Čistý post-western, který na staré časy nevzpomíná s láskou, ale lamentuje nad bídností současnosti, která kovbojům nepřeje. Teskná historka z pohraničí, která vládne castingem, i čistou režií. Jen toho divadelního postávání na verandě s pivkem v ruce a filozofií na rtech je možná chvílemi až moc.(15.1.2017)

Pohodovej filmek,kterých jsem viděl už dost.Look písku a prachu v zapadákově celému snímku zvedají kredit,protože z mého pohledu jsem byl stále jak na vahách z celého filmu.Stále jsem netušil jestli sleduji drama či mám sledovat i akční film.Ona nakonec z toho byla i neskutečná komedie,protože to co vyhazoval z úst Jeff Bridges se nešlo nepousmát.Taková ústřední dvojka jak z buddy movies s indiánem,co dělají rangery.Mám v tom asi problém já,ale já toho Chrise Pina prostě nebaštím ani za mák.Ben Foster jako vyšinutej a zbrklej je o míle daleko a Chris tam měl hrát klaďase s příběhem,který snad nemohl vůbec soucítit s divákama,na to tam ty momenty prostě neměl a vlastně měly udělat film.Promarněnej potenciál celého filmu.Je to škoda,film má svoje tempo,svojí auru,pár hlášek,ale pořád tomu sakra něco chybí.70%(15.5.2017)

• Vasyl

Ještě jsem tam nebyl a už nesnáším Texas. Všichni jsou hnusní, drsní, mají zbraně a blbý kecy. Do toho si po šichtě vylívají srdíčka na verandě s lahváčem v ruce. No nic co bych chtěl zažít podruhé nebo nedejbože na vlastní kožu.(15.6.2017)

Dokonalá ukázka toho, jaký je život v Texasu. Přestřelky a bankovní loupeže vypadají pěkně. Film je výborně napsaný. Dialogy jsou zajímavé a herci předvádí svojí kvalitu. Tohle všechno doplňuje dobrá kamera a také hudba od Nicka Cavea. Ve filmu je mnoho pozitiv, ale bohužel jsem se u větší části filmu nudil a proto dávám tři hvězdy.(16.6.2017)

Velmi solidní drama říznuté westernem a překvapení oscarové sezóny. Netušil jsem, do čeho jdu, nicméně příběh dvou bratrů, bankovních lupičů, a zatvrzelého Jeffa Bridgese, který jim jde po krku, se mi zaryl pod kůži.(8.7.2017)

70%(25.9.2017)

Silné 4* Všetko bez príkras. Stredozápad bez lesku, zato s biedou všedných dní. Malá výtka k zaverečnému dialógu...musel tam byť?(20.12.2017)

Moje hodnocení: 65%(31.12.2017)

Typově a atmosférou hrozně podobný film jako Tahle země není pro starý. Stejně meditativní, stejně plný chlapských témat a pohledu na svět, se zrovna tak skvělým obsazením a příběhem, kterým má silný a zatraceně osudový náboj. Pro takové filmy mám slabost, takže za mě určitě plný počet.(26.1.2018)

• VLADEK

Podstatou film bez děje. Děsná nuda.(10.8.2018)

Nejsem uplne fanousek Chrise Pinea, ale Ben Foster a Jeff Bridges to bohate vyvazuji. Bohuzel uz nevyvazi ten prapodivny scenar a dialogy, ktere jsem uprimne ne vzdy zcela pochopil.(2.12.2016)

Jediným zklamáním je dost otevřený konec. Podle mě by neústupný Texas Rangers vše dotáhl do konce a rádoby slušňáka Tobyho by s chutí uštval a ani zasloužený důchod by ho neodradil. Klady: nádherný život Nového Mexika. Zápory: když už se rozjel nějaký soudtrack, tak ho hned utnuli. Hláška: "nesnáším tohle skryté nošení zbraní, vždyť nás mohli zabít" - typický názor bankovního lupiče.(16.12.2016)

• Sunwheel

K tomuto filmu ma viedla predovšetkým informácia, že hudbu skladá mocný Nik Kejv. Okrem jeho neopakovateľného talentu si dokáže vybrať aj skvelé filmy. Tu asi prvýkrát sa mi stalo, že ma to celé akosi moc nebavilo. Také ničím nezaujímavé, opakujúce staré postupy v podobných "moderných akože westernoch". Doslova som sa tešil na záver a to ma veľmi mrzí. Aj keď soundtrack potešil...(19.12.2016)

Do TOP 10 bych si dal film i Jeffa Bridgese. Dnes to bude Jeff, nemůžu to přehánět. Neskutečnej biják!!!!(27.12.2016)

- That makes you an enemy. - No, that makes me a Comanche.(27.12.2016)

7/10(14.1.2017)

Ben Foster, Jeff Bridges, Chris Pine a ostatní herci, včetně komparzu tohle zahráli naprosto famózně. Úplně jsem po tom texaském zpadákově jezdil a střílel s nimi. Těžko vypsat jednotlivé pocity, když se dají shrnout jako jedna velká marnost. Jeden brácha umřel, druhý skončil s exmanželkou prsící se nad novým majetkem a k tomu se konaly čtyři pohřby. Závěrečná scéna, ve které si Toby se šerifem vyhrožují zabitím jen podtrhuje mizérii táhnoucí se celým filmem a zkaženost hlavního motivu přeživšího zločince. I přesto jsem mu věřil, že chudoba je nemoc, která nakazí všechny lidi, které človek zná. On přišel na to, jak z kola ven a zaplatil vysokou cenu. Někteří z nás si raději zvolí v kole zůstat, aby nemuseli platit. A přitom platí životem svým, i svých potomků. Životem, který mohli žít, ale nebudou, protože je momenátlně jednodušší nedělat nic. Přitom nejde o chudobu materiální, která s absencí peněz a majetku nevyhnutelně souvisí, ale chudobu duševní, která plíživě následuje každodenní pachtění se za obživou. Té bychom se měli bránit, protože jen bohatý duch dokáže trvale obohatit i své tělo a své okolí.(23.1.2017)

Kto nešiel pozerať tento film s vysokými požiadavkami ako napríklad ja, tak si na tom zgustne a vychutná si to. Priamočiare, bez zbytočných opletačiek, servírujúce to, čo môže vyzerať ako nič zvratné ale napriek tomu vysoko uspokojujúce. Perfektne vystavané postavy s rozdielnymi záujmami a cielmi, ktoré sú prepojené cez minulosť ale zasahovať majú do budúcnosti. Pusté, vyprahnuté miesta Texasu, prinášajúce zúfalstvo a úzkosť. Úžasne natočené scény, dokonalá rangerská hudba. Nebyť občasných slepých momentov ako polovica verandoviek tak dávam 100% bez zaváhania. Takáto jednoduchá klasika, ale napriek tomu precízne vystavaná, sa tu dlho už nezjavila. Inač každé zlyhanie, každý náboj a každú podpásovku tu naozaj silno cítiť.(11.2.2017)

velmi dobre. cim dalej isiel film tym to bolo lepsie. okrem zabavy jemne ale pocas celeho filmu bipolarne stvarneny svet o bankach a obhajobe lupezi v tvrdom texase, ktory vyborne charakterizovali hlasky ako v ziadnom inom filme.(19.3.2017)

Zvesti neklamali, toto je jednoducho parádny film. Je tam Sheriff, dvaja bratia, ktorí vykrádajú banky ( ale držíte im palce ) a za dve hrste vedľajších postáv, ktoré vám ukážu, že v Texase sa síce so zástupcami zákona spolupracuje, ale len toľko, koľko uznajú za vhodné a ešte to aj skvele ošomrú. Scénka s T-Bone steakom a servírkou bola geniálna. Dialógy parádne. Cítite z toho dieru v Texase a zároveň neskutočnosť skutočného života. Nie ako keď zapnete slovenský seriál a počúvate. Uvedomujete si, že áno aj takto sa ľudia rozrprávajú, ale zároveň neveríte ani vete - kde si bol? Toto bol úplne iný vesmír. Lokácie parádne. Texas natáčaný v Novom Mexiku ako vyšitý, ale čím väčšia diera v americkom juhu, tak tým viac slintám blahom a zapínam googlemaps, aby som si to overil na vlastné oči. Bolo to vážne, napínavé, akčné aj smutné. Hudba Nicka Cavea super.(23.5.2017)

Zase jedna kriminálka s relativně dobrým koncem. Chris Pine umí chvílema to mělo nádech ale nic extravagantního to není.(6.6.2017)