Uznávaný režisér Ang Lee (podepsaný pod filmy Svatební hostina, Rozum a cit, Jízda s ďáblem, Tygr a drak, Zažít Woodstock) se v tomto příběhu - tak jako již několikrát - zaměřil na rodinné a generační vztahy. V psychologicky laděném snímku, natočeném podle románu Ricka Moodyho Ledová bouře, se vrací do roku 1973, do předměstí connecticatského New Canaanu. Vyprávění se přitom soustřeďuje na členy sousedících rodin Hoodových a Carverových, kteří k sobě pocitují přátelské, milostné vztahy i nenávist. Jakýmsi katalyzátorem drobných a všedních událostí i vztahů je ledová kalamita, jež nastane v noci po neustávajícím mrznoucím dešti... Americký film oceněný na MFF v Cannes (cenou za scénář pro Jamese Schamuse) se vymyká z běžné hollywoodské produkce a spíše připomíná klasická díla filmařů Ingmara Bergmana a Michelangela Antonioniho. Hlavní úlohy ztělesnily známé herecké hvězdy Sigourney Weaverová (Vetřelec, Gorily v mlze, Krotitelé duchů, Smrt a dívka) a Kevin Kline (Ryba zvaná Vanda, Francouzský polibek, Dave). V dalších rolích hrají Joan Allenová (Šílená láska, Tváří v tvář), Tobey Maguire, Christina Ricciová (Casper, Malí válečníci), Jamey Sheridan, Elijah Wood (Všude dobře, doma nejlíp, Drtivý dopad). (Česká televize)

gizi

Až když jsem se na film začall 12.7.13 dívat, uvědomil jsem si, že už jsem ho dříve viděl. Přestože mi nějak v paměti neuvíznul, tentokrát mě snímek dost nadchnul. Těžko popsat, čím to bylo: nejspíš svou přirozeností, tím, že se jedná o příběh z normálního života, ale velmi dobře podán, navíc doplněn velmi dobrou hudbou, nejen dobovou. Myslím, že přirovnání k Bergmanovi celkem sedí. 85%. ()

Kivis

Uf... po celou dobu tohoto zajímavého a zvláštního vztahového propletence jsem si nevšiml, že bych se do příběhu nějak vžil, že bych s jednotlivými postavami dýchal a prožíval s nimi jejich problémy. Až přišel závěr a najednou to na mě všechno padlo. Bylo to jak nemoc, která vás nenápadně užírá a pak vás najednou bez jakýchkoliv předchozích příznaků totálně skolí. Film se zvláštně chladnou atmosférou, která vás na konci naprosto zmrazí a zanechá ve vás chladivou stopu i po závěrečných titulcích. Divně působí i asijská hudba, která by k filmu o amerických sedmdesátkách, době Beatles, neměla absolutně sedět. Ale ona sedí a perfektně dotváří tu prazvláštní atmosféru Ledové bouře. Plus plejáda budoucích hvězd a hvězdiček filmového plátna včetně sladkého úsměvu Katie Holmesové. ()

Mark1983 odpad!

To jsem si mohl sednout do parku a mobilem si natáčet,jak tam běhají psi,chodí lidé a tak podobně,a měl bych to samé jako je tenhle neuvěřitelně nudný film,kde není žádný děj a příběh jako by někdo měl chuť natáčet tak se vysral na scénář a jentak natáčel podle chuti a pak to nabídl. ()

90125

Ohromni herci, kazdy jeden z nich a skvela rezia. To boli moje prve myslienky po zhliadnuti tohoto filmu. Aj ten pribeh nie je marny. Rodiny nefunguju, v mode na zaciatku 70tych je free sex, drogy a na to vsetko Nixon. Charaktery postav su vymyslene pekne, ale akoby mi v tom celom cosi chybalo. Akoby to cele bolo az prilis nevinne. Urcite nechcem povedat, ze som sa nudil, ale mozno mal scenarista trosku viac pritlacit na pilu a ony udalosti trosku viac zdramatizovat. V kazdom pripade zaver filmu je nadherny. Rodinny lad sa roztopil, prichadza nova jar. 72 % ()

Chicharron

Sonda do (tupé) duše Američana vyšší střední třídy v dobách aféry Watergate, který sice bydlí ve velkém domě, má několik aut, rodinu, ale je emočně natolik vyšumělý, že hledá (sexuální) únik ze životního stereotypu. Šedesátá léta s jejich volnou láskou už byla dávno pryč, ale to skupině sousedů nebrání hrát hru s klíči od aut a výměnou partnerů, kterou někteří žárlivci nerozdýchají. Do toho pár pubertálních jedinců s vypoulenýma očima prezentovanýma mladými Tobey Maguirem a Elijah Woodem a výsledkem je podivný vztahový mišmaš s tragickým koncem, který postihne podle mně úplně nesprávnou osobu. Jako pozitivum hodnotím perfektně vystiženou dobu raných sedmdesátek se stylovým zařízení domů a místností z té doby, komicky unifikovanou barvu plášťů lidí na nádraží při cestě do práce a naprosto příšerný svetr Elijah Wooda. Vše ostatní stojí za starou belu. ()

draxxi

Tohleto hodnotit je orisek. Skvele natoceno, perfektne obsazeno, vyborne zahrano, hudba, kamera...vsechno fajn...ale... Ale ten pribeh je jakoby bez zacatku a bez konce. Vztahovka, ktera by klidne stejne monotonne mohla pokracovat dal... V zadnem pripade vsak zadna nuda... 18/7/2023 68% ()

gabo1

Chladné a prenikajúce až do špiku kosti. Silné, presné a šťavnaté. Už dávno ma nič tak nepriklincovalo k obrazovke. A budúce megahviezdy ako fagani :) ()

Polda99

Ang Lee nepochybně odvedl u tohoto filmu skvělou práci, stejně jako všichni herci od Sigourney Weaver, která opět nezklamala, po všechny tehdy ještě dětské herce jako Tobey Maguire, Christina Ricci nebo Eljah Wood. Nepochybně jde o filmařsky dokonalý snímek, bohužel jedno se Angu Lee nepodařilo a to jakkoliv mě vtáhnout do děje. Všechny postavy, ačkoli byly skvěle zahrané, mi byly silně nesympatické a já se během celého filmu několikrát přistihl, jak si říkám, jestli už se to blíží ke konci. Poprvé, kdy ve mně Lee vyvolal nějaké emoce nebo alespoň větší zájem o dění ve filmu, bylo až na samotném konci, kdy dochází k tragické události a to je na takový film sakra málo. Nemůžu si pomoc, ale přes všechny klady, které film má, mu nemůžu dát víc jak 3 hvězdičky...na to jsem se příliš často nudil... ()

JARDAHONDA

Kevin Kline, Joan Allen a Sigourney Weaver podali brilantní výkon v příběhu dvou disfunkčních rodin, které se snaží vyrovnat s neústupnými silami přirody - lidské povahy - v tomto citově nabitém příběhu maloměšt´áckého života 70. let. Příběh vypráví o vztahu sebestředného manžela s jeho ženou a milenkou, který začíná být chladný avšak děsivá ledová bouře vyčistí vzduch a navždy změní jejich životy. Režisér Ang Lee nabízí přesvědčivý pohled na kontroverzní dobu. ()

Herbert007

Hodně jsem se na tenhle film těšil (hlavně po tom všem co jsem si tu o něm přečetl) ale výsledek byl trochu rozpačitý - asi byla očekávání příliš velká... nějak mě to úplně za srdce nechytlo ()

andy60

Drama zaměřené na vykreslení mezilidských vztahů, které jsem zhlédnul s chutí, ale bohužel, ve mě nic nezanechalo. ()

Parisienne09

Film, na který nikdy nezapomenete. Ledovou bouři jsem viděla dvakrát a ráda se k ní vrátím znovu. Příběh starý jak lidstvo samo o tom, kterak dospělí svým amorálním chováním duševně mrzačí své děti a o tom, že v životě dost věcí může dopadnout špatně. ()

MiLuka

Tento film asi nebude pro každého... Ale je velmi silný díky skvělému obsazení a výborné režii. Vztahy mezi účinkujícími jsou komplikované, propletené a chvílemi pošmourné a ledové jako sama bouře, která neodvratně přichází. Divák tuší, že to celé nemůže dopadnout dobře. Tragický konec jen ještě víc sblíží všechny zúčastněné. Ang Lee je pan režisér. Velmi působivé. ()