Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“  Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší? (CinemArt)

PowPow

Pozitivní překvapení. Čekal jsem odpadní českou romantickou komedii číslo 98209822, ale ono to funguje a opravdu se u toho občas zasmějete. Anna Polívková podala komediální výkon, jaký bych do ní v životě neřekl. ()

Atilla

Jedna z mála novějších českých komedií, kde se něco děje, má to vtip a pobaví. Většina rádoby českých nových komedií je dlouhá, nudná a větší část je zapláclá hudbou - jinak by tyto trapárny vyšly tak na 40 minut. ()

pupidup

Velmi příjemné překvapení! Nekopíruje zcela hlavní předlohu, herci nejsou krecoviti...dobře obsazené. Takže za mě 70%. ()

venedikt

Jako komedie fakt príma. Zasmál jsem se a to dost. Anna Polívková vůbec nezapře svého talentovsného tátu, v hereckých výkonech je stejně dobrá a vtipná, jako on. J možná průměrná komedie. Ale to její herectví vše zachraňuje. A vtipných okamžiků je tam hodně. Nikdy bych nemyslel, že dokáže tak skvěle zahrát chlapskou duši. Že je tam něco, co nehraje, a v normální realitě by se nestalo? S tím se přece počítá. Je to normální zábavná komedie. Trochu mě mrzelo, že ten konec byl až příliš happy. Aničce bych chtěl vzkázat, pokud to někdy bude číst. Jsem moc hrdý za ženy jako jsi ty. Které jsou samy sebou, jak jim frňák narostl. Vždycky jsem tě měl rád, nejen za to že jsi hrdá dcera svého otce. Ale také za to, že kašleš na nějaké debilní zákroky, protože ty herečky, které si nechají zvětšit prsa, nebo zmenšit nos, jsi vůbec neuvědomují, že tím se dostanou sice mezi krásné, ale všechny stejné co do průměru. Také si pamatuji, když jsem tě potkával na festivalu, s jakým zaujetím a nadšením jsi chodila na ty filmy. A jak ses krásně dovedla obléci. Buď prosím stále sama sebou. Nenech se strhnout do průměru. ()

andreas_tool

Český slabší průměr. A co se týká děje a hlášek... všechno už tu bylo. A bylo to lepší. Spíš asi 1*, za Langmajerův výkon 1* navíc. Ostatní herci nuda a šeď! ()

zuzam

Příjemná komedie, která pobaví, nehraje si na nějaké umění, zbytečně nemoralizuje a převyšuje úroveň většiny rádoby komediálních filmů poslední doby Langmajer byl ve své roli cynického šovinisty perfektní, až mi bylo líto, že úvodní pasáž trvala tak krátce. Ale skvěle hráli i Hádek a Anna Polívková, která hodně připomínala svého otce Jistě, některé detaily trochu drhnou, že by zrovna šéfredaktor Playboye a lovec žen nevěděl, jak se má obléknout jako žena, dloubal se v nose a řezal podpatky? ?:-) Ale chápu, že to mělo přinést další komické situace, takže odpouštím, není to holt Hollywood. ()

bratr_jezek

Jsem muž a film mě nepřesvědčil o tom, že zbožným přáním mužů je být ženou. "Proč?" ptáte se. Komedie se dost krkolomně snaží ukázat, jak to mají ženy těžké. Polívková dělá co může, chůzi v podpatcích opravdu žádné ženě nezávidím, ale někdy je to na hranici určitých "nálepkových" stereotypů (žena nepozná nářadí v autodílně, neumí tak dobře jezdit autem atd.). Polívková je bohužel jediná trochu uvěřitelná, ostatní jsou jen vata a "otevřený" konec je víc než na škodu.Žánr české komedie začíná být dost mrtvý, bohužel - jedna celkem dobrá na deset špatných. ()

MrSAP

Ani herecký koncert Aničky, která za film stihne 148 různých geniálních ksichtů, neudělá z takhle pitomého scénáře nic koukatelného. Jediný důvod k dokoukání byla právě Polívková, které tahle jalová pitomost prostě sedla. Slátanina okopírovaných buranských vtipů ala Tele Tele a scének s očekávaným výsledkem. To celé fakt neskutečně blbě natočené. Nebrat. Nekoukat. ()

CampaHD

70% Musí sa nechať, prekvapivo príjemne zaskočilo, nejde ani o našu nádhernú Táňu, skôr to proste sadlo Anne a tá sa tu našla, je baba svojho tatka a bolo poznať, že sú rodina. Celé to potiahla a aj mi bolo ľúto, keď sa zmenila na chlapa. Proste, film o poriadnej ženskej čo je kus chlap. Až po uši som si užíval, každého herca. Tu najviac Polivkovu. ()

ciapok

Veľmi dôležitý film, ktorý dokazuje, že aj ľudová zábava môže mať úroveň. Do obrovskej miery ju však zabezpečila výborná Anna Polívková. ()

Ankroth

České filmy nemám moc v lásce, ale tohle se vážně povedlo. Palec nahoru a jednu hvězdičku navíc za herecké výkony. ()

bonsetti

Další zdejší špatné hodnocení na dobrý film. Přitom film je dobrý, obsazení dobré. Obsadit do hlavní role Langmajera a Polívkovou bylo idelální. Zvlášť Polívková, která je více chlap než ženská, se sem hodila :-) Nesmí se zde příliš přemýšlet o detailech, jako je třeba ona pohádková přeměna (to patří spíše do tagů sci-fi a pohádky), ale jinak jako komedie je to skvělé. ()