Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

sadlokan

Jak sem starej,tak mi ani tak nevadí ten přiteplenej sondtrack,ale spíš ty"kukadla", kouky kouk jsem Koukyman a ukoukam tě k smrti! ()

Faila

Naprostá bomba, ve které se mi líbilo úplně všechno od animace, přes příběh až po dokonalou hudební složku. Prostě wow! ()

Shredo

Môj vrodený odpor k animákovým filmom nepokoril ani milovaný spiderman. Čo z môjho uhľa spíďovi uškodilo najviac je zameranie sa na detské publikum. Dokonca aj stará klasika z 1994 animák mal v sebe viac dospelosti. Spider - gang bol absurdný. Vysoké hodnotenie pre mňa nerobi citlivku. Prial som si záver. ()

helloween93

Nejlepší animák roku o třídu před sequely Úžasňákových a Raubířem Ralfem a zasloužený Oscar za nejlepší animovaný film. Sony Pictures Animation vytvořilo novou animaci, která jede na málo fps, jsou tam komiksové prvky, jako bubliny nebo panely, první minuty z ní bolí oči, ale pak si zvyknete. Příběh je jiný než doavadní Spider-many, vtipný, dojemný, akční, poučný, sentimentální. Záporáků je hodně - Kingpin, Prowler, Green Goblin, Octopus, Tombstone nebo Scorpion. I Spider-manů je hodně a je to zábava. Už teď se těším na sequel. Komerčně šlo o jeden z vánočních hitů roku 2018, který trochu vzal vítr plachet Ralfovi, ale vydělali slušně obě moje oblíbené série. 5* ()

Anduril

Super filmový zážitok. Dobrý príbeh, akcia, myšlienky, vtipy, charaktery postáv. Čakal som, že to bude blbosť, ale ono to všetko spolu naozaj funguje. Na spracovanie, si človek, asi bude musieť, zo začiatku, zvyknúť... Ale potom už to všetko šľape. Spracovanie je naozaj nové a prevratné. Odporúčam komiksovým nadšencom a divákom, aj mladších vekových kategórií. ()

domirovec

Nejšílenější a nejkomiksovější film co jsem kdy viděl. Zároveň se však jedná i o nejzajímavěji dohromady poskládaný a vyprávěný animovaný film, co jsem kdy v životě zhlédl. Je to strašně kreativní, nápadité a po dobu celé stopáže to diváka v jednom kuse překvapuje a hází na něj zajímavé a excelentně uchopené nápady a unikátní a báječnou stylizaci a zpracování. Je to rychlé, zábavné, neskutečně úžasně zavánějící novotou a ojedinělými nápady. Báječná zábava. 5/5 ()

RoneXxXD

Recenze se bude skládat ze nespoilerové a spoilerové části,které označením. Nespoilerová bude narážet jen na věci,které jsou už známé + charakteristiky postav. NESPOILEROVÁ ČÁST : Spider-Man paralelní světy je bezesporu animák s nejlepší animací co jsem kdy viděl. Příběhově taky vynikající a zrovna co se týče story line mám tam menší problém...když přijde na řadu Peter Parker z jiného alternativního universa tak je to fajn,dost jsem si ho oblíbil páč vidět postaršího skoro 40cátníka a ještě k tomu cynika,kterým se stal za tu dobu bylo vynikající +bylo jasné že si vzali inspiraci právě z komiksů kde byla linka se starším Spider-Manem,která byla povedená a čekal jsem že by se objevila když už se nechali ním inspirovat suit,který by vlastně nebyl z látky klasicky,ale právě ten elegantní vzhled s kabátem,nebyl zde,ale nevadí. Pak na scénu přišel Spider-Man Noire s N. Cagem a ten byl vynikající fakt bych chtěl vidět jeho solo film. No a po té přichází ten kámen úrazu. Přijdou hned po Noir další dvě postavy,které byly nesnesitelný a kazili dojem z filmu tedy tu asijskou holku + spider-vepř. Spider-Vepř se ještě dal,ale ta asiatka opravdu ne a nejradši bych ji z toho filmu smazal. Zapomněl jsem ještě na Spider-Gwen,která byla taky dobrá a nebyla jak jsem očekával "strooong female charakter" takže fajn :D Tím že zrovna Gwen,Parker a Morales byly v podstatě hlavní lidi v tomhle příběhu. Bohužel i tak to pro tohle trio (v podstatě i quarteto pokud počítáme i Noire,kterého bylo míň bohužel) bylo strašně málo prostoru (až na Moralese logicky) pro nějaký větší vztah možná kdyby odstranili ty dvě postavy co tam jsou k ničemu pomohlo by to.. Soudtrack je hroznej,ale poslouchatelnej (jakožto člověk co rap nemusí je to asi pochvala). Origin Moralese byl taky fajn + tolik odkazů na filmy (hlavně na Ramiho trilogii) a na komiksy bylo úsměvné. Cameo Stana Lee bylo vynikající. A finále bylo velmi dobré a akční i tak to mohli udělat,ale lepší :D Sonymu se povedlo doufám že uvidíme víc takových spider-animáků. 80% (8/10) dal bych 90% (9/10),ale kvůli tomu co jsem napsal to nedostane. Btw potitulková scéna top! 😃 SPOILERS TALKING : Finále mohlo být lepší. Kdyby Moralese neposlal hned zpátky všechny domů a byl by hustej fight mezi všemi spider-many X KINGPIN bylo by to fakt libovka. Zajimavé pojetí že Tetička May byla trošku Madam Webcok. A nejlepší potitulková na závěr ala 2099 spider-man,který šel zaútočit na spider meme top! 😂 ()

Sala1

Tento film zaťal do živého v každom ohľade. Prelomová a invenčná animácia, ktorú si aktuálne necháva Sony patentovať, dodáva filmu jedinečný vizuál, ktorý sa spočiatku môže zdať ako šialený LSD trip, ale tak ako to tvorcovia vymysleli, celé to prijmete a máte pocit, že ste videli niečo ojedinelé, čo je aj pravda. Vnútri tohto animovaného šialenstva sa skrýva absolútne uveriteľný a citlivý príbeh Milesa Moralesa, ktorý sa ocitne v rodinnej dráma otca a strýka a ktorá ho vystaví nejednej morálnej dileme. Je to fanúšik, nie superhrdina, ktorý si musí hľadať cestu svetom, ktorý nepozná. Každý z ďalších Spider-Manov má dostatočne vystavaný background príbeh, ktorý do kolosu zapadne a spoločne tak vytvoria neskutočne sympatickú a absurdnú partičku, ktorú by ste teda v žiadnom filme nečakali. Môžem spomenúť, že napríklad Spider-Mana, ktorého poznáme my napríklad z Raimiho filmov, sa vo filme objaví už v neskoršom veku, čo je veľmi zaujímavé. Záporákov je niekoľko a je poznať tendenciu priblížiť sa vytvoreniu známej Sinister Six. Zloduchov vedie Kingpin, ktorý sám o sebe veľký priestor nemá. Čo je ale zaujímavé, že pokiaľ poznáte Kingpina zo seriálu Daredevil, chápete jeho motiváciu, ktorá v tomto filme pri otváraní dimenzii zostáva rovnaká a v takom prípade vám môže spadnúť sánka. Horšie je, že divák, ktorý túto motiváciu nepozná, príde mu to ako mrhanie dobrou postavou. Film ponúka množstvo humoru a uveriteľnej drámy, celok pôsobí komplexne a film je pre mňa jedným z najväčších prekvapení roku. Chvalabohu, Sony, konečne! Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=QKxnVLqQMeY ()

TheSompeque

Filmů s pavoučím mužem jsme měli za posledních pár let poměrně hodně. Mohlo by se zdát, že další bude moc. Proto se tvůrci rozhodli vytvořit film animovaný, Spider-Man: Paralelní světy. Zezačátku vám může originální animace připomínající staré komiksy přijít špatná, jelikož než si na ní zvyknete, budou vám z ní bolet oči. (15 snímků za sekundu není pro film zrovna standardní) Časem si ale zvyknete, jak říkám. Právě díky tomu, že se film hodil do animované podoby, si tvůrci mohli dovolit daleko více šílených a akčních scén, než kdyby to udělali s pravými herci a CGI. Což není na škodu, svým způsobem mají autoři naprostou svobodu. Nebyla to nejšťastnější volba animace a naprosto pochopím, když to někomu může zkazit celkové hodnocení na film. Spider-Man: Paralelní světy není klasickým filmem s Peterem Parkrem, co na sebe hodí přiléhavý oblek, párkrát se zhoupne nad New Yorkem a všechny zachrání. Tentokrát ne. V tomto případě se objeví pár dalších pavoučích superhrdinů, co jsou z jiných alternativních realit. Nutno dodat, že každý z nich je zcela jiný a vyloženě si jejich rozdílné charaktery budete užívat. Samozřejmě se objeví klišé "hele, prolínání různých světů není úplně ok, musíme to napravit." A to je hlavní zápletkou filmu. Od začátku do konce jsem nezažil scénu, která by mě nebavila. Žádné hluché, tupé místo ve filmu nenajdete. (Narozdíl od Infinity War, který byl na hodnocení podobně a nezáživných scén měl více než dost) Po většinu filmu jsem jenom zíral, jak se animároři na filmu vyřádili. Pastva pro oči, to nepochybně. Celkový visual je tak skvělý, že bych se divil, kdyby film za to nedostal cenu. Pro fanoušky potěší reference, které jsou samozřejmostí. Zvláště potěší, že se objeví narážky jak na komiksy, tak i na filmy s T. Maguirem, které jsou už nějaký ten rok venku a neztrácejí na popularitě. Spider-Man: Paralelní světy je další výjimkou MARVEL filmů, který vás pobaví po celou dobu své délky a není jen jedním z mnoha filmů, které nám MCU rok co rok háže. 4/5 ()

tomik99

Když jsem poprvé slyšel o tomto projektu, byl jsem velice skeptický. Radši bych uvítal nový animovaný seriál a na filmovém plátně nechal pouze hrané pavoučí muže. Jenže tenhle snímek je jasným důkazem, jak moc jsem projektu nevěřil a jak jsem se ve finále zmýlil. „Paralelní světy“ ukazují vše, co mají diváci na Spider-Manovi tak moc rádi. Tentokrát se do popředí příběhu dostává Miles Morales, se kterým se ovšem lze taktéž stejně dobře ztotožnit jako s Peterem Parkerem. Film je zábavný, plný humoru, narážek na ostatní filmy, dělá si srandu sám ze sebe, místy se netváří vůbec vážně, jindy dokáže zahřát pořádně u srdíčka. Tento film je splněným snem každého fanouška pavoučího muže. Hned po skončení promítání jsem měl chuť vytáhnout staré komiksy a opět se začíst, protože tento film mi navrátil přesně ten spider feeling z komiksů. Možná tvůrci vytřískali to nejlepší na začátek (hned několik Spider-Manů v jednom filmu), zase na druhou stranu je to to, co jsme už dlouhou dobu čekali a o čem stále doufáme, že jednou uvidíme v hraném filmu, až se nějaká série dostatečně uchytí. Jsem rád, že jsem si s tímto filmem dokázal, že Sony ještě umí dělat dobré filmy. „Venom“ tomuto snímku nešahá ani po kotníky. ()

pa3ce

Najoriginálnejší, najsympatickejší, najzábavnejší film roka. A bolo mi to už jasné od úvodného osobitého predstavovania firemných log a potvrdené najzábavnejšími záverečnými titulkami ake som doposial videl + potitulková scéna je tiež medzi tými najviac top. Skvelý príbeh, postavy, soundtrack a hlavne tá štylizácia, radosť pozerať. Asi nikdy som si nemyslel, že budem niekedy tak vystriekaný z animáku. A Nicolas Cage je kráľ a chcem spin-off so Spider-Man Noirom asap. ()

Kotletka

"That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt, a real superhero.” Spoléhám na Vás lidi... Tedy jen pro případ, že bych umřela v boji se zlem. ()

HenryIvan

Takýto film ste ešte nevideli. Ak ste mali už od malička túžbu vidieť v kine premietať komiks, tak ste sa dočkali. Animácia sa vám buď hneď zapáči alebo budete jej odporcom a pravdepodobne vás o opaku už nikdy nič nepresvedčí. Ja som si to veľmi užil. Malo to nápad, šťavu, vtip a v podstate všetko čo od toho chcete. 90 %. ()

Dm1tr1j

Najlepší film (áno viem,že animovaný ale je o toľko lepší ako ostatné hrané sračky, že ho zaradím proste medzi filmy) od roku 2014 kedy som videl Interstellar. Od vtedy taktiež prvý ktorému som ochotný bez mihnutia oka napariť 5 hviezd a pochváliť ho všade kde bude príležitosť. Animácie, kríženie reality a časová relativita, cross-genre zvládnuté na jednotku. Nenútený, zábavný a dynamický príbeh, ktorý všetci poznajú a aj tak je to nové. Dúfam, že sa mýlim ale určite na veľa rokov zase jediný kvalitný film. A samozrejme soundtrack...neuveriteľne vystihli dobu bez potreby použitia retardovaného mumble rapu. No ale aby som len nechválil, tá octopus žena vydržala príliš veľa úderov a kingpin bol tiež extrémne silný, radšej viac anti hrdinov, ktorých by rovno zavraždili ako dvaja, ktorých sa nedá zbaviť, to už strašne bije do očí. ()

emdvojka

Každý alternatívny svet potrebuje svojho spider-mana. V jednom je Peter Parker, sebavedomý, milujúci partner v inom je to Peter B. Parker opak svojho alter-ega, ktorý nezvládol partnerský vzťah a nezvláda dokonca ani úlohu bezúhoneho Spidermana....a je tu ďalší a ďaší svet, ktorý ma zasa svoju vlastnú realitu super hrdinu. Krásne animovaný a nasnímkovaný komix plný duchaplných postáv, ideologického scenára,kde dobro víťazí nad zlom. To je ono to nás baví. Čo dodať...bolo to zaujímavé, poučné a zábavné...nič viac a nič menej ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon