Uznávaný režisér Ang Lee (podepsaný pod filmy Svatební hostina, Rozum a cit, Jízda s ďáblem, Tygr a drak, Zažít Woodstock) se v tomto příběhu - tak jako již několikrát - zaměřil na rodinné a generační vztahy. V psychologicky laděném snímku, natočeném podle románu Ricka Moodyho Ledová bouře, se vrací do roku 1973, do předměstí connecticatského New Canaanu. Vyprávění se přitom soustřeďuje na členy sousedících rodin Hoodových a Carverových, kteří k sobě pocitují přátelské, milostné vztahy i nenávist. Jakýmsi katalyzátorem drobných a všedních událostí i vztahů je ledová kalamita, jež nastane v noci po neustávajícím mrznoucím dešti... Americký film oceněný na MFF v Cannes (cenou za scénář pro Jamese Schamuse) se vymyká z běžné hollywoodské produkce a spíše připomíná klasická díla filmařů Ingmara Bergmana a Michelangela Antonioniho. Hlavní úlohy ztělesnily známé herecké hvězdy Sigourney Weaverová (Vetřelec, Gorily v mlze, Krotitelé duchů, Smrt a dívka) a Kevin Kline (Ryba zvaná Vanda, Francouzský polibek, Dave). V dalších rolích hrají Joan Allenová (Šílená láska, Tváří v tvář), Tobey Maguire, Christina Ricciová (Casper, Malí válečníci), Jamey Sheridan, Elijah Wood (Všude dobře, doma nejlíp, Drtivý dopad). (Česká televize)

Ben Nevis

Na dívání mě nalákalo vysoké hodnocení a přehršel známých tváří. Možná ten příběh fungoval před téměř dvaceti lety nebo v době knížky, ale ve 2016 jsem viděla jenom "drama" nudících se postaviček a já se nudila s nimi. Čtrnáctiletá "nymfomanka" si k objevování sexuality vybírá podivné týpky a asi nikoho nepřekvapí, že různé swingers party existovaly vždycky, akorát se o tom nepsalo v ženských časopisech...Tu ledovou bouři mohli bez problémů vynechat, i když na druhou stranu dodala filmu alespoň nějaké zajímavé efekty na koukání. Samozřejmě jsou lidé, kteří se v postavách poznali a potřebovali tento film jako tu příslovečnou facku, aby je trklo, jak se ubíjejí svými životy. ()

GOREGASM

Psychologicky mrazivá sonda do rozvrácených manželských vztahů, které drží pohromadě už jen silou vůle a někdy se o vztahu už ani nedá hovořit. Citová prázdnota, která se odráží na dětech, které svět citů teprve začínají poznávat, je dominantní a Ang Lee dobře věděl, jak moc budou ty prázdné pohledy jednotlivých aktérů působivé a depresivní zároveň. Dysfunkčnost americké rodiny by se dala demonstrovat na mnoho jiných způsobů, Ang Lee zvolil cestu, která moc světla na konci tunelu nenabídne, naopak tragická katarze v závěru jen zintenzivňuje bezvýchodnost situace, v níž nejenom postavy tohoto snímku lapají po dechu. Vynikající herecké výkony jsou zde samozřejmostí a to nejen u "starých" mazáků, ale i u vycházejících hvězdiček, kterých zde nadstandartní počet. 90% ()

Denny

Docela slušně zachycená mozaika lidských vztahů orámovaná docela slušnou námrazou s tragickým koncem. Děti jsou mentorováni svými rodiči, kteří jim však nedávají právě nejlepší vzor. ()

Miki68

Ledová bouře jako symbol chladnoucích vztahů v přesné studii taiwanského mistra Ang Leeho. Mix pokřivených vztahů, pokrytectví, prvních nesmělých teenagerských pokusů o hlubší city, to vše v hávu post-hippie doby, v podání především mladých herců, kteří při zpětném pohledu již tenkrát ukazovali obrovský talent. Kdo se dnes diví vysokým honorářům Christiny Riccie, Tobeyho Maguira a Elijaha Wooda, ten jistě neviděl tento film, který já v kontextu tvorby Ang Leeho osobně stavím výše, než Oskarem oceněnou kovbojskou love story. ()

truby

Celé je to o čekání na ledovou bouři, která by měla přinést nějaké řešení, nějakou změnu. Bouře přijde, ale nic zásadního s sebou nepřináší. Čekání je to celkem příjemné, ale také docela beze smyslu, pokud mi ovšem tento neunikl, nebo jím je samotné čekání jako takové. ()

kersten

Celý čas som netrpezlivo očakávala,ľadovú smršt ktorá zničí všetko čo vidí. Či sa konečne niečo prelomové, šokujúce vo filme stane. A nestalo. Pomerne nudný film, už teraz si nepamätám kto s kým šustal, a správne zaradiť deti k rodičom...tak s tým som mala problém počas filmu a nie to teraz. Všetky vyzerali tak rovnako.... ()

chaturga

Naprostá bomba. Kdo to neviděl, ať se koukne:) Neskutečně citlivá záležitost a špičkové herecké výkony. Děj? Nemá chybu ()

danny_21

Takový podivný snímek o sexuální revoluci ve dvou rodinnách, která postihla jak mladé dospívající tak rodiče ve sředním věku vše tak trochu ve stylu pozdější Americké krásy, že by odtud inspirace, pane Mendesi ? Spousta dobrých herců a začínajících budoucích známých tváří slibovala kvalitní podívanou, potvrdilo se to jen z té herecké stránky - příběh jako takový nebyl zrovna propracovaný a těch několik různých postavových příběhu dohromady nedává pořádnou srozumitelnou mozaiku - 60 %. ()

Brinkley

Pro tento film, snad víc než u kteréhokoli jiného, je důležité vnitřní rozpoložení. A po druhém shlédnutí nemohu Ledovou bouři ocenit jinak než všemi možnými hvězdami. Tak důkladně rozpitvané mezilidské vztahy, dokonalá kamera, Dannova hudba evokující cinkání ledu a jako pastva pro oči tentokráte architektura (dům Carverových od Richarda Hendersona). ()

bono22vox

Až teď v roce 2017 jsem se dostal k zhlédnutí tohoto snímku a musím konstatovat, že jsem snad viděl nejlepší film Anga Lee. Úžasné... ()

boni

Co se týče vztahových filmů, tak pravděpodobně TOP 10. Žádné šablony, naopak reálné charaktery s lidskou tváří, poutavé prostředí a záměrně minimalistický, ale o to propracovanější scénář – to vše dělá z Ledové bouře jen těžko zapomenutelný zážitek. __ Zajímavostí je účast tří budoucích hereckých hvězd v „dětských“ rolích, a to konkrétněji Tobey Maguira, Elijah Wooda a Katie Holmes. ()

Rodin

Po svém prvním hodnocení za 4* jsem si přece jen film ještě osvěžil (z VHS, už jsem odvykl). A hodnocení měním na 5*. I po těch létech mě ten film opět dostal. Takže oprava - paměť je potvora a vždycky neslouží úplně spolehlivě. ()

BrianStorker

Tak nevím. Asi jsem zmagořil, nebo tady všichni hodnotíte naprosto jiný film. Po 27 minutách, kdy se ve filmu absolutně, ale ABSOLUTNĚ nic neděje vypnuto. Jedna hvězda za hvězdné obsazení filmu. Filmu? :-/ ()

karlee

Moc mi to nesedlo, zručně zrežírované i dobře zahrané, ale scénář je celkem nudný a postavy se chovají podivně. To mě bavilo snad jen u postavy Ch. Ricci, slušná byla i role S. Weaver, zbytek byl slabý. Tu klíčovou párty, to vám poradil kdo? (střih) Na druhou stranu teď po roce od hodnocení zjišťuju, že si film pořád celkem pamatuju, což je u mě neobvyklé. A navíc si zřejmě pamatuju jen to lepší, tak přihazuju. Ke klíčové párty mám pořád výhrady, ale scénář nudný nebyl, když si ho vybavuju. Asi díky podivnému chování postav, které s odstupem získává na zajímavosti:-) ()