Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“  Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší? (CinemArt)

Sasulka3

Po dlouhe dobe skvela tuzemska komedie, kde si myslim, ze se musi v nejake situaci urcite kazdy poznat, jelikoz je to film ze zivota. Herecke poodani Polivkove a Hadka bylo bezkonkurencni. Radim mezi me oblibene komedie, ja film rozhodne doporucuji a jsem nadsena :) ()

DJ Kritik

Polívková je výborný chlap. V poslednej dobe je to skutočne jedna z herečiek u ktorej je záruka dobrého filmu. I tento film, je dobre spracovaný a byť tam viac humorných situácií s pracovného prostredia tak je to na plný počet. ()

Mamlas

Sice vykrádačka Gibsona, sice moc "skrytých" reklam, ale přesto, na české poměry, kupodivu v pohodě koukatelné. ()

Oto10

Kupodivu se mi film líbil a docela jsem se u něho krásně bavil. Po dlouhé době nějaká dobrá česká komedie, která člověka rozhodně nenudí. Není to kdovíjaký trhák a příběh není zrovna dvakrát originální, ale na večerní shlédnutí je to zkrátka dobré. Rozhodně doufám, že jsem film neviděl naposledy. ()

Mkartaylas56

Naprosto v pohodě koukatelná česká komedie, která si sice neodpouští místy celkem trapný styl humoru, ale oproti většině jiných komedií/nekomedií pracuje s kapku odlišným scénářem a s fajn herci, takže vás ve finále dokáže v klidu zabavit. 60% ()

Gamekeeper77

Nijaká valná zábava se tu teda nekoná, ale sem tam úsměvnej moment se tu najde. Co se scénáře týče, možná by se to dalo nazvat remakem Po čem ženy touží, protože kostra příběhu je jak přes kopírák. Ale na dnešní poměry...zas takovej průser to neni. 62% ()

Renie42

Toto téma už bylo v několika filmech a tohle jsem chtěla vidět. Bylo to dobrý, některý scény jako přes kopírák, jen trochu jiné prostředí. Vtipný scény taky byly, nenudila jsem se. ()

Ukrizku

Na první pohled po cestě na dovolenou splnil Karel s Karlou všechna moje očekávání od lehké komedie. Inspirace původní americkou verzí mi tentokrát nevadila. Naopak, česká varianta genderového humoru mi přišla ještě bližší nežli v provedení Mela Gibsona. ()

Daertelon

Jasně, velkofilm vyprodávající americká kina to opravdu není. Ale rozhodně jsem se pobavil a zpříjemnil si den. Je to klišé nejvyššího kalibru, ale v podání dobrých herců, s příjemným spádem, správnou dávkou komediálních okamžiků a pointou. 80% ()

Pete

Polívková se snaží, koulí očima, dělá, že se neumí nalíčit, kulhá na vysokých podpatkách... ale to nestačí. Česká crazy komedie má dloouhou a skvělou tradici, ale v poslední době upadá, a oproti té kdysi zlaté éře zaostává tak, až je člověku stydno. Škoda. ()

mac000

Možná jsem (trochu) (hodně) nekritický, scénář se nepochybně opírá o obehraná klišé, ale jenom dvě hvězdičky dávám za skvělý výkon Anny Polívkové, měnící jemné odstíny prožitků ženy v chlapovi s postupným vývojem dějě. Jenom škoda, že do toho J. Langmajer na konci nedokázal naskočit... ()

MyrnaAlec

Komedie po česku, neboli : trapné fousaté vtipy na téma muži/ženy, pitvořící se Polívková a příšerně dlouhý a nudný film. Pan Havlík psal celkem trefný blog ze svých cest a pak naznal, že je tedy čas vytvořit nějaký pěkný, komerční produkt. Dalo se na to koukat dejme tomu prvních 10 minut. ()

knihovna

Vždycky mi vrtalo hlavou, proč by ženský měli chápat chlapy anebo naopak. K čemu to? Já například vůbec nevím, co si myslí moji psi a oni nejspíš vůbec nechápou co si myslím já, ale výborně spolu vycházíme. Z mého pohledu jde tedy o to, že je těžké vydržet dlouhou dobu s kýmkoliv - a protože většinu lidstva přitahuje opačné pohlaví, pak nastávají problémy hlavně mezi muži a ženami. Pokud si někdo myslí, že se lesby nebo gayové nehádají se svými stejnopohlavními partnery je zcela mimo. Film byl takový trošku blboučký, málo vtipný a lehce zapomenutelný. Na druhou stranu, Polívková se snažila a mohlo to být horší. PS - jsem ženatý skoro třicet let, svou ženu dost často nechápu, ale stejně jí mám pořád rád. ()

ostravak30

Čekal jsem jaká komedie to na mě zase vyleze z českého producentského rybníčku a naštěstí jsem byl mile překvapen. Dokonce si umím představit, u jakých scén asi kino bouřilo. Způsobeno je to asi hlavně tím, že Jiří Langmajer je náš v současnosti nejlepší herec, nebo minimálně jeden z nejlepších. A Anna Polívková zase ve své roli excelovala. Chvíle, kdy se špatně namalovala nebo se nedokázala oblékat jako žena byly prostě skvělé. Já se pobavil a říkám to pořád - u komedie mě zajímá to, zda je komediální, vtipná, prostě zábavná. A to tahle je. Ano, nebudete se smát od první minuty do konce a asi nebudete utírat slzy smíchu, ale pobavil jsem se. Faktem zůstává, že tři hvězdy dávám neboť scénář trochu pokulhává, hudba též a taky mi přijde, jako by filmu někdo ustřihl konec. Navíc si myslím, že muž v ženském těle až příliš rychle přejde na ženskou notu a uvažování. Na jedné straně tvrdí, že v hlavě je pořád muž, na straně druhé ale neumí řídit auto... A Sáru Sandevu a Táňu Pauhofovou prostě miluju... ()

Tominni

Po česku udělaná verze filmu Po čem ženy touží. Trochu jsem se obával, aby to nebyl průšvih, ale naštěstí to tak není. Film má vtip, spád a hlavně výbornou Aničku Polívkovou, ta film táhne, asi víc než samotný Jirka Langmajer. Takže příjemně a rychle těch 95 minut uplyne, to zase není u českého filmu tak málo. ()

George8

Moc kvalitních českých veseloher v současnosti jsem nějak nenašel. Tahle komedie mě ale bavila. Je to dobře napsané a herecké výkony hlavních postav mě taky velmi potěšily. Karla chodí na pivo, učí se i např. chodit v podpadkách a sleduje hokej v televizi. Hromada zajímavostí pro diváka. ()

Blenny odpad!

WTF 63%?? Tomuto? Polívkovou mám celkem rád. Hraje sice v pitomostech, ale má příjemný, civilní herectví, ale to co předvádí tady?? Já se tak styděl :-D ()

MartinTerran

Pohodová komedie z již dost prováděným konceptem, ale v českém pojetí jsem to ještě neviděl. Film bavil a docela mě zajímalo jak se to nakonec vyřeší. Zajímavá byla duševní přeměna muže v ženu a také prozření, že ani jedno pohlaví to nemá jednoduché i když se to nemusí na první pohled zdát. Hodnocení: 62/100. ()