Uznávaný režisér Ang Lee (podepsaný pod filmy Svatební hostina, Rozum a cit, Jízda s ďáblem, Tygr a drak, Zažít Woodstock) se v tomto příběhu - tak jako již několikrát - zaměřil na rodinné a generační vztahy. V psychologicky laděném snímku, natočeném podle románu Ricka Moodyho Ledová bouře, se vrací do roku 1973, do předměstí connecticatského New Canaanu. Vyprávění se přitom soustřeďuje na členy sousedících rodin Hoodových a Carverových, kteří k sobě pocitují přátelské, milostné vztahy i nenávist. Jakýmsi katalyzátorem drobných a všedních událostí i vztahů je ledová kalamita, jež nastane v noci po neustávajícím mrznoucím dešti... Americký film oceněný na MFF v Cannes (cenou za scénář pro Jamese Schamuse) se vymyká z běžné hollywoodské produkce a spíše připomíná klasická díla filmařů Ingmara Bergmana a Michelangela Antonioniho. Hlavní úlohy ztělesnily známé herecké hvězdy Sigourney Weaverová (Vetřelec, Gorily v mlze, Krotitelé duchů, Smrt a dívka) a Kevin Kline (Ryba zvaná Vanda, Francouzský polibek, Dave). V dalších rolích hrají Joan Allenová (Šílená láska, Tváří v tvář), Tobey Maguire, Christina Ricciová (Casper, Malí válečníci), Jamey Sheridan, Elijah Wood (Všude dobře, doma nejlíp, Drtivý dopad). (Česká televize)

Autogram

Ľad sa seká už od začiatku filmu, ale to skutočné lámanie ľadu príde až na konci. Svet dospelých s ich kľúčovým večierkom vyzerá spočiatku iný ako svet dospievajúcich detí s lietadielkami a komiksom fantastickej štvorky, ale pritom ich spája tak veľa. Tínedžerské príbehy sa tu celkom isto vyrovnali tým dospelým, takže pre mňa hlavnou postavou bola jednoznačne Christina Ricci, ktorú by som ako dievča s nadváhou určite nespoznal. Ako radikálne politicky angažovaná a svojou nedetskou hravosťou zatienila ostatných. Okrem nej film neurobil žiadny zvláštny dojem a záver sklamal. –––– Pane náš, děkujeme ti za tento den díkuvzdání. A za všechny materiální statky, jimiž jsi nás obdařil. Za to, žes nám, bílým, umožnil vyvraždit všechny indiány a ukrást půdu jejich kmenům a cpát se jako prasata. I když děti ve Vietnamu zabíjí napalm a... ()

milancecil

Rozhodně pozoruhodné, nijak zvlášť ambiciózní filmové dílo, o to více s pečlivě propracovaným scénářem, sice jen drobný příběh poklidně se rozvíjející v období několika dní, omezených přibližující se klimatickou hrozbou v podobě ledové bouře, která tu symbolicky celé vyprávění rámuje, příběh z prostředí blahobytem zkorumpované skupiny lidí dvou generací, dětí a jejich rodičů, s různými vzájemnými vztahovými vazbami, kteří si žijí na bezpečné městské periferii, pro případného pozorovatele z venčí téměř idilicky, v souladu s dobovou společenskou šablonou, nejsou nijak postiženi materiálním strádáním z postupující hospodářské recese, ani vlekoucím se válečným konfliktem ve Vietnamu, jen si tak všichni vzájemně hrajících vztahové divadlo o spořádanosti, vše je jen zdánlivé, povrchní, lživé, plné přetvářky, která překrývá stále chaběji vztahový chlad, odcizení, nevěru, pokrytectví, doplněné občasným komickým moralizováním i dekadentními výstřelky naplněnými až po mez trapnosti, vše spěje neodvratně ke vztahové katarzi, stejně jako ke svému vyvrcholení spěje i klimatický živel, ledová bouře. ()

Pethack

...ještě chvíli se snažme tvářit, že jsme normální, šťastní, bezúhonní a bez problémů a že naše rodina pracuje tak, jak vypadá. Ještě chvilku, než TO praskne. __ Vzato kol a kolem kritika (retro)soudobé společnosti je zde naznačena jen povrchně v tom smyslu, že manželská nevěra a pubertální odklony mladých dam a pánů od prudérní bezúhonnosti a jejich revolta proti "konformismu" jejich rodičů jsou hříchy, které snad už ani nestojí za otčenáš. Přesto se dá snad mluvit o jakési "němé výčitce" vůči... americkému snu? Pokrytectví? Nebo se při sledování této "Americké krásy 0" vykašlat na všechny výčitky, které by mohla nabízet a bavit se čistě jenom tragédií jako takovou? Možná, i když je nasnadě, že stejně jako jsou všichni pokrytečtí, tak katarze bude očistná, prospěšná a (proč bych to nenapsal, je to i v anotaci) všechno bude zase ok... ()

darwin

Výborné drama Anga Leeho o lidském pokrytectví zasazené do chladné atmosféry východního pobřeží USA 70. let. Každý člověk je herec ve svém filmu jménem život a taky o tom je tento film. ()

Frankie

Lee netočil film o životě, on natočil život sám. Nenápadně, ale přesto průzračným způsobem vykreslený obraz o unavě z existence a věčné konfrontace především se sebou samým. Mladí, staří, velcí, malí, krásní, oškliví, každý si nese svůj kříž a je jen otázkou osobní statečnosti, jak daleko s ním doklopýtá. Ledová bouře, symbolický přerod, dovršený aeon, kde to staré v bolestech úmírá a něco nového se v chaosu rodí, vždy přináší oběti. Ale pouze proto, aby nám bylo napovězeno, co je skutečně důležité. Teprve potom se dá začít opravdu odznovu. ()

Mistickzz

Fuha, Ang Lee a jeho najsilnejší film, pre mňa teda jednoznačne. Jeho symfónia postáv, hudby a obrazu bola úchvatná, vďaka čomu má Ice Storm paradnu atmosféru. Tiež treba pochváliť herecké výkony, Christiana Ricci vo svojej životnej úlohe. 85% ()

klukluka

Napoprvé jsem tomu nasypal čtyři. Tehdy jsem to nekomentoval, těžko říct, co se mi na tom tak líbilo. Snad ten barák v lese, ten jedinej jsem si z toho pamatoval. Dnes by to byla Sigourney, v lepší kondici jsem ji nikdy neviděl- 48 let a takovej kus ženské. Jinak vlastně nevím, co tím chteli říct? Že lidi v západní společnosti nevědí co roupama? Že manželství po letech nemají tu sílu? Že se dospívající děti hledají, že samy sobě ne vždy rozumí? Že experimentují s drogami? No a co? Čemu se kdo diví, když koukáme na filmy, kde je všechno a nic. A tohle je ještě to lepší, na co máme koukat. Mně osobně to ale nic nedalo, cítím jen protivnou, upocenou pachuť. ()

Devadesát Dva

Další z věcí, okolo které jsem kroužil roky. Brilantní casting, opravdu skvělá sešlost všech herců a všichni přesní... nicméně u mě to vyhrál Kevin Kline, takhle odehrát rozpětí lidský dřevo až emocionální kolaps, přičemž tu postavu chápete a soucítíte s ní - myslím si, že tohle je jeho nejlepší role. ___ Samotný film je sedmdesátková mozaika sexuálního sebepoznávání, odehrávajícího se mezi dvěma rodinami střední třídy. A velmi věrohodné postavy, které tak nějak tápají se vším a selhávají ve všem. U Anga Leeho si můžete hodit mincí, jak dobrý to bude, někdy tak, podruhé onak. Objektivně, za 4. Ale tenhle film má v momentech v sobě cosi opravdu zvláštního. ()

Hopper

Veľmi zaujímavý počin Anga Leeho bvs. trefne vystihujúci pomery americkej rodiny 70-tych rokov. Hviezdne obsadenie, výborný OST, výsledkom je film k zamysleniu. ()

Bohemák

U nich na venkově je úplně jiná morálka... Taková nezkažená! Několik hereckých hvězd se podílí na vyprávění velmi mrazivého příběhu, který postrkuje kupředu amorální chování několika zúčastněných v kontrastu s rezignací několika slušných lidí. ()

Pat.Ko

Prvých 20 minút vás to možno bude nudiť, ale ak sa na tento film pozriete z iného pohľadu; dostane sa vám to do hlavy a príbeh vás začne zaujímať. Rozpadajúca rodina, nevera, sexuálna žiadosť, prvý sex, falošnosť a čo všetko sa môže zmeniť za jednu noc; to všetko je v tomto filme pekne skreslené. V podstate je to môj prvý film, kde Tobey Maguire nevystupoval ako Spider-man. a tu Tobey dokazuje svoje herecké kvality. Veľmi slušné herecké obsadenie, všetci si počínali dobre, ale najväčší dojem na mňa urobila malá Christina Ricci. Pekná depresívna, zároveň jemná dráma. ()

kaygen.it

Jeden z nejúžasnějších filmů - z plátna se přenáší atmosféra,v postavy jsou dokonale napsané a celé je to ohromně silný zážitek na celý život. Až z toho ledově mrazí. ()

Ještěřák

Zajímavý, opravdu zajímavý nenápadný film, vynikající - abych tak řekl - konstantním sexuálním pnutím, skrznaskrz realistickými rodinnými zašmodrchanci a roztomilou vizuální stránkou. Vlastně se v ICE STORM ne nepodstatný kus filmu děje totální hovno, ovšem zde nejde ani tak o to CO se děje, ale JAK se to děje. Sigourney Weaver - standardně dobrá, Christina Ricci - výborná. Chlapi se mi poněkud zplantali dohromady. :-) 75%. ()

DannyBoy80

Půjdu proti proudu. Prostě tento film ne, celou dobu jsem se nudil, nebylo nic co by mě vytrhlo. Průměrně zahrané, průměrný příběh, který je ještě k tomu blbě natočený. Téma je docela zajímavé, ale prostě bohužel. nevím co na tom vidíte, je to spíše film na nedělní odpoledne na Nově. Naprosto bezemocionální film. ()

Schuldiner

Zajímavý snímek.. nicméně si nemůžu pomoci.. chybělo mi tam více dramatičnosti..prostě více něčeho co by dělalo film zajímavějším... Možná jen tu dramatičnost, která tam samozřejmě byla, víc zdramatizovat.. Prostě, šlo to udělat hutnější a niternější.. Ale nejsem žádnej režisér :-) ()

Piškotka

Tenhle film přináší jen lidské slabosti, smutky, trápení, pochyby. Obě rodiny s dospívajícími dětmi měly jedno společné: odcizení mezi manželi. Děti se mezi rodiči potácely tak nějak všelijak, své životy naplňovaly bez jakékoliv energie, se sexuálním nádechem a touhou být milován. Klíčová hra poukázala na morální zkaženost aktérů, i když ne všichni se ke hře stavěli s nadšením. Zvláštní bylo propojení s ledovou bouří, právě ona ukázala ryzí čistotu základních hodnot. Herecky zajímaví S. Weaver, J. Allen a K. Kline, stejně tak i jejich "děti" (Ch. Ricci drsná). ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Hey guys. I'm back!" "You were gone?"     Ťaživá dráma pojednávajúca o citovom odcudzení v rodine a celkovej citovej vyprázdnenosti života, zaradená v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Ang Lee je veľmi schopný režisér, ktorý dokáže oživiť na plátne akékoľvek prostredie v akejkoľvek dobe a obohatiť ho o patričné emócie (dôkazom toho je i jeho predchádzajúci film Sense and Sensibility (1995)). V tomto prípade ide o satirický náhľad do života dvoch lepšie situovaných rodín, žijúcich v 70. rokoch na predmestí New Yorku v akýchsi lesných palácoch neďaleko od seba. Zobrazený svet je nadmieru podivný, prakticky tu nie je jediná postava, ktorá by nebola v nejakom smere aspoň trochu vyšinutá. Dospelí sa oddávajú zhýralej zábave na večierkoch, neustále pijú, fajčia, z nejakej tej morálky si nikto ťažkú hlavu nerobí. A ich maloleté deti, ako sa pri takýchto vzoroch dá očakávať, "pre zmenu" experimentujú so sexom a alkoholom. Zišla sa tu celkom pestrá zostava významných hercov, z ktorých sa mi veľmi páčili Sigourney Weaver ako sexuálna dračica, experimentátorka Christina Ricci s ohromným kúzlom, vychudnutá Joan Allen a Elijah Wood (vtedy ešte "Nefrodo"). Na druhej strane som trochu bojoval s Tobeym Maguireom, ktorý mi s tými jeho vygúľanými očami a konštantným úškrnom pripadá, akoby bol neustále pod vplyvom omamných látok. Sľúbenej ľadovej búrky sa síce dočkáme až ku koncu filmu, myslím ale, že to stojí za to - tá ľadová scéna je nesmierne pôsobivá. Film s mrazivou atmosférou a hodne divokým sexuálnym podtónom výborne dokresľuje znepokojivá hudba Mychaela Dannu.     "I'll show you mine if you show me yours." ()