Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Slartibarkfast

Skvělá romantická komedie o hledání lásky. Eddie Murphy tu nabral druhý dech a po třetím Poldovi se zas dostal vysoko. Úžasné hlášky, které vás vyloženě odzbrojí. Docela jednoduchý, ale zábavný příběh, který nikde příliš nedrhne. Prostě balada. Zas jedna komedie, která je koukatelná a při které se i dost nasmějete. 85% ()

Zodd

Ještě si pamatuji na intro hudbu připomínající “Lion Sleeps Tonight”, božského Murphyho v roli afrického prince a dalších mnoharolích (a to na vyšší úrovni než později), typický obraz 80. let v USA z jeho pohledu, jeden rodinný podnik připomínající určitého velikána (navíc se na to naráží), jednu romanci, scénu s bezdomovci, rodiče královnu a krále představující Jamesem Earlem Jonesem a Madge Sinclair (zároveň rodiče jednoho známého lvíčete z příští dekády), jednoho komika (tady ho můžeme znát z jeho animaného seriálu) a Samuela L. Jacksona! Nenucené a vtipné, přesto něco s Eddiem se mi líbilo více. ()

nascendi

Cesta do Ameriky mi nepripadala vôbec zábavná. Nečudo, keď námet poskytol a produkciu zaistil samotný Eddie Murphy. Založiť film iba na kontraste medzi tým, čo mám a tým, po čom túžim si vyžaduje množstvo nápadov, ktoré mi vo filme chýbali. Takže u mňa tento rasovo segregovaný film prepadol. Nestačí mi, ak jediným kladom filmu je sympaťák stvárňujúci hlavnú postavu. ()

nash.

Skvělá komedie z doby, kdy jel Eddie Murphy "na vlně"... pár dobrých nápadů a kolem spousta vydařených fórků... a jedno malé plus za crossoverovou legrácku s filmem Záměna... ()

Ratemus

Já se bavím vždy když tohle vidím, opět výborné řádění variabilního Eddieho, hlášky a skvělá zábava.....tady nic nechybí, pořád to funguje ()

heyda

Jedna z nejlepších černošských romantických komedií. Eddie si zase hodil nějakou tu šestiroli, aby se nenudil, a já jsem se díky svěžímu scénáři a příjemnému příběhu též nenudil. ()

Stanislaus

Cesta do Ameriky je v rámci Murphyho hrané filmografie jedním z těch povedenějších kousků, přesto jsem si k filmu nenašel cestu ani po letech od jeho uvedení. Murphyho (a Hallova) obliba v latexových převlecích byla v Cestě do Ameriky ještě v plenkách a tudíž veskrze snesitelná (oproti pozdějším Klumpovým jde rozhodně o "poklad") - nicméně Randy Watson a reverend Brown se ve filmu nemuseli vůbec objevit. Dějově jde o vcelku jednoduchý příběh o osamostatnění se a vzdoru vůči svým kořenům, který je místy humorný, místy toporný - ale oproti některým pozdějším Murphyho filmům neurazí. Čas od času se ale s Akeemem a jeho lehce (více) otravným společníkem Semmim rád vydám na cestu do Ameriky (a Zamundy). ()

Jinny

Hodně sestupná tendence co se zábavnosti týče. Když vidíte po desátý, jak se Murphy kření, dali byste kdoví co za přiblblýho italskýho komika. ()

Xeelee

Tohle je fakt neuvěřitelnej nekorektní nářez! Už jen ta písnička u úvodních titulků, nebo princův orchestrální budíček a obsluha při ranní hygieně. Královský penis je čistý výsosti. Princ už ale odrostl dětským střevíčkům a další věcí na jeho programu je svatba, kterou mu domluvil otec. Kupte si zásnubní trička! Pojďte! Všichni si kupte zásnubní trička! Není nad pěknou a oddanou manželku, ale: Koukám, že si rozumíte. Rozhovovor prince s jeho nastávající bylo opravdu silné kafe. A teď zvuk opice. Tahle nepřipadá v úvahu. Kde ale najít ženu hodnou urozeného prince? Queens! Takže hurá koupit letenky a letíme Concordem, hezky první třídou, hledat nevěstu do NY. Nejdřív je ale potřeba zapadnout mezi ostatní a ubytovat se v nějakém normálním hotelu. Je to ostuda co udělali tomu psovi. Teď už stačí jen sehnat si dobrou práci a úspěch u žen je zaručen. Ještě by to chtělo nějaké kulturní rozptýlení. Sexy bonbónky! Hrají pěkně, co říkáte? Škoda že je nepozvali na svatbu. ()

eraserhead666

Bezmála dvouhodinová reklama na Mc Donalds, při níž má divák chuť alespoň na chvíli státi se princem aka budoucím králem (obzvláště, co se týká ranní hygieny) a prohnat si hlavu kulí při koncertě Sexy bonbonků. ()

Ištván87

"POLIB MI PRDÉÉÉÉL!!!!" "Jo, jo, polib mi jí taky", aneb jaké filmy točil Eddie Murphy v době své největší slávy. Tohle je rozhodně jeden z jeho nejlepších filmů. ()

duklak2

Film, který řadím mezi legendy. Rád se podívám na každou reprízu. Promyšlený děj i vkusné herecké výkony dodávají tomuto snímku patřičnou úroveň, která se řadí hodně vysoko. Hodnocení je v tomto případě jasné. ()

Sawy

Zbytečně natahované.Mít to 90 minut,mohla to být stejná komediální pecka jako Záměna,ale takhle je v tom filmu málo vtipů na příliš mnoho minut.Eddie byl ještě docela ve formě,Arsenio Hall je fajn sidekick,ale na více než slušný komediální průměr to stejně nevytáhnou.Štěk Samuela L. Jacksona je ovšem brilantní! 65 % ()

aniiicka

''Dobrý den milí sousedé!'' :) U nás často opakovaný snímek - postavený na komice Eddieho, který se coby slušný a vzdělaný africký princ vydává hledat vhodnou nevěstu do drsného New Yorku - konkrétně do jedné z chudších čtvrtí. :) Spolu se Záměnou a Policajty z Beverly Hills patří Cesta do Ameriky mezi lepší Murphyho komedie. Byl tenkrát sympaták a jeho filmy byly prostě sranda. Eddie i představitel vedlejší role - Arsenio Hall si navíc střihli několik vedlejších ''namaskovaných'' rolí (a nebylo to - třeba narozdíl od Zamilovaného profesora - otravné). Perličkou je vedlejší role S. L. Jacksona jako výtržníka. Celkově pohoda...líbilo se mi jak princ balil hlavní hrdinku Lízu. :) ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)