Spider-Man: Paralelní světy

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 117 min

Achjo. Já přemýšlela jak nejlépe vystihnu pocity z filmu a on už to za mě udělal pepo. Tak si přečtěte jeho komentář. Souhlasím totiž s úplně vším, co napsal. (Až na to, že já mám Deadpoola moc ráda :D ) https://www.csfd.cz/film/54763-spider-man-paralelni-svety/komentare/?comment=11068281(7.12.2018)

Aj keď to znie dosť neuveriteľne, tak v roku 2018 vzniklo iba sedem komiksových hraných filmov. Venom, Avengers 3, Ant-Man 2, Deadpool 2, Aquaman, Black Panther a animovaný Spider-Man. Ak by som mal zostavovať rebríček najlepších, tak ho bez jedinej výčitky svedomia zaradím na prvé resp. druhé (fakt si neviem vybrať medzi ním a Avengers 3). je plný bombastickej a skvele premyslenej akcie. Má super dialógy a zábavné hlášky. Vizuál je tiež super a scenár obsahuje snáď desiatky strašne dobrých, sviežich nápadov. Je to vtipné i dojemné a okamžite budete mať chuť na druhý diel. Najviac ma bavilo asi to, čo aj väčšinu ostatných divákov a to je množstvo Spider-Manov, z nich niektorí sú skutočne dosť bizarní, ale bizarní úžasným, ťažko napodobiteľným spôsobom. Je to šialená divočina. Zbožňujem ju.(8.3.2019)

No dost nečekaně super, po traileru mě to nezajímalo spíš jsem nadaval co natočily za hovno. Z principu jsem se prostě do toho pustil no a jsem dost hodne překvapen kvalitou filmu, soundtrack dělo, příběh bomba a cela banda skvěla. Tenhle typ animace je sice zvláštní ale sakra dobrý neříkam že bych bral všechny animace takhle ale jsem spokojený a toje hlavní. Za mě velké super.(19.4.2019)

Černošská emancipace nezná hranic. Kdo by to byl býval řekl, že si černoušci vypláčou i svého spider-mana. Na rozdíl od debilního Black Panthera to ovšem tentokrát vyšlo. Na poli animáků vysoký nadprůměr. Animák má skvělé tempo, ucházející děj a především spoustu výborně napsaných postav. Dokonce ani humor úplně neschází. Toto tvůrcům vyšlo. Film pro malé i velké, pro chytré i retardované.(13.3.2019)

Ne, není to klasický animovaný boj dobra se zlem, ze kterého budou mít radost osmiletí klučinové. Kvůli jistému experimentu se propojilo několik světů a mezi žlutými newyorskými taxíky pobíhá hned několik Spider-Manů. Peter Parker je na vedlejší koleji, hlavním hrdinou je teenager z Brooklynu, který skončil ve škole, do které chodí samý suchar, navíc se prohlubuje propast mezi ním a vlastním otcem. Radioaktivní pavouk si na něho ale pochopitelně počíhá. Vzápětí přeřadíme na vyšší rychlost a odpálíme velmi sebevědomý comicsový příběh. Tvůrci si dělají, co se jim zlíbí, jedou hodně zběsile, hodně agresivně i hodně hravě. A skutečně naplno využívají potenciál animace. Všechny ty střihy, úhly, vizuální stylizace. Velká pochvala. Ač tedy neříkám, že jsem z otevření brány do alternativních realit úplně skákal radostí. Upřímně bych byl raději pro klasičtější prostředí a pojetí, protože v druhé polovině toho bylo už zkrátka moc. Tři až čtyři hvězdy!!(30.3.2019)

• - Milesův otec Jefferson Davis má v čase 1:06:24 v mobilu kontakt na muže jménem Steve Ditko, což je jeden ze stvořitelů Spider-Mana. (Malyszs)

• - Peni Parker pochází z alternativní dimenze Earth-14512 a využívá takzváný SP//dr Suit, který podědila po svém zesnulém otci, co zemřel při pilotování tohoto obleku. Peni tehdy bylo devět a později se dozvěděla, že jen ona může tento oblek řídit a nechala se kousnout radioaktivnm pavoukem kvůli ovládání SP//dr Suit. Tento oblek byl vyroben v Oscorpu. (3T)

• - Když Spider-Gwen vysvětluje svůj příchod, je možné si všimnout filmového plakátu na „From dusk till Shaun“, který spojuje názvy filmů From Dusk Till Dawn (1996) a Shaun Of The Dead (2004), přičemž stylizace vychází právě z druhého jmenovaného. (Guilemot)