New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

Lvísrdce

Situační a konverzační komedie, to je moje. Postavy správně schématické, vše zahrané tak, jak se na tento typ filmu patří. A jako bonus nádherné oči Ornelly. ()

jiri88

Silvester a komedie? Občas je to vtipný samotnou podstatou spojení Silvyho "Ramba" a různých saténových županů a občas jeho pseudoherectvím. Neříkám, že hraje špatně, ale toho kluka s čelenkou z něj prostě nevymažu. Sranda byla, ale nebylo to nic extra. (P.S.: Originál neznám, takže v tomhle nemám srovnání, le pardon). Nejlepší hláška "To je jako odzbrojovat Německo." ()

fuskoric

Výborná záležitosť, vtipná, svižná a predovšetkým zábavná od začiatku do konca. Sly sa ukázal ako slušný komik, dobre sekundovali Riegert, Palminteri i Mutti. ()

Indio

Jasan origoš je origoš ale mám důvody pro tak trošičku přepáleny hodnocení ktery má stejně každej v březovém hááááji kde je prdel. Takže.: Nesehnal jsem original původního Oscara s českym dabingem velmistra Filipovskyho a jinak mě to moc nebere protože su na Filipovskym vodchovanej a basta. Za druhé si myslim, že Silvester má vyjímečnej komediální talent na kterej nikdo nikdy neslyšel což je velká škoda. Stůj, nebo maminka vystřelí se dá brát sporně ale Oscar je jinej level a ukázka toho jak stačilo málo a stallone byl komediant. Aspon si dává vtipný prvky do svejch filmů A funguje to. ()

MikelosRo

Naprosto nepřekonatelná komedie :) Funese mám samozřejmě ráda, ale této verzi to nesahá nikam... A S.S. vynikající výkon! :) ()

Robinex

Jedna z mych nejoblibenejsich situacnich komedii.. Celkove herecke obsazeni za 1. A Sly je tu bourak. :-) Paradoxne mam radeji nez original se skvelym Funesem. Fakt skvele! ()

viax

Takhle nahláškovaný fIlm jsem dlouho neviděla! ☺☺☺ Myslím, že se celý Louis de Funés může učit, že to jde i bez toho běsu a grimas a křiku (nic ve zlém, tehdy se to nosilo)☻☻☻ ()

dusanmann

Stallone byl pro mne vzdycky spojen s klasickymi akcnimi filmy. Assassins neboli "najemni vrazi" je muj nej. Proto jsem nikdy netouzil videt Oscara. Cetl jsem pouze o tom, ze je to trapny propadak. Omylem jsem narazil pri hledani Funese, na YouTube, neboli cesky "TyTrubko.com" na tenhle film. Tak me Stalone prekvapil, ze je taky komik, vybornej ceskej dabing me taky prekvapil. Davam hrde pet hvezd a Stallonemu medajli, protoze Antonu Spelcovi medajli nedajli. A on pak strilel. A to kdyby Rambo strilel kvuli medajli, tak by z toho Putinovi srostlo oboci a byl by z neho Breznev. A o tom to je. Film doporucuji ctyrem z peti cinskejm rolnikum. Pro me za pet a oprasuju plakat Rambo z pudy. ()

ricardo2803

Mám rád mafiánské filmy, mám rád vtipné filmy. Neměl jsem dříve moc rád Sylvestera Stalloneho. To poslední se změnilo po shlédnutí filmu Oscar. Dlouho jsem tak nepobavil. Pravda, námět není příliš originální, ale zpracování je zkrátka pecka. A ať si kdo chce co chce říká, Stallone tady byl dokonalý. Nemá smysl Oscara z roku 1991 srovnávat s Oscarem z roku 1967.To zkrátka nejde. Ale pokud si mám vybrat, pak tedy Snaps Provolone jasně vítězí. ()

MrMorce

Někteří píšou, že ke Stallonovi se nehodí komedie. Mě se naopak o to více líbila. Tento film je pro mě skvělý a zápletka a příběh jsou jedny z nejlepších. Osobně ho mám dokonce i radši než originál s Funesem. Jasných 5 hvězd. ()

Drticol

Musím říci, že Oscar se Stallonem se mí líbí mnohonásobně víc než originál. Ty dialogy jsou skvostné.... ()

fcapab

Nechápu to bídné hodnocení. Výborné hlášky, narážky, sranda. Jasně, není to velkovýpravný megafilm, ale na Stalloneho? Super. Viděno asi tucetkrát už od devadesátek. ()