Narcos - Season 3

(série)
USA, 2017, 8 h 53 min (Minutáž: 47–61 min)

Javier Cámara, Kerry Bishé, Damián Alcázar, Pedro Pascal, Arturo Castro, Raymond Ablack, Andrea Londo, Gabriel Sloyer, Juan Sebastián Calero, Taliana Vargas (více)

Epizody(10)

Pravidla se změnila a protidrogový úřad se po krvavém honu na Escobara zaměřuje na jeho následovníky – kartel z Cali. (Netflix)

Lacike

Az na prve dva neskutocne nezazivne rozbehove diely je to kvalitativne na rovnakej urovni ako minule serie. Bohuzial ma sklamala svojim obsahom. Cakal som, ze sa naplno bude venovat styrom bossom kartelu Cali, ktory zaziarili uz v minulych seriach a celkovej situacii v Kolumbii, ktora nastala po zlikvidovani Medelinskeho kartelu. Lenze pomery v Kolumbijskej vlade a dôvody ich necinnosti su odbite par vetami ako velke prekvapenie na konci serie. Pritom prave o pozadi tychto udalosti by som sa rad dozvedel ovela viac. A aj ti štyria bossovia mi väcsinu serie pripadali len do počtu. Namiesto nich pre mna nepochopitelne dostal najväcsi priestor ich naivny sef bezpecnosti Salcedo so srdieckom na spravnom mieste ale prazdnou hlavickou, ktoremu polovicu serie trvalo, kym pochopil pre ake svine pracuje a hned nato sa rozhodol, ze ich sprosto zradi, aby ochranil svoju neznesitelnu zenusku a deticky. Dokonca sa jeho postava dostala do popredia natolko, ze v predposlednej casti je väcsi dôraz kladeny nie na to, ci zatknu jedneho zo styroch bossov Cali, ale na to, ci to prezije Salcedova rodinka. WTF? Ja som na rozdiel od ostatnych, ktorym tento zradca sadol, nevedel s tym parchantom identifikovat. Bol to pokrytec, ktory si nahovaral, ze vdaka tomu, ze sam nestrielal, tak nikoho nezabil, ale svojimi cinmi mohol za mnoho vrazd. Mal to byt serial o narkobaronoch a nie o nejakom bezpecakovi. Pritom samotni bossovia su dostatocne zaujimave postavy. Nie su tak extravagantni ako Pablo Escobar a neviedli otvorenu vojnu s vladou, ale o to zaujimavejsie a poucnejsie mohli byt ich aktivity, ktore nie su tak zname. Bratia Rodríguezovi to viedli ako politici, ktori s vladou a konkurenciou radsej spolupracovali ako bojovali. Chepe bol dost extravagantny na to, aby seria ponukla ovela viac jeho vtipnych drsnych epizod. No a môj oblubenec Pacho ma bavil od prvej serie, takze som dufal, ze konecne poriadne zaziari. Nakoniec hlavna stvorka dostala tak maly priestor, ze som sa o ich aktivitach dozvedel len nutne minimum a vzhladom na rychle ukoncenie ich pribehov sa o nich uz viac nedozviem. To ma strasne nastvalo. Jednym z mala kladov tejto serie je absencia zbytocnej a nudnej Holbrookovej postavy. Jeho ulohu naplno prevzal charizmaticky Pedro Pascal, ktory dostal dvoch novych podriadenych. Takze kvality serialu ostali zachovane, len sa trochu ubralo na extravagancii a brutalite, ale dejova napln serie ma sklamala. Preto musim ist s hodnotenim nizsie ako u predoslych serii. 6/10 ()

tron

„Som dobrý človek. Bol som dobrý človek.“ Strašný prepad oproti prvým dvom sériám. Tretej citeľne chýba sarkastický cynik Murphy; bez neho na to snaživý Peña nemá, pôsobí skôr ako nekvalitný pornoherec z nemeckej produkcie zo 70. rokov, než ako špičkový agent DEA. Spolu s Murphym z 3. sezóny odišiel nielen jeho chytľavý uštipačný monológ, ale i silní spojenci - narážam na sympaťáka Carrilla a jeho bojové komando, ktoré robilo Escobarovi vrásky na čele. Výrazný pokles kvalít je však i na strane zla – gang z Cali je natoľko „džentlmenský“, že krvákov sa dočkáme len sporadicky. Na ich miesto prichádza nuda. Miestami to pôsobí dojmom, že Peñovým najväčším problém bude zaseknutý papier v kopírke. Sezóna dostane drajv až v posledných dvoch dieloch. A to už je neskoro. Na strane druhej, mnohým sa možno paradoxne bude páčiť až práve tretia séria viac, než predchádzajúce dve a to z toho dôvodu, že je vážnejšia, menej priamočiara a viac politická. Trochu niečo ako Krstný otec 3. Ja osobne zmenu atmosféry a štýlu oceňujem, ale dodávam, že ma neskutočne štvala a znechucovala (napr. na rozdiel od druhej série True Detective). Pozitívne hodnotím rovinu so Salcedom, ktorý na začiatku série pôsobil mdlým dojmom, ale na konci som si ho obľúbil a je mi ľúto, že dopadol tak, ako dopadol. Hoci treba jedným dychom rýchlo dodať, že v zvrátenom svete drog mohol dopadnúť ešte stokrát horšie a vlastne svojím spôsobom dostal happyend. ()

strikeman

Třetí série v ničem nepolevuje, hlavně herci ztvárňující záporné role jsou všichni vynikající, charismatičtí, každá postava je zde charakterově nezaměnitelná a dostatečně prokreslená. V posledních dílech jsem občas napětím skoro nedýchal. Seriál si pozici při vrcholu zdejšího žebříčku skutečně zaslouží ... 95% ()

Spiker01

Co si budem..Pablo tady prostě chybí, ovšem po prvotním rozkoukání, mezi nimž jsem si dal měsíc pauzu, jsem později velice rád naskočil do příběhu a nechal se vláčet odlišnými postupy jednoho ještě horšího kartelu z Cali. Netflix se samozřejmě postaral o to, aby jednomu z jeho největších klenotů nedošel dech a opět nám naservíroval mnoho vyloženě peckových dílů, které hodil na bedra už osamocenému Pedro Pascalovi, který to ovšem jako agent Peňa utáhl vyloženě výborně a doufám, že se vrátí i příště. Ironií je, že jsem se celkem bál úpadku kvality při začlenění kartelu z Cali, ale co se týče mexických gangů ze 4. série, budu ještě opatrnější. Jenom doufám, že se po čase nezačne kopírovat linka z Breaking Bad. PS : Miluju Andreu Londo :D ()

TeeAge

Bez Escobara to už neni plnohodnotná zábava. Nie je to náhoda, že Cali kartel nie je tak svetoznámy, ako bol sám Pablo. Jednoducho skutočnosti odpovedajúce fakty neposkytujú dostatočnú dramatičnosť pre scenár. Naviac, jediným hereckým bohom v tejto sérií zostáva už len Pedro Pascal. Ostatný boli totiž vybraný aj na základe podobnosti skutočným postavám, a to veru obmedzuje casting, ktorý by bol normálne založený skôr len na talentu uchádzačov. Ťažký kompromis pre projekt - výsledok preto vlažnejší, ale ešte stále nadštandardný. ()

• Auto, kterým přijede Claudio Salazar (Carlos Camacho) s manželkou Maríou (Andrea Londo) do domu bratrů Rodriguezových, je kabriolet Porsche 911 (993) Carrera z roku 1994. (J.F.B.)
  • V epizodě zazní skladba „C.R.E.A.M.“ od hip-hopové kapely Wu-Tang Clan. (Epistemolog)
  • V čase 35:26 jde na silnici na okamžik vidět kamera. (HonzysKISS)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů