Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

majec4

Ano, mozno sa z toho dalo vykopat viac, ale dalo sa to aj pokazit :). Kedze Hilla a aj Tellera celkom mozem, tak nemam problem dat 4*. Po pravde, cakal som celkom blamaz. Myslel som ze Teller sa tam nebude hodit, ale ma taku rolu, aka mu v danom kontexte mohla sadnut najlepsie. Pacilo sa mi aj rozdelenie filmu do urcitych "kapitol". Film si sice dlho nebudem pamatat, lebo videl som aj lepsie pociny, ale tesne po titulkach som s mojimi pocitmi spokojny ;-). Chcel by som vediet na kolko % sa realita zhodovala s filmom. ()

Illy

"Proto mám rád obchod se zbraněmi... nejsou v něm ženy." Hodně se to srovnává s Obchodníkem se smrtí...ale to je už 11 let starej film. Mně se War Dogs hodně líbilo. Hodně bavil Jonah Hill, svoji postavu zahrál fakt dobře. Pěkně natočeno, s nadhledem....ale žádná řachanda . Bradley Cooper jako producent..zároveň ve vedlejší roli. Doporučuju. I když hlavně chlapům. ()

Gore

Jeden z těch filmů, který je přesně mezi 3 a 4 hvězdičkama. Přiklonil jsem se k vyššímu hodnocení hlavně díky skvělému Jonah Hillovi, kterému tyhlé týpci sedí, kvůli roli zase přibral ta kila, která mu trvala tak dlouho shodit a v roli se vyřádil. Navíc film má svižné tempo i režii, která plyne bez zaškobrtnutí, takže není čas koukat na hodinky a jako taková jednohubka je to více jak stravitelné. ()

Flopik

Konečne som to videl a bolo to skvelé. Herci sa mi páčili sympaťáci, Ana je nádherné spestrenie. Film odsýpa riadne rýchlo a čo sa príbehu týka tak ten ma bavil.Ide sa tu podľa šablóny ako sa najprv vyhráva a potom postupne prehráva, režisér však film podal výborne a do môjho vkusu sa teda trafil.Komédie po menej ale nemôžem povedať že by som sa nenasmial.Za mňa za 4* a určite doporučujem. ()

nonick1

Jonah Hill v roli bezskrupulózního hamižného týpka, jehož jedinou láskou jsou peníze, ať už je jejich původ jakýkoliv. S ochotou jít pro ně doslova přes mrtvoly, je se svou jarmulkou na hlavě ztělesněním toho, co by se dalo parafrázovat hláškou z filmu Svatba jako řemen: Náčelníku, proč nás lidi nemají rádi? Jeho parťák je na tom sice o něco lépe, ale oba společně jedou v byznysu, kde se dá dosáhnout astronomických zisků. Jejich zdrojem jsou buď farmaka nebo jako v tomto případě – zbraně. Film je natočen na základě skutečné události a poměrně přesvědčivě ukazuje, jak účel světí všechny prostředky pro jeho dosažení a jak tihle týpci – i přes astronomické zisky - nikdy, NIKDY! nebudou mít dost. Důsledky dnes už všichni pociťujeme na vlastní kůži. ()

dawe787

Trošku jsem odolával, ale pak jsem čuměl jako čerstvě vyoraná myš. Po pár začátečních minutách se story parádně rozjede a film vás vtáhne do svého děje dříve než si to uvědomíte. Výborná jízda podobná jako ve filmu Obchodník se smrtí. ()

tomo41

"They called guys like us war dogs. Bottom feeders who make money off of war without ever stepping foot on the battlefield. It was supposed to be derogatory, but... we kind of liked it." War Dogs nie sú zlým filmom, ale.. Strašne ma na tomto type filmov štve ako glorifikujú spôsob života, ktorým žili hlavné postavy. Spoiler alert: Efrim je tu vykreslený ako bad guy, primárne preto, lebo oklamal Davida o prachy, ktorý ich neskôr dostal ako darček od teroristu. Pritom by obaja títo zmrdi mali skončiť v base. Spoiler alert end. Takže, aby som to zhrnul. Filmársky dobre odvedená práca, problém mám s hodnotovým nastavením filmu. ()

jasanka

Po delsi dobe konecne film, ktery me chytil. Vtipne, zajimave, se super herci. (Po zhlednuti jsem si ale vygooglovala fotky skutecnych akteru, a ani jeden si nebyli ani typove podobni.) ()

Saur.us

Další z řady filmů o ilegálních podnikatelech, jejich přepálených startech a zpackaných finišů. A War Dogs v této konkurenci naštěstí uspěli. I když to zas nebyla taková švanda, jak by se dalo od tvůrce Hangover čekat. ()

owwidius

Dost presne medzi 3 a 4. Film je fajn, zabavny, dramaticky.. len trochu som ostal zmateny, ci sa jedna o komediu, alebo true story, az mi prislo, akoby si ani sam film tym nebol isty. Ale mozno som mal len zle ocakavania z traileru - tam mi to prislo ako blazniva komedia. Jonah Hill inak perfektny, totalne mu rola sadla, inak velmi podobna ako vo vlkovi. Nakoniec davam 3 len preto, ze taky Lord of War mi prisiel este o triedu lepsi. [#37/2016] ()

BOURQUE

Slušný začiatok, ale v polovici sa z toho stáva priemerný film (vo svojom žánru). Spolupráca dvojici M. Teller a J. Hill celkom dobrá, ale boli tam ešte rezervy. Malé a neefektívne využitie herca s menom B. Cooper. Je jednoznačný, že T. Phillips sa inšpiroval filmom Lord of War. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Faila

Tak jistě, byla to občas docela legrace, ale nějak jsem se po většinu času smát nedokázala. Na jednu stranu mi to přijde docela originální, pojmout takovýto příběh tímto způsobem, na druhou stranu mi tady hodně neseděl ten rozdíl mezi obsahem a formou. Protože jestli to bylo vážně tak, jak je to ve filmu, tak to prostě sranda není, ať se Hill snaží sebevíc. ()

Evander

Sám jsem překvapený, jak moc mě tento film pobavil. A co mě překvapuje ještě mnohem více je, že je inspirovaný skutečnými událostmi, protože tomu se mi nechce věřit ani za mák. 78% ()

Ben Nevis

Mírný spoiler. Vyloženě ze života. Jeden vyčůránek zjistil, kde se válí prachy, jenom sebrat, a našel otroka, který mu to všechno oddře. Nevzpomínám si na firmu, kde by nakonec jeden parťák neodrbal druhého, akorát tady se u soudu řeší trošku jiné věci než podíl z tržby. Film dostatečně srší vtipnými hláškami, takže nenudí. Zveličuje dobrodružnou stránku byznysu (cesta do Iráku) a zjednodušuje obchod - byznys za 300 mil. dolarů je nakonec omezen na dodávku munice, přitom tam byly desítky položek. Je to takový jednodušší Vlk z Wall street. ()

Folky

Zajímavý příběh, výborní herci, rychlé tempo a super soundtrack. Rozhodně to mohlo být lepší, určitě by se hodilo trochu nadhledu, ale výborně jsem se bavil. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz