, deti si možno pri tom trošku oddýchnu. Ale čakal som minimálne viac kreativity. Hodnotenie: C(20.2.2018)

Na toto jsem byl hodně zvědavý a to ani ne kvůli tématu, jako protože je to prostě evropský animák. A animačně mě to velmi mile překvapilo, to bylo hodně bezva. Příběhově je to klasika. Charakterově mi to nesedlo ve všech případech. Jelikož trio netopýrů nebylo dostatečně komicky využito a místo toho je to takové trio mimoňů s jedním nechutným členem, který minimálně pro mě svými chutěmi extrémně sráží celý film. Podobně jako prdící taťka, který většinou filmu propluje spíše jen jako loutka a zbytečná postava, která i přes svou tupost postupě nabírá na inteligenci. Mamina se mi líbila, stejně tak dcerka a klučina byl takový standart. Čarodějnice měla být zábavnou postavou, což nebyla ani náhodou, jeji teleportačí cestování se na mně minulo účinkem. Drákula byl suchar. Nechutnosti (prdy, ušní maz, vylizování si nosu) takto překládáné dětskému divákovi u mě vždy dost sráží hodnocení. Tady to u mě ale hodně zachraňuje, že mě překvapilo v pozitivním duchu jak se s tím celým evropská produkce dokázala vytáhnout, jak to celé vypadá, funguje a do sebe zapadá i přes tu obrovskou zkratkovitost, skokovitost v ději.(2.5.2018)

• oLí

Animací ani námětem tohle určitě za špičkou nezaostává. Postavy dobře načrtnuté.. co Příšerákovi táhne k absolutnímu dnu je ale strašně očividná a marná snaha napodobit to nejlepší z úspěšných animovaných filmů posoledních let. A korunu tomu nasazujou vtipy s prděním a žraním ušního mazu, to jako fakt?! Kino plný děcek, ale atmosféra jak na pohřbu. Takhle rozhodně ne!!! ( musel jsem na to jít s neteří a synovcem ) 3/10.(28.11.2017)

• Robbi

Dlouho jsem se rozhodoval, zda dát takové hodnocení, ale ať jsem se na to díval ze všech stran, prostě jsem nenašel důvod, proč vytáhnout i tu jednu hvězdu. Nejenže tenhle film při mé návštěvě kina nebavil mnoho dospělých, ale ani děti, ještě je to tak okatá agitka rodinné pospolitosti, které podléhá všechno, včetně naprosto nesmyslných dějových zvratů, které nejde omluvit ani argumentem, že to "je jen animák!" Nulová zábava, spousta klišé a žádné překvapení - ba co víc, některé postavy jsou tak vlezle protivné, že ač se tváří jako spasitelé kladného přístupu k životu, stálo by za to je poslat ke všem čertům.(13.11.2017)

• - Film sa inšpiroval seriálom The Munsters (od r. 1964). Otec je Frankenstein, matka upírka a syn vlkolak. Jediný rozdiel je, že v seriáli je dcéra normálny človek a tu je múmia. (Scraffy)