Americký vlkodlak v Londýně

An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

Americký vlkolak v Londýne

Horor / Komedie

Velká Británie / USA, 1981, 97 min (Director's cut: 92 min)

Vlkodlačí filmy mě svým způsobem vždy dost přitahovali, ovšem s vyjímkou atmosférického Johnstonova VLKODLAKA to byla pokaždé naprostá ztráta času. Až tento horor mi nabídl přesně to pravé ořechové. Má to výbornou a skutečně mrazivou atmosféru, dobrý příběh, dostatečné množství krve a jako bonus opravdu vydařené děsivé triky. Na film jsem se díval večer za tmy a po ulehnutí do postele jsem měl stále před očima ty napínavé scény v opuštěném parku a metru nebo dnes již kultovní záběry na proměnu ve vlkodlaka, ze kterých doslova naskakuje husí kůže. Komediální stránky filmu se pak netřeba obávat, humor je tu obsažen v odpovídající míře a podle mě celkový spád vůbec nenarušuje. Dovolil bych si dokonce nesouhlasit s J*A*S*M a říkám, že Americký vlkodlak v Londýně je VŮBEC NEJLEPŠÍ vlkodlačí film!(4.8.2011)

Oproti druhému dílu (American Werewolf in Paris), který byl neuvěřitelnou teenagerskou slátaninou, je American Werewolf in London pěkný atmosférický snímek, který se nestydí svým obdivem k původní předloze a prazákladu lycantropických filmů – The Wolf Man. Ostatně tenhle film je tu několikrát zmíněn. Místy možná trochu zmatený film, oplývající ale jednak silnou atmosférou (scéna v metru, která má vynikající kameru – běh dlouhými tunely s vlkodlakem v patách) a jednak skvělými efekty – proměna na vlkodlaka nebo živí mrtví s odchlipujícími se částmi obličeje – má na svědomí Rick Baker (oceněn Oscarem - Best Maku Up, 1982), klasik svého řemesla. Lahůdka.(9.12.2005)

Priamociare, jednoduche, trochu derave a predsa uzasne zabavne. Tak ako mnoho dalsich hororovych becok s osemdesiatych rokov, ktore sa tocili s nadsadzkou, humorom a velkym nadsenim. Dobre vytypovany , sympaticky herci, stylova hudba, uzasne specialne efekty a az prekvapivo velkolepe finale odohravajuce sa v centre Londyna. Co by som si od osemdesiatkoveho hororu mohol viac priat. (8.5/10).(8.10.2008)

Tohle bylo naprosto skvělý, já se dobře bavil od začátku do konce. Má to vše co by to mělo mít, dva američané na venkově se dostanou mezi podivný domorodce a napadne je vlkodlak, jeden to odnese druhý je zraňen a má se stát nastupcem. Je to hozené do humorné podoby, ale s citem, tak že je to spíš horor, se spoustou krve naprosto skvělá je proměna na vlkodlaka a nebo nemrtví v kině. Celkově je film velice dobře obsazen, tak, že všichni hrajou to co mají sedí jim to. Opravdu tohle se povedlo.(6.5.2012)

Jsem velký zastánce starých dobrých, ručně dělaných zvláštních efektů. Jakákoli přeměna z člověka na vlkodlaka splácaná přes kompjůtr(jakkoliv výkonný) nemůže nikdy vypadat tak dobře jako tady(né nadarmo je ta scéna dnes už legendární). Na druhou stranu, filmu velmi škodí většínou velmi nevydařené humorné vložky díky kterým celý film ztrácí na síle( jsou tu i vyjimky-rozhovor s mrtvolama v pornokině o možnostech sebevraždy je fakt super). Určitě je to jeden z mála kvalitních filmů o vlkodlacích( v této kategorii jedna ze špiček), kterému k pěti hvězdám schází snad jen trochu více rozumu.(25.11.2006)

• - Tvůrci filmu mimo jiné v závěrečných titulcích ubezpečují, že jakákoliv podobnost s živými, mrtvými nebo nemrtvými osobami je čistě náhodná. (mahler)

• - Americký vlkodlak v Londýně je první film v historii, který dostal Oscara za nejlepší masky (Make Up). Tato kategorie byla vytvořena právě v roce 1981. (FilmFan24)

• - Na konci závěrečných titulků je blahopřání ke sňatku princezny Diany a prince Charlese : Lycanthrope Films Limited wishes to extend its heartfelt congratulions to lady Diana Spencer and His Royal Highness the Prince of Wales on the occasion of their marriage - July 29th 1981. (mahler)