Nevlastní bratři Jáchym a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné „macechy“ Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet. S překvapením zjišťují, že tam venku je skutečný svět, v němž život znamená víc než status na facebooku, opravdové dívky vypadají poněkud lépe, než kreslené akční hrdinky počítačových her a k lásce patří také sex. Srážka se životem sice nese jistá úskalí, ale s humorem, se dá zvládnout nejen výšlap do strmého kopce, stavba stanu, chybějící elektrická zásuvka, ale také sok v lásce. (Falcon)

dr.fish

Děti, zahoďte mobily a jeďte na kole do přírody. Čekají tam na vás skutečné věci, holky a láska! Svět je báječnej! Tohle je poselství filmu, nic jiného těch 95 minut neobsahuje. Myslím, že osud naší kinematografie už je zpečetěn. Kamera je hrozná stejně jako ve všech reklamách, hudba z pekla a závěrem Láska jako večernice v podání Mišíka ml., to je skutečná třešeň na dortu. 20% ()

SeanLSD

Pozerať domácu komédiu znamená cielene sa vystavovať trápnosti. Obvykle sa jedná o prehliadku kreténov a prehnaných stereotypov. To može byť aj dobre, také krivé zrkadlo sa spoločnosti zíde. Kolečko si spomenul na niekdajší úspech SNOWBOARĎÁKOV a RAFŤÁKOV a skúsil to znova, s dobre vymyslenou aktualizáciou. Problém ale je, že rýchlo skĺzol z dobrého úmyslu a z celkom slušne nahodenej a rozohratej komédie tohoto typu prepadol do skutočne trápnej romantiky. Vývoj je tak rýchly a absurdný, že sa stráca nielen humor, ale aj zmysel. Pretože ak takým kopytám stačí pár dní a trochu bicyklovania na to, aby jeden zbalil exotickú černošku, druhý slovenskú speváčku a tretí sexy macochu, tak sa my, normálni muži žijúci v reálnom svete, môžeme jedine rozčuľovať nad takou naivitou - alebo nespravodlivosťou osudu, že čo má proti nám! ()

kocik1

Bajkeři aneb dovolená na kole, kterou natočil někdo, kdo v životě na kole neseděl. Neurazí, nenadchne, vhodné k žehlení. ()

sir-dave

Zase další film, kde si snad každý užije malou roličku. Výčet herců, kteří se tu aspoň na chvíli mihli je poměrně velký, chyběla už jen Issová, ta asi zvedala telefon pro Eon a Geňa, nejspíš běhal nahý po městě. Taková polo stupidní česká komedie - našlo by se taky desítky horších, ale někde v letním kině si to docela dobře dovedu představit. Občas ty fórky bavily. Holky pěkné, léto v plném proudu... Tady mladík se neoholil, je takzvanej angrešt. ()

chelseaman22

Již od začátku je jasné že zrzka svému nevlastnímu synu dá, a to ne jednou. A jak se v závěru samém ukázalo, tak tento zcela jasný předpoklad se vyplnil do té absurdní míry, že zrzka by se hned vdávala. Ostatní parchanti na kolech rovněž zaskórovali, samozřejmě. 65% ()

Lachtaan

Ti, co Bajkery vyhnali do těhle podhodnocených nízkých čísel, si přišli k filmu pravděpodobně léčit své komplexy. Protože jeho průběh neosloví jedině asociálního samotáře bez špetky humoru a životní nadsázky. Zaujme rodiny s dětmi, kde rodiče rozesměje nejedna scénka zcela kolaburující s realitou i velkou většinu nás dospělých/čerstvě dospívajících, kde se v rolích mladých protagonistů můžeme často shledat my sami. Koukat na to s rodinou a vidět a slyšet okamžité názory z pohledů rodičů i mladých ‘závisláků’ byl obrovský bonus a jsem za něj nemálo vděčný. Jeden z nejpovedenějších českých snímků roku 2017. Vtipnými a v rámci toho stále netrapnými sekvencemi tvůrci nešetřili. Bavil jsem se! REWATCHED 28.4.2019: I napodruhé naprostá oddychovka s hezkými holkami a krásnými scenériemi Moravského krasu. Mám hned chuť se tam na kolo vydat taky. ()

viperDavid

Zas tak strašný to nebylo. Hanka je pořád kočka, byli tam i nahý prdelky, sem tam nějaký kozy. Ušlo to. Bohužel to celkově bylo tak špatně natočný, že by za to Kopp měl dostat nafackováno. A co tam dělal Suchánek ? za tohle se bude smažit v divadelným pekle ()

