Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

st.jim

Herecké výkony a režie, ok. Bohužel těch nesmyslů je ve filmu dost a některé jsou až komické. To by se snad dalo překousnul a i to, že druhá půlka se vlekla jak důchodce na cestě k okýnku na poště. Nepřekousnu ale to, že ve finále se človek vlastně nic nedozví. Aspoň mohli naznačit z kterého zadku ten větr přivál a proč. ()

Ryuuhei

Netflix začíná tvrdě šlapat na paty klasické kinoprodukci a tentokrát se mu daří strčit do kapsy i Tiché místo. A to rovnou několikanásobně! Film mi připomněl takový mix již zmíněného snímku a Stalo se, tentokrát ale nikoliv jen průměrný, nýbrž zatraceně dobrý! Příběh nesleduje jinak asi jen těžko záživnou cestu po řece, ale vrací se v čase na začátek toho všeho. A i když se ví, že to většina postav nepřežije a do finále se dostane jen ústřední trojice, i tak je dění zajímavé a hlavně skoro neustále napínavé. Nenudil jsem se ani chvilku a i když jsem měl pořád očekávání, co vyleze z oněch „nestvůr“ (místo pouze vířícího se listí), nebo mi nešlo na rozum, proč se třeba postavy nerozhodly zůstat v nákupním centru (však se mohly pro ostatní vrátit), myslím, že jde o jeden z nejlepších hororů nejen posledních let. 90% ()

ivan_drago

...i přes jisté výtky k logičnosti celé nastálé šlamastyky se jedná o emoční jízdu, která vám právě dá na tyto výtky zapomenout... Návíc se tvůrcům podařilo napsat a ztvárnit postavy věrohodně a "likable"... oproti "šalamounovi" skvostná podívaná... ()

Jizni Tlapa

Tak tohle není nic pro šmíráky! Hororová bomba 2019, poskládaná z těch nejtřaskavějších ingrediencí a Paní Bullocková, kašli už na trapné komedie a věnuj se už jen lekačkám.. ()

Avathar

Mohlo to byť výborné, ak by na tvorcov niekto lepšie dohliadal a nebál sa strihať. Takmer dve hodiny sú totiž zabijácke a ku koncu tomu už citeľne dochádza dych a začína sa otravne prejavovať pátos a prvoplánové hranie na city. U mňa teda víťazí Krasinski, pretože bol v tomto civilnejší a vedel, že menej je viac. Je to trochu škoda, pretože Bird Box mal všetky predpoklady byť Tichému miestu solídnym súperom. Stále však ide o solídne nakrútenú žánrovku s výbornými hercami a niekoľkými skvelo mrazivými scénami. ()

Helmutek

Slušnej atmosférickej thriller, ale nic převratnýho. Takový něco mezi Tichym místem a The Happening - toho Shyamalana mi to připomínalo celkem dost. V porovnání s Tichym místem to sice tak strašně hloupoučký neni, ale i tak mi tam ve výsledku nejvíc vadí podobnej mechanismus nedotažeností, scén na efekt a logickejch chyb. Bavilo mě to celou dobu (až na ten přehnanej a zbytečnej konec), to tomu upírat nechci - ale život mi to nemění, nový otázky nepokládá a žánr nikam dál neposouvá. Zbejvá z toho teda obyčejnej thriller, jako kterej to sice nějak funguje, ale těch chyb tam bylo moc na to, abych je dokázal přejít - zvlášť v situaci, kdy je to právě tohle vykreslení birdboxovskýho světa a konzistence tohodle konstruktu, na čem film téměř výhradně (když pominu atmosféru) stojí. (POZOR, TROLEJ) Vadila mi zbytečná doslovnost a předvídatelnost spojená i s tim retrospektivnim stylem vyprávění (díky kterýmu je člověku třeba celou dobu jasný, že Bullock přežije a skončí s oběma dětma, takže tý druhý krasavici, matce Girl, se prostě musí něco stát) - moc přiznaná byla například hned ta scéna v nemocnici, když už při prvnim záběru (dlouhym a detailnim) na tu ženskou v tom oranžovym bylo jasný, že ta se tam bude za pár minut nějak efektně zbavovat života - a taky že jo; dál třeba zbytečně dlouhý a zbytečně detailní záběry na měnící se oči atd. atd. Kromě těchhle spíš konkrétnějších věcí mi ale vadily i zásadnější logický lapsy nebo chyby - a to přesto, že jinak mě film opravdu bavil, a že kromě obsazení (nejvíc jsem si užíval Malkoviche - herecky i jako postavu) tam byla spousta zajímavejch momentů - třeba Malkovich a s nim spojená otázka, jak moc má smysl bejt v takovejchhle situacích humánní (mrzelo mě, že tohle ani Malkovich ve filmu nedostali víc prostoru); myšlenka o potřebě snů, jakkoliv nereálný můžou v daný situaci bejt; otázky spojený s výchovou dětí v takovymhle světě atd. WTF moments: Když pominu nijak neřešenej problém dodávek elektřiny nebo vody (s těma kvantama mrtvol, který musely všechno celkem spolehlivě zamořit), nerozumim třeba tomu, proč pohled přes obrazovku na zrůdičky jednou vadí (Japonec na domovních kamerách) a jindy ne (celej svět během televizního zpravodajství, když to všechno začalo). A jak to, že si všichni byli tak bohorovně jistý, že To nevletí dovnitř - že doma jsou před Tim v bezpečí, i když otevřou někomu zvenku? Zarazila mě ale třeba i zajímavost tady na csfd - že prej režisérka natočila scénu, kde monstrum vypadalo jako tlustý mimino, protože se přece mělo personifikovat podle individuálních hrůz každýho člověka - tak proč potom tim Něčim byli všichni tak nesporně a předevšim fascinovaný? A to včetně bláznů a psychoušů, ze kterejch se stali nadšený evangelizátoři novýho Osvícení? Výlet autem se zatemnělejma okýnkama jen pomocí parkovacích senzorů a GPSky by musel skončit asi tak v první minutě, protože stav, ve kterym silnice musely zůstat (a tam by mrtvoly byly to nejmenší), by takhle průjezdnej nikdy bejt nemoh - a to už vůbec nemluvim o tom, že by se nedalo říct, kdy a jak zatáčet, při kolizi s čimkoliv už by se člověk nemusel vymotat atd. atd. Taky příhodně nebyla řešená nakládka proviantu, ani třeba vjíždění do garáže - což jsou vlastně hrozný blbosti, ale přesně tyhle blbosti by musely bejt fatální a bylo by jich tisíc. Stejně jako v Tichym místě bylo životní nutností neudělat hluk, tady je nutností se nepodívat - a stejně, i po pěti měsících a se dvěma malejma a nesvéprávnejma dětma je Sandra schopná používat jen šátky, který se můžou kdykoliv jakkoliv sesmeknout, a nazdar, šlus? To samý při tý jejich vodácký vyjížďce na řeku - to nikde neměla vesty, sudy na věci, cokoliv? A pokud fakt ne, to si ten batoh s dekama a životně nutnym jídlem aspoň nepřiváže? Zvlášť, když ví, že je čekaj peřeje? A to si k sobě nebo k tý lodi (a nejenom na lodi) nepřiváže ani ty děti?! Věci si na vodě hlídáme i my - a to vidíme, nejsme na nich životně závislý, a neni konec světa. Nebo ta procházka pralesem, kdy Sandra neohroženě drží každý dítě za jednu ruku, a takhle v rojnici spolu bez velkejch komplikací naslepo jdou divočinou, kam je napadne (bez zlomenejch rukou a nohou, bez pádů na každym desátym metru, bez vrážení do stromů...) - já chápu, že ten film nemůže trvat pět hodin a že by nikoho nebavilo se koukat, jak tam se tam pořád někdo zoufale a bez orientace válí po zemi, ale stejně - nějakou zlatou střední cestu by to chtělo. A ten až pohádkovej konec v komunitě slepců a jejich nalezenců - jako sice hezký, že to všechno dobře dopadlo, ale navzodry tomu, že jich je tam nejmíň několik desítek na pár metrech čtverečních, tak ten podezřele zeleňoučkej trávník jim tam vypadá, jak kdyby se po něm někdo poprvé prošel před pár vteřinama. A co žerou jejich zvířata? Nebo oni? Atd. atd. Ale to je jedno - jak řek Malkovich: Let's make the end of the world... great again! () (méně) (více)

Mrkvič

Ideální scifi pro čerstvé rodiče. Ale i bez těch emotivních scén bych dával minimálně 4 hvězdičky, protože napětí je krásně budováno, postavy jsou zajímavé a dokonce se divák dočká i pár lehkých inovací v žánru. Sice by se našlo několik logičtějších přehmatů, ale celkovému vyznění filmu to ublížit nedokáže. Je fajn, že není Sandra poslední dobou moc okoukaná. Je to sice už pěkně stará kočka, ale pořád kočka. ()

elanius

(115/2018) / Parádna kombinácia The Mist a A Quiet Place. Napínavé od prvej do poslednej minúty bez náznaku odľahčenia, konečne niekto nemal potrebu za každú cenu do thrilleru napratať pár vtípkov, hrozne to tomu filmu pomohlo. Po 5 rokoch znovu objavená Sandra ide prvú ligu, rola jej vyslovene sadla (nehovoriac o Malkovichovi). Chvalabohu záver má zmysel, aj napriek tomu, že sa nám pomaličky odkrýva vlastne celý film. Ale len príbehovo, emočný vrchol je presne cielený a prichádza v posledných sekundách filmu. (9/10) ()

venison

"Protože na konci zůstanou jen dva typy lidí. Svině a mrtvoly." Prosím virbl - druhý nejlepší horor letošního roku je z produkce Netflix a natočila ho Dánka.. Představte si post-apo survival horůrek, kdy po vás jde blíže nespecifikovaná obluda (asi ufon), na kterou se nesmíte podívat, jinak bude v tom lepším případě po vás.. Jasně, dost to připomíná o chlup mladší první nejlepší horor roku 2018 „Tiché místo", ale myslím, že se v podobném duchu urodí i další a pokud bude úroveň zážitku zachována, tak se vůbec nebudu zlobit.. Atmosféra snímku "Bird Box" mne uhranula od prvního okamžiku, chytla mne někde mezi žaludkem a hrdlem, a už nepustila.. Nejhororovější na celém zážitku je asi cílená absence mateřského citu.. Okolnosti adaptují jedince a zvyšují jim tak šance na přežití, ale za jakou cenu? Herecké obsazení je možná lepší než u mladšího tiššího bráchy.. Sandra Bullock je naprosto a bezmezně uvěřitelná a její odtažitá poloha mě velmi brala.. Trevante Rhodes je asi nejvíc sexy afroameričan, kterého si z hororů pamatuju a svou rolí mi od prvního okamžiku přirostl k srdci.. Největším fanouškem jsem ovšem zatrpklého hajzla v podání Johna Malkoviche.. Celkově i název filmu mě svou pointou dostává.. Vynikající.. Doporučuji i nehororovým divákům, protože se hezky kouká na celou psychologickou linii.. ()

MikyAff

Lepší než Tiché místo (když už se to teda musí srovnat). Nepřítel si ze vytvořil mnohem lepší atmosféru kolem sebe, protože se vlastně nedá porazit a ani nevíme odkud a proč se tu vzal. Což tu možná trochu na jednu stranu chybí. Přestože člověku začnou postupně docházet spojitosti už během chvilky, jelikož začínáme v budoucnosti, tak si i tak atmosféru vychutná. A jen tak mimochodem, Sandru Bullock teda nijak nežeru, ale na to kolik jí je, je vážně kočka! ()

lennyd

Pravidla jsou jednoduchá - uvidíš ho a zemřeš. Pokud tedy náhodou nejsi šílenec, na kterého "to" nepůsobí. Jedním z mála přeživších je Malorie (Sandra Bullock) a její děti (resp. jedno její, a jedno adoptované). Ostatní ze skupiny, které se podařilo přežít první chvíle po útoku, dříve či později tento svět opustili. Jedinou nadějí pro Malorii a děti je najít úkryt ... a to vše bez možnosti použít svůj zrak ... Už dlouho nebyl prostor shlédnout žádný pořádný film, a tak jsem se na tento - mnoha přáteli doporučovaný - film docela těšil - a musím říct, že zklamán jsem nebyl ani v nejmenším. Postapokalyptické filmy miluju (a řekl bych, že jsem teoreticky na jakoukoliv apokalypsu docela připravený :) ), a zde mi ani nevadilo, že si místo nějakých složitých vizuálních efektů tvůrci pomohli kouzlem neviděného (což ostatně ladí s pojetím celého filmu - uvidíš a zemřeš, takže kdo by "to" chtěl vidět, že ano). Proto odpustím tvůrcům i poslední minuty filmu, které se snaží vymáčknou slzy i z větších cyniků, než jsem já. Další kladné body přináší herecké obsazení filmu - za mně primárně skvělý John Malkovich (i ve svém věku si svého pološílence střihl brilantně) a Sandra Bullock, kterou mám sice stále zafixovanou jako mladičkou holku ze Sítě a Nebezpečných rychlostí, ale i v napínavé hororové scifi si dokáže svoji roli vychutnat... ()

Pavlínka9

Miluji právě tento filmů - apokalypsa, sci-fi, děsivý děj - vše dohromady. Na tohle jsem poslední tak rok čekala a chci to vidět ještě jednou. Za mě je to skvělé. Ano - sice nakonci zjistíte, že je to sice o objevení mateřství a lásce (zároveň - pardon - ale nemám ráda hepáče, alespoň, že tam umřela tuna lidí), ale na to jsem nemyslela celou dobu, stejně jako postava Sandry Bullock - dokud neřekla - "Tak strašně moc Vás miluji". Víc takových filmů.Už se těším, až to uvidím podruhé :) ()

Phietros

Absolutní překvapení ze Sandrou Bullock a Rhodesem! Špičková atmosféra, doslova pohlcující sci-fi drama, které chcete sledovat víc a víc! Nápad s tajemnou sílou, která se dostává do lidí a nutí je se zabít super. Pohled na přeživší skupinku, jejich strasti, propojení bezmocných životů, to je oč tu běží. Žádní zabijáci, strašáci, ani zombie, tohle je neviditelné zlo, které ničí naší planetu! Nevíte kde se vzalo, ale víte že nechcete otevřít oči! 75% ()

Redi

Tento film je jak laciná štětka. Úkol splní, ale něco tak blbého už vidět nechceš. Naštěstí Sandra neměla tak otravně hýkající repliky jako v Gravitaci. ()

noriaki

Místy předvídatelný, občas trochu nedotažený, ale zatraceně působivý survival s chytře vymyšlenými monstry. Scénář ctí zásadu, že nejvíc se bojíme toho co nevidíme a režie mu to zase tak moc nekazí. To samé se bohužel nedá říct o postavách. Chápu že v mezní situaci by lidi reagovali všelijak, ale umanutá zabedněnost některých nenapravidelných idealistů je na pár facek. Nejlepší film inspirovaný dílem H. P. Lovecrafta, i když nepřiznaně. ()

Hennesy

A máme tu ďalší príklad "silnej" ženskej režisérky, ktorá sa chopila chlapského námetu a premenila, čo mohlo byť pití pro chlapy na air koňak. Čo si myslíte, že je najzaujímavejšie na filme o apokalypse, kde nesmiete otvoriť oči, lebo uvidíte tajomnú entitu, ktorá Vás donúti si dobrovoľne vyklepať hlavu o zárubňu? Ak ste odpovedali, že je to strach z neznámeho, tajomná atmosféra alebo nebodaj odporná zrúda ste na nesprávnej adrese. Skúste to o poschodie nižšie u Krasinských. A pre tých zopár ostatných šťastlivcov, ktorí si, tak ako pani režisérka myslia, že v takomto type filmu je najdoležitejšie ukázať novoobjavené /alebo znovuobjavené/ materstvo Sandry Bullock, tak ste vyhrali dvojhodinový pobyt vo Vtáčej klietke. To keby som na začiatku vedel, tak si nedám ani dole pásku z očí. Rovnaký princíp ako nedávno ukázala Ramsayová s You were never really here. Námet, ktorý je mimo ich jurisdikciu. Emancipácia má svoje limity. ()

LEGACY

Na mě možná trochu moc dlouhé, avšak musím uznat, že film obsahuje plno opravdu emotivních a silných scén. Celkově postapokalyptické filmy, nebo virové epidemie, nedejbože zombíi či něco na tenhle způsob, kdy jen hrstka lidstva odolává nezastavitelné zkáze určitého typu nemám moc rád až na výjimky, zde mě příběh, ale bavil, přetrpěl jsem i těhotný ženský, který nesnáším v každém filmu. Tak jako tak, zde visí ve vzduchu plno otázníků, ke kterým můžou vést jen naše domnělé hypotézy, ten konec je ale dost solidní. ()

Pump

Poslední dobou je každý film zbytečně zaplevelený věcmi, které nejsou podstatné pro příběh, omáčka tak zbytečně kořeněná až se nedá jist. Podstata se vytratí a je to fraška,komedie. Uřvaná Bullock přehrává v každé scéně. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)