Ledová bouře

Ľadová búrka

• Kanada

• Austrálie

USA / Francie, 1997, 112 min

Rodinné drama sousedů Hoodových a Carverových je znepokojivé, zdrcující. Milostné propletence, generační rozdíly, dospívání a revolta jsou v tomto snímku vyobrazeny bezchybně. A do toho přichází klíčový večírek a spolu s ním ledová bouře... Herci výborní do jednoho, pastva pro oči, ovšem nelze nezmínit Sigourney Weaver, její kreace je výjimečná.(13.5.2018)

Proč Dannovi někdo nevysvětlil, že neskládá hudbu pro film čínský, historický, nýbrž americký, psychologický? Tedy, psychologický vlastně moc ne... a už vůbec ne tak mrazivý jako metafory, jichž užívá (členové rodiny jsou oddělenými kostkami ledu a jejich vztahy se pomalu blíží bodu mrazu). Jestli život občas dává zabrat, sledování Ledové bouře ani trochu. Naoko řeší velké otázky, přitom je banální a trpí doslovností (jak nazvat pro vyprávění klíčovou párty? Key party!). Lee si dává záležet, abychom z každého záběru poznali, že je příběh zasazen do doby, kdy Spojené státy definitivně ztratily svou nevinnost, ale až na zmínku o Hlubokém hrdle a bizarní scénu „Fuck Nixon" (nebo jak ji nazvat) jsem neviděl důvod, proč by se celé to vztahové divadlo nemohlo odehrát o desetiletí dříve nebo později. Herci hrají dle očekávání, ale chování jejich postav příliš smyslu nedává a docela chybí nějaká autentická, nepropočítaná emoce. Teď abych si napravil chuť něčím altmanovsky sžíravým (že by Prostřihy?). 60% Zajímavé komentáře: honajz, milancecil(17.9.2012)

Ledová bouře jako metafora citové vyprahlosti a neschopnosti komunikovat (slova zde nahrazuje sex). Ang Lee ještě více posílil moji viru v něj, coby režiséra, který nemá problém vtáhnout diváka do ohniska vyprávění a nechat ho tak prožívat to, co samotné postavy. Má-li navíc po ruce kvalitně vystavěnou zápletku a spolehlivé herce (fantastická Christina Ricci!), o výsledku netřeba pochybovat. Brilantně vystavěné psychologické drama. 9/10(11.11.2009)

Zajímavé, neotřelé, zvláštní. S hodnocením nepůjdu výš jak na 3*, protože tempo snímku mi přišlo velmi rozvláčné a možná jsem očekával trochu víc z rodinných vztahů - konfrontace, apod. V podstatě mě Ledová bouře začala bavit až s příchodem právě oné noci, která změní život a pohled na něj dvěma hlavním rodinám.(2.10.2011)

Atmosféra naprostého rozpadu vazeb uprostřed rodiny, popisovaná z pohledu všech jejich členů. Neradostný a smutný obraz, stav, kam až se může rodina dostat. Kupodivu je láska to jediné, co přežívá a drží ještě všechny pohromadě. Když už i ta je na odchodu, přijde bouře a všechno změní. Mistrovský a velmi depresívní kousek. Ang Lee prostě filmy umí. 90%(18.7.2011)

• - Film vyhrál cenu za nejlepší scénář na filmovém festivalu v Cannes.

• - Píseň, kterou Paul (Tobey Maguire) a Wendy (Christina Ricci) poslouchají ve své ložnici „ „Mám jméno“ od Jim Croce – byla vydána 20. září 1973, právě v den, kdy byl Jim Croce zabit při havárii malého letadla v Louisianě. (lllkkk)

• - Roli ve filmu odmítla Natalie Portman, příběh se jí zdál moc temný. (Roman.Ticka)