Johnny.ARN

Taká druhoradá mládežnícka komédia, ktorá ešte musí podrásť, aby Snowborďákom aspoň oblízala päty. Ale je tam pár podarených scénok, je tam Celeste, sú tam cicky a zopár pekných bajk záberov a príroda. Škoda hluchých miest a preplácaného klišé. 2 z 5 ()

Mrkvič

Scénář Petra Kolečka. Tak proto. Jde totiž o dalšííííí teenage komedii z našich končin, které se snaží ještě dojíždět na vlnách rafťáků a kopecích snowboarďáků. Jenže oproti současným nudným komediím tady je na naše prostředí docela neobvyklý humor. Skvělý je trenér holek v podání Pavla Nečase. Ostatní postavy mají spíš jen pár světlých okamžiků, Hlavní bratrské duo těch světlých chvilek moc nemá. Mišík nemá teda snad žádnou. A některé holky tam jsou jen kvůli svým prdelkám a kozičkám. Ale to taky šlo. ()

Ryuuhei

A víte co? Mně se Bajkeři docela líbili. Hodně mi připomínali dnes již nenatáčené komedie typu Snowboarďáci, či zde spíš Rafťáci, jen v takovém komornějším stylu. Na kole osobně jezdím rád, jednoduše jsem se tedy s výpravou sžil a i když mi ty ajťácké stereotypy ze začátku lezly na nervy, každý z hrdinů si mě získal svou vlastní osobností a vlastně i příběhem. Bylo to jednodušší, nezbyl prostor pro lepší drama, ale mně osobně to vůbec nevadilo. Fajnový film na odpoledne. ()

oveckaoa

Jako on by to nebyl špatný film, ale příjde mě, že režisér a scénárista byl buď úchyl nebo prase případně kombinace obojího. Úvodních 15 minut je absolutně příšerných a může si to rovnou podat ruku s všemi Kameňáky, který otec se ptá vlastního syna jestli si ho honil ? a tak by se dalo pokračovat. To, že zhruba 18 letý kluk, který si može nabalit jakoukoliv holku a místo toho nabalí cca 40 letou ženskou jen kvůli tomu, aby někoho nasral mě hlava nebere (celá filozofie filmu ve stylu jste mladí pojďte balit vrstevnice jde rovnou do záchodu) . Ono všechny postavy mě příjdou retardované máme zde 2 lesby dále jednu černošku co má ráda kluka co se vydává za teplouše, aby měl úspěch u ženských a když jí řekne, že je na holky tak se naštve přitom sama celý film tvrdí jak se jí líbí jen ji štve, že je homosexuál. Pak skupinu krasobluslařek co jezdí 200 km na kole (proč to vůbec dělají a to co to má s tím společného neví snad nikdo) jejich trenéra co se zamiluje hned do první ženské co má více jak 18 let a v minulosti zabil bobra (to mělo byt si vtipné nebylo) a dva ocasy co jsou věčně na mobilu a jeden má 17 imaginárních holek přičemž světe div se jedna z nich je tam taky na výletě. Ona je to samé co on jen to na ní nejde tak vidět a když to zjistí naštve se na něj, aby se na konci do něj zamilovala (tady neobstojí ani výmluva, že je to ženská hold, protože je to totální volovina). K tomu připočtěte 0 vtipných scén (nepříjde mě vtipné, když někdo zabije kohouta kvůli tomu, že kokrhá nebo když chlápek vleze do šaten roztleskávaček kde jsou nahé to natáčet na mobil) a nulový scénář (v podstatě jedou z místa a do místa b a to je celý děj). Úplně nejhorší jsou, ale postavy těch 3 otců v kombinaci fanda kolové (fotbal s koly) úchyl zatížený na ženské s drdoly a culíkem a ožralec. 40 procent za hudbu za postavu Celeste na kterou se dobře dívá (pokud jste dívka tohle nejspíše neoceníte) a za tu černošku, která mě přišla , že něco aspoň hrála. ()

Yoshimitsu

Bajkeři poukazují na dnešní dobu, kde se děcka už v ranném věku neobejdou bez mobilního zařízení a sociálních sití. Neumí se normálně mezi sebou bavit a žijí virtuáální život jsem rád, že jsem měl perfektní dětství plné srandy a bez moderních technologií. Dávám 35% ()

Pajkenzi

Krásná příroda a okolí, super komedie která mě nenudila, jen mi tam chyběla kapka, která by dosáhla většího hodnocení. Hudba super moc se mi líbila. ()

Micro41CZ odpad!

Ale takovej chvílemi (relativně) zabavnej odpad. A na holky se dívalo hezky. Příště si ale radši pustím porno. ()

majxik

Nehledejte v tomhle snímku žádnou hlubokou komedií. jedná se o letní oddechovku, která má zabavit. Ale co od ní můžete čekat je české pojetí komedie, takže se připravte na české stereotypy postav, mírnou dávku naturismu a tak dále. Mě to pobavilo, a dal bych tomu 3.5*, ale vzhledem k místním elitisticikym hodnocením, zaokrouhlím nahoru. PS: Pokud čekáte americkou komedii, rovnou tenhle film přeskočte, protože to nebude pro vás. ()

Master19

Je to přesně tak jak píše xxmartinxx, nesympatické postavy opravdu dostanou to (tu) co chtějí jen proto, že to začnou chtít. On je to tak nějak osvědčený formát, (ne)vynalezený ve Snowboaďácích. Zde povýšeno na další level neboť Kotek Mádl měli něco do sebe, kdežto tady ústřední trojice naprosto nemá ani zbla osobnosti. Ono břímě ústředního motivu tedy vláčí na svých bedrech skvělý Pavel Nečas, který není buhvíjaký herec, prakticky stále trne v jedné pozici a hereckém výrazu, ale když toho využijete a napíšete postavu s tímto výrazem, nemá to chybu. No a pak snad kromě samoúčelné scénky z lomu prakticky není co zmínit... ()

hroubek

Nebylo to žádné peklo a ani film, ze kterého by mě krváceli oči. Ale o dobrý film nejde a já moc dobře vím koho je to vina. Scénárista Petr Kolečko má zvláštní pohled na svět, a podle něho tvoří postavy a zápletky. V jeho světě je normální buranství, předsudky, nevysvětlitelná lidská hloupost a zvraty, které nelze chápat(konec s oidipovým komplexem). Film by sám osobě byl celkem neurážející, protože má slušný vizuál, pár herců co se snaží, několik vtipů se povedlo. Nicméně jakmile některé postavy promluví, a nebo se je snažíme alespoň trochu pochopit, tak je to nekoukatelné a místy docela urážející. A i ta poměrně "krátká" stopáž se začne zdát dlouhá. Ten film mohl být o dost lepší, ale to by ho musel napsat někdo jiný. ()

ELBobes

Nebýt podivné estrády okolo rodičů hlavních postav, počínaje Tomášem Matonohou, který zde sehrává ještě bizarnější scénky, než v jeho show Co na to Češi, pokračujíc psychoanalytičkou Vandou Hybnerovou, která nápadně připomíná matku Leonarda v Teorii velkého třesku, a konče Václavem Postráneckým, který se podivně snaží zpopularizovat kolovou, by tento film byl o poznání lepší. Avšak svěží letní záběry vcelku potěší oko diváka, zvlášť v dnešní době, kdy je prakticky nemožné jet kamkoli na výlet. Za mě se tedy jedná o pohodovou záležitost na sobotní odpoledne, kdy si chce člověk odpočinout od náročného týdne. ()