Americký vlkodlak v Londýně

An American Werewolf in London

• slovenský

Americký vlkolak v Londýne

Horor / Komedie / Romantický

Velká Británie, 1981, 97 min (Director's cut: 92 min)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.11.2009)

Kombinácia žánru horor/komédia u mňa fungovala absolútne bezchybne. Okrem už zmienených scénok musím pridať ešte závrečný bordel v meste keď sa vlkolak dostane z pornokina. Proste dokonalá zmeska žánru. Naviac to maskérske umenie proste muselo byť ocenené oskarom - od rozdriapaného hrdla nemŕtveho som nevedel odtrhnúť oči po celí čas čo bol na scéne, na dnešné digitálne triky sa to nechytá.(22.6.2006)

Potenciál by tu bol. Slušný námet a scenár však potápa slabšie spracovanie a priemerné herecké výkony. Na druhú stranu, to najlepšie na filme sú príjemná atmosféra 80. rokov a výborne zvládnuté masky, vrátane vlkolačej premeny, ktorá by pokojne mohla konkurovať tomu najlepšiemu i zo súčasnosti. Aj v tomto smere sa mi však zdal potenciál nevyužitý, mordovačky vĺčika boli zvyčajne mimo záber, alebo strašne odfláknuté, čo je veľká škoda. Lepší priemer. 65/100(5.5.2015)

Kvalitný horor s jemným humorom, ktorý ma chytil a nadchol hneď od začiatku. Zatiaľ asi najlepší svojho druhu čo som videl. Neviem prečo to ostatných hodnotiacich minulo. Príbeh o premene muža na werewolfa, ktorého odvezú po zranení podobnou beštiou z vidieckej dedinky do londýnskej nemocnice, kde sa zamiluje do peknej, fešnej sestričky, s ktorou sa po prepustení dáva do kopy, navnadí. Avšak nie všetko ide podľa jeho romantických predstáv. Zvieracie pudy sa začínajú drať na povrch! Rýchly spád, výborná jemná hudba (najprv vás upokojí, začnete si ju pobrukovať, aby následne mohlo prísť vyvrcholenie), napätá atmosféra a triky na tej najvyššej úrovni, urobili z filmu nie jednohubku, ale ťažkú večeru, ktorá vám v noci nedá spať. Hercov som moc nepoznal, ale hneď som si ich zamiloval. Boli výborní v každej scéne a vďaka veľmi kvalitnej réžii Johna Landisa, ktorý jednoznačne vedel čo chce, môžem s kľudným svedomím dať plné výstavné hodnotenie.(5.1.2007)

Škoda že zpočátku velmi příjemná mystická atmosféra nevydržela snímku až do konce!(28.9.2002)

• - Režisér John Landis se objeví na konci filmu coby vousatý muž který je sražen autem a proletí skrz skleněnou výlohu. (mahler)

• - Všechny písně použité ve filmu mají v názvu slovo "Moon" (měsíc). (FilmFan24)

• - Humphrey Bogart se ve filmu objeví na dvou plakátech v Alexově bytě. Plakát k filmu Casablanca je v obývacím pokoji a černobílá Bogartova fotografie je v na zdi kuchyni. (FilmFan24)