Ledová bouře

Ľadová búrka

• Kanada

• Austrálie

USA / Francie, 1997, 112 min

Ang Lee natočil klasickú konvenčnú epizódu zo života niekoľkoých postáv, ktorých príbehy sa preplietajú v klbku emócií na pozadí dobových udalostí a sexuálnej otvorenosti 70. rokov. Snímka so skvelým obsadením však zanecháva na duši len slabú ryhu kvôli priemernému scenáru a nerozvinutosti niektorých postáv. Správna atmosféra a hĺbka sa dostavujú až v posledných minútach, no najväčšiu pozornosť si zasluhuje magická hudba Mychaela Danna.(17.10.2009)

Snímek, který stojí na neskutečně stabilních základech hereckých představitelů, kdy ani jeden herec není špatně vybraný a všichni odehrávají to, co je pro danou scénu potřeba. Především překvapí mladí herci, kteří odvádějí skutečně skvělou práci. Kevin Kline měl také dostávat více prostoru u dobrých filmů.(29.3.2016)

Ang Lee natočil výborné vztahové drama, které oplývá celou řadou výtečně napsaných i zahraných postav - sexuálně odvázaná, ale zároveň chladná a prázdná Christina Ricci, bezmocný a zklamaný Tobey Maquire, vypočítavá, ale také nesmírně křehká Sigourney Weaver či po lásce a citu žíznivá Joan Allen. Výběru herců není celkově co vytknout, a když se k tomu přidá citlivá, ale současně věcná režie Anga Lee, vznikne hluboký, smutný a nádherný film zároveň.(1.11.2009)

Po dlouhé době jsem narazila na film, který mě utvrdil v tom, že psychologické drama je přesně moje parketa. Popravdě jsem původně podle názvu čekala něco ve stylu - nelogicky se chovající tlupa lidí v rozbouřené přírodě, zachráněná neohroženým kladným hrdinou. Ledová bouře tu však jako živel nenápadně projde, způsobí tragickou událost a ta teprve posune lidské vztahy správným směrem. Zvláštně podkreslující hudba vše umocňuje a velké udivené oči Elijaha Wooda opět spolehlivě zafungovaly.(2.7.2013)

Na povrchu chladná dokonalost, pod ní trochu rozmlžené, ale čímsi přitažlivé sdělení. Víc než sexuální zmatky dvou generací bytostí tápavě hledajících dobrodružství, které by do jejich životů vneslo trochu neobyčejna či snad i dotek věčnosti, mě oslovil celou dobu přítomný temný podtón vyjádřený nahlas v klukově komentáři o neustále otevřených dveřích na druhou stranu a přicházejících a odcházejících duších, které potkáváme ve snu. — Taky jste měli místy takové potíže poznat, kdo je kdo a kdo ke komu patří? Hlavně Tobey Maguire a Elijah Wood jsou si tu tak podobní, že jsem měl ze začátku dojem, že koukám na incestní drama, a takových dvojnických párů je tam víc. Říkám si, že to musel být záměr, ale neprokoukl jsem, kam směřoval.(1.12.2014)

• - Píseň, kterou Paul (Tobey Maguire) a Wendy (Christina Ricci) poslouchají ve své ložnici „ „Mám jméno“ od Jim Croce – byla vydána 20. září 1973, právě v den, kdy byl Jim Croce zabit při havárii malého letadla v Louisianě. (lllkkk)

• - Tento film byl úplně premiérou pro Katie Holmes. Na tento film ji poslal manažer talentů Al Onorato. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film vyhrál cenu za nejlepší scénář na filmovém festivalu v Cannes. (Zdroj: ČSFD.cz)