Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (Netflix)

Falanx

85% Oceňuji pro realistické ztvárnění hmotné kultury středního věku ( pro vzdělance - přelomu 13. a 14. století). Příběh sám je historicky přesný. Naprostá lahůdka. Je vidět, že ho netočil Australan, ale Skot. ()

potok.009

Kapající, ba co stříkající hektolitry krve, vyhřezlá střeva, válečný amok… Tak do týhle dobový vřavy bych se fakt narodit nechtěl. ()

Thrakan

Jelikož jsem dal 5* filmu Statečné srdce, tak tady musí taky! Tento snímek je historickými událostmi daleko věrnější a také musím ocenit exteriéry přímo ve skotsku. Velmi zdařilý film! ()

BigJohn02

Kdo by to byl řekl, že po dvaceti letech po velkolepé romantické Gibsonově polofikci to bude zrovna Netflix, který nám přinese trochu té opravdové skotské historie. Velmi povedený film s dobrým obsazením v čele s Pinem, oblíbenou Florence Pugh, nepostradatelným Jamesem Cosmem a skvěle bestiálním Aaronem Taylor-Johnsonem v roli Douglase. Trochu mě mrzí, že se tam aspoň na chvíli neobjevil živý Wallace, ale asi to tak mělo být. ()

Lukango

Když Netflix přichází s novým blockbusterem, tak jsem většinou plný pochyb ohledně kvalit. No a tady se to Netflixu relativně povedlo a přinesl nám krutý, surový film, který můžeme považovat za nejmenované pokračování Statečného srdce, které však nemá takovou ikoničnost, z části díky své historické přesnosti, kde již nevidíme stylové, historicky nepřesné skotské kroje a řvoucí armádu tupců, kterým praskají hlasivky. Teď už ale k samotnému dílu. David Mackenzie pro mne není známé jméno, o to víc jsem byl však mile překvapen, jak po technické stránce dokáže fungovat. Už ten první záběr bez střihu dokazuje, že tady někdo s kamerou umí. Bohužel tato dlouhá one-take shot scéna je jenom jedna. To však nezabraňuje tomu, aby i bez tohoto typu scén film nevypadla pěkně. Bitvy jsou kruté, epické a krásně natočené. Můžeme v nich jednoduše vidět solidní práci se střihem, nasvícením, kamerou a zvukem. Příběh však nedisponuje tolika poutavosti a pocitu důležitosti jako tomu u akční stránky filmu je. Samotná zápletka oplývá poměrně slušným spádem a nenudí. Herce musím pochválit. Chris Pine jako král funguje, i když jeho vzhled mi zkrátka nekoresponduje se surovostí tehdejší skotské povahy, kterou však mám nejspíš vsugerovanou ze řvoucího Statečného srdce. Na místo Chrise Pinea by se podle mne hodil někdo jiný. To ale neznamená, že Pine neodvádí dobrý výkon, protože odvádí a jde mu to. Dalším je Aaron Taylor-Johnson alias DOUGLAG!!!, který dává do role energii, šílenství a pořádný řev. Celkově je Outlaw king solidním netflixovským filmem, u kterého bych si ale přál více intrik a komplexnosti příběhu, protože každý druhý film s podobnou tématikou je jen o dědění koruny, boje za svobodu a už se moc nedbá na odlišení se typem vyprávění či originalitou a poutavostí dialogů. Známka: 6/10 ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace