Zabíjení

• Česko Velká kořist (více)

Johnny Clay sa po piatich rokoch dostal z väzenia a chystá sa oženiť so snúbenicou Fay. Je pevne rozhodnutý, že do ďalších kšeftov sa pustí až keď sa presvedčí, že riziko ozaj stojí za potenciálny zisk. Spolu so štyrmi ďalšími mužmi chystá prepadnutie dostihovej pokladne. V hre sú dva milióny dolárov. Lúpež je naplánovaná do najmenších detailov. Zapojený je do nej aj George Peatty, plachý pokladník z dostihovej dráhy. Je ochotný riskovať krk len preto, aby zapôsobil na chladnú a panovačnú manželku Sherry. Sherry mu je neverná s Valom a všetky informácie o plánovanej lúpeži posúva svojmu milencovi. Tak dokáže aj dokonale naplánovaný zločin stroskotať na príliš dokonalej zhode náhod... (oficiální text distributora)

ragtime

Strhujúci mix thrilleru a "heist movie", z roku, kde by som to naozaj nečakal. A záver, ktorý nemá chybu. Byť v koži hlavnej postavy, na mieste zošaliem. ()

Nemravnost

Kdybych měl rád noir, tak bych se okamžitě zamiloval. Ale i přes to, že mě noir moc nezajímá, nemohu popřít Kubrickovi vyprávěcí schopnosti. Režisér natahuje momenty jako strunu, i přesto, že nejsou úplně zajímavé. ()

the_weaver

Obsah od Quentin T.: "[Režisér se] vzdal jakéhokoliv přikrášlování hrdinů a líčí je jako lidi, k jejichž slabostem on sám nechová žádné sympatie."↵  Neviem či si Quentin pred pozretím filmu zabudol nasadiť okuliare a vytiahnuť štuple z uší, ale väčšina kumpánov bola stvárnená v tak pozitívnom svetle, akoby sa chystali lúpiť u Bašternáka (alt. u Koženého) a získané peniaze venovať späť do štátneho rozpočtu. A tých pár vád charakteru mali postavy tiež len preto, aby sme sa s nimi mohli stotožniť my - bežní nedokonalí diváci.↵  Čím Stanley dosiahol to, že hrdinom nešlo v ich zámere nefandiť, a o to viac potom fungovalo, ako v priebehu poriadne napínavej akcie výdatne brnkal na nervy divákom (síce naivne) drobnými náhodami, ktoré by mohli tento čestný zámer prekaziť.↵  Lenže to nebolo všetko, toľko Stanley brnkal na nerv, až sa roztrhol a mňa celkom zaskočilo, ako sa to nakoniec celé vyvrbilo. A nezostalo mi nič, len teoretická otázka, či (alebo prečo) by som aj ja šiel do takejto akcie. ()

Royaldell

První Kubrickova jednohubka,kterou jsem viděla. Zatímco ostatní filmy od něho vám přijdou na mysli i pár let po zhlédnutí,tenhle se velice rychle zapomene. Ale i takový filmeček občas bodne,ne? ()

slavikzbojni

Nech si píše kto chce čo chce, Kubrick je svoj a v tom ako aj v inom je neprekonaný...Vieme ťe vkus a facky sú rôzne...a Kubrick fackovať vie.. ()

Bogrant

Vykalkulovaná zápletka, ktorá v mojich očiach bola až príliš dokonalá a bezchybná, až do samotného záveru, ktorý zasa skĺzol mierne do náhody, i keď uspokojivo čestný. Predloha je však zaujímavá, Kubrickova prvotná réžia detto, film ako taký už len tým spôsobom rozprávania príbehu je priam umelecké dielo, ale rovnako ako je chladné zabíjanie, tak isto je chladný aj môj postoj ku Zabíjaniu. ()

Marcecek

Kvalitná gangsterka od majstra Kubricka. Prvok rozprávača originálny, na tú dobu určite, dodával atmosféru. Dej napínavý, postupne graduje sprvu sa zdalo, že všetko vyjde ako bolo v pláne, ale nakoniec sa všetko doj... Koniec predvídateľný, ale aj tak paradoxne napínavý. Celkovo je dej priamočiary, nezložitý v porovnaní s inými Kubrickovými filmami, Snímok mi zčasti pripomínal Dannyho jedenásťku a Gangsterov od Tarantina. Desiatkový film to v mojich očiach nieje, takže spravodlivé 4*. ()

Martinmt29

Neveřil bych, ale dal jsem za tu zavěrečnou scénu na letišti nakonec pět hvězdiček. Prvních 35 minut je nuda ala třicátá léta: jen řeči, řeči, řeči....pak konečně akce, která je však nadčasově natočená...no a pak ten závěr :-D. Určitě u Kubricka jeden z lepších filmů! ()

Nag0

Určite to nejdem velebiť kvôli režisérovi. Dočkal som sa hutných momentov a zaujímavého rozuzlenia, ale aj plochých postáv a nezáživnej prvej polovice. Jeden z prvých filmov kinematografického génia, ktorý určite oplýva istým šarmom tých rokov päťdesiatych, a nebyť vyššie spomenutých mínusov, nepochybne by som šiel s hodnotením aj vyššie. ()

supEnoc

Hilarious & Swanky. Film utekl jako voda a ačkoliv to byl víceméně amatérský počin, vůbec to tak nepůsobí. Dialogy bych vypíchl jako my favorite part. Kubrick začínal velmi silně. ()

nerw01110

Tady by se moderní filmy s 2-3 hodinovou a často táhlou stopáží mohly inspirovat. Film jede ve velkém tempu. Ze začátku se člověk ztrácí trochu v jednotlivých postavách, ale na konci filmu už je zná a vý kdo je kdo. Vypravěč a časová posloupnoust zvyšuje napětí a dramatičnost, ale také filmu dává jasný řád střihů v čase a prostoru děje. Film je naprosto přehledný. Oproti moderním bankovním vykrádačkám má tento film své jedinečné kouzlo. ()

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci