Seveřané

Norsko, (2016–2020), 9 h 8 min (Minutáž: 29–34 min)

Kåre Conradi, Nils Jørgen Kaalstad, Jon Øigarden, Bjørn Myrene, Silje Torp, Trond Fausa Aurvåg, Øystein Martinsen, Henrik Mestad, Marian Saastad Ottesen (více)

Série(3) / Epizody(18)

Vikingové z městečka Norheim v roce 790 př. n. l. mají náročný program plný drancování, plenění a násilných řešení problémů. (Netflix)

RigorMortis

Ako to dopadne, keď sa stretnú Vikingovia a Monty Python. Seriál má príjemnú stopáž a rýchlo ubieha, humor je trefný a veľká väčšina postáv sympatická. Jedinou výnimkou bol Orm, ktorému som prial fakt krutý koniec.  Ten sa však nekonal, keďže druhá séria bola neukončená a tretia bola v podstate "nultou", akýmsi prequelom k prvým dvom. Podľa mňa dosť nešikovný a narýchlo spatlaný ťah po tom, čo nechali v druhej sérii zabiť jednu z najobľúbenejších postáv a potom nevedeli, ako ďalej. ()

Han_Quintet

Skvělá netflixovka, která se od samého začátku snažila býti vtipnou a komediální a to se jim podařilo a nevzešlo to jako nechtěný vedlejší produkt, jak je tomu v případě Vikings. ()

Dolli

Ne, tato satira na Vikingy skutečně nefunguje. Jak již mnozí napsali, Norsemen vás budou bavit prvních pár minut, než se začnou gagy opakovat a začnete se užírat nudou. Jedná se bohužel jen o směs trapných scén uměle naroubovaných na nudný námět. A už vůbec nerozumím tomu vysokému hodnocení. ()

muti

Odporúčam si pozrieť prvú sériu, tá bola o level vyššie oproti zvyšku. Potom to už ide dole vodou čo sa týka vtipných situácii, aspoň si to udržiava dobrý dej, napätie a súboje. ()

Rian_witcher

Po lehce tápající první sérii se děj a postavy nesnaží tolik tlačit na pilu humoru a pohodovým vyprávěním absurdních postaviček čím dál víc připomíná britský humor. Kdo se bavil u Černé zmije, bude se jistě bavit i u Seveřanů. ()

Dacsus

Skvelá alegória na to, čo sa dnes vo svete deje (zaobalená do humoru) - toto slniečka asi len tak ľahko neprekusnú. ()

CaptNemo

Kromě Monty Pythonů taky Woody Allen. Nakolik se za 2000 let změnilo myšlení člověka? A co když zase tak moc ne? Vtipné, zábavné a kruté až za hranice všeho. ()

sirjohn

Kdo dal odpad, patrně nepochopil. Pustil jsem ospalý ve 2 ráno na doporučení a trochu se nudil roztahaností..v posledních 2 minutách 1.dílu jsem s "nápřahem" pochopil, že zde bude maličko, ale maličko víc. Bomba, naprostá bomba, která nemá obdoby. Je mi líto všech, co tento humor nepochopí (nebo nepočkají), protože tohle je zážitek na úrovni ! Herecké výkony jsou profi a to, že to hned na začátku není vidět, je čistý záměr. Postava Orma je tak neskutečná, že se musím smát i teď, při vzpomínce na tu neskutečnou surovou absurditu a nemalou satiru na náš žitvot, kde každá postava má svůj dokonalý výraz v tom maličkém úžasném světě vesničky z dob vikingů. Opravdu se nejedná o parodii na seriál Vikingové, i to jsem si prvně trochu myslel, ale naštěstí ne. Výraz, kdy Orvidovi několikrát řeknou, že to má se svým hezkým obličejem jednoduchý :D. Jediné co tomu chybí je momentálně 4.řada ! Edit: 4.řada "nepotvrzena" Netflixem, protože v Británii v top 10 třetí série byla, ale v USA se nedostala. Za mě o důvod víc ke shlédnutí:)) ()

BlackAdder87

Originální seriál s absurdním humorem, v britském stylu, který odkazuje na takové klasiky, jako jsou Monty Python nebo Černá zmije. ()

Repulsion odpad!

Na základě velmi pozitivního hodnocení na ČSFD i IMDB jsem tento seriál zkusil. Prý něco jako Monty Python. A teď si říkám, kdo je tady blbej? Monty Python je nadčasový mnohoúrovňový humor vymazlený k dokonalosti. Norsemen bych přirovnal třeba k Dívčí válce F. R. Čecha nebo scénkám Zdeňka Izera. Sem tam se mihne pokus o tzv. intelektuální humor, leč ty pokusy většinou nedopadají příšli dobře. Je to těžopádné a hluché. Víc se zde pracuje s humorem sexuálním a fekálním. Nechybí brutalita, která má být jakože legrační. No nevím, no. Nepobavil jsem se. ()

nikhaj

Pikantný humor, pikantné scény, divoký humor a nedocenený náčelník kmeňa ktorý svoje postavenie zdedí ale pritom je to nevyvinuty dospelý chlapček :D veľmi sympatické ()

Thalin

Norsemen je skvělá ptákovina, kterou nemůže nikdo brát vážně. Pokud bere, tak ho logicky nemůže bavit. Tohle beru spíš jako lehkou parodii, satiru, ve stylu Černé zmije nebo M. Python. Má to svůj humor, který místy pokulhává, ale jinak dost funguje. Kostýmy i prostředí tomu dodává správnou atmosféru. Třetí řada už není tak kvalitní, jako dvě přechozí, ale i tak solidní blbina na pobavení, snad od toho nikdo nečeká víc? ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz