'Peacemaker' má naozaj čo ponúknuť. Scenár a jeho hlavná zápletka toho veľa nepovedia, no samotné spracovanie spod režisérskeho dohľadu Mimi Leder (a vôbec nie zženštelé) je naozaj kvalitné. Niekoľko slušných nápadov, autonaháňačka na viedenskom námestí a drobné malé vychytávky, nad ktorými inokedy krútim hlavov boli na dobrej úrovni. Aj nápad šupnúť sem viac záporákov a viac menších, no efektnejších zvratových bodov. Ale Nicole už v ubehanom akčňáku asi vidieť nechcem, nohy má do 'x' a pri behu vyzerá ako sliepka. 75%.(6.3.2006)

• NinadeL

Kdybych byla větší fanda na Bratislavu, tak si tenhle film dokážu užít mnohem víc. Takhle je to jen hloupoučký hollywoodský filmeček, který dozdobuje nefunkční dvojice Clooney / Kidman. Clooney hraje tu svou klasiku, která ho proslavila, Kidmanka jen odlišuje svou roli alabastrovou pletí a novým tmavohnědým sestřihem, ale jinak se oba filmem pronudí, stejně jako diváci.(23.8.2017)

Peacemaker je jasným důkazem toho, že válečný akčňák může být cool i bez namakaných vojáků USMC či stroze oděnných latinskoamerických krásek se zálibou ve střílení z automatických zbraní. George Clooney v podobné roli jako ve Třech králích nezklamal, Nicole Kidman taky neurazí, hudba made by Hans Zimmer jako povětšinou výborná. Co se týká filmu jako takového, tak vesměs taky nemám co vytknout, zápletka celkem fajn, snad jen trochu natahovaná politická zápletka a naopak příliš rychlý konec.(21.2.2011)

Nějak jsem na tento kousek zapomněla, přitom jsem ho viděla už několikrát. Je to správný akční film se vším všudy. Kdysi se mi to moc líbilo, dnes s odstupem času ubírám jednu hvězdičku za to, jak je ve zvyku v amerických filmech hlavního hrdinu stavět do světla neohroženého, nesmrtelného, málem nezranitelného supermana. Nicole to ale ve filmu opět sluší i když nenamalovaná, je prostě perfektní.(31.8.2013)

Dnes již přecejen hodně naivní akční snímek, ve kterém není pro americkou vzdušnou jednotku problém vydat se na výlet do Dagestánu v Rusku. Clooney zpočátku zábavný, postupem času se z něj stává jen zanícený pronásledovatel, který za každou cenu musí dosáhnout svého cíle. A tak to má být. Teroristy je třeba zlikvidovat, stejně jako zneškodnit bombu. Že jej na konci za tohle povýší? No ještě aby taky ne. 55%(27.4.2015)

• - Lokomotivy ve filmu byly značně „letité“, myšleny modely, které byly použity. Parní 475.1 zvaná „Šlechtična“ byla vyráběna v letech 1947-1950, dieselová T679.1 v čele stíhacího vlaku generála Kodorova (Alexandr Balujev), zvaná lidově „Sergej“, má v rodném listě datum 1964. V době, kdy byl film uveden do kin, éra Sergejů na našem území pozvolna končila. (Robbi)

• - Kvôli potrebám filmu pretreli na vlaku pôvodnú červenú farbu na zelenú s pruhom. (Raccoon.city)

• - Na obrazovke laptopu Julie (Nicole Kidman) po stiahnutí dát o vozidlách od Schumachera (Alexander Strobele) sa objaví aj Bratislava. (Autogram)