• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller / Válečný

USA, 2018, 110 min

• POMO

Geekovskejma laskominama a technickou dokonalostí fantasticky nabušená kravina. Proč zrovna takováhle taškařice musí mít luxusně nejvyhrocenější, do poslední kapky potenciálu vymlácený závěrečný fight, který do sytosti uspokojí i nejvyspeedovanějšího fandu žánru? Overlord připomene všechno možné od Sky Captain přes Dead Snow až po Rodriguezovu Planetu Teror. Je jakoby dražším, áčkově uhazenějším grind housem, který se ale (bohužel) na rozdíl od typických zástupců subžánru bere vážně, hraje si na velké hrdiny a dodržuje politické korektnosti. Vzniká tak protipólní mix dojmů, ohodnotitelný jakkoliv od jedné až po pět hvězd. Podle toho co od něj očekáváte a v jakém jste zrovna náladovém rozpoložení. [Sitges FF](13.10.2018)

Celkom spokojnosť. Trvá hodinu, kým sa to poriadne rozbehne, ale potom je to naozaj čvachtavé, gore kvalitné a bodycount vysoký. Akurát si myslím, že Kurtovho syna by už nemali púšťať pred kameru. Vôbec. Nikdy.(15.2.2019)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $21,704,844Tržby Celosvetovo $41,657,844Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nemci a ich pokusy na ľudoch, chceme vytvoriť super armádu = Nemecká produkcia kapitánoch America ale Zombii Naci )) Podarené, svižné, ani nie moc prestrelené. Prvá hodinka sa dokonca dosť drží na uzde a v kľude si dokonca cupitá v takých reálnejších kontúrach. V tej druhej sa to už rozbehne v slušný masaker. Pochutina. /80%/(15.2.2019)

Horrorových prvků bylo ve filmu jako šafránů a tak film beru jako akční/válečný film. A přestože válečné filmy nemusím, tento mne bavil. Škoda, že se film nezaměřil více na doktora v laboratoři a jeho podivné experimenty...✳️✳️✳️✳️70%(5.2.2019)

,,POSLOUCHEJTE. DĚLAJÍ TAM NĚJAKÝ POKUSY NA LIDECH Z VESNICE! PÁLEJ JE PLAMENOMETAMA A ONI SE POŘÁD HEJBOU…“ /// Než se naděju – půl hoďky pryč. Což mě mrzí, páč je to super. Hodně války, ale prej se začne i strašit. Vesnice plná nácků strach nenahání…. tak možná ta nemocná teta. Nebo že by tajná laboratoř? Bohužel, další špatná zpráva – s tím strašením, to není tak horký. Když se tihle hanební pancharti dostanou k jádru pudla, zbejvá půlkhoďka na předvedení nějakýho toho panoptickýho monstr hnusu. Ovšem spíš vynikaj toporní herci a plytkej scénář. Příšer je poskrovnu… takže místo zajímavý gradace s nadhledem, je tady taková, slušně rozběhlá… ale furt jen a jen tuctovka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, co předcházelo vylodění v Normandii. 2.) Nevím, co teď dělá J.J. Abrams. 3.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(7.2.2019)

Čo ja viem. Moc ma to nebavilo. Nebolo to zlé, ale nebola to ani hororová udalosť. Solídny priemer s dobrými maskami, pár fajn scénami a zaujímavým umiestnením do obdobia 2. svetovej vojny. Negatívne hodnotím nezaujímavé postavy a občasné, veľmi jemné ladenie do čiernej komédie, čo mi v hororoch nevyhovuje. Mám z toho čudný pocit, ako keby tvorcovia nevedeli, čo konkrétne natáčajú; ešte pomerne krátko pred premiérou vraveli, že je to rip-off Cloverfieldu, potom to nejakým divným spôsobom zostrihali a nie je to napokon ani vojnový film, ani akčný, ani horor, ani zombies a určite to ani nespadá do univerza. Tak neviem no.(15.2.2019)

Ultimátní Guilty Pleasure a nejlepší válečný horor vůbec. Hereditary je nejzásadnější horor roku, Ghostland nejintenzivnější,Quiet Place nejoriginálnější a Overlord nejakčnější a nejbrutálnější. Overlord už od 5 minuty servíruje smršť Eye-Candy atrakcí, které nepovolí a nenechají diváka vydechnout až do závěrečných titulků. Technicky precizně dokonalé naleštěné akční řádění s dechberoucí kamerou, atmosférou řízlou nostalgickým Wolfensteinem, sympatickou bandou vojáků na jejichž osudu Vám záleží a velkolepou akcí podpořenou šťavnatým Gore, kde se maskéři neskutečně vyřádili a servírují moc pěkné záběry. ( Při scéně s páteří mi vyletělo srdce z krku!). Filmu se daří několikrát budovat solidně napětí, nechybí i šokantní jump scares a zabíjení nácků nikdy ve filmu nebylo efektivnější a zábavnější než zde. ( Zombie je méně, ale o to větší nezastavitelné sviňě to jsou). Příběhově film sice nenadchne, ale kdo od hororu z druhé světové očekával nominace na oscary je mimo. Zde jasně forma vítězí nad obsahem, což né každý zkousne, ale kdo přistoupí na pravidla filmu, ten bude nadšením a vzrušením doslova stříkat. Škoda, že do českých kin se nejspíš Overlord nepodívá, doma u TV ztratí kouzlo. Takhle nadšený z kina jsem letos odcházel naposled při Deadpoolovi 2. 90%(12.11.2018)

Pár hodin před tím, než se učitel Hanks vydal do záchranné akce se svou jednotkou, proběhla mise jiných pihovatých amerických chlapců s neméně důležitým úkolem. Zkrátit funkční období tisícileté říše.. Béčko se šťavnatou premisou, co první polovinu přešlapuje na místě a pro diváka to přináší zážitek srovnatelný s dvěma hodinami čekání na přímém slunci v nacistickém koženém kabátě, jenže pak vojín Boyce aplikuje sérum do mrtvého kamaráda a začne show. Vyřádí se maskéři, projeví se štědřejší rozpočet, mladý Russell je drsný jako táta Ken a brakový parní stroj jede na plné obrátky. Chybí tomu sice nadhled, hercům nevěříte ani vteřinu, že jsou vojáci ve válkou sužované Evropě a v subžánrové četě nadále velí The Devil´s Rock, ale proč si čas od času nevyčistit hlavu pokleslostí..(8.2.2019)

Chapem aj nizke komentare, ale videl som to v megahlasnom kine na obrovskom platne v Nemecku a tuto akcnu rezbu, ako to perfektne opisal uzivatel RUSSELL a uplne suhlasim s jeho komentarom, som si uplne uzival. Proste staci vypnut mozog, ist sa bavit, pokial vam nevadia brutalne vyvrazdovacky a jump scare tu tiez nechyba.(11.11.2018)

Gore, válečný, střelený, až téměř parodující, a už méně horor. Takový je dlouho vyhlížený Overlord, jehož začátek člověka posadí na zadek a celkově se nese ve stylu legendární ukázky zrušené hry Brothers in Arms. Pak už to tak intenzivní není, ovšem tohle období mám rád a bavilo mě sledovat, jak si Julius Avery hezky pohrává s žánry. A jsem nakonec rád, že to nepatří do Cloverfieldu, jakožto limitovaný separátní příběh to slouží perfektně a ačkoliv to z jistého úhlu pohledu otevírá vrátka na sequel, kvůli neúspěchu v kinech se jej těžko dočkáme, dle mého by to bylo stejně násilně roubované. PS : Wyatt Russel je už skoro stejně cool jako jeho táta ve svých začátcích, jen tak dál.(8.2.2019)

Slušnej začátek, pak to spadlo do průměru. I tak ale solidní béčko s celkem slušnou akcí. A Wyatt Russell neni zdaleka takovej drsňák, jako jeho táta.(13.2.2019)

• LiVentura

Vizuálně dobře zpracované, to je ale tak vše.!(9.2.2019)

Zábavné, skvěle natočené akční sekvence a fajn atmosféra. Nebejt několika do očí bijících blbostí zasloužená čtyřka.(12.2.2019)

A to bylo všechno? Mnoho povyku pro stejný nic, jako kdysi hrál Kája Roden, ale to bylo aspoň psychovitější.(4.2.2019)

Krvavé a zábavné. Stačí len vypnúť mozog a nezaoberať sa hlúpym konaním ľudomila Boycea. A pokiaľ by sa postavy správali reálnejšie a ešte viac by sa pritrvdilo na akcii, bola by to naozaj šupa. 7/10(6.2.2019)

Audiovizuálně pecková, režijně a scénáristicky špatně uchopená grindhouse střílečka, která by s daným příběhem nejlépe fungovala jako počítačová hra - dvě třetiny poměrně realistické válečné akce a laciné psychologie a závěrečný level jako bonbónek s akčně-hororovým laděním, kde musíte sejmout soupeře s o něco tužším kořínkem. Ve filmu ale tenhle postup dvojnásobně zamrzí - jednak se samozřejmě nesplní očekávání v podobě svižné a napínavé řezničiny, jednak vzniká dojem seriózního válečného dramatu, které bere zápletku s oživlými mrtvolami smrtelně vážně, ale ukončuje ji lavinou akčních klišé a hláškujícím obětujícím se hrdinou. Není to vůbec špatný film, protože v rámci vytyčených měřítek se scénář odvíjí v podstatě logicky a promyšleně, jen je hrozná škoda, že námět zůstal nenaplněn opačným protěžováním zásadních motivů (sledujeme vlastně válečnou misi, do níž se zombíci dostávají tak nějak omylem a fakt nepůsobí krutě realisticky a hororově, jak byl asi záměr) a celkovou vyměklostí (tady se mělo mnohem víc obrazově přitvrdit). Určitě hodné pozornosti pro výbornou úvodní dvacetiminutovku a zajímavou alternativu válečného žánru se spoustou dílčích nápadů, zásadní zářez do béčkových, záměrně přiblblých krváků však nečekejte. Pro mnohé možná naštěstí, za mě bohužel. Více zde.(5.2.2019)

Z 50 percent mix nelogickostí, chybného strihu, deus ex machina a klišé; no a z tej druhej polky je to hromada perfektnej akcie, sympatických postáv, brutalitiek, a skrátka nahláškované guilty pleasure. Každý si to zohladní podľa seba.(12.2.2019)

Příjemné překvapení. Od masakrálního úvodu v letadle a seskoku mezi výbuchy a svištícími kulkami se děj až do konce nezastaví. Šílený doktor, ďábelské experimenty, laboratoře v podzemí starého kostela a armáda tisíciletých vojáků, co zajistí Německu vládu nad celým světem. Adepo mi sice lezl po většinu času na nervy, ale nakonec vše tak nějak dokoulel ke zdárnému konci. Overlord hodně připomíná akční filmy 80. let, kdy hrdina proběhne bez škrábnutí deštěm kulek a v patách mu exploze stíhá explozi, kdy před tím dokázal projít tam a zpátky opevněným kostelem plným po zuby ozbrojených skopčáků bez povšimnutí. Já se nadto tentokrát povznesl a užil si krásně brakový, šestákový příběh s pěkným vizuálem, mrtvolami a temnou atmosférou zejména v počátku. Hodně fantastické (tedy naprosto nereálné, čímž nemyslím jen zombie, ale příběh celkově) a nenáročné, pro chvíli oddechu jako stvořené.(13.2.2019)

Spíš mutanti než zombíci, ale tak nevadí mě to celkem i bavilo. Jen mě trochu sralo, že už bylo jasný ze začátku kdo to přežije:)(10.2.2019)

// Béčko s hezkým vizuálem a papírově zajímavým námětem, bohužel se to ale strašně táhne, postavy ani jednou nepřekvapí, a z té zápletky se nakonec taky vyklube generická videoherní střílečka. Čekal jsem víc, ale do vyložené ztráty času to má ještě daleko. 6/10(5.2.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7