Na počátku případu stojí anonym, který upozorní policii na příliš nákladný život Dagmar Králové, laborantky Chemotexu. Ta zjistí, že dívka si opravdu žije nad poměry a až příliš často objíždí hotely v okolí, kde se však nikdy dlouho nezdrží. Kapitán Záruba se rozhodne ženu předvolat a záležitost s anonymem ukončit. Králová má mezitím ostrou hádku s inženýrem Vaněčkem, který si v domku na předměstí zřídil pokoutní výrobnu alkoholu. Příčinou je mentálně opožděný řidič Eda Pelc, který přivezl kradené zásoby čistého lihu až k němu na dvorek. Ten cestou zpátky zastaví stopařce, kterou začne obtěžovat a když se dívka brání, nešťastnou náhodou ji uškrtí bezpečnostním pásem. Když se Králová zmíní o svém předvolání, vyvolá tím mezi všemi, kdo se na nelegální výrobě a prodeji alkoholu podílí, zmatek a ředitel hotelu Černý, který je šéfem celé bandy, se rozhodne výrobu ukončit a všechny zásoby zničit. Další den ráno je poblíž místa, kde policie nalezla zavražděnou stopařku, objevena druhá mrtvá žena, Dagmar Králová. Zpočátku se sice zdá, že obě zabil stejný pachatel, tuto domněnku však vyvrátí pitva. A tak se rozjíždí pátrání po dvou vrazích, jehož prvním výsledkem je odhalení pokoutní výroby alkoholu. Od té chvíle je už jen otázkou času, kdy si kriminalisté dají všechny části mozaiky zločinu dohromady a odhalí pachatele. (oficiální text distributora)

zette

Velmi dobra kriminalka, vyborna atmosfera a genialni podivin Jiri Labus. Mrzi me, ze tento zanr vlastne z ceske produkce uplne zmizel... ()

otík

Poměrně slušná detektivka, ve které se kompletní rozřešení dozvíme na úplném konci, ale je to logické vyřešení případu, proto může panovat spokojenost s logikou této krimi. Jinak zaujme mladičký Jiří Lábus v roli poněkud zmateného mladíka a Jaroslav Moučka opět v jakési mentorské roli hlavního kriminalisty, tedy podobně jako v předešlé krimi Vím, že jsi vrah... ()

HonzaBez

"...Dagmar Králová láká chlapy na tu svou tuzexovou fasádu a ještě na něco, co se stydím napsat... " Tu "fasádu" měla tedy Regina Rázlová v titulní roli vskutku luxusní. Ačkoliv divákovi je od začátku vlastně jasné, jak důvod její vraždy tak i potenciální okruh pachatelů, kriminalisté (Jelínek a Hlušička) se v tom přeci jen chvíli plácají. Druhá (zcela nesouvisející) vražda se totiž vrahovi Králové velmi hodí. Musím tedy říct, že kdyby divák nebyl (skoro) vždy o krok napřed před poznáním kriminalistů, měla by ta kriminálka větší napětí. Ale jinak je to jedna z těch lepších starších československých krimi. Herecky určitě zaujme Jiří Lábus v roli koktající řidiče. Od začátku pak zní zajímavá hudba Svatopluka Havelky, která se někdy ve třetině rozvine ve velmi příjemnou píseň "Kytky začnou kvést" v podání Olgy Blechové - Matuškové. Přemýšlel jsem zda nezůstat jen u průměrných třech hvězdiček, ale i kvůli této písni a krásné Olze Blechové, která si zde střihne sice jen menší, přesto ale pro vývoj děje ne úplně nepodstatnou, roli, přidávám tu čtvrtou. ()

LadyPupu

"...Dagmar Králová láká chlapy na tu svou tuzexovou fasádu a ještě na něco, co se stydím napsat... " Jak tak koukám, tak některý uživatelé se to tady napsat nestydí... Což je v pořádku, protože mě Rázlová aka Králová fascinuje v tomhle filmu taky (i bez full frontalu). ()

farmnf

Velmi vkusná detektivka o výrobě chlastu. Vladimír Menšík zde nešíří humor, ale má strach. Olga Blechová se kurví s Rakušákem a Jirka Lábus je neodolatelný sexuální psychopat. A Regina Rázlová? Její láskou je sex, ponižování mužů a prachy. Opravdu to pobaví. ()

Master19

Výborná detektivka, která dostává místy až "westernový" náboj (zpocené upřené pohledy), který samozřejmě při dalším střihu na uklízečku s vysavačem mizí, ale co z toho, natočené to je pěkně. Navíc Jiří Lábus potvrzuje, že už od svých prvních filmových rolí (tady mu je kolem 23 let) předvádí zapamatováníhodné výkony. ()

lucascus

Poměrně zdařilá detektivka, když přihlédnu na fakt, že v této době se točily mnohem horší a schématičtější filmy. Čtvrtou hvězdičku přidávám za krásné zpříjemnění filmu v podobě třech půvabných hereček - Olgy Blechové, Jany Švandové a především dráždivě provokativní Reginy Rázlové - pro kterou to byla (pominu-li roli v seriálu "30 případů majora Zemana") zřejmě životní role. ()

vitekpe

Zajimava detektivka s krasnou Reginou, bizarnim Labusem, a spoustou dalsich hvezd a krasnych zen...Dale mne zaujal Hlusicka jako detektiv (dokazu si ho predstavit v klobouku, s cigarem, a v plasti s vyhrnutym limcem v lecjakem hollywoodu), a taky Viera Strnisková a jeji temna postava rezignovane zeny ...pribeh dvou vrazd neni zas az tak zamotany a standardni divak asi celkem brzo pochopi, ktera bije... Nicmene film udrzel moji pozornost az do konce, a nejen proto hodnotim jako nadprumer. Docela doporucuju, minimalne jako peknou cernobilou oddychovku. Pro fajsmekry povinnost. :-) ()

klúčik

Celkom dobrá kriminálka. Herecké obsadenie bolo tiež dobré, zaujal ma mladučký J.Lábus. Ja som si tento film schuti pozrel 65%. ()

xaver

Dnes již klasická ukázka z detektivné tvorby vznikající v období normalizace. Detektivní žánr obecně nebyl příliš poznamenán politikou, pokud nebereme v potaz samotné reálie a dobu, kdy snímek vznikal. Jinak velmi dobrá detektivka s výborným hereckým obsazením a výkony, jako spousta dalších z období let šedesátých a semdesátých. Zajímavá záplatka, která nenudí. Hodnotím mezi 3 a 4, ale vidím to blíž ke čtyřce. ()

F.W.Colqhoun

Sympaticky neambiciózní kleiniáda, jakých byly v jinačích časech plné biografy. Odpustím si původně plánované rozsáhle láteření v tom smyslu, že se již řemeslně důstojně zvládnutý detektivní eskapismus tohoto typu netočí, a že by to mohla být pro mnohé nadějné autory slušná škola a diváci by nemuseli z nouze konzumovat nedopečené kriminální seroše. Nešť. Zatykač na královnu navíc vyzdvihuje nad průměr několik jednotlivostí. Scénář sice jako většina Kleinových produkcí slyšitelně brnká na disonantní prorežimní strunku, když tepe hospodské a jiné kryptoživnostníky, zatímco notorické fízly obestírá aureolou svatosti, ale vcelku sympaticky se vyhýbá žánrově obvyklému jasnému vykreslování klíčových postav na dobré a zlé. Právě to do samého závěru produkuje slast nejistoty ohledně identity pachatele, a o tu jde, shodněme se, především. Zatykač je ovšem také nesmyslně skvěle obsazen do poslední pidiroličky a nikdo se ani v příspěvku do pokleslého žánru nefláká. Kromě prvotřídní Reginy Rázlové, která propůjčuje titulní postavě hloubku výrazně nad scénář, zasluhuje zvláštní uznání třiadvacetiletý Jiří Lábus v roli prostého chlapce se zahradní hadicí... ()

EllienPM

Dušan Klein nikdy nepatřil k mým oblíbeným režisérům. A jako režisér detektivek je přímo ruinuje a ničí. Hřích ho obsazovat. Platí to i v tomto případě, kdy filmu opět viditelně uškodil. Je to škoda, protože výchozí materiál/námět a prostředí není nejhorší. Některé scény jsou neuvěřitelně plytké, velmi amatérské a některé až nechutné (sprchování) svým necitem pro "dost, to (naznačení, divákovi) stačí". Plynutí, gradace, atmosféra, scéničnost, naznačení - to je vždy DK zcela cizí. Pro něj to prostě byl jen úkol, další práce. Tak civilní až to bolí. Vadí mi i střih, který jen umocňuje neucelenost a nejednotnost, čímž krom atmosféry díla dostává zabrat ruku v ruce s ní i to napětí. ()

waits

Na hodně průměrných filmů, včetně detektivek se podívám rád znovu, ale tenhle kousek mezi ně patřit nebude. A celá ta skupina vážných kriminalistů mi byla navíc od začátku nesympatická. Zapamatovatelný mladý štíhlý Lábus. ()

Vesecký

Detektivka nikoliv špatná, ale průměrná, prostě v té době se točily příběhy lepší a hlavně zajímavější. Pokoutní výroba lihovin je téma, které se o několik desítek let později dostalo cti, že byla středem pozornosti naší společnosti, ale existovala už tenkrát, kdy se o ní mnoho nemluvilo. O tom, že Králová byla nebezpečná pro své okolí od okamžiku, kd se o ní začala z úplně jiných příčin zajímat Bezpečnost, bylo zřejmé každému divákovi. A že vražda náhodné stopařky (Valerie Chmelová byla velmi podobná Rázlové) vyšinutým chudákem, toužícím marn po sexu, nemusela vůbec souviset s vrždou druhou. Ž jsem ten film už kdysi dávno viděl, vzpomněl jsem si až tehdy, když Eda Pelc lezl na komín a kriminalista Jelínek se za ním vydal na vysouvacím žebříku... ()