Americký vlkodlak v Londýně

An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

Americký vlkolak v Londýne

Horor / Komedie

Velká Británie / USA, 1981, 97 min (Director's cut: 92 min)

Turistika po anglickém venkově má jistě něco do sebe. Ovšem, musíte se držet vyznačených cest a hlavně se venku nesmíte zdržovat za úplňku. Klidně by se totiž mohlo stát, že vás napadne vlkodlak lačníci po krvi. To se stalo i našim dvěma kamarádům, kterým se příjemný výlet změnil v noční můru. Přeměna ve zvíře byla velmi působivě natočená a povedená.(31.7.2009)

Řekl bych, takový typický představitel teenagerovského filmu z 80. let. Trocha humoru, nezbytná porce napětí, okořeněná patřičnou dávkou krve, náznak romantiky, to vše pomíchat, chvíli podusit ve vlastní šťávě a za tepla podávat mládeži, dychtivé na cokoliv, při čem se k sobě může tisknout, eventuelně i něco více.(19.7.2002)

Jsem velký zastánce starých dobrých, ručně dělaných zvláštních efektů. Jakákoli přeměna z člověka na vlkodlaka splácaná přes kompjůtr(jakkoliv výkonný) nemůže nikdy vypadat tak dobře jako tady(né nadarmo je ta scéna dnes už legendární). Na druhou stranu, filmu velmi škodí většínou velmi nevydařené humorné vložky díky kterým celý film ztrácí na síle( jsou tu i vyjimky-rozhovor s mrtvolama v pornokině o možnostech sebevraždy je fakt super). Určitě je to jeden z mála kvalitních filmů o vlkodlacích( v této kategorii jedna ze špiček), kterému k pěti hvězdám schází snad jen trochu více rozumu.(25.11.2006)

Strašidelné scény sú naozaj strašidelné. Úž len to Metro... brrr! Ale ten humor ich katastrofálne znehodnocuje. Toto nie je ani hororová komédia, ani komediálny horor. Je to schizofrenická zmeska, ktorá mohla byť buď výborným, atmosferickým hororom, alebo zábavnou, parodickou komédiou. Keby si najskôr dala prášky.(13.2.2003)

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o jeden z najznámejších werewolf hororov som čakal predsa len o čosi viac. Hlavný hrdina David mi akosi nezarezal a komediálne poňatie mi tam tiež nepasovalo. Inak sa jedná o dosť typický vlkodlači príbeh, škoda len, že lykantrop bol vo svojej animálnej podobe ukázaný naozaj len minimálne...(27.5.2010)

• - Speciální jednotka na konci filmu používá zbraň British L1A1 SLR ráže 7.62x51mm. (dc125)

• - Scénář byl napsán už v roce 1969. (mahler)

• - Režisér John Landis se objeví na konci filmu coby vousatý muž který je sražen autem a proletí skrz skleněnou výlohu. (mahler)