New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

knihovna

Můj oblíbený film. Sly se snaží a dost mu to jde, Ornella je pořád krásná a celkově je film velice pohodový a vtipný. Navíc velmi příjemná retro atmosféra. Asi mě tu mnozí sežerou, ale mě se líbí víc než Oscar s Funesem, kterým se zcela určitě inspiroval. ()

Nathaniell

Ano, viděl jsem i první film s De Funesem. (Nikoliv originál. Originál je divadelní hra z roku 1957) Co je v prvním filmu? Klasický Funes a průměrná zápletka, která podle mě nesahá po kotníky klasikám jako - Tonoucí se stébla chytá... ... Co je tady? Sylvester Stallone tak, jak jste ho nikdy neviděli a jinde asi ani neuvidíte, ve ztřeštěné komedii a prakticky bez násilí. Sylvester Stallone v situační komedii hrající mafiána, který slíbil svému otci na smrtelné posteli, že už nebude mafiánem. "A neříkejte mi šéfe, není to slušný." "Jasně, šéfe!" Pro mě osobně MNOHEM vtipnější než originál. 5* ()

PlysovyMacko

Netradičný žáner mafiánskej bláznivej komédie. V centre diania je vydaj dcéry bossa a zámena tašiek. Film je plný absurdných situácií, zmätku a situačného humoru. Sly svoju rolu zvláda výborne. ()

Bilky

Crazy komedie nemusím a S.S. už vôbec nie, aj keď mal aj on svoje silná chvíľky a Rockyho+Ramba (prvé diely) sme mu fšetci žrali aj s navijákom. Aspoň pre moju generáciu to platilo. Tento film som zhliadol až teraz a bol som fakt príjemne prekvapený. Prvých 10min. som si trošku musel zvyknúť na trochu kostrbaté výkony ale potom som sa dobre bavil. Hlavne BOSSov personál bol naozaj ftipný! Kirka som skoro nespoznal... :) ()

lektvar

Málo vtipné, ale pozerateľné. Jedna z tých komédií postavená na schéme nedorozumenie - trapas - riešenie, ktoré neznášam. Tu však rovina trapasu nie je naťahovaná do extrémov, ako v nemenovaných francúzskych komédiách, tak to z toho robí aspoň príjemný bezemočný film. Herecké výkony fajn, Stalone ma neuveriteľne prekvapil a po schodoch sa nabehal viac ako v Rockym :) ()

gotham

Jedna z nejpovedenějších amerických komedií, která stojí a padá s výkonem Slye. A protože ten podává vynikající výkon, člověk se u Oscara opravdu zasměje. Na tomto filmu si hodně cením toho, že je zde minimum trapných scén, i když příběh k tomu přímo vybízí. 70% ()

hwnd

Celou dobu jsem se dobře bavil, příjemná komediální oddychovka s mafiánským nádechem a skvělým Sylvestrem. ()

Stanmi

Obecně se má za to, že americké remaky francouzských komedií v zásadě nikdy nedosahují kvalit svých předchůdců. To je případ i remaku skvělé "divadelní" komedie Oscar z roku 1967, kde hlavní roli ztvárnil legendární Louis de Funes. Avšak právě proto, že originální film prakticky neměl chybu, tak jeho o 24 let mladší bratříček i přes pokles kvality stále zůstavá povedenou komedií. Zakladní teze příběhu zůstavá nezměněna, takže se opět dočkáme zlodějského účetního, záměň kufříků, ženichů, dcer a také Oskara. Jinak zde však máme zcela nové prostředí i postavy, protože tvůrci přenesli děj do 30. let minulého století, do rodiny býválého mafiána Angela Provoloneho (Sylvester Stallone). Snímek je co se týče hereckého obsazení celkem dobře ošetřen, ať už co se týče mužských rolí (kromě Slye tu máme Chazze Palminteriho, Kurtwooda Smithe, Tima Curryho a v malé roli také Kirka Douglase), tak také dámské obsazení je poměrné známé (Ornella Mutti, Marisa Tomei nebo Linda Gray), nicméně celému obsazení kraluje právě Sly, který dokazuje, že jeho hraní není jenom o svalech, z vedlejších rolí pak vyníká především Chazz Palminteri jako mafián s romantickou duší a také Tim Curry se svým proslulým úsměvem. Režisér John Landis opět potvrdil, že komedie jsou jeho parketa, díky čemuž je i americký Oscar povedené dílo. ()

Gig

Opět jeden poameričzěný francouzský film. Nebylo by to špatné, kdybych neznal originál. To byste neměli vidět Luis de Funese. Sylvester může být sebelepší, ale na Ludvíka nemá. Tady Oskara za mě vyhrává ten francouzský. ()

casyy

Tady se vcelku milerad placnu pres kapsu. Tady par lidi neprekouslo Slye v komedialnim havu a je to vcelku jejich skoda. Ja jsem se zbavil vsech predsudku a uprimne jsem se pobavil;). Pravda, par vtipu bylo navic a naprosto zbytecnych, ale jinak vse ubehlo pomerne svizne a toto dilko srselo humorem na vsechny strany. Nektere hlasky byly opravdu vypecene: Anthony: "Pane Provolone, jen se nerozcilujte." Provolone: "No jasne, vzdyt jsem se jen dozvedel, zes mi ukradl padesat tisic a ze spis s moji dcerou, proc bych se mel rozcilovat?!";)). A poslednim plusem je, ze ackoliv tricaty leta znam jen z filmu pro pametniky, tady na me dychly vic nez merou vrchovatou. ()

vlada-xxx

Hromada kvalitnich hercu. Skvele dialogy. Parodie na mafianske filmy. Stallone me mile prekvapil.....jo a hudba Largo Al Factoum skvele sedne. ()

The_God

Báječný remake Oskara nepřekonatelného L. de Funése. Zasazení do počátku 30. let dodává všemu zvláštní kouzlo a prostředí domu polepšeného gangstera všemu nasazuje korunu. Asi nejlepší Stalloneho neakční role. Herci byli vybráni výborně, těžko si představit někoho jiného, vše je bráno s lehkou nadsázkou a tak to i vypadá. Skvěle jsem se u tohoto filmu bavil, obzvláště u scény, kterou Stallone komentoval "Like unarming Germany" a připomíná mi Shakespearovské komedie. Škoda jen, že dubing zničil dobrou třetinu vtipů, o skělém italském přízvuku některých postav nemluvě (zvláště Ornella Mutti zní s přízvukem půvabně). Původně jsem dal 4*, ale po zhlédnutí v originálním znění nemohu jinak než 5*. ()

B3njamin

Viděl jsem nejdříve originál a pak toto. Se Stallonem mi to přišlo zábavnější. Banda gangsterů, kteří chtějí nechat svého řemesla a začít žít poctivě. ()

Terez_Vv

Jako malá jsem tento film žrala a když jsem si ho před nedávnem pouštěla znova, byla jsem opět spokojená. Důvod pro 4* je asi ve valné většině kvůli nostalgickým vzpomínkám, ale klidně si tento film pustím znova a pak zase :) ()