Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

mr.filo

Šmankote to byl pohádkový nízkonákladový a levný paskvil - nadšení se však také našlo. Trojan, Myšička i Plesl bodují, snad jenom ten Liška a Mádl tu jaksi nezapadli.. Bod dávám i za nostalgickou lokaci - Uherčice - koukám že vyrostla nová věž, přibyla střecha a tak. Inu dávno tomu jest co jsem tu byl. ()

vesper001

Mádl se stabilním výrazem rozmrzelého štěněte, kterému sebrali pískací balonek a stokrát opakovanou debilní replikou „já jsem plavec!“, odrbaný král Polívka s ožungersky červeným nosem, nezajímavá princezna-intelektuálka Jansová, Ital Trojan s lokýnkami a Liška coby trapná imitace zlého já Jacka Sparrowa nebo možná Drákulova retardovaného bráchy. Špetka okultismu, spousta žvanění, trocha zdravovědy, jedna biologická zbraň, žádný vtip a hromada nudy. Základ dobré pohádky? Ne. Jen alternativa používání tisícovek místo toaletního papíru. Zdá se, že místo kostlivce Stracha je spíš ve skříni než za kamerou. ()

otík

Až se nechce věřit, že tento vánoční pohádkový průměr natočil Jirka Strach. Pohádka určitě dokáže zaujmout vtipnými scénami, kterými se nešetří, na druhou stranu nezaujme už skoro nic. Liška hraje Lišku (tedy charakter, který umí jen on), Mádl je takový, jak by to člověk čekal a princezna je hezká, ale v pohádce vcelku nemá co hrát. Prostě vznikla pohádka, která sice nese atribut vánoční, ale můžeme si k ní přiřadit také atribut průměrná, později tradičně nedělní. ()

fantassia

Trojan zahraje všechno, kvůli němu jsem si tohle dílko pustila, ale ani hvězda neutáhne všechno.Byla to sice celkem osvěžující změna, trochu ztřeštěná skoro pohádka pro děti nebo možná komedie pro dospělé? Mádl až tak moc nevadil i když do dětských přestav jako princ na bílém koni určitě moc nezapadá. Lišku do hypnotického Rasputinova namaskovali perfektně, ovšem evidentně ho mohl někdo nadabovat, ale asi ta tragická mluva byl záměr.Co dodat, dost mě to vyvedlo z míry, určitě ze stereotypu, ale nějak nevím, co si s tím počít, jestli je to dobře nebo špatně, takže zůstávám uprostřed. ()

Skuby47

Pohádka ve které nefunguje nic, ani ten žánr. Nudný spletitý scénář a ponurá atmosféra mi připomínala místy spíše hororovou fantasy. Vůbec jsem nechápala o co tam jde, což teprve chudáci děti. Ještě, že jsem si předem přečetla obsah s jednoduchou mnohokrát omletou zápletkou, jak zchudlý král chtěl přes sňatek své dcery naplnit státní kasu. Herecky nic moc a nesrozumitelně šišlající nápadníci a pitvořící se Mádl byli poslední červivou třešničkou na tomto nepovedeném dortu. Jen ta matematicky nadaná princezna, lehce komediální Trojan a pohádkový vynálezce Jára Cimrman v podání Bolka Polívky stáli za podívání. Až doposud jsem měla mylný pocit, že se pohádky točí především pro děti. Tato slátanina mě vyvedla.z omylu. ()

filmmovier

Skouknul jsem to v rámci příprav na Mladoboleslavský filmový festival (neplánovaně), ale musím uznat, že zas tak hrozné to nebylo, ale na druhou stranu to ani nebyl žádný zázrak. Nicméně na tom filmu byly dvě věci, které se mi na tom líbily opravdu hodně - Eliška Jansová a Ivan Trojan. Pokud jde o další herce (až na Mádla, který byl tradičně dobrý), přišlo mi jich celkem líto, neboť scénář je skutečně debilní, skoro nic se tam neděje, zápletka je skutečně slabá. Mádl každých pět minut opakuje, že není kuchař, ale plavec (a pravidelně to připomíná, kdyby na to náhodou někdo zapomněl), Liška každých pět minut opakuje, že není diblík a že už je velkej a že jim všem ukáže (aniž by cokoliv ukázal a navíc to pravidelně připomíná, kdyby mu náhodou v průběhu jděje někdo přestal věřit jeho velké ambiciózní plány) a přijde mi jako česká verze Kylo Rena, jen mnohem, mnohem horší a neskutečně blbá a pitomá. Nicméně je tam docela pár povedených vtipů, kterým jsem se zasmál (jen už si to nepamatuju. a to jsem to viděl včera) a dětem z prvního stupně se to líbilo ohromně. Já jsem byl ohromně spokojen pouze s Eliškou Jansovou, která je prostě super. Slabší průměr, ale koukatelný, ovšem pro mladší diváky, všem starším 12-ti to asi poleze na nervy. Nejhorší role Pavla Lišky. 50%. ()

chelseaman22

Slušná pohádka se slušným hereckým obsazením, jemuž naprosto suverénně vévodí rafťák Mádl dává vzpomenout na dobu, kdy Zdeněk Troška dokázal s TV NOVA v zády vykouzlit prózu, které měla hlavu, patu a smysl. 60 % ()

HonzaBez

Já Vám ještě ukážu...Já nejsem žádný Diblík." I v této "matematicko-fyzikální" pohádce Jiří Strach ukazuje, že pohádky prostě umí. Což tedy znamená, že to zdaleka není o přeci jen již poněkud "staré" a trochu až trapné herecké poloze Pavla Lišky. Krásným protipólem onoho "Diblíka" je úžasně vtipný Trojan coby "profesore italiano". "Madonna mia," jak já jej prostě žeru...:D Mádlův plavec a kuchař v jedné osobě se sice moc neliší od jiných figurek, které dotyčný za poslední leta v různých pohádkách ztvárnil, ale rozhodně se při tom člověk nenudí. A když se k tomu přidají neokoukané exteriéry i interiéry zámku Uherčice, krásně romantické záběry na tekoucí řeku a zajímavá hudba Miloše Boka (lehce připomínající hudbu z prvního Anděla Páně, kterou dotyčný též napsal), tak si myslím, že ty 4 hvězdičky jsou zcela zasloužené! ()

Mrkvič

Odpad nedám, protože je to pohádka pro malé děti, takže má smysl něco takového natáčet. Radši bych ale sobě i svým dětem pustil nějaký starší kousek, který se nespíchnul horkou jehlou. Tolik skvělých českých herců a hned v prvním záběru Trojan s příšerně, ale fakt neskutečně ostudně, nasazenou parukou. Takže jako u jiných debilit film nedokoukám a napíšu si k němu své dojmy. ()

LadyPupu

První půlhodinu jsem přemýšlela, jestli si z nás plátců koncesionářských poplatků ČT dělá legraci. Neslaný nemastný začátek s Jirkou Plavcem Mádlem a divnou princeznou. Luxusní obsazení postav princezniných nápadníků mne navnadilo na kopec srandy. A ejhle, ono nic. Všichni moji oblíbenci (Plesl, Myšička, Taclík) hráli jak moji spolužáci na školní besídce na základní škole před dvaceti lety. No a Diblík Liška, který vypadal jak Jack Sparow po lobotomii... To už vůbec nechápu. Takže suma sumárum se dalo koukat zase jen na Maestro Trojana. Dokoukala jsem to jen proto, že právě on sliboval, že "všechno dobře upadne". No, upadlo... Moje čelist. Hrůzou, že i ten Jirka Labyrint Strach natočil sra*ku. ()

JimmyII

Na dvojici Strach-Epstein je to trošku průšvih, ale dívat se na to dá. Námět chudého království ve spojení s voraři funguje, jen ti exoti tam byli trošku navíc - nadto jim kvůli špatnému zvuku a cizímu přízvuku nebylo moc rozumět, což je škoda. Docela překvapil Liška v roli sparrowovského záporáka a duo Mádl-Jansová funguje parádně. Trojana netřeba komentovat, ten je jako vždy boží. Celkově je to však přílišný miš maš, který nedrží moc pohromadě a je vidět, že moc tlačí na pilu. Z trojice letošních pohádek lehce nejslabší. ()

Johnny.ARN

Exterierovo skromnejšie, ale dejovo nápadité. Pomerne vtipne, dobre obsadené a pritom si to zachovalo rozprávkový charakter s klišoidným záverom. 2 z 5 ()

Eleanor05

Bylo by to spíš na 1* kvůli ubohému, rozpadajícímu se zámku, nudnému ději a nezáživným, zbytečným (Trojan), nebo přímo trapným postavám (zdravím všechny prince, snad kromě toho Myšičkova). Ta druhá hvězdička je ale kvůli panu Vondráčkovi, který se tam jako jediný ještě snažil hrát a vyslovovat tak, aby mu divák rozuměl... ()

zdenny

Žádná sláva, ale na tu letošní bídu... Každopádně mě to neustále nutí klást si jednoduchou otázku: ti lidé, co to natočili, se za to nestydí? a kdo jim za to platí? Samozřejmě ne jen tuto, ale mám na mysli desítky, možná stovky českých rádoby pohádek. ()

Master19

Excelentní herecký ansámbl bezradně utopený v kostýmech, parukách a bezduchém scénáři. Škoda promarněné šance, ačkoliv to možná mělo být pojato rovnou jako komedie s pohádkovými prvky a pak by to třeba dopadlo lépe. ()

KASUGI

Některé typy herců prostě nemají universální kukuč a přesto nejede vlak. Mádla do rolí hrdinů pohádek zkrátka nikdy nebrat! Bajzo starší, copak to necítíš? Lišku už by taky někdo mohl vést herecky jinak. Trojan výborný, Polívka bezďák, princezna nesympatická, děj všechno a nic. Po Třech životech a Šťastném smolaři začínám mít pocit, že Anděl páně byla jen náhoda. ()

Autogram

Princezná - intelektuálka matematička, to tu zatiaľ určite nebolo. Ešte keby tie matematické výpočty mali aspoň trochu zmysel, bol by som spokojnejší. Ale scenár tentokrát zmysel mal, nie ako v tých dvoch nových slovenských rozprávkach. Celkom sa podarilo skĺbiť súčasný svet a myslenie s rozprávkovým svetom kráľov a čarovania. Tentokrát silné tri hviezdy, ktoré nevylučujem raz aj prehodnotiť na štyri. Možno to bolo aj tým slovenským dabingom, keď som musel pretrpieť iné hlasy známych českých hercov a hlavne u Polívku a Trojana to bolelo. Touto rozprávkou sa dúfam končí tohtotočné rozprávkové šialenstvo č-s televízií a môžem sa od zajtra posunúť k „dospelým“ filmom. ()

V.Silver

Za brilantně napsané ujeté prince musím přidat jednu hvězdu a dodrápat se tak k tříhvězdičkovému hodnocení. Pohádka jako taková je zvláštně bizarní a ve Strachově portfoliu poněkud nezvyklá. Liška jako hlavní záporák nefunguje, Polívka už taky přichází o svoje kouzlo a tak mě vlastně (kromě již zmíněných princů) bavil jenom Mádl, z jehož výkonu jsem měl pocit, že si půlku času dělá z celého filmu sám tak trochu p*del. Což o to, ten scénář si to zasloužil, ale musím přiznat, že mě to místy opravdu bavilo a úplně strhat to ani nemůžu, O to víc mě štve, že to zůstalo někde na půli cesty... 49.9 % ()

Ravi

Pochybná dramaturgie, rychlokvasný scénář a vyloženě odfláknutý střih. Po herecké a námětové stránce by si pohádka zasloužila palec nahoru, možná až na Lišku, který hraje vždy jedny dudy, ale navzdory námětu na mě celek působí, jakoby ho Epstein v průběhu natáčení neustále dolepoval tak, aby se stopáž trochu natáhla. Přitom v jistých úsecích má pohádka náznaky toho, že by se Strach mohl rozjet naplno, jak to umí, ale nakonec nikdy nic. Mám z toho všeho divný dojem uspěchanosti a neuspořádanosti. Zklamán asi nejsem, protože jsem něco podobného očekával. 40% = 2/5 ()