Rozčarování

• USA Disenchantment
USA, (2018–2023), 22 h 59 min (Minutáž: 19–45 min)

Série(5) / Epizody(50)

B.Wilde

Celkem fajn oddechovka, ale asi to není seriál, co bych si pustila za čas znovu. Vidím v tom prvky seriálu Futurama, ale ten je pořád o dost jinde. Bylo fajn, že hlavní linka pokračovala s dalšími díly a zvládli i každý díl tak trochu o něčem jiném. ()

Urukhaj98

S01-S04: Kdyby se jednotlivé epizody pokrátily na standardních 20 minut, mohla z toho být fajn nahláškovaná fantasy protiváha vůči Futuramě a Simpsonovým. Takhle je to bohužel jen přemrštěně dlouhá a utahaná nuda, kde se povede tak jeden z pěti fórů. Konkurence v tomhle animovaném odvětví je dnes již ale velmi silná a neúprosná. Rozčarování je tak jen promarněná šance, kterou zavinila především dramaturgická absence uvnitř Netflixu. 5/10 ()

Antrey

Čím víc nad tím přemýšlím, tím méně je to na čisté 4*. Nejsou to ani úplně tři, ale po dokoukání celého seriálu se jim to přece jen blíží o něco víc. Na jedno shlédnutí příjemné, vracet se k Rozčarování ale pravděpodobně nebudu. ***.5/5 ()

Sweat55

Od páté epizody (která je vrcholem seriálu) je první série velmi dobrá a vtipná, tak je škoda, že první 3-4 epizody jsou docela nezajímavé a mnoho lidí spíš odradí, než přilákají. Jinak ale dost fajn, postavy jsou vtipné a dostatečně propracované, zvraty se také dostaví a ve finále se objeví i nějaké ty emoce. Na druhou sérii jsem moc zvědav. ()

Sharpooter

Rozčarování je skvělý animovaný, komediální seriál od tvůrců seriálu Simpsonovi, který vás kompletně pohltí. Animace je úžasná ale celý příběh jen lehce nadprůměrný. Co se vtipů týče tak jsou většinou spíše nudné, než zábavné. Od komediálního seriálu bych čekal trochu více humoru, ale na solidní 4* seriál dosáhne. ()

Don82

Jako že, trailer za mě nic moc, ale říkal jsem si, je to Matt Groening, tak třeba přijde s něčím originálním. Disenchantment má výhodu nespoutanosti nového světa, žádné vyjeté koleje příběhu jako Simpsonovi. V mnohém se tak podobá starším sériím Futuramy. Celý koncept fantasy království asi není úplně něco nejoriginálnějšího, ale přesto si myslím, že bude diváka bavit. Humor je klasický Groening, takže sarkasmus, narážky na stereotypy, utahování si z klasických postav hrdinských příběhů a v neposlední řadě ztřeštěné gagy a hlášky. Postavy jsou příjemně nové a neotřelé, takže seriál zaujme hned v prvních dílech. Povedená komediální taškařice. Těším se na další sérii. ()

departed

Nebavily mne ani postavy, ani jednotlivé příběhy, ani zasazení, ani vtipy a vlastně nevím, jestli mne bavilo vůbec něco. Svoje fanoušky to určitě bude mít, ale nemyslím si, že zrovna ty, jenž fandí Simpsonům či Futuramě, což jsem třeba já. Ona i ta stylizace mi přišla lehce lacinější (ať už byla účelová či ne), než u dvou starších Groeningovo výtvorů. Kolikrát jsem se upřímně zasmál bych dokázal spočítat na prstech jedný ruky. Hodnoceno: 1 série. ()

Zombiepod

Groeningovi došli v Simpsonovcoch nápady už veľmi dávno, a u Disenchantment to nie je inak. Na seriáli vidieť prachy, v čom sa odráža najmä nádherné vizuálne spracovanie a skvelý medieval soundtrack, no to sú, žiaľ, jeho najväčšie klady. Ústredné trio postáv je fajn, no príbehovo je to veľmi slabé a neoriginálne (občas to celé pôsobí ako vykrádačka Shreka v simpsonovskej grafike), tých pár dobrých gagov až tak nepobaví, a divák nie je dostatočne nakopnutý, aby sa nevedel dočkať ďalších epizód. Má to však len 10 častí, ktoré vedia vyplniť voľný čas, a v závere sa to celkom pekne začalo rozbiehať. Možno tomu dám ešte šancu a uvidíme, čo prinesie druhá sezóna. Slabšie 3*. ()

Uesbe

Najstupídnejšie reklamné heslo Just do it! konečne dostalo atraktívny rozmer. Šialene ožratá princezná, kráľlove husté hlášky, macocha z Vulká......močiaru, rauše z plesní, čertovský motivačný kouč a do toho príde Elfo. Stredoveká bašta pre dušu. ()

RAFT

Tvůrce simpsonových a futurami nás tentojrát vzal do minulosti s animovaným seriálem Rozčarování. Jako animovaný seriál je pěkbě udělanej.Ale, na simosonovi a Futuramu se nechytá. Poslední serie mi připadala , taková slabší jako by byla moc provařená. 60% ()

Lyx

Presne toto som od toho očakával. Klasický Groening. Elf, Démon a princezná polo-alkoholička. To je to, čo na scéne animákov pre dospelých chýbalo. Animácia na špičkovej úrovni, príbeh pekne spracovaný (žiadne klišé) a dialógy svižné a vtipné - vtipov sa tu teda nájde viac než dosť. Príde mi však, že by 20-minútová stopáž úplne stačila- tak ako u Simpsonovcov. Avšak som rád, že vyjde len 10 dielov ročne. Radšej kvalita ako kvantita. Moje hodnotenie: 1. Season: 95% ()

Yuri69

Ano, jsou tam tuny pop referencí, ale... jinak. Zasmějete se jednou za epizodu, postavy jsou příšerně otravné a navíc downgradované charaktery z Futuramy. Bean = Jednoočko bez charakteru Elfo = patetický Fry bez jakékoli snahy Luci = Bender omezený na filozofujíci hlášky čaroděj = nezajímavý Profesor atd. ()

borohub

Rozhodně nejslabší počin od Matta Groeninga. Uznávám, že Disenchantment je pořád na lepší úrovni než poslední série Simpsonů, ale pořád je hodně daleko za futuramou, či většinou sérií Simpsonů. Začátek vypadá moc dobře, bohužel pak to upadne do takového nudného stereotypu, humor téměř nulový, žádná postava není tak výrazná a zábavná jako třeba Bender z Futuramy. Tento seriál je důkaz toho, že podobné seriály by neměly být epizodické, protože samotný příběh jde dost často na úkor vtipů. V žádném případě se nejedná o nějakou sračku, jak jsem psal výše, pořád se jedná o větší zábavu než poslední série simpsonů, čekal jsem od toho ale trošku více. 65% ()

Detak

Dostě mě udivuje, že všude okolo je tento seriál dělen na 2 série o 10 dílech a v roce 2020 má vyjít 3 série, ale zde je jen jedna série. Prvních 10 dílů je celkem sranda. Druhá série není špatná, ale srandy už je poskrovnu. ()

RigorMortis

Po tom, čo som to s kvalitatívne čoraz horšími Simpsonovcami radšej vzdal mi prišlo Disenchantment neskutočne svieže a chytilo až tak, že sme s priateľkou všetky doterajšie časti sfúkli za dva dni. Štýl humoru mi celkom sadol, hlavné postavy taktiež (predovšetkým cat thing). Len dúfam, že sa seriál neuberie rovnakým smerom ako Simpsonovci a nebudeme svedkami desiatok sérií a stovák častí s čoraz horšou kvalitou. ()

javlapippi

Neprinceznovská princezná Fazuľa s bagančami na nohách a krígľom v ruke podporovaná vypečenou elfsko-démonskou dvojicou kamarátov zažíva dobrodružstvá vo fantasy svete. Prečo nie, povedal som si, ale začiatok ma príliš neohúril. Groeningov vrchol pre mňa je Futurama a zbesilému mestu budúcnosti preplnenému emzákmi a robotmi sa tento striedmejšie obývaný a nudnejší svet nemohol rovnať. Taktiež mi nesedel formát dlhého epického príbehu namiesto uzavretých epizódnych kraťasov. Nakoniec ma to ale predsa len chytilo a veľkolepé finále som si užil. Teda aspoň dúfam, že to bolo finále a seriál sa nebude po rokoch oživovať a silný koncentrát riediť na slabé odvary. ()