Lepší průměr. Clooney je super jako obvykle, stejně tak soundtrack od Hanse Zimmera a i Nicole Kidman docela ujde. Film má svižné tempo a místy až překvapivě dobře zvládnuté rychlé akční scény. Všechno ale tak nějak podivně vychází, stačí pár telefonátů a snímků ze satelitů a hned se ví, kde jsou kradené hlavice a co s nimi teroristi zamýšlí. Žádné zvraty, překvapení a napětí dost ubírají na požitku z filmu.(28.10.2008)

Výbornej film, stojící u zrodu společnosti DreamWorks. Jako obvykle, perfektní scénář propracovaný do detailů, mnoho evropských lokací, které v jiných filmech nenajdete, k tomu dva skvělí herci z hollywoodu, úžasná Zimmerova hudba a perfektní režie nadějné Mimi Lederové. Peacemaker je opravdu jediný a jedinečný akční film.(5.11.2006)

(+) Clooney a Kidman před čtrnácti lety, (-) Zase ti zlí Rusáci, (-) V některých scénách nevhodně nepasující Zimmerova hudba (nebyla špatná, vůbec, jenom mi neseděla k tomuhle filmu, spíš k nějakému hernímu dílu Rainbow Six). (~) Nic zvláštního ani na tu dobu, dnes by to už byl drtivý propadák.(7.11.2011)

Nebýt originální motivace záporného hrdiny (já vím, zní to nelidsky) a efektní scény krádeže jaderných hlavic (dobře, ještě vrtulníkové scény jsou víc než jen povedené), bylo by to jen průměrné pokoukání. Tedy pokud nejste fanatičtí vyznavači George Clooneyho nebo Nicole Kidmanové:) Jo a málem bych zapomněl na soundtrack Hanse Zimmera... ale musím říct, že se na to dobře dívá i po víc jak patnácti letech, takže proč to neposlat do červeného, že? 70%(29.3.2003)

Nenáročná spy-akce, které nechybí jak působivé akční scény, napětí, spád i charizmatické duo klaďas/záporák (výborný Iures a ještě lepší Clooney, který svou sekundantku Kidmanovou válcuje na plné čáře). Nechybí však ani typická scénáristická infantilita - předvídatelný děj a spousta klišé. Škoda, že si film neudržel onu zajímavou - bondovskou atmosféru z první poloviny. Kolem a kolem je to pořád lehký nadprůměr a díky Clooneymu přimhouřím oko(21.9.2009)

• - Parní lokomotiva byla zapůjčena ze sbírek Múzejno-dokumentačného centra ŽSR v Bratislavě. (hippyman)

• - Ruští vojáci ve vlaku jsou ozbrojeni československými útočnými puškami Vzor 58. (Saccard)

• - Kvôli potrebám filmu pretreli na vlaku pôvodnú červenú farbu na zelenú s pruhom. (Raccoon.city)