V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

Necrotongue

Být Overlord typickým válečným filmem, ohodnotil bych práci tvůrců zřejmě odpadem, jenže tohle byla klasická vyvražďovačka pro lidi, kteří si uměli vychutnat Wolfenstein a Residenta, takže jsem si tu šílenost užil a své připravené poznámky o historických nepřesnostech jsem hbitě vyhodil. Tady mi vážně přišlo veškeré kritizování zbytečné, pokud vám nevadí pár prolitých hektolitrů krve, občasné hlubší nahlédnutí do anatomie člověka a malý francouzský fanoušek baseballu, hoďte se do klidu, vypněte mozkové funkce (kromě těch základních, samozřejmě) a máte slušnou šanci, že se u snímku pobavíte. ()

ARI50

Bomba, válečná akce která měla koule a do toho pokusy no tohle nemělo chybu, já jsem se náramně bavil. Určitě bych nějakou drobnost napravil jako největší poserové co vždycky všechno zničí a taky příště více super zmutovaných vojáku a byla by to jěstě větší dělo bomba. Herci super, příbě skvělý, po ruzných akcích a výbuchách se jenom krásně koukalo a poslouchalo, 2 světová válka má pořád co nabízet jen to chce peníze a správne lidi. ()

JASON_X

Pokud je divák ochotný překousnout další nejapné znásilňování historické i současné reality, která je v novodobých filmech plíživě a systematicky stále víc a víc "přibarvována", jedná se o vcelku zábavný film. Příběh z trochu odlišné, tedy alternativní minulosti, ve které němečtí okupanti ve Francii provádí zrůdné experimenty na lidech s cílem vytvořit nesmrtelnou armádu, no a ve které třeba jemnocitní kultivovaní zulukafři slouží mezi neurvalými a primitivními bělochy v paradesantních jednotkách americké armády. Takže zkrátka čistokrevná haluz. Skvělá výprava, ucházející herci, nadprůměrně povedené triky a několik parádních scének s parádními mutanty. Ale v posledních letech mi už tyhle stereotypní zápletky se svatou válkou proti ďábelským nazistům nějak lezou krkem. Je skoro pětasedmdesát let po válce vy trotlové z Hollywoodu a náš euroamerický svět by v dnešní situaci potřeboval úplně jiné příběhy, tak se sakra proberte. Vzdáleně příbuzné a mnohem vtipnější Iron Sky mě bavilo nesrovnatelně víc, stejně tak i užvanění Tarantinovi Bastardi. A strašlivě mě znechutil nějaký rapující opičák při závěrečných titulcích. Jo a ještě ta ruční kamera, eh... Takže zklamání, slabší tři. ()

luka4615

Když jsem poprvé viděl trailer na snímek Overlord, vůbec mne nenadchnul. Myslel jsem, že to bude jen další podprůměrný počin, který nevyčerpatelné téma konspirací Druhé světové války jen slabě nakousne. Tato temná prognóza se ale naštěstí vyplnila jen z poloviny, jelikož Overlord je překvapivě dobře vypadající a atmosférickou hororovou jednohubkou, která mi místy nostalgicky připomínala legendární hru "Wolfenstein". Režisér Julius Avery tedy stvořil slušný mix konspirace a hororu, který Vás bude v rámci svých možností bavit od začátku až do konce. Jedinou hrubou chybou tedy zůstává skromná akce a nevyužitý potenciál nacistické laboratoře a séra vytvářející nezničitelné vojáky. Avšak až na tento detail jsem se snímkem Overlord velmi spokojen, pročež Vám ho mohu jen a jen doporučit. „Our greatest achievement. With it, we create super-Nazis; A thousand year army and it's thousand year soldiers.“ ()

Morholt

Černoch mě štval. Ani mi tak nevadilo, že tady neměl co dělat, jako spíš to, že jeho postava mi vytrvale lezla na nervy. Ale pokud se zrovna nechoval jako idiot, tak se jednalo o solidní řezničinu s překvapivě slušnou technickou stránkou. Pokud bych se měl zmínit o nějakých detailech, tak bych vybral prosící hlavu a je velká škoda, že podobných zákusků tu nebylo víc. Co se válečných hororů týče, tak se jedná o špičku, ale přesto mám neodbytný pocit, že to mohlo být mnohem lepší. 70% ()

mm13

Až na ten mierne prepálený záver, kde sa jeden obetuje, druhý polepší a tretí v krste ohňom skalí svoj charakter, je to od prvej minúty nášup, akých často niet. Napínavé už pri povinnom zoznamovacom úvode (pretože Overlord) a umne gradované až do explozívneho finále. Atmosféra, náznaky, nádherné gore, sympatické charaktery (vrátane skvele obsadeného fagana a jeho sestry, ktorej predstaviteľku odteraz budeme dúfam vídať pravidelne) - nič tomu nechýba! (P.S.: Natočí už prosím niekto konečne novú verziu Pevnosti?!) [70%] ()

GeusX

Skoro rok se mi válí na hdd tento nějaký filmek, tak ho jdu skouknout. Asi něco válečného, však Overlord, to je jasné, říkám si, a rozjíždí se jako hodně povedený válečný film, aniž bych tušil oč půjde. Odhadem někde před půlkou začíná přituhovat... a kurňa, on je to i horor :-) A překvapivě zábavný válečný akční horor. Fajnová výprava, bez námitek zahrané a hudba pěkně navozuje temnou a napínavou atmosféru. (Domácí kino udělalo poctivou hřmotnou práci.) Povedené! Bavil jsem se! 80% (viděl jsem: 1x cz) ()

Ouwen

Je to guilty pleasure jako prase, je zde hodně gore, akčních scén, které jsou i perfektně nasnímané a sestříhané, trošku absurdních prvků, trošku toho Wolfensteina a pětice sympatických amíků. Líbil se mi docela velký důraz na stealth v první polovině, aby v té druhé nastoupila krvavá lázeň. Mutantů/zombíků zde moc není a ohledně těch experimentů se člověk moc nedozví, kolem tohohle tématu je to pouze okrajové. Líbila se mi celkově kamera, dost nabouchanej audiovizuál, sem tam výborná hláška a i když je film někdy klišovitý a předvídatelný, neklade moc na to důraz a počet nelogických či otravných scén je hodně nízký. Chválím aj samotný ne-happy end, sice vše dobře dopadne, ale neznamená to že se jede domů :) výprava zaslouží palec nahoru a má to docela našlapané tempo. Když se však na to podívám z kritické optiky, snad ve všech ohledech film mohl nabídnout daleko víc, bohužel se ke konci jen zmohl na sice brutálně intenzivní boss fight - ovšem samotná látka nabízela daleko větší potenciál a tak laboratoř spíš slouží pouze jako kulisa k vybíjené. Přesto jsem se ani chvíli nenudil a za něco takového by se ani Carpenter nemusel stydět. ()

JohnCZ

Čekal jsem levný horor, ale Overlord je regulérní vymazlený válečný masakr, který bez nějakého otálení rovnou kope do vrtule a hned v úvodu předvede naprosto luxusní akční výsadek na území okupované Francie s intenzitou, kterou jsem naposledy zažil v Band of Brothers, aby se v druhé půli se proměnil ve variaci na Wolfensteina, akorát s černým B. J. Blazkowiczem. Který však na všechny ty nácky není sám. Celá ta partička vojáků je hodně fajn a náckové zase správně démoničtí. Vizuálně to vypadá velmi dobře, zejména noční scény a s ohledem na žánr si tvůrci mohli dovolit i stylizovaný přepálený gore, což v kombinaci se skvělými efekty a kvalitním zvukem udělalo každou přestřelku velmi uspokojující. Jedinou vadou na kráse je pro mě akorát trochu banální vysvětlení původu monster, která navíc nejsou ani kdovíjak originální a nápaditá. Ale celkově mě to jinak bavilo fest. ()

corpsy

Námet, s ktorým by sa krásne pomazlili slávny brakoví majstri Made in Italia, v na takúto príležitosť odhodlaných rokoch 80. No ale keďže sme v 21. storočí a J.J. Abrams ako producent nieje žiadny béčkar, tak sa to všetko obalilo do áčkového módu, kde je remeslo náležite vidieť. Nieje to síce až taká podprahová zábava, guilty pleasure v podaní starých gorefestov, ale je tu cítiť lásku k tomuto žánru. ()

ledzepfan

Slabé jako čaj a zase trestuhodně nevyužitý potenciál.... Ono by snad ani nevadilo, že tam není 5 minut bez nějaké nelogičnosti, debilty či chyby, kdyby se to hezky splatterovsky utrhlo ze řetězu, ale ono se to tváří, že to chce být seriózně "horrorové" a přitom je to prohnané přes až komiksově barevné filtry a počínání vojáků je zde těžce (a nechtěně) absurdní.. Klišé, rutinérství, imaginace na slabých 30% (asi aby z toho náhodou nevypadnul dobrý film). Atmoška víceméně nulová, masky dobře zhotovené, ale nenápadité. Scénář žalostný(!!). Prachy asi padly na výbuchy, protože vesnici představují všehovšudy tři domy a jedna boční ulička a interiéry zahrnují jednu půdu a asi tři místnosti v bunkru.... Jakože sorry, ale tohle mě fakt nasralo. Buď to měl být braindeadovský splatter, nebo realisticky a naturalisticky pojatý válečný horror o jednotce která náhodou narazí na cosi lovecraftovsky nepopsatelně zrůdného a děsivého... Tenhle kočkopes který není ani dost cool, ani dost bloody, ani dost ..cokoliv, je fakt o ničem. ()

Vxxx

Není to můj šálek čaje, ale teda od začátku do konce nabité akcí. Rozhodně to nenudí. Postavy jsou vykreslené dost dobře a s některými si dokonce stihnete vytvořit jakési pouto. Výborně natočené, i když příběhově se to dá považovat za béčkový film. I tak jsem si to užila. 4* ()

Bakllazaan

Hollywoodsky zpracovany pulb. Nektere sceny jaou opravdu pekne, ale kdyby se to nebralo tak vazne, mohl z toho byt lepsi Dead Snow. Cekal jsem trochu vice, kdyz v tom mel namocene prsty Abrams. ()

agentmiky

Když se nad tím tak trochu zamyslím, tak mi nejde moc do hlavy, proč film neposlali i do našich tuzemských kin. Nějaký finanční propadák by podle mě nenastal a takový druh filmu se dnes skoro už netočí, tudíž předpokládám, že by to cílovou skupinu diváků nalezlo. Overlord je film, jenž rozehraje parádní podívanou na poli různých žánrů. Začne to jako válečný film, kde již úvodní letadlová scéna naznačí, že tady se nějakých klidných chvilek divák nedočká. Postupem času se z válečného dramatu film překlene v hororový snímek, kde hlavním bodem zápletky jsou lékařské experimenty nacistů. Film jsem si oblíbil docela kvůli charakterům, každá postava se může pyšnit odlišnou osobností, což se mi zamlouvalo. I hlavní německý záporák nabídl postavu, kterou jste ihned chtěli pod drnem (tak se pozná kvalitní herecký výkon). Po stránce akční jsem za poslední dobu neviděl nic podobného. Přestřelky brilantní, na gore taky dojde (první převtělení v tisíciletého vojáka luxusně natočené) a pár scén doslova nezapomenutelných (granát v puse vojáka, to mě jednoduše odrovnalo......kdo na takové věci přijde ? :D). Za R rating jsem neskutečně rád, zrovna sem se to naprosto hodilo. Závěrečnou půlhodinu bych označil za sekvenci, kde se pořád něco děje a já osobně jsem byl přikovaný k sedačce. Za uzavřený konec mohu tvůrce jen pochválit. Parádní práce, bylo vidět, že film točil někdo s láskou k řemeslu. A tak to má být. Za mě dávám 85 % ()

Praxis

Je to jako když si vzpomenete, jak ste na gymplu smažili Return To Castle Wolfenstein a probojovali jste se do krypty, kde po vás šli kostlivci, zombíci a další Nazi vychytávky. Cestou jste odpráskli pár vysílačů, zlikvidovali jste pár nácků se svými psíky a potulovali se v úzkých uličkách, přičemž jste odkráglovali ujeté doktory, kteří tam dělali nějakou magii. Overlord je nevyhrocenější zombie válečný horor, který jsem kdy viděl. Krve je tam spoustu a je vidět, že Avery ždímá eRkový rating až na samý dřeň kostí, protože někdy to skoro odkazovalo až na "zakázaný" rating NC 17. Akce je tak intenzivní, že vás nenechá vydechnout až do závěrečných titulků, přičemž jsi skoro půlku filmu přejete, aby i tento film zapadal do Cloverfield univerza. Pak ale přistoupíte na ujetou hru plnou zrůd (i když jich tam moc vlastně nebylo) a plně si vychutnáte přestřelený závěrečný fight a útěk Boyce z krypty, přičemž mu to všude kolem exploduje. Tomuhle se říká nahajpovaný film plný eye candy luxusitek. 80% ()

Tony.cs

Overlord má dobrý look a několik bomba momentů. Tím klady skončily. Až žalostně málo akce, natahovaná nuda, kde přesto, že se něco neustále děje, děje se to bez akce. Akční hudba nestačí. A největší problém... Zdá se, že film se bere naprosto vážně. Veliká, ale převeliká chyba na konec. ()

topi

Overlord hodně evokuje klasickou počítačovou hru Wolfenstein. V HD a DTS zvuku je to parádní požitek a chvílemi jsem si připadal opravdu jako uprostřed hry. Už úvodní scéna při seskoku parašutistů během válečného běsnění letadel je vizuální lahůdkou. Hrstka přeživších amerických vojáků tak potom musí čelit na francouzském území nejen nacistickým šmejdům, ale také řadě nemrtvých, které náckové v tajných laboratořích přivádí zpět k životu. Žádná novota ani kdovíjaká psychologická realita, ale akční a dynamická béčková řežba, místy pěkně krvavá, u které se pěkně odpočívá. Přesně jako u hry. ()

movieband

"Na některý otázky nejsou dobrý odpovědi." Overlord je hodně zajímavé béčko, které má bohužel relativně nevyvážený děj. Pokud se tvůrci chtěli brát vážně, měli se vykašlat na wolfensteinovskou linku, které je tam minimum a udělat z toho plnohodnotný válečný film. Mimo nevyváženého scénáře má jinak film všechno dobře oddělané. Herci jsou sympatičtí, akce je udělaná na výbornou a atmosféru to má taky. Jen ten zatracený scénář je chudák děravý. 60% ()

Gorehound

Je to dobrý film, človek sa nenudí, ALE...Sakriš, ten potenciál a nakoniec len jeden predĺžený bossfight? Kde je poriadne nabušený "monster mayhem"? Namiesto toho je tu klišovitý príbeh o krásnej bojovníčke a jej mrňavom bratovi, ktorý síce funguje, ale je to také... očakávané... Viac neistoty a strachu cítiť na začiatku, v nabušenej "war movie" časti. Odceňujem skvelé masky a gore a remeselné spracovanie, ale ten potenciál, vzhľadom k fascinujúcej téme nacistických nadprirodzených pokusov...Nie, nechcem nejaký intelektuálnu konverzačku, spokojím sa s takto zábavným filmom, ale pritvrdiť, rozšíriť "ponuku" monštier a...to by vlastne stačilo. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa