Ve světě sužovaném smrtícími tvory, kteří loví podle zvuku, hledá dospívající dívka se svojí rodinou útočiště za městem, kde narazí na tajemný kult. (Netflix)

borec999

Lacnejšia a menej kvalitná napodobnenina Bird Boxu, resp. Tichého miesta, ktorá je vďaka produkčnému zázemiu Netflixu po technickej stránke na obstojnej úrovni, no je len minimálne strašidelná/desivá a všeobecne slabšia asi vo všetkých ohľadoch od spomínaných filmov a tým pádom nestojí za pozornosť. Aj keď verím že sa nájdu aj nenáročnejší diváci, ktorí spomínané filmy nevideli a ktorých uspokojí aj táto verzia Johna Leonettiho... 40% ()

J.F.B.

"But Otis has to pee." Mám z toho o něco lepší pocit než z February, v kterémžto filmu hrála též Kiernan Shipka, ale nutno dodat, že na rozdíl od něj to za horor moc považovat nejde. Je tu totiž absence nějakých opravdu děsivých, strašidelných nebo znepokojivých scén – někde k tomu je sice náběh, ale nijak extra to nezapůsobí. Vlastně to hutnou atmosféru postrádá obecně – což je u postapokalyptického snímku docela na škodu. Občas trošku naštve chování postav (hlavně ohledně používání různých improvizovaných zbraní), ale aspoň jsou tu rodiče zodpovědnější než v Tichém místu a dávají pozor na své děti, takže jsem to dokázal dokoukat. Obsazení je fajn, ale nikdo nemá úplně šanci – mimo již zmiňované Kiernan (Ally) a Tucciho (jehož postava sice měla podle všeho vykonat nějaký vývoj, ale scénář na to potom asi zapomněl) – nějak výrazně vyniknout. Což je škoda. ()

Adramelech

Docela ucházející horor/thriller. Létající lidožravé potvory plus šílení sektáři není špatná kombinace. Dovedu si však představit i zábavnější apokalyptické dění, viz následující záznam snu. - - - Sen o Alici (v noci ze 4. na 5. července 2018) - - -     Demiurg odňal světu jeho soudržnost. Projevuje se to tak, že přírodní zákony už nejsou závazné, takže kdykoli se může stát cokoli. Svět však namísto nějaké spektakulární apokalypsy postihuje řada lokálních katastrof, jež průběžně snižují počet lidstva. Evropu momentálně decimuje sucho a záplavy. Sice skoro neprší, ale pod zemí a občas i ve vodovodních trubkách ještě pořád nějaká voda je. Ta se ale chová nevyzpytatelně a často zaplaví nějaké místo, i kdyby kvůli tomu musela téct do kopce. Nemine týden, aby nedošlo k nějakým utonutím. Je to nepříjemná situace, ale loňská invaze masožravých rostlin také nebyla nic moc.      Jdu po ulici a před kinem potkám Alici. Je to pořád stejné osmnáctileté poupátko, jako když jsem se s ní seznámil v galerii (...). Hovoříme o současné situaci. Alice pronese několik vybraných vulgarit na adresu světa a demiurga. Pak se zmíní o tom, že v jednom dámském časopise četla, že ženy by si jako prevenci proti zaplavení měly zasunout do vagíny mrkev. Zasměji se bizarnosti této pověry. Alice však zřejmě bere články v dámských časopisech vážně. Sdělí mi, že má tušení, že kino, kam má právě namířeno, by mohlo být zaplavené, a také hned provede doporučené preventivní opatření. Vyndá z kabelky čistě umytou mrkev, vyhrne si sukni, stáhne kalhotky a zasune si mrkev do vagíny. Potěší mě, že Alice pořád exhibuje stejně spontánně a přirozeně jako jiní lidé dýchají. Napadne mě, že možná díky osobám, jako je ona, drží náš notně již rozklížený svět stále ještě jakžtakž pohromadě.      Čtu na internetu, že kino bylo skutečně zaplavené. Potápěčům se však podařilo některé diváky zachránit a přeživší byli hospitalizováni v jedné pražské nemocnici. Jdu se tam podívat, abych zjistil, jestli Alici ta mrkev pomohla. Na chodbách je spousta přístrojů, kolem nichž obcházejí údržbáři v bílých pláštích, vlastně to asi budou lékaři. Pokouším se najít budíky, které jsou napojené na Alici, ale nedokážu se v tak složité technice vyznat. Najednou zahlédnu Alici oblečenou v nemocniční košili, jak jde po chodbě a pátravě se rozhlíží. Vypadá zdravě a dokonce je i nalíčená. „Slečno,“ zavolá na ni jeden lékař, „vy máte být v posteli.“ „Ale když já se tam sama nudím,“ opáčí Alice. ()

Prochy38

Jednohubka dnes na trochu už profláklé téma. Sice ta nízkorozpočtovka z toho čiší, ale dohání ji kvalitním hereckým obsazením. Byť to není pecka, mně to sedlo, už jsme si to na Netflixu pustil dokonce podruhé. Proč ne. B-čkový hororový zážitek. ()

Nethar

Ač by ta myšlenka mohla být hororově zajímavá a nějaký čas je, zvhrne se to do ptákoviny, ač to Tucci táhne slušně. Asi nad tím nemůžu přemýšlet, ale... Pominu-li, že se nějak moc rychle množí (tak miliarda za den bych to viděl, to je pak problém, ale snad zase brzy chcípnou hlady) najednou jsou úplně všude na světě, tak je jejich hlavní zbraň, sluch a reakce na zvuky, taky jejich největší slabost. Třeba ten šrotovaci stroj nebo co to bylo, který dělá randál a oni do toho nalítávají, to je úplně výborná zbraň a na podobným principu se dají likvidovat všelijak :-) Ale ne, vezmeme si luk a jdeme na severní pól... ()

JM87

Absolutně nechápu to nízký hodnocení. Je to takový komernější "A quiet place" a mnohem lepší. Jo, je tam pár nelogických rozhodnutí a divných situací, ale jinak to má v dnešní šedi milion různých braků fajn atmosféru. ()

Illy

Po úspěchu Tichého místa a vlastního Bird Box se Netflix rozhodl zkusit štěstí ještě jednou a v podstatě namixoval tyhle dva snímky dohromady. Jenže ono to prostě tak docela nevyšlo... Herecky nemám co vytknout, ale scénář a hlavně atmosféra předchozích dvou snímků jsou někde úplně jinde. Takže zůstává to nejpodstatnější a tím je příjemně krátká stopáž... A vlastně docela sympatický, ale úplně průměrný filmeček ()

Hernycztek

Po skvělém A Quiet Place a podobně dobrém Bird Boxu přichází jejich mladší ,,sourozenec", který je z nich nejslabší. Podepsán pod tím není nikdo jiný, než Netflix, o kterém se dá říct, že pomalu přebírá vládu nad veškerou současnou kinematografií. Jako měli ony zmíněné filmy svou hereckou, hollywoodskou, hvězdu, tak tady tomu není jinak a této úlohy se zhostil charismatický Stanley Tucci, jehož doplňovala málo známá, za to krásná a hereckým talentem obdařená, Kiernan Shipka. Děj je chytlavý a svižný, s absencí zbytečných dialogů, logickým chováním všech zúčastněných a dostačujícím zakončením. Původ teroru známe od prvních minut, ale na rozdíl od většiny zdejších uživatelů si nemyslím, že je to na škodu. V tomhle typu hororu by atmosféra a napětí stejně nemohlo fungovat, takže je dobře, že nám jsou tyto prehistorické potvory ukázány do detailu. Z té negativní stránky se musí vytknout hrozivě malé množství gore a ač to říkám u vůbec prvního filmu, tak malá stopáž, kdy bych uvítal hranici dvou hodin plus. V součtu je The Silence nadprůměrný příspěvek do kategorie ,,postapo road movies", ale v konkurenci již zmíněných, podobných hororů, pouze průměr. ()

Fifer

Mnoho diváků film sejme jako slabší kopii Quiet place, nicméně je potřeba říct, že vychází z knihy vydané dříve. V tomto mají tedy tvůrci svědomí čisté. Je to ucházející, ale Quiet place se mi líbilo více. ()

bozka10

No to bola strasna nuda zo smiesnymi akoze príšerkami,srandovne netopiere,to bola bieda toto.Tento pán by nemal točiť horory,zjavne mu to nejde. ()

Aurus

Na to že tenhle film má jenom 54% tak sem si docela dost užil. Sice prvních 20 minut filmu se skororo nic neděje ale potom to začne být velká zábava. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je skvělá. Atmosféra je velmi hustá, temná a hodně dobrá. Napětí zde je taky a je jako atmosféra velmi dobré. Za mě 7,5/10. ()

Rázlik

Bohužel po filmu Tiché místo a Bird Box tento snímek už ztrácí na originalitě a v podstatě nenabízí nic nového či převratného. Je tam i pár wtf momentů, jako např. jak dokáže hluchá postava plynule mluvit a také šeptat? Jedna drtička na odpad rozšmelcuje několik desítek potvor - jak je tedy možné, že v 21. století je nedokáže hladce zlikvidovat armáda? Obecně ta okřídlená havěť mně přišla poměrně tupá a lehce by se dala vyhladit, ale to už je možná zbytečné polemizování. Těch 90 minut tomu prospělo a ve finále to hodnotím jako průměr a pomyslně řadím na 3. místo za dvojici zmíněnou na začátku komentáře. ()

Rathalos

S reziserom Leonettim sa stretavam uz po stvrtykrat,vsetko hororovy zaner a v predchadzajucich troch pripadoch som bol nadmieru spokojny a teraz som si pozrel The Silence,u ktoreho musim pochvalit namet,ten sa mi lubil,herecky to uslo,aj samotny pribeh v pohode,ale nieco mi trosku chybalo v spracovani filmu,no,ale aj tak 4 silne hviezdicky si to zasluzi...:-) ()

Raziel_cz

Kvalitní herci, krásné lokace, skvělá kamera... ale film blbej jak necky. A Quiet Place jsem neviděl, takže premisa mě nijak neuráží – navíc je to natočené podle knihy z roku 2015. Co mě uráží, je, že se The Silence neumí řídit vlastní logikou, mění pravidla podle podle potřeby a dvacet minut před koncem hodí lacinou nábožensky motivovanou výhybku, jejíž záminkou je navíc věc absolutně nepodepřená žádným smyslem nebo důvodem. O konání postav nemluvě. Jediný, komu jde trochu fandit, je Stanley Tucci, jenž aspoň občas dělá trochu pragmatická rozhodnutí. Jinak na všechno, co se tady děje, koukáte a říkáte si: "Proč?" Proč lidé paralelně komunikují znakovou řečí a normálně mluví? Proč komunikují ve znakové řeči s postavou, co umí normálně mluvit a odezírat? Proč dělají znakovou řeč ve videohovoru, když mají ruce mimo záběr? Proč paralelně komunikují znakovou řečí a normálně mluví postavy bez hendikepů s postavami bez hendikepů? Proč dělají rámus, kdy nemají, a naopak, proč nedělají rámus, když by jim to zrovna mohlo pomoct? A především – proč nenechali zapnutou tu štípačku na dřevo, do které se monstra dobrovolně vrhala, nevyřešilo by to celý problém? Celé to působilo strašně uspěchaně a televizně. Jako všechny ty filmy od Syfy s vražednými pavouky a netopýry a Edwardem Furlongem. Produkční hodnoty to sice má větší, ale co do vývoje příběhu a CG si s nimi nezadá. Jenom nevím, jestli je to spíš vina scenáristů, režiséra, nebo předlohy. Tim Lebbon je typ spisovatele, co píše bestsellery na zakázku – enough said. Na druhou stranu, i spisovatelé, co píší bestsellery na zakázku, bývají inteligentní lidé, zatímco bratři Van Dykové napsali Vlkodlaka: zabijácký virus a – ač možná geniální kameraman – Leonetti režíroval Mortal Kombat 2 a Annabelle, takže... taky asi enough said. Mít to v ruce někdo s pevnou vizí, kdo by nenechal všechny zajímavé nápady vyšumět do ztracena, mohlo to být fakt super. Potenciál tu byl. Takhle jsou na tom nejlepší úvodní titulky. Použity v seriálu by určitě dostaly nějakou cenu. ()

MickeyStuma

Z jeskyně vylétnou jakési potvory útočící na vše, co vytváří hluk. A apokalypse je okamžitě učiněno za dost. Snímek se striktně drží zavedené šablony postapokalyptických snímků poslední doby, a tak máme možnost sledovat rodinu snažící se dostat do nějakého útočiště. A jak už to bývá, jednoduché to mít nebudou. Zajímavým motivem je, že se tu také nachází 16. leté děvče, které tři roky před touto událostí přišla o sluch. Pro ní nedělat hluk je tedy obzvlášť těžké. Atmosféra snímku je přesně taková, jako u podobných apokalyptických filmů. Ponurá atmosféra, ve které neustále hrozí z jakékoliv strany nebezpečí, mírnější napětí a pro odlehčení sem tam nějaký ten humor. Vadou na kráse je, že takovýchto filmů už je opravdu hodně, tudíž ani tento již nemá čím by překvapil. Všichni se vzájemně už jen recyklují. Snímek se také vyznačuje ne zrovna oslnivými CGI efekty. Ale nebuďme zase až tak moc rozmazlení z různých blockbusterů. Na takový obyčejný a jednoduchý film, to zase tak, jak je to uděláno, bohatě stačí. Tento německý počin logicky námětově čelí nepříjemnému srovnávání s americkým snímkem z roku 2018 'Tiché místo'. Který z nich je lepší? Ani jeden. Každý má své pro i proti a tím i svůj potenciál. ()