Sklep

Dlouholeté manželství Milana a Táni je v troskách, spojuje je už jenom jejich jediná dcera Lenka. Když se ale 16-ti letá teenegerka nevrátí domů z mejdanu, jejich život se obrátí naruby. Oba rodiče pohltí bezmoc, strach a pocit viny. Kamarádi, spolužáci, sousedé, nikdo jim neumí pomoct. Milan už nevěří ani policejnímu pátrání, které nikam nevede a rozhodne se odhalit pravdu sám... (Mirius FD)

zette

Namet dobry, mam ale pocit, ze tvurci meli v umyslu udelat artovy film a uplne to nevyslo. Divacky neatraktivni, zpracovanim nijak vyjimecne a obsazeni zahranicnich hercu do hlavnich roli mi prislo uplne zbytecne... ()

angel74

Psychologické drama Sklep má celou řadu nedostatků včetně té nepříjemnosti, že je poněkud zdlouhavé. Přesto přese všechno jde o docela koukatelný film. Zásluhu na tom mají především dobré herecké výkony a určité napětí, které děj provází. (60%) ()

David.Darco

Zlá kopírka skvelého filmu Prisoners. S otrasným zvukom, otrasným dabingom, otrasným scenárom. Niekde za polovicou chytí film druhý dych a začne byť menej ku zaplakaniu. Ale aj tak je to úplne zbytočný film, ktorý neprináša nič nové... A zaužívané kazí. ()

Johnny.ARN

Toto malo taký potenciál. A zostal premrhaný. Ale tak Dalyb je asi tak talentovaný herec ako producent/raper. Umelo a hlavne zbytočne natiahnuté, bez nejakej patričnej gradácie. Chýbali tomu skúsenosti na strane štábu, lebo námet a spôsob vyšetrovania bol fajn. Slabé 2 z 5 ()

Autogram

Od začiatku sa mi film nepáčil, ale dal som mu ako slovenskému výtvoru šancu, a neviem, či som urobil dobre. Artový film spoznám podľa toho, že ak viazne scenár, tak sa veľa chodí, jazdí alebo len tak čumí. Až v poslednej tretine to začne byť zaujímavé, ale tak nejako očakávané. Aj by som dal tri hviezdy, ale ten hrozný zvuk ma rozčuľoval, keď bolo rozumieť len postavám, ktoré boli predabované. ()

vyfuk

Je těžké přemýšlet, zda toto je funkční nebo ne. Už jenom z principu, že jde o slovenský film, který asi je i natáčen na Slovensku, asi s francouzsko-německým hercem, ukrajinsko-ruskou herečkou jakože ve slovenštině. Film působí už v základu nepřirozeně, protože hercům slova ani nepadnou do pusy a je to jako anglický Netflix dabing. Pak už je to film a příběh samotný, kterému nejvíce ubližuje samotná délka. Je jasném kde je začátek a o čem je konec. To mezitím je ale pochybné, protože se to táhne jak jeden rok. Kdyby byl příběh trochu rychlejší, bylo by v tom třeba i nějaké napětí. Už kvůli tomu bylo jasné, že jedno z rozuzleních bude prostě negativní, protože opak by nedával smysl. A je to škoda. Myšlenka a film po technické stránce obecně není špatný, ale onen zdlouhavý příběh bez atmosféry s podivným zpracováním a její myšlenkou je dosti vágní a divná. Co už no. ()

borec999

Pivnicu potápa najmä nefunkčný scenár, ktorý je mdlý, hlúpy a núti postavy hovoriť a správať sa tak, že jednoducho neveríte že by sa v podobných momentoch takto zachovali. Aj na pomery slovenských filmov veľká slabota. 15% ()

mira007

Jean-Marc Barr ( francouzská hvězda Magické hlubiny ) jako otec, kterému zmizí dcera z víkendové párty a skvělý Milan Ondrik jako policajt, co to vyšetřuje ve slovenském krimi thrilleru. První třetina filmu vypadá hodně profi a slibuje víc než divák dostane, druhá třetina se utopí v psychologii rodičů, jejichž vztah se rozpadá a poslední třetina, kdy si tatík zřídí ve sklepě detašovanou výslechovou místnost na mučení je zajímavý, ale neoriginání. Na jednu stranu film působí dospěle, tak jako poslední dobou slovenské filmy ve stoupající kvalitě, na druhou je to hrozně jednoduché a všechno důležité by se dalo odvyprávět za čtyřicet minut. Thriller, který měl na STV doporučený věk ke sledování 18+ měl dvě silnější scény, ale jinak žádný drama i přes solidní atmosféru. PS: zatímco v ČR jedem komediální vztahovky jak na běžícím pásu, tak naši bratři zkouší štěstí spíš v temných a vážných látkách. ()

Olík

Slovenské drama, které zřejmě mělo ambice stát se světovým, ale výsledek spíše odpovídá dílu televizního kriminálního seriálu. Rodinné drama, kriminálka, psychologický thriller….tak nějak od všeho trochu a tak trochu nic z ničeho. Naprosto zbytečný Barr…..myslím, že nějaký slovenský herec by to zvládnul taky a dost možná přirozeněji. Za vlasy přitažený vyšetřovatel (Milan Ondrík). Docela mne bavila Simonova (i když to angažování zahraničních herců moc nechápu) a mile překvapil Dalyb (četl jsem na jeho herectví různorodé komentáře, ale za mne OK). Ale v pointě slušná syrovátka, u které se mohlo na některých aspektech ještě zapracovat a některé úplně překopat. ()

balcazar

Skvelý námet, bohužiaľ, od ideálu to má ale ďaleko. Zmiznutie dcéry, veľa otáznikov, zamknutie a mučenie hlavného podozrivého v pivnici, šokujúce rozuzlenie. To všetko film mohol hrotiť, žmýkať, hrať sa s týmito aspektami, čím sa mohol stať parádnym thrillerom. Často sa však len naťahoval, akoby len vypĺňal čas a do extrémnych situácií, do ktorých sa mohol/mal dostať, sa nedostal. A niektoré herecké výkony to taktiež veru vôbec nepotiahli. Veľká škoda. ()

caba

Slovenský týden ČT začíná ---Budiš světlo ,jedna hrůza .Sklep ,druhá hrůza .To je ve společnost tolik hnusu ,že se nedá ukázat něco pozitivní.Samé násilí,smrt mladých lidí:Jedním slovem OTŘES !!!! ()

subic

Ztracená a taky znásilněná a zavražděná dcera je noční můra každého rodiče, ale... je to takový nedotažený film plný vaty, obsah je tak na 15 minut. Ondrík jako policajt se tu mihne párkrát i jak jezdí na BMW. ()

blondboss

Tento snímok som videl v kine nie dávno po premiére a akosi som zabudol napísať komentár. To asi aj svedčí o tom, že dosť rýchlo vyšumí z hlavy. Akože natočené to nebolo zle a malo to aj celkom spád, ale predsa len tomu chýbala akási zaujímavejšia pointa a trošku aj to stupňovanie deja bolo také všelijaké. Každopádne na slovenské pomery slušné a ani herecké výkony niektorých nehercov neboli na zahodenie. 60 % ()

Slovenská krimi světových rozměrů

Slovenská krimi světových rozměrů

31.07.2018

Ruský režisér Igor Vološin (Beduín) a slovenská producentka Lívia Filusová (V tichu) čerstvě dokončili svůj nejnovější projekt, kriminální drama Sklep. Film v koprodukci Slovenska, České republiky a… (více